TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vasilit i refuzohet viza amerikane?, Kryemadhi: Nuk e vë dorën në Zja.rr

Medial - 16.05.2019

TIRANË, 16 maj /MEDIAL/ Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nuk e pohoi dhe as e mohoi lajmin e siguruar nga burime të “Zërit të Amerikës” për refuzimin e vizës amerikane ...

Kryemadhi për VOA:Rama ka kapur institucionet,duhet pakt kombëtar

LajmiFundit - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila prej disa ditësh ndodhet për një vizitë pune në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës, ku ka komentuar situatën ...

Zëri i Amerikës: Petrit Vasilit i është refuzuar viza amerikane

BalkanWeb - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka qenë e ftuar e Zërit të Amerikës gjatë vizitës së saj në SHBA ku ka folur për situatën politike por edhe për politikanët shqiptarë që iu janë refuzuar vizat nga ...

Habit Monika Kryemadhi: Votat nuk janë vjedhur, nuk e dinim që ishin blerë votat

Gazeta Tema - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për “Zerin e Amerikes” u shpreh se votat e shqiptarëve në zgjedhje nuk janë vjedhur, por janë përdorur paratë e krimit për t’i blerë.

Habit Kryemadhi: Votat nuk janë vjedhur, nuk e dinim që ishin blerë votat

Botasot - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një intervistë për RTV Ora u shpreh se votat e shqiptarëve në zgjedhje nuk janë vjedhur, por janë përdorur paratë e krimit për t’i blerë.

Kryemadhi për VOA:Rama ka kapur institucionet,duhet pakt kombëtar

BalkanWeb - 16.05.2019

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar në studion e Zërit të Amerikës tha se Edi Rama ka kapur institucionet,, ndërsa shtoi se partitë politike shqiptare duhet të bëjnë një pakt kombëtar.

“Zëri i Amerikës”: Petrit Vasilit i është refuzuar viza e hyrjes në Shtetet e Bashkuara

Gazeta Tema - 16.05.2019

Radio “Zëri i Amerikës” zbuloi të enjten një detaj të bujshëm gjatë intervistes me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kryemadhi foto me Nancy Pelosin: Kënaqësi që e takova

Mapo - 16.05.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë vizitës në SHBA ka takuar dhe drejtuesen e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan, Nancy Pelosi. Në një status në facebook, Kryemadhi ...

Kryemadhi i premton Pelosit: Do ta bëjmë Shqipërinë të fortë

Java News - 16.05.2019

Gjatë vizitës që po zhvillon në SHBA, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka takuar edhe kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan, Nancy Pelosin.

Kryemadhi takim me zyrtaren e DASH, ndan shqetësimet e Shqipërisë

BalkanWeb - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Shkoi në SHBA për takime të rëndësishme, gazetari ‘kap mat’ Kryemadhin: Nuk duhet lider i fortë, por…

SOT - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dha një intervistë për televizionin shqiptar “Nova”, ku foli për qëllimet e vizitës së saj në SHBA dhe për ...

I është refuzuar viza për në SHBA Petrit Vasilit?! Si përgjigjet kryetarja e LSI Kryemadhi

Gazeta Express - 16.05.2019

Në një intervistë për Zërin e Amerikës në SHBA, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është pyetur nëse ka dijeni se nënkryetarit Petrit Vasili i është refuzuar viza nga autoritetet amerikane.

VOA: Petrit Vasilit i është refuzuar viza nga SHBA! Kryemadhi: E pavërtetë

Mapo - 16.05.2019

Zëri i Amerikës pretendon se ish-kryetarit të grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i është refuzuar viza për në SHBA. Kjo u bë e ditur gjatë intervistës që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi po ...

Zëri i Amerikës: Petrit Vasilit i është refuzuar viza e hyrjes në Shtetet e Bashkuara

Java News - 16.05.2019

Radio “Zëri i Amerikës” zbuloi të enjten një detaj të bujshëm gjatë intervistes me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kryemadhi “braktisi” Bashën dhe u nis urgjent në SHBA! Cili ka qënë mesazhi i marrë në Uashington dhe heshtja e gjatë e ...

Gazeta Tema - 15.05.2019

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI aleate e PD në opozitë, më 13 maj, në marshimin e opozitës, e la të vetëm kryedemokratin Lulzim Basha duke u nisur me urgjencë në SHBA.

Monika Kryemadhi në SHBA, e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of Former Members of Congress”

Botasot - 15.05.2019

WASHINGTON: Kryetar ja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi prej dy ditesh ndodhet ne Washington në një vizitë pune. Kryemadhi është e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of ...

Mungoi në protestë, Kryemadhi zbulon detajet pse ndodhet në SHBA

SOT - 14.05.2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ndodhet në Washington në një vizitë pune, sipas zyrës së shtypit të kësaj force politike.

Kryemadhi i premton Pelosit: Do ta bëjmë Shqipërinë të fortë

Botasot - 16.05.2019

Gjatë vizitës që po zhvillon në SHBA, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka takuar edhe kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan, Nancy Pelosin.

Kryemadhi takon zyrtaren amerikane, ndan shqetësimet mbi situatën e rëndë

LajmiFundit - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim zyrtar në Departamentin Amerikan të Shtetit me Zj.Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Kryemadhi takon zyrtaren e DASH dhe i tregon shqetësimin madhor të LSI

SOT - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Çështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Kryemadhi në SHBA: Ja propozimi i opozitës për qeverinë tranzitore

BalkanWeb - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dha një intervistë për televizionin shqiptar “Nova”, ku foli për qëllimet e vizitës së saj në SHBA dhe për ...

"Petrit Vasilit i është refuzuar viza nga SHBA", Zëri i Amerikës zbulon detajin e bujshëm, ja si reagon ...

SOT - 16.05.2019

Radio “Zëri i Amerikës” zbuloi të enjten një detaj të bujshëm gjatë intervistes me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kryemadhi: Duhet pakt kombëtar, dhuna nuk na favorizon por protestat s’i ndalim

Java News - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka kapur institucionet. Ajo tregoi se Rama ka kapur reformën në drejtësi dhe tha se dosjet e përfolura nga opozita dëshmojnë se ...

SHBA i refuzon vizën Petrit Vasilit

Albeu.com - 16.05.2019

“Zëri i Amerikës” zbuloi të enjten një detaj të bujshëm gjatë intervistes me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas informacioneve të VOA autoritetet diplomatike ...

Kryemadhi në SHBA, takime me senatorë dhe kongresmenë

Medial - 14.05.2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ndodhet ne Ëashington në një vizitë pune. Kryemadhi ishte e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of Former Members of Congress”.

Kryemadhi në SHBA: Politika ka nevojë për më shumë gra e vajza

BalkanWeb - 16.05.2019

Gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një sërë takimesh me përfaqësues të lartë. Me një shënim në “Facebook”, Kryemadhi shprehet se në ...

Kryemadhi me zyrtaren e DASH-it: Shqipëria në moment tepër delikat

Botasot - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Zj.Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet e Europës Qendrore e Jugore.

“Ka mundësi ta mbyllësh gojën”, Kryemadhi ‘trondit’ me propozimin e opozitës për qeverinë tranzitore/ Ka dy fjalë edhe ...

SOT - 15.05.2019

Gjatë intervistës për televizionin “Nova” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zbuluar programin dhe propozimin e opozitës për qeverinë tranzitore.

Pakt kombëtar me Ramën? Kryemadhi për VOA: Ja çfarë do bëjmë

SOT - 16.05.2019

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar në studion e Zërit të Amerikës tha se Edi Rama ka kapur institucionet, dhe shtoi se partitë politike shqiptare duhet të bëjnë një pakt kombëtar.

Zëri i Amerikës: Petrit Vasilit i është refuzuar viza amerikane

LajmiFundit - 16.05.2019

“Zëri i Amerikës” zbuloi të enjten një detaj të bujshëm gjatë intervistes me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas informacioneve të VOA autoritetet diplomatike ...

Kryemadhi në SHBA, LSI: U takua me senatorë dhe kongresmenë

Java News - 14.05.2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ndodhet ne Ëashington në një vizitë pune. Kryemadhi ishte e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of Former Members of Congress”.

Zbardhet takimi i Monika Kryemadhit me Nancy Pelosi

Gazeta Express - 16.05.2019

Gjatë vizitës zyrtare në SHBA, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një sërë takimesh me përfaqësues të lartë. I fundit ka qenë me Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin ...

Kryemadhi takime në DASH: Situata e rëndë politiko-sociale në Shqipëri

Medial - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Kryemadhi në SHBA: Propozimi i opozitës për qeverinë tranzitore

Durres Lajm - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dha një intervistë për televizionin shqiptar “Nova”, ku foli për qëllimet e vizitës së saj në SHBA dhe për ...

Kryemadhi: Për zgjidhjen e krizës duhet pakt kombëtar! Rama po kap drejtësinë

Gazeta Express - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi nga studio e Zërit të Amerikës se për zgjidhjen e krizës duhet një pakt kombëtar. Kryemadhi ka sulmuar kryeministrin Edi Rama duke thënë se ai ka arritur ...

Kryemadhi në SHBA, merr pjesë në mbledhjen vjetore të Kongresit amerikan

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ndodhet ne Washington në një vizitë pune, e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of Former Members of Congress”.

Kryemadhi në SHBA: Më shumë gra e vajza në politikë

Top Channel - 16.05.2019

Gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një sërë takimesh me përfaqësues të lartë mes tyre edhe Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në ...

Kryemadhi në SHBA: Kemi gati strategjinë për të nxjerrë Shqipërinë nga kriza

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ndodhet në një vizitë në SHBA, ndërsa gjatë një interviste për televizionin “Nova” ka folur për aksionin dhe programin opozitar.

Kryemadhi në SHBA: Përgjegjës për krizën jemi ne, klasa politike

Mapo - 15.05.2019

Zyra e shtypit pranë LSI, informoi për vizitën e kryetares Monika Kryemadhi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryemadhi ndodhet në SHBA për të marrë pjesë në Forumin e ish-kongresmenëve dhe ...

Kryemadhi në Washington, takim me liderin e grupimit Republikan

Botasot - 15.05.2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ndodhet ne Washington në një vizitë pune. Në njoftimin për shtyp, LSI thotë se Kryemadhi ishte e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US ...

Monika Kryemadhi bën një foto në korridor me Nancy Pelosin: Do ta bëj Shqipërinë më të fortë, kur të marrim pushtetin

Gazeta Tema - 16.05.2019

Monika Kryemadhi prej së shtunës ndodhet në SHBA. Ajo thotë se është për një vizitë pune dhe poston herë pas here foto korridoreve me ndonjë kongresmen, të cilat i konsideron takime.

Kryemadhi në SHBA, takime me senatorë dhe kongresmenë

Ina - 15.05.2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ndodhet ne Ëashington në një vizitë pune. Kryemadhi ishte e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of Former Members of Congress”.

Kryemadhi foto me Nancy Pelosin: Kënaqësi që e takova

LajmiFundit - 16.05.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë vizitës në SHBA ka takuar dhe drejtuesen e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan, Nancy Pelosi. Në një status në facebook, Kryemadhi shkruan: Ishte ...

Kryemadhi në SHBA: Politika ka nevojë për më shumë gra e vajza

Durres Lajm - 16.05.2019

Gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka takuar Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan Nancy Pelosin, me të cilën ka diskutuar mbi ...

Kryemadhi në SHBA, takim me Nancy Pelosin: Politika ka nevojë për më shumë gra e vajza

Gazeta Express - 16.05.2019

Kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi ka zhvilluar nje takim ne SHBA, me Nancy Pelosin, Spikeren e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan. Me nje shenim ne faqen e saj ne FB, ajo informon se ka ...