TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Polonia kërkon bazë të përhershme ushtarake të ShBA-së

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, do ta realizojë vizitën e dytë të tij në Shtëpinë e Bardhë brenda më pak se një viti. Ai po e kërkon një bazë të përhershme ushtarake të Shteteve të Bashkuara në ...

SHBA’të po vendosin trupa në Poloni, Rusia i përgjigjet

Gazeta Express - 11.06.2019

Polonia ka kohë që ka kërkuar një prezencë më të madhe ushtarake nga SHBA-ja në mënyrë që kjo të shërbejë si pengesë nga ndikimi rus. Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e ...

Ramadani: E njohim mirë Poloninë

Botasot - 11.06.2019

Kosova dhe Polonia kanë bilanc të njëjtë, një fitore e 3 humbje apo nga dy pikë në grupi 1 të kualifikueseve për Euro 2020 në hendboll (meshkujt). Kosova synon t‘i revanshohet për humbjen me 37:13 ...

Polonia kërkon bazë të përhershme ushtarake të ShBA-së

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, do ta realizojë vizitën e dytë të tij në Shtëpinë e Bardhë brenda më pak se një viti. Ai po e kërkon një bazë të përhershme ushtarake të Shteteve të Bashkuara në ...

Kosova, gati për Poloninë

Botasot - 11.06.2019

Deniz Terziqi ishte më efikasi te Kombëtarja e Kosovës në ndeshjen e parë ndaj Polonisë të luajtur në tetor të vitit të kaluar si mysafir. Kosova e kishte humbur thellë atë ndeshje, por ka marrë ...

SHBA-të po vendosin trupa në Poloni, Rusia i përgjigjet

Lajmi.net - 11.06.2019

Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e trupave në këtë vend. Por kjo ka ndërruar qe prej se Donald Trump ka ardhur në pushtet.

Hendbollistët e Kosovës presin me optimizëm sfidën ndaj Polonisë

Koha.net - 11.06.2019

Të martën Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka zhvilluar përgatitjet e fundit për ndeshjen e rëndësishme me Poloninë. Kosova takohet me Poloninë nesër (e mërkurë) në ora 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe ...

Polonia kërkon bazë të përhershme ushtarake të ShBA-së

Zeri - 12.06.2019

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, do ta realizojë vizitën e dytë të tij në Shtëpinë e Bardhë brenda më pak se një viti. Ai po e kërkon një bazë të përhershme ushtarake të Shteteve të Bashkuara në ...

SHBA-të po vendosin trupa në Poloni

Zhurnal - 12.06.2019

Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e trupave në këtë vend. Por kjo ka ndërruar qe prej se Donald Trump ka ardhur në pushtet.

Në kuadër të 'Euro 2020', Kosova përballet sonte me Poloninë

Zeri - 11.06.2019

Sot, duke filluar prej orës 20.00, Përfaqësuesja e Kosovës e pret Poloninë, në ndeshjen e parafundit të fazës së dytë kualifikuese për kampionatin evropian të hendbollit “Euro 2020”, shkruan faqja ...

Polonia kërkon bazë të përhershme ushtarake të SHBA-së

Lajmi.net - 12.06.2019

Ai po e kërkon një bazë të përhershme ushtarake të Shteteve të Bashkuara në vendin e tij në mënyrë që ta luftojë kërcënimin që Polonisë i vjen nga Rusia.

SHBA-të po vendosin trupa në Poloni, përgjigjet Rusia

Ina - 12.06.2019

Polonia ka kohë që ka kërkuar një prezencë më të madhe ushtarake nga SHBA-ja në mënyrë që kjo të shërbejë si pengesë nga ndikimi rus. Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e ...

Kosova sonte përballet me Poloninë për EURO 2020

Gazeta Express - 12.06.2019

Kosova takohet me Poloninë sonte në orën 20: 00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Për Kombëtaren kosovare, kjo është ndeshja e parafundit e fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2020”.

Kosova tenton të shkruajë historinë, sonte përballet me Poloninë për Euro 2020

Lajmi.net - 12.06.2019

Kosova takohet me Poloninë sot (e mërkurë) në ora 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Për Kombëtaren tonë është ndeshja e parafundit e fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2020”.