TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rama: Meta po i bën gropën vetes, shkel Kushtetutën me idenë se nuk e shkarkojmë dot, një grup individësh janë bërë ...

SOT - 12.01.2019

Kryeministri Edi Rama shpërtheu dje në sulme shumë të ashpra kundër presidentit Ilir Meta. Gjatë një interviste të dhënë në “Zonë e Lirë” për gazetarin Arjan Çani, Rama paralajmëroi Metën se përmes ...

Socialistët irritohen me Ilir Metën: Ka marrë flamurin e opozitës, nuk mund të kthejë propozimet e kryeministrit

SOT - 12.01.2019

Vendimi i Presidentit Ilir Meta për të refuzuar Gent Cakën si ministër të Jashtëm ka irrituar socialistët. Disa prej deputetëve reaguan dje, duke e cilësuar vendimin e presidentit si antikushtetues.

Era ruse nis të fryjë mbi Presidencë, Ilir Meta synon destabilizim rajonal me çështjen e Cakës, sfidon hapur amerikanët

SOT - 12.01.2019

Presidenti Ilir Meta duket se po përdor rastin e Gent Cakës për të destabilizuar rajonin. Presidenti po mundohet të justifikojë veprimin e tij me argumentin se po mbron kufijtë në Ballkan, por ...

Rama: Meta, teori konspiracioni kundër Shqipërisë e Kosovës

ABC News - 11.01.2019

Meta ka ndërmarrë një inkursion anti-kushtetutes dhe po përdor rastin e Gent Cakajt kundër Presidentit të Kosovës e kryeministrit të Shqipërisë duke ngritur një teori konspiracioni anti-shqiptare.

Marrëveshja e Prespës, Meta:Vendim historik për të gjithë rajonin

BalkanWeb - 11.01.2019

TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës ...

Pse nuk e shkarkoni Ilir Metën? Rama jep përgjigjen e papritur, zbulon arsyen

SOT - 11.01.2019

Mbrëmjen e sotme në 'Zonë e Lirë', kryeministri Rama shpërtheu në akuza kundër presidentit Meta. Nisur nga këto akuza drejtuesi i emisionit Arjan Çani e pyeti se pse nuk e shkarkon Ilir Metën.

“Popullit të marri armët”, Rama: Presidenti ndalohet të ketë opinione…

Mapo - 11.01.2019

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” ka qenë i ftuar kryeministri Edi Rama, prej nga ku ka folur mbi debatin me Presidentin Ilir Meta mbi mos dekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të ...

Ish-ministrja e Integrimit, tre vjet në detyrë pa certifikatë sigurie

Botasot - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në “Zonë e Lirë”, tha se edhe ish-ministrja e LSI, Klajda Gjosha ka punuar 3 vite si ministre Integrimi pa certifikatë sigurie, sikundër edhe Edmond Panariti kur ishte ...

Rama: Meta e ka marrë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë

BalkanWeb - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili shprehej ndër të tjera se Gent Cakaj kishte marrë brenda 24 orësh certifikatën e sigurisë.

Sulmet ndaj Ilir Metës nuk janë argument kundër qëndrimeve të Presidentit

Respublica - 11.01.2019

Ilir Meta është zgjedhur presidenti i Shqipërisë në vitin 2017. Mandati tij mbaron në vitin 2022. Deri atëherë Shqipëria ka formalisht dy palë zgjedhje: së pari janë zgjedhjet lokale të vitit 2019 ...

Pse nuk e shkarkon Metën? Ja si përgjigjet Rama

BalkanWeb - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

”Meta mund ta kthejë Presidencën në çizme… Certifikatën e tij e mori në pak orë”

Java News - 11.01.2019

Mbrëmjen e kësaj të premteje, në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjes së gazetarit Arian Çani, se përse nuk e shkarkon Presidentin Ilir Meta, meqë pretendon ...

Dy herë janë shumë!

Gazeta Tema - 11.01.2019

Mero Baze Për të gjithë ata që u shqetësuan dje nga Letra e Baton Haxhiut, ndaj mikut më të ngushtë të familjes së tij, Ilir Meta, sot kanë rastin të qetësohen, pasi keni lexuar letrën e Ilir Metës ...

Arjan Çani-Ramës: Pse nuk e shkarkon Metën? Përgjigjet Rama

Gazeta Tema - 11.01.2019

Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga Ilir Meta. I pyetur se pse nuk e shkarkon, Rama u shpreh se ...

Ekskluzive/ 30 dosjet e para që do fusin Ilir Metën në burg

Shqipmedia - 11.01.2019

Grupi i parë prej 30 dosjesh përfshin disa nga veprimtaritë korruptive të Ilir Metës të shtrirë në 28 vite, në dosje përfshihen vjedhjet në buxhetin e shtetit, plaçkitjet e pasurive publike, lidhjet ...

Rama bën publik një tjetër sekret për Metën: Ka në tavolinë informacion nga shërbimet e huaja që vërtetojnë ...

Gazeta Tema - 11.01.2019

I ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’, Rama u shpreh se Meta si kryetar Kuvendi e ka marrë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë për një aktivitet ku duhej të shkonte.

Rama i nxjerr “sekretin” Ilir Metës: Ai e mori ceritifikatën e sigurisë për vete në më pak se 24 orë

Gazeta Tema - 11.01.2019

I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”, kreu i qeverisë ka komentuar konfliktin e ndezur së fundmi mes tij dhe presidentit të vendit, Ilir Meta, i cili nisi me disa postime në rrjetet ...

Balla: Presidenti nuk mendon për Kushtetutën, por për lidershipin e opozitës

ABC News - 11.01.2019

Nënkryetari i Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar në lidhje me reagimin e Presidentit Meta sa i takon mosdekretimit të Genti Cakajt në postin e ministrit të ri të brendshëm.

Edi Rama shpërthen në akuza ndaj Metës: Presidenti është bërë si “Babalja”, refuzimi i Cakës i turpshëm dhe ...

SOT - 11.01.2019

Refuzimi i Gent Cakës për ministër të Jashtëm ka ndezur dje një luftë mjaft të ashpër mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Teksa kreu i shtetit po bën opozitë më tepër se opozita, ...

Spartak Ngjela: Kompetencat e Metës janë formale, nuk ka të drejtë kushtetuese të kthejë ministra

SOT - 11.01.2019

Avokati Spartak Ngjela sulmoi dje ashpër Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Në një intervistë televizive, ai deklaroi se kompetencat e Metës si president janë formale, duke theksuar se nuk ka të ...

“Ilir Meta sot ngriti flamurin e kryetarit të opozitës, në Presidencë”

Gazeta Tema - 11.01.2019

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas akuzave të Ilir Metës në drejtim të kryeministrit Edi Rama. “Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per ...

FOTOT/ Rama gjen kandidatin e ri për ministër: Si e sheh rrjeti, përplasjen me Metën

Gazeta Tema - 11.01.2019

Përplasja e radhës Meta-Rama ka shkaktuar shumë entuziasëm në radhë e opozitës, së cilës tashmë vetëm politikani Meta (jo presidenti), i ka mbetur si shpresë për të luftuar Ramën dhe për të futur ...

Si të dekretohet Gent Cakaj, kur ai qenka më i zoti se presidenti Ilir Meta?!

Botasot - 10.01.2019

*** Po, kur kryeministri Edi Rama dekalorn botërisht se “ zëvendësmisnitri i Jashtëm Gent Cakaj është 1000 herë më i ditur se Meta”, atëherë shtrohet pyetja serioze për debatim në Kuvendin e ...

Mosdekretimi i Cakës, “cicërima” Rama-Meta

Top Channel - 10.01.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ...

Presidenti Meta i përgjigjet Ramës: dy vendime për Shqipërinë

LajmiFundit - 10.01.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i është përgjigjur akuzave të Edi Ramës. Me një status në Twitter, Meta bën të ditur se dy vendime janë të padiskutueshme për Shqipërinë.

Kur Presidenti Meta hedh poshtë Metën kryeministër

Gazeta Tema - 10.01.2019

Nga Shpëtim Luku Persona serioze deshmojne nje histori sa komike aq edhe domethenese per te shpjeguar shume gjera humoristike dhe “interesante” te Shqiperise se sotme.

“Ndjesë për këtë turp”, Meta-Ramës: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm deri në sekondën e fundit

Gazeta Tema - 10.01.2019

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas postimit të Ramën në tëitter ku i kërkonte ndjesë Kosoës për mosdekretimin në kryet të ministrisë së Jashtme Cakën nga kreu i shtetit.

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë

Botasot - 11.01.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...

Rama: Meta e ka marrë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë

Medial - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili shprehej ndër të tjera se Gent Cakaj kishte marrë brenda 24 orësh certifikatën e sigurisë.

Pse nuk e shkarkon Metën? Ja si përgjigjet Edi Rama

LajmiFundit - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

Pse nuk e shkarkon Ilir Metën? Rama i përgjigjet Çanit

Botasot - 12.01.2019

Mbrëmjen e kësaj të premteje, në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjes së gazetarit Arian Çani, se përse nuk e shkarkon Presidentin Ilir Meta, meqë pretendon ...

Dy herë janë shumë!

Java News - 11.01.2019

Nga Mero Baze/ Për të gjithë ata që u shqetësuan dje nga Letra e Baton Haxhiut, ndaj mikut më të ngushtë të familjes së tij, Ilir Meta, sot kanë rastin të qetësohen, pasi keni lexuar letrën e Ilir ...

Rama nxjerr emrat: Këta janë ministrat e LSI që kanë punuar pa certifikatën e sigurisë

SOT - 11.01.2019

I ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’, kryeministri Rama tregoi emrat e tjerë të ministrave të cilët kanë punuar pa certifikatën e sigurisë.Sipas Ramës edhe ish-ministrja e LSI, Klajda Gjosha si dhe ish ...

"Ka në tavolinë informacion nga shërbimet e huaja", Rama bën publik një tjetër sekret për Metën

SOT - 11.01.2019

I ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’, Rama u shpreh se Meta si kryetar Kuvendi e ka marrë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë për një aktivitet ku duhej të shkonte.

‘Meta kryetar alternativ, ngriti flamurin e opozitës në Presidencë’

Java News - 11.01.2019

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas akuzave të Ilir Metës në drejtim të kryeministrit Edi Rama. “Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per ...

FOTOT/ Ironia e rrjetit, zbulohet kandidati i ri për ministër

Java News - 11.01.2019

Përplasja e radhës Meta-Rama ka shkaktuar shumë entuziasëm në radhë e opozitës, së cilës tashmë vetëm politikani Meta (jo presidenti), i ka mbetur si shpresë për të luftuar Ramën dhe për të futur ...

Kur Presidenti Meta hedh poshtë Metën kryeministër

Java News - 10.01.2019

Nga Shpëtim Luku Persona serioze deshmojne nje histori sa komike aq edhe domethenese per te shpjeguar shume gjera humoristike dhe “interesante” te Shqiperise se sotme.

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë

Tetova Sot - 11.01.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...

Rama: Meta e ka marrë edhe vetë brenda disa orësh certifikatën e sigurisë

LajmiFundit - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili shprehej ndër të tjera se Gent Cakaj kishte marrë brenda 24 orësh certifikatën e sigurisë.

Pse nuk e shkarkon Presidentin Meta? Përgjigjet Rama

Albeu.com - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama ka folur me tonë shumë të forta kundër Presidentit Meta dhe vendimit të tij për të mos dekretuar Gent Cakajn. Rama deklaroi se Presidenti Meta i bën të gjithë këto për shkak ...

Debati për Cakajn, Balla: Meta u kthye në kryetar alternativ opozite

BalkanWeb - 11.01.2019

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla është bërë pjesë e debatit mes Presidentit Ilir Meta dhe kryesministrit Rama pas refuzimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm.

Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë

Antpress - 11.01.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...

Pse nuk e shkarkon Metën? Rama: Duhet një...

Durres Lajm - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë, Edi Rama, i ftuar në “Zonë e Lirë”, ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

Balla: Meta ngriti sot flamurin e kryetarit të opozitës

Top Channel - 11.01.2019

Statusi i Metës që flet për shantazh nga ana e kryeministrit Rama ndaj Presidentit të Republikës, është interpretuar nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla si marrje flamurit të kryetarit ...

Pse nuk e shkarkon Metën? Përgjigjet Rama…

Mapo - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

Përplasjet Rama-Meta, Taulant Balla hedh akuzat e rënda: Ja çfarë bëri sot Presidenti dhe për kë po mendon

SOT - 11.01.2019

Kreu i grupit Parlamentar socialist Taulant Balla komenton akuzat e Presidentit Ilir Meta drejtuar kreut të qeverisë Edi Rama. Meta dënoi sipas tij kërcënimet që Rama i ka bërë, ndërsa nga ana tjetër ...

Presidenti Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë

Top Channel - 12.01.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndet konsensusin e arritur në Parlamentin e Maqedonisë dhe votimin në favor të ndryshimeve kushtetuese që do t’i japin jetë Marrëveshjes së Prespës dhe i ...

A do të shkarkohet Ilir Meta? Përgjigjet Edi Rama

Botasot - 11.01.2019

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta.

‘Meta kryetar alternativ, ngriti flamurin e opozitës në Presidencë’

Botasot - 11.01.2019

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas akuzave të Ilir Metës në drejtim të kryeministrit Edi Rama. “Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per ...