TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Binomi i “harruar” n`Ditën e Çlirimit!

Botasot - 12.06.2019

Bashkë me urimin për Ditën e Çlirimit, Apel, Familjeve : Rugova e Jashari ! Shihni e edhe Ju : Ukë & Teutë Ibrahim Rugova, Shihni edhe Ju ; Baci Rifat & Lulzim Jashari, Shih edhe Ti Bekim, pse jo, i ...

Limaj: Në bazën e UÇK-së në Berishë erdhi një luftëtar japonez (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-komandanti i UÇK-së dhe anëtari i Shtabit të Përgjithshëm, Fatmir Limaj, ka thënë se lufta e UÇK-së nuk ishte fetare por çlirimtare. Limaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ...

Si reagoi UÇK’ja kur hyri NATO?

Gazeta Express - 12.06.2019

Nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, më 12 qershor të vitit 1999, ishin të përgatitur për pritjen e NATO-s. Madje, dy javë para se trupat të zbarkonin nga pikat kufitare ishin vënë kontaktet me ta.

Selimi: Për UÇK-në janë krijuar dy të vërteta

Telegrafi - 12.06.2019

“Mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan” ka qenë tema e tribunës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, me ç’rast është thënë se për luftën e UÇK-së janë ...

VV-ja kërkon komision shtetëror për të shkruar historinë e UÇK-së

Zeri - 12.06.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar tribunë dhe bashkëbisedim me temën ”Mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan”. Aty ishte i pranishëm edhe lideri i VV-së Albin Kurti, i cili kishte një pyetje ...

Thaçi dhe Veseli harruan ta përmendin familjen Jashari në ceremoninë e 20 vjetorit

Gazeta Express - 12.06.2019

Komandanti legjendar i UÇK’së, Adem Jashari, kishte sakrifikuar jetën e tij bashkë më atë të 52 familjarëve të tij për lirinë e Kosovës. Megjithatë një sakrificë e tillë nuk i ka rënë fare ndër mend ...

Haskuka shpreson që të punojnë bashkërisht për një Kosovë të zhvilluar dhe të drejtë

Botasot - 12.06.2019

Për nder të 12 Qershorit të Ditës së Çlirimit, dhe 141 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Kuvendi Komunal i Prizrenit ka mbajtur një akademi solemne, me ç’rast janë nderuar me çmimin “ Remzi ...

Ferizaj shënoi 20-vjetorin e çlirimit

Botasot - 12.06.2019

Ferizaj shënoi 20-vjetorin e çlirimit me aktivitete të shumta kulturore-sportive dhe përkujtimore për martirët e lirisë dhe bijtë e bijat më të shtrenjta të kombit, dëshmorët e kombit të Ushtrisë ...

20- vjetori i çlirimit të Kosovës përmes fotografive

Zeri - 12.06.2019

"Zëri.info", ju sjell përmbledhjen e ditës së sotme përmes fotografive, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të çlirimit të ...

Murati: Pa rezistencën shqiptare nuk do të kishte ndërhyrje të NATO-s

Koha.net - 12.06.2019

Kosova sot po shënon 20 vjetorin e ndërhyrjen së NATO-s, një ndërhyrje që i dha fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi popullatën shqiptare. Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim, thotë se nuk ...

Limaj takon “Çlirimtarët” në 20 vjetorin e çlirimit të vendit

Botasot - 12.06.2019

Zv/kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka takuar disa të rinj. E veçanta e këtij takimi është se në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ai ka takuar djem dhe vajza që mbajnë emrat Çlirim dhe ...

Përjetë mirënjohës ndaj NATO-s dhe ndaj SHBA-së

Zeri - 12.06.2019

Para dy dekadave në Kosovë patën hyrë trupat e NATO-s, të cilat ua rikthyen kosovarëve shpresën e humbur për jetë, shkruan Gazeta "Zëri". Ndonëse lufta në vend ka përfunduar para 20 vjetëve, njëri ...

“Shqipërinë bëje, ose vdis”

Botasot - 12.06.2019

Më 12 qershor 1999, përkatësisht njëzetë vite më parë, trupat e NATO-s hynë në Kosovë, duke i dhënë fund luftës gati dyvjeçare midis popullsisë kryengritëse shqiptare të organizuar në radhët e ...

Ish ushtarët e UÇK-së në Han të Elezit kujtojnë ditën e çlirimit

Medial - 12.06.2019

Datën e 12 qershorit të vitit 1999 nga pika doganore në Han të Elezit e kanë kujtuar dy ish ushtarë të UÇK-së nga kjo komunë, Menduh Brava dhe Mexhait Kalisi.

“Sa e sa luana dhanë jetën për këtë vend”, Mozzik uron 20-vjetorin e çlirimit

Lajmi.net - 12.06.2019

Mozzik, përmes një postimi në Instagram, ka uruar shqiptarët me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, shkruan lajmi.net. Në urimin e tij, reperi përmend sakrificën e ushtarëve të UÇK-së për ...

Nis ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit

Medial - 12.06.2019

Me intonimin e himnit të Kosovës ka nisur tubimi qendror për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi ...

Urime Dita e Çlirimit Kosovë!

Botasot - 12.06.2019

12 Qershori, Dita e Çlirimit të Kosovës, ditë për të cilën çdo qytetar i vendit tonë ka kontribuar dhe sakrifikuar! Kosova feston sot 20(njëzetëvjetorin) e çlirimit të saj me shpresa të reja.

Mozzik uron Ditën e Çlirimit të Ferizajit me një shkrim prekës

Telegrafi - 12.06.2019

Reperi i njohur Mozzik është shumë i kujdesshëm që t’iu urojë fansave të tij në rrjetet sociale gjithnjë festat. Së fundmi, përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram, ai u ka ...

“Dita e paqes”, tjetërsim i luftës çlirimtare!

Botasot - 12.06.2019

Më 12 Qershor 2019 bëhen dy dekada nga hyrja e forcave paqëruajtëse në Kosovë, ditë e cila shënon shpalljen zyrtare të çlirimit të Kosovës. Pra 20 vite liri dhe mbi11 pavarësi për shqiptarët e ...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte ...

Vetëndosje nesër me aktivitete në 20 vjetorin e çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit

Botasot - 11.06.2019

Me rastin e 20 vjetorit të çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje, nesër në orën 16:00 në Hotelin Grand në Prishtinë do të mbahen një sërë aktivitete të organizuara nga kjo ...

Çeku: UÇK’së s’po i jepen merita në këtë përvjetor për shkak të Serbisë

Gazeta Express - 11.06.2019

Ish-kreu i shtabit të përgjithshëm të UÇK’së e më pas edhe TMK’së, Agim Çeku, teksa ka folur për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe ndërhyrjes së NATO-së në Kosovë, ka drejtuar kritika për ...

Sot, e para 20 vitesh: Ky është gazetari i parë shqiptar që hyri në Kosovë me trupat e NATO-s

Botasot - 11.06.2019

Dita e 11 qershorit sot shënon plot 20 vjet që kur NATO u fut në Kosovë, që për shqiptarët kosniderohet jo vetëm nje datë historike por edhe sinonim i lirisë dhe paqes, bashkë me të edhe pavarësisë ...

Çeku: Nëse nuk do të ndërhynte NATO, do të ishim ende në luftë me Serbinë

Gazeta Express - 11.06.2019

Ish-komandanti i UÇK’së, më pas dhe TMK’së, Agim Çeku, i ftuar në emisionin FRONTAL të T7, ka folur për rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Express.

Si reagoi UÇK-ja kur hyri NATO?

Botasot - 12.06.2019

Nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, më 12 qershor të vitit 1999, ishin të përgatitur për pritjen e NATO-s. Madje, dy javë para se trupat të zbarkonin nga pikat kufitare ishin vënë kontaktet me ta.

Selimi: Për UÇK’në janë dy të vërteta

Gazeta Express - 12.06.2019

“Mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan” ka qenë tema e tribunës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, me ç’rast është thënë se për luftën e UÇK-së janë ...

Thaçi dhe Veseli harruan ta përmendin familjen Jashari në ceremoninë e 20 vjetorit

Botasot - 12.06.2019

Komandanti legjendar i UÇK’së, Adem Jashari, kishte sakrifikuar jetën e tij bashkë më atë të 52 familjarëve të tij për lirinë e Kosovës. Megjithatë një sakrificë e tillë nuk i ka rënë fare ndër mend ...

Prizreni feston 20 vjetorin e çlirimit dhe 141 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Koha.net - 12.06.2019

Për nder të 12 Qershorit të Ditës së Çlirimit, dhe 141 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Kuvendi Komunal i Prizrenit ka mbajtur një akademi solemne.

Murati: Pa rezistencën shqiptare nuk do të kishte ndërhyrje të NATO-s

Lajmi.net - 12.06.2019

Murati në një postim në Facebook, ka thënë se pa përpjekjet tona të vazhdueshme, pa luftën tonë, pa dëshmorët e luftës së fundit dhe të të gjithë brezave,” nuk do të krijoheshin rrethanat që kjo ...

“Sa e sa luana dhanë jetën për këtë vend”, Mozzik uron 20-vjetorin e çlirimit

Botasot - 12.06.2019

Mozzik ka bërë urim të veçantë për ditën e çlirimit. Mozzik, përmes një postimi në Instagram, ka uruar shqiptarët me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit.

Nis ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit

Antpress - 12.06.2019

Me intonimin e himnit të Kosovës ka nisur tubimi qendror për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të ...

“Dita e paqes”, tjetërsim i luftës çlirimtare!

Tetova Sot - 12.06.2019

Shkruan: Florim Zeqa Më 12 Qershor 2019 bëhen dy dekada nga hyrja e forcave paqëruajtëse në Kosovë, ditë e cila shënon shpalljen zyrtare të çlirimit të Kosovës.

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Telegrafi - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte ...

Çeku: UÇK-së s’po i jepen merita në këtë përvjetor për shkak të Serbisë

Botasot - 11.06.2019

Ish-kreu i shtabit të përgjithshëm të UÇK’së e më pas edhe TMK’së, Agim Çeku, teksa ka folur për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe ndërhyrjes së NATO-së në Kosovë, ka drejtuar kritika për ...

Çeku: Nëse nuk do të ndërhynte NATO, do të ishim ende në luftë me Serbinë

Zeri - 11.06.2019

Ish-komandanti i UÇK’së, më pas dhe TMK’së, Agim Çeku, i ftuar në emisionin e T7, ka folur për rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Express.

Selimi: Për UÇK’në janë dy të vërteta

Botasot - 12.06.2019

“Mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan” ka qenë tema e tribunës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, me ç’rast është thënë se për luftën e UÇK-së janë ...

Murati: Pa rezistencën shqiptare dhe luftën e UÇK-së nuk do të kishte ndërhyrje të NATO-s

Telegrafi - 12.06.2019

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ka thënë se ndërhyrja e NATO-s ishte e rëndësishme si akt i çlirimit të Kosovës.

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

BalkanWeb - 12.06.2019

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës.

Çeku: UÇK-së s’po i jepen merita në këtë përvjetor për shkak të Serbisë

Telegrafi - 11.06.2019

Ish-kreu i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së e më pas edhe TMK-së, Agim Çeku, teksa ka folur për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe ndërhyrjes së NATO-së në Kosovë, ka drejtuar kritika për ...

Çeku: Nëse nuk do të ndërhynte NATO, do të ishim ende në luftë me Serbinë

Lajmi.net - 11.06.2019

Ai ka thënë se në rast se nuk do të ndërhynte NATO-ja, Kosova mbase do të ishte edhe sot e kësaj dite në luftë me Serbinë. Ndoshta ende do të ishim në luftë. UCK-ja kurrë nuk do ta ndalte luten.

Murati: Pa rezistencën shqiptare dhe luftën e UÇK-së nuk do të kishte ndërhyrje të NATO-s

Medial - 12.06.2019

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka përkujtuar 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë gjatë luftës me Serbinë. Në një postim në Facebook, Murati ka shkruar se faktori më meritor ...

20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

Medial - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte ...

Dita e çlirimit, 20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Java News - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet nga koha kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës.

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte ...

2 dekada nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

Albeu.com - 12.06.2019

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovë s"> Kosovë s.

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

Durres Lajm - 12.06.2019

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës.