TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, ikja e regjisorit më të mirë të pas viteve ’90 dhe boshllëku që lë pas

RTSH - 14.08.2019

Ndarja nga jeta e regjisorit Gjergj Xhuvani, ka tronditur jo pak opinionin publik shqiptar por edhe atë të artit dhe kinematografisë. Xhuvani ishte pjesë e një brezi të artistësh shqiptarë që krijuan ...

QKK: Humbje e madhe vdekja e të madhit Gjergj Xhuvani

Koha.net - 14.08.2019

Qendra Kinematografike e Kosovës i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes Xhuvani, filmbërësve dhe të gjithë admiruesve të tij krijuesit të kinematografisë shqiptare, Gjergj Xhuvani.

Ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar

Zhurnal - 14.08.2019

Ka ndërruar jetë regjisori i njohur shqiptar, Gjergj Xhuvani. Ai u nda nga jeta në moshën 56- vjeçare në një spital të Romës. Xhuvani la pas vetës një karrierë të bujshme artistike si regjisor, ...

“Humbje e madhe”, Meta mesazh ngushëllimi për Gjergj Xhuvanin

BalkanWeb - 14.08.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

ABC News - 14.08.2019

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Skenaristi dhe producenti i më shumë se 15 filmave shqiptarë prej thuajse një viti kurohej edhe në Romë, ku muajt e fundit po ...

Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

Zeri - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta ditën e sotme, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Xhuvani ndërroi jetë në një spital në Romë në moshën 56-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë.

Shuhet regjisori, skenaristi dhe producenti Gjergj Xhuvani

RTSH - 14.08.2019

Kinematografia shqiptare ka marr sot një lajm të hidhur. Regjisori, skenaristi dhe producenti Gjergj Xhuvani është shuar sot në Romë në moshën 56 vjeçare, pasi ka lënguar nga një sëmundje e rëndë.

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani

Top Channel - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Vijon… Top ...

E dhimbshme! Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

SOT - 14.08.2019

Eshtë ndarë nga jeta këtë të mërkurë regjisori i njohur Gjergj Xhuvani në moshën 56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Gjergj Xhuvani ndërroi jetë sot në një spital në Romë.

E papritur; ndahet nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani!

Botasot - 14.08.2019

Eshtë ndarë nga jeta regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani. Pas një sëmundje të rëndë, Xhuvani ndërroi jetë sot (e mërkurë) në një spital në Romë, në moshën 56 vjeçare.

Ndahet nga jeta regjisori Gjergj Xhuvani

Mapo - 14.08.2019

Regjisori i njohur Gjergj Xhuvani ka ndërruar sot jetë. Lapsi.al shkruan se ai u nda nga kjo botë në moshën 56-vjeçare, i shtruar në një spital në Romë, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

Gazeta Tema - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani. Bashkëshorti i aktores Luiza Xhuvani ka ndërruar jetë ditën e sotme në një spital në Romë, ku ndodhej i shtruar ...

Ndahet nga jeta regjisori i njohur shqiptar

Gazeta Express - 14.08.2019

Sot është ndarë nga jeta sot regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Pas një sëmundjeje të rëndë, Gjergji ndërroi jetë sot në një spital në Romë. Xhuvani është i njohur për krijimtarinë e tij ...

Arti në zi! Ndahet nga jeta regjisori i njohur shqiptar

Durres Lajm - 14.08.2019

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e ...

Humbja e Gjergj Xhuvanit, Meta mesazh ngushëllimi: I përjetshëm kujtimi i Tij!

Gazeta Express - 14.08.2019

Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë një mesazh ngushëllimi familjarëve të Gjergj Xhuvanit me ndarjen nga jeta sot të regjisorit të njohur shqiptar. Përmes një postimi në rrjetin social, Meta shkruan ...

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani

Alsat - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës.

Vdes regjisori shqiptar Gjergj Xhuvani

Koha.net - 14.08.2019

Ka vdekur në moshën 56 vjeçare regjisori shqiptar, Gjergj Xhuvani, raportojnë mediat në Shqipëri. Xhuvani ishte një regjisor, skenarist, e producent shqiptar.

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani

Albeu.com - 14.08.2019

Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani , në moshën 56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Xhuvani ndërroi jetë sot në një spital në Romë.

Arti në zi! Ndahet nga jeta parakohe regjisori i njohur shqiptar

BalkanWeb - 14.08.2019

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e ...

Meta mesazh ngushëllimi për Gjergj Xhuvanin

Top Channel - 14.08.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.

U nda nga jeta regjisori i njohur shqiptar

Ina - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës.

Arti në zi! Ndahet nga jeta parakohe regjisori i njohur shqiptar

Medial - 14.08.2019

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e ...

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, presidenti jep mesazh ngushëllimi

Albeu.com - 14.08.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.

Vdes regjisori Gjergj Xhuvani

Telegrafi - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani vdiq në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.