TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skandali, flet për herë të parë producenti që kërkon seks në këmbim të karrierës

Ora news - 12.10.2017

Pas skandaleve të publikuara së fundmi, producenti Harvey Weinstein, e ka pranuar se ndodhet në një moment të vështirë dhe se shpreson që të ketë një shans të dytë.

Nisin hetime në SHBA dhe Angli ndaj producentit duargjatë

Top Channel - 12.10.2017

Producenti i tmerrshëm i “Hollywood”-it, Harvey Weinstein do të vihet në shënjestrën e hetimeve të policisë amerikane dhe asaj britanike. Departamenti i Policisë së Nju Jorkut do të shqyrtojë ...

Harvey Weinsteinin e braktis bashkëshortja pas raportimeve për ngacmim seksual të mbi 30 aktoreve

Telegrafi - 12.10.2017

Aktualisht ‘temë e nxehtë’ e botës së showbizit ndërkombëtarë janë akuzat kundrejt producentit të njohur të filmave Harvey Weinstein. Mbi 30 aktore kanë raportuar ngacmimet seksuale që janë bërë nga ...

Abuzimi me pushtetin, “Bafta” pezullon Harvey Weinstein

Top Channel - 12.10.2017

Organizuesit e çmimeve Oscar përgatiten për bisedime urgjente mbi të ardhmen e manjatit të filmit Harvey Weinstein pas shpërthimit të skandalit mbi ngacmimet e tij seksuale, të shtrira në dekada të ...

A do ia marrin çmimet “Oskar” producentit Weinstein?

Ora news - 12.10.2017

Pas akuzave për sjellje jo të hijshme ndaj producentit të mirënjohur të Hollivudit Harvey Weinstein, Akademia e Oscar-it do të mbajë një mbledhje për të vendosur për të ardhmen e tij.

Akademia e Oscar pritet të mbajë bisedime urgjente me Weinstein

Ina - 12.10.2017

Mirëpritësit e Oscar pritet që të mbajnë bisedime urgjente me producentin e Hollywood, Harsey Weinstein. Këto bisedime do të bëhen për të shqyrtuar rolin e tij pas skandalit mbi ngacmimet seksuale, ...

Seks në këmbim të karrierës, Lindsay Lohan në mbrojtje të producentit

Ora news - 12.10.2017

Skandali seksual që ka përfshirë Hollywood ka ndarë edhe yjet më të mëdha të showbiz përsa i përket qëndrimeve të tyre. Këngëtarja dhe aktorja me famë botërore Lindsay Lohan ka dalë në mbrojtje të ...

Weinstein, Angelina, Gwyneth, Asia dhe të tjerat… Të dashura gra, të pushtetshmëve mjafton të dish t’u thuash një “JO!”

Bota.al - 12.10.2017

Pendimi i vonuar? Eshtë më keq se sa zgjedhja për të përfunduar në një shtrat të rëndësishëm, duke menduar vetëm për karrierën Me tipa si Weinstein është e mbushur bota.

Harvey Weinsteinin e braktis bashkëshortja pas raportimeve për ngacmim seksual të mbi 30 aktoreve

Almakos - 12.10.2017

Aktualisht ‘temë e nxehtë’ e botës së showbizit ndërkombëtarë janë akuzat kundrejt producentit të njohur të filmave Harvey Weinstein. Mbi 30 aktore kanë raportuar ngacmimet seksuale që janë bërë nga ...

Abuzimet seksuale në Hollywood, jo vetëm Weinstein

Top Channel - 11.10.2017

Skandali që ka përfshirë producentin e suksesshëm Harvey Weinstein është i fundit në radhën e episodeve të dhunës që kanë pasur protagonistë emra të njohur të botës hollivudiane të kinemasë.

Edhe aktori Terry Crews tregon se ishte ngacmuar seksualisht nga një drejtor ekzekutiv i Hollywoodit (Foto)

Telegrafi - 11.10.2017

Aktori Terry Crews ka zbuluar storjen shokuese se si ishte sulmuar seksualisht nga një drejtor i një filmi të njohur. Ai përmes rrjetit social Twitter ka zbuluar se si është prekur nga një drejtor i ...

Affleck dënon ngacmimet sekuale në Hollywoodit, por Hilarie Burton thotë se edhe ai ‘kapi’ gjinjtë e saj në emision ...

Telegrafi - 11.10.2017

Në dritën e numrit gjithnjë e më të madh të akuzave nga ish-punonjësit dhe bashkëpunëtorët e 65-vjeçarit, manjati i filmit është shkarkuar nga kompania Weinstein – studioja e filmit që ai ...

Yjet dalin kundër Weinsteinit

Koha.net - 11.10.2017

Kanë kaluar tashmë disa ditë prej se shpërtheu lajmi se producenti i njohur Hollywoodian, Harvey Weinstein, po akuzohet për ngacmim seksual të disa femrave të reja, përfshirë këtu edhe faktin se në ...

Aktori i njohur flet për historitë e përdhunimit të producentit

Ora news - 11.10.2017

Aktori i njohur, Matt Demon ka mohuar fjalët që fliten për të dhe Harvey Weinsten, i cili është akuzuar për përdhunim. U përfol se ai ka fshehur një histori të sjelljes së producentit kur cështja e ...

Jolie dhe Paltrow në listën e të ngacmuarave seksualisht nga Weinstein

Ora news - 11.10.2017

Gwyneth Paltrow dhe Angelina Jolie janë yjet e fundit të Hollywood që kanë akuzuar Harvey Weinstein për ngacmimin seksual, duke u bërë pjesë e dhjetra femrave që kanë përshkruar përvojat e tyre të ...

Skandali në Hollivud, producenti Weinstein përdhunonte aktoret

ABC News - 11.10.2017

Prej ditësh Hollivudi është tronditur nga skandali ku protagonist është producenti i njohur Harvei Ueinstein. Disa aktore të njohura e kanë akuzuar për përdhunim dhe ngacmime seksuale.

Divat e Hollivudit Paltrow, Jolie dhe Argento denoncojnë përdhunimin

ABC News - 11.10.2017

Është hapur kutia e zezë e Pandorës për Harvey Weinstein. Kundër producentit të mirënjohur kanë dëshmuar për përdhunim edhe yje të hollivudit si Gëyneth Paltroë e Angelina Jolie.

​Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein (Foto)

Telegrafi - 11.10.2017

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollywoodit, Harvey Weinstein.

Producenti duargjatë

Top Channel - 11.10.2017

Lista e viktimave të Harvey Weinstein zgjerohet dita-ditës, duke u shtuar me emra të famshëm si ai i Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow, aktoret më të fundit që tregojnë se kanë qenë viktima të ...

Skandali seksual i Weinstein me modelet: Rri këtu e më shih kur bëj dush (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.10.2017

Ka shpërthyer furishëm skandali seksual i Harvey Weinstein pasi modelja italiane e Ambra Battilana Gutierrez e akuzoi fillimisht se e kishte ngacmuar në vitin 2015, kur ajo ishte 22 vjeç.

Producenti hollivudian akuzohet për ngacmime seksuale

Evropaelire - 11.10.2017

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar.

Të gjithë kundër producentit

Top Channel - 10.10.2017

Bordi drejtues i “Weinstein Co.” e shkarkoi menjëherë manjatin e turpëruar të filmit, njëkohësisht bashkëkryetar të saj, Harvey Weinstein, por e ardhmja e firmës tani është e paqartë.

Harvey Weinsten “braktiset” nga të gjithë

Top Channel - 10.10.2017

Meryl Streep dhe aktorë të tjerë të njohur po ngrenë zërin lidhur me skandalin seksual ku është përfshirë një prej njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit, Harvey Weinstein.

Producenti i Hollywood akuzohet për përdhunim, gruaja i kërkon divorcin

Ora news - 11.10.2017

Gruaja e Harvey Weinstein, Georgina Chapman, ka njoftuar se do të divorcohet nga një prej producentëve më të mëdhenj të filmave në Hollywood, pasi shumë femra deklaruan se ai i kishte ngacmuar ...

Producenti hollivudian mohon akuzat për përdhunimin e aktoreve

Ora news - 10.10.2017

Producenti dhe bashkëthemeluesi i studios së filmit Miramax, Harvey Weinstein, ka mohuar përdhunimin e tre grave pas akuzave të bëra në revistën amerikane The New Yorker.

Edhe aktori Terry Crews tregon se ishte ngacmuar seksualisht nga një drejtor ekzekutiv i Hollywoodit (Foto)

Almakos - 11.10.2017

Aktori Terry Crews ka zbuluar storjen shokuese se si ishte sulmuar seksualisht nga një drejtor i një filmi të njohur. Ai përmes rrjetit social Twitter ka zbuluar se si është prekur nga një drejtor i ...

Affleck dënon ngacmimet sekuale në Hollywoodit, por Hilarie Burton thotë se edhe ai ‘kapi’ gjinjtë e saj në emision ...

Almakos - 11.10.2017

Në dritën e numrit gjithnjë e më të madh të akuzave nga ish-punonjësit dhe bashkëpunëtorët e 65-vjeçarit, manjati i filmit është shkarkuar nga kompania Weinstein – studioja e filmit që ai ...

​Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein (Foto)

Almakos - 11.10.2017

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollywoodit, Harvey Weinstein.

Producenti hollivudian akuzohet për ngacmime seksuale

Lajmi.net - 11.10.2017

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar.

Ngacmoi aktoret e Hollywood-it, por producenti qejfli tani e ka pisk!

Mapo - 11.10.2017

Foto 1 nga 13 Producenti i njohur Hollywood-ian, Harvey Weinstein po përballet me akuza të shumta nga personat me të cilët ka punuar gjatë jetës së tij, që pretendojnë se janë ngacmuar seksualisht ...

Harvey Weinsten lihet anash nga të gjithë

Telegrafi - 10.10.2017

Meryl Streep dhe aktorë të tjerë të njohur po ngrenë zërin lidhur me skandalin seksual ku është përfshirë një prej njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit, Harvey Weinstein.

Producenti i njohur i filmave të Hollywood akuzohet për përdhunim të disa aktoreve

BalkanWeb - 11.10.2017

Një prej producentëve më të mëdhenj të filmave në Hollywood, Harvey Weinstein, akuzohet për përdhunim. Skandali u zbulua pasi shumë femra deklaruan se ai i kishte ngacmuar seksualisht dhe përdhunuar.

​Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

BalkanWeb - 11.10.2017

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollywoodit, Harvey Weinstein.

Harvey Weinsten lihet anash nga të gjithë

Almakos - 10.10.2017

Meryl Streep dhe aktorë të tjerë të njohur po ngrenë zërin lidhur me skandalin seksual ku është përfshirë një prej njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit, Harvey Weinstein.

Akuzohet se ka përdhunuar Angelina Jolie dhe shumë të tjera, demaskohet producenti i njohur i filmave të Hollywood

LajmiFundit - 11.10.2017

Harvey Weinstein, producent i filmave të filmave në Hollyëood akuzohet për përdhunim. Skandali u zbulua pasi shumë femra deklaruan se ai i kishte ngacmuar seksualisht dhe përdhunuar.

Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

Durres Lajm - 11.10.2017

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollywoodit, Harvey Weinstein.

Harvey Weinsten lihet anash nga të gjithë

Lajmi.net - 10.10.2017

. Meryl Streep dhe aktorë të tjerë të njohur po ngrenë zërin lidhur me skandalin seksual ku është përfshirë një prej njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit, Harvey Weinstein.