TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mihajlovski: Mbyllja e A1 ishte pikë kthese në VMRO-DPMNE

Zhurnal - 17.07.2017

Mihajlovski: Mbyllja e A1 ishte pikë kthese në VMRO-DPMNE Shkup, 17 korrik Zhurnal.mk - VMRO-DPMNE ka kaluar në disa faza, kështu që me kalimin e kohës ka pasur fërkime për kritika dhe kontroll të ...

VMRO-DPMNE: Gjykata të mos u nënshtrohet dhe vendosë sipas presioneve dhe sugjerimeve

Zhurnal - 17.07.2017

VMRO-DPMNE: Gjykata të mos u nënshtrohet dhe vendosë sipas presioneve dhe sugjerimeve Shkup, 17 korrik - Gjykata duhet të punojë vetëm sipas ligjit dhe Kushtetutës dhe assesi ndryshe, ndërsa si ...

Rritet mbështetja për reforma në VMRO-DPMNE

Zhurnal - 17.07.2017

Rritet mbështetja për reforma në VMRO-DPMNE Shkup, 17 korrik Zhurnal.mk - Nismëtarët e reformave në VMRO-DPMNE pohojnë se pjesa më e madhe e anëtarësisë kërkon reforma në parti.

VMRO-DPMNE: Qeveria po na futë në borxhe të reja

Almakos - 17.07.2017

VMRO-ja vlerëson se me ribalancin e propozuar të buxhetit, Qeveria e udhëheqr nga LSDM-ja po e rrit detyrimin e Maqedonisë. “Qeveritarët, të cilët me muaj prapa folnin për shqetësimin e tyre se ...

VMRO-DPMNE: Me ribalancin e propozuar, Qeveria e rrit detyrimin

Almakos - 17.07.2017

Me ribalancin e propozuar të Buxhetit, Qeveria e LSDM-së e rrit detyrimin e Maqedonisë, konsideron VMRO-DPMNE. “LSDM, Dragan Tevdovski dhe Zoran Zaev, të cilët me muaj prapa folnin për shqetësimin e ...

(VIDEO) Përplasje mes VMRO-së dhe LSDM-së për partizimin e shtetit

Almakos - 16.07.2017

LSDM dhe VMRO-DPMNE kanë këmbyer akuza dhe kundërakuza për partizimin e institucioneve të shtetit. Në konferencë për mediat, Dimçe Arsovski nga VMRO-DPMNE, deklaroi se LSDM ka filluar me zbatimin e ...

LSDM: Po i lirojmë institucionet e robëruara nga VMRO-DPMNE

Zhurnal - 16.07.2017

LSDM: Po i lirojmë institucionet e robëruara nga VMRO-DPMNE Shkup, 16 korrik - Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë nëpërmjet një komunikate për media kanë reaguar për deklaratat e pjesëtarëve të ...

Kuvendi miraton llogarinë përfundimtare të Buxhetit për 2016-n

Flaka - 16.07.2017

Me 92 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Maqednisë arriti të votojë mbrëmë llogarinë përfundimtare të Buxhetit për vitin 2016. Votimi erdhi pasi VMRO-DPMNE-ja opozitare gjatë ditës ...

LSDM pa strategji për obstruksionet e VMRO-së

Almakos - 16.07.2017

16 July LSDM-ja në pushtet nuk as strategji e as ilaç juridik se si ta pengojë zvarritjen e seancave parlamentare. Pasi VMRO-DPMNE-ja u nda në 10 grupe parlamentare, deputetët e saj e shfrytëzojnë ...

VMRO-DPMNE: Gjykata të mos u nënshtrohet dhe vendosë sipas presioneve dhe sugjerimeve

Almakos - 17.07.2017

Gjykata duhet të punojë vetëm sipas ligjit dhe Kushtetutës dhe assesi ndryshe, ndërsa si reprezent i pushtetit të tretë nuk guxon t’i nënshtrohet dhe vendosë sipas sugjerimeve dhe presioneve, ...

VMRO-DPMNE: Qeveria po na futë në borxhe të reja

Alb Portali - 17.07.2017

VMRO-ja vlerëson se me ribalancin e propozuar të buxhetit, Qeveria e udhëheqr nga LSDM-ja po e rrit detyrimin e Maqedonisë. “Qeveritarët, të cilët me muaj prapa folnin për shqetësimin e tyre se ...

VMRO-DPMNE: PSP po i ndihmon LSDM-së në prag të zgjedhjeve lokale

Zhurnal - 16.07.2017

VMRO-DPMNE: PSP po i ndihmon LSDM-së në prag të zgjedhjeve lokale Shkup, 16 korrik - Darko Kostovski nga VMRO-DPMNE e akuzoi Prokurorinë Speciale Publike se vepron dhe është nën kontrollë të Lidhjes ...

Boçvarski: Qeveria e LSDM-së do t’ua kthejë paratë qytetarëve

Telegrafi - 16.07.2017

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetëror të OBRM-PDUKM-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski.

(VIDEO) Përplasje mes VMRO-së dhe LSDM-së për partizimin e shtetit

Alb Portali - 16.07.2017

LSDM dhe VMRO-DPMNE kanë këmbyer akuza dhe kundërakuza për partizimin e institucioneve të shtetit. Në konferencë për mediat, Dimçe Arsovski nga VMRO-DPMNE, deklaroi se LSDM ka filluar me zbatimin e ...

Kuvendi votoi llogarinë përfundimtare të buxhetit 2016

Ina - 16.07.2017

Me 92 vota për , asnjë kundër dhe asnjë i përmbajtur, Kuvendi arriti të votojë llogarinë përfundimtare të Buxhetit për vitin 2016. Votimi erdhi pasi VMRO-DPMNE-ja opozitare gjatë ditës mundohej ta ...

Kuvendi e miratoi llogarinë përfundimtare të Buxhetit për vitin 2016

Portalb - 16.07.2017

Me 92 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Maqednisë arriti të votojë mbrëmë llogarinë përfundimtare të Buxhetit për vitin 2016. Votimi erdhi pasi VMRO-DPMNE-ja opozitare gjatë ditës ...

VMRO-DPMNE kërkon kthimin e pasaportave

Albeu.com - 15.07.2017

Partia e VMRO-DPMNE-së edhe njëherë kërkoi që t'i kthehen udhëheqësve të kësaj partie pasaportat, sepse sipas tyre, këto vendime janë sjellë nën shtypje dhe nuk kanë pasur asnjë bazë për të dyshuar ...

Reformatorët: A thua vallë Gruevski ka bërë pazar për humbjen e zgjedhjeve lokale?!

Zhurnal - 15.07.2017

Reformatorët: A thua vallë Gruevski ka bërë pazar për humbjen e zgjedhjeve lokale?! Shkup, 15 korrik Zhurnal.mk - Nismëtarët e reformave dhe demokratizimit të VMRO-DPMNE sot kanë hedhur dilemën se ...

Vazhdon seanca e Kuvendit për Propozim llogarinë përfundimtare për Buxhetin për vitin 2016

Lajm - 15.07.2017

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot me replika dhe kundër replika të opozitës e vazhdoi debatin për Propozim llogarinë përfundimtare për Buxhetin për vitin 2016.

VMRO-DPMNE: Akuzat e PSP-së kanë motive politike

Almakos - 15.07.2017

VMRO-ja opozitare ka reaguar edhe sot në lidhje me kërkesën e Prokurorisë Speciale Publike për arrestimin e disa funksionarëve të kësaj partie. Nëpërmjet një pres konferenca para PSP kanë akuzuar ...

Kuvendi miraton llogarinë e buxhetit për vitin 2016

Almakos - 15.07.2017

Kuvendi miratoi llogarinë përfundimtare të buxhetit të vitit të kaluar. Deri te kalimi i kësaj pike për të cilën ishin paraqitur të gjithë deputetët e VMRO-DPMNE-së për diskutim, erdhi pas një ...

LSDM pa strategji për obstruksionet e VMRO-së

Zhurnal - 16.07.2017

LSDM pa strategji për obstruksionet e VMRO-së Shkup, 16 korrik - LSDM-ja në pushtet nuk as strategji e as ilaç juridik se si ta pengojë zvarritjen e seancave parlamentare.

VMRO-DPMNE: Gjykata të mos vendosë sipas presioneve

Albeu.com - 17.07.2017

Gjykata duhet të punojë vetëm sipas ligjit dhe Kushtetutës dhe assesi ndryshe, ndërsa si reprezent i pushtetit të tretë nuk guxon t’i nënshtrohet dhe vendosë sipas sugjerimeve dhe presioneve, ...

VMRO-DPMNE: Me ribalancin e propozuar, Qeveria e rrit detyrimin

Zhurnal - 17.07.2017

VMRO-DPMNE: Me ribalancin e propozuar, Qeveria e rrit detyrimin Shkup, 17 korrik - Me ribalancin e propozuar të Buxhetit, Qeveria e LSDM-së e rrit detyrimin e Maqedonisë, konsideron VMRO-DPMNE.

VMRO-ja opozitare: PSP-ja po i ndihmon LSDM-së në prag të zgjedhjeve lokale

Flaka - 16.07.2017

Darko Kostovski nga VMRO-DPMNE e akuzoi Prokurorinë Speciale Publike se vepron dhe është nën kontrollë të Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë. Sipas tij, të gjitha akuzat e ngritura të PSP-së dhe ...

Boзvarski: Qeveria e LSDM-sл do t’ua kthejл paratл qytetarлve

Botasot - 16.07.2017

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetëror të OBRM-PDUKM-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski.

Kuvendi votoi llogarinë përfundimtare të buxhetit 2016

Lajm - 16.07.2017

Me 92 vota për , asnjë kundër dhe asnjë i përmbajtur, Kuvendi arriti të votojë llogarinë përfundimtare të Buxhetit për vitin 2016. Votimi erdhi pasi VMRO-DPMNE-ja opozitare gjatë ditës mundohej ta ...

Kuvendi e miratoi llogarinë përfundimtare të Buxhetit për vitin 2016

Idividi - 17.07.2017

Shkup, 16 korrik 2017 (MIA) - Me 92 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Maqednisë arriti të votojë mbrëmë llogarinë përfundimtare të Buxhetit për vitin 2016.

Vazhdon seanca e Kuvendit për Propozim llogarinë përfundimtare për Buxhetin për vitin 2016

Idividi - 17.07.2017

Shkup, 15 korrik 2017 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot me replika dhe kundër replika të opozitës e vazhdoi debatin për Propozim llogarinë përfundimtare për Buxhetin për vitin 2016.

VMRO-DPMNE: Akuzat e PSP-së kanë motive politike

Alb Portali - 15.07.2017

VMRO-ja opozitare ka reaguar edhe sot në lidhje me kërkesën e Prokurorisë Speciale Publike për arrestimin e disa funksionarëve të kësaj partie. Loading...

Kuvendi miraton llogarinë e buxhetit për vitin 2016

Alb Portali - 15.07.2017

Kuvendi miratoi llogarinë përfundimtare të buxhetit të vitit të kaluar. Deri te kalimi i kësaj pike për të cilën ishin paraqitur të gjithë deputetët e VMRO-DPMNE-së për diskutim, erdhi pas një ...

LSDM, pa strategji për pengesat e VMRO-së (VIDEO)

Albeu.com - 16.07.2017

LSDM-ja në pushtet nuk as strategji e as ilaç juridik se si ta pengojë zvarritjen e seancave parlamentare. Pasi VMRO-DPMNE-ja u nda në 10 grupe parlamentare, deputetët e saj e shfrytëzojnë çdo moment ...

VMRO-DPMNE: Gjykata të mos u nënshtrohet dhe vendosë sipas presioneve dhe sugjerimeve

Idividi - 17.07.2017

Shkup, 17 korrik 2017 (MIA) - Gjykata duhet të punojë vetëm sipas ligjit dhe Kushtetutës dhe assesi ndryshe, ndërsa si reprezent i pushtetit të tretë nuk guxon t'i nënshtrohet dhe vendosë sipas ...

VMRO-DPMNE: Me ribalancin e propozuar, Qeveria e rrit detyrimin

Idividi - 17.07.2017

Shkup, 17 korrik 2017 (MIA) - Me ribalancin e propozuar të Buxhetit, Qeveria e LSDM-së e rrit detyrimin e Maqedonisë, konsideron VMRO-DPMNE. "LSDM, Dragan Tevdovski dhe Zoran Zaev, të cilët me muaj ...

Boçvarski: Qeveria e LSDM-së do t’ua kthejë paratë qytetarëve

Zhurnal - 16.07.2017

Boçvarski: Qeveria e LSDM-së do t’ua kthejë paratë qytetarëve Shkup, 16 korrik - Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetëror të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate ...

Kuvendi miraton llogarinë e buxhetit për vitin 2016

Portalb - 15.07.2017

Kuvendi miratoi llogarinë përfundimtare të buxhetit të vitit të kaluar. Deri te kalimi i kësaj pike për të cilën ishin paraqitur të gjithë deputetët e VMRO-DPMNE-së për diskutim, erdhi pas një ...

LSDM pa strategji për obstruksionet e VMRO-së

Lajmi.net - 16.07.2017

LSDM-ja në pushtet nuk as strategji e as ilaç juridik se si ta pengojë zvarritjen e seancave parlamentare. Pasi VMRO-DPMNE-ja u nda në 10 grupe parlamentare, deputetët e saj e shfrytëzojnë çdo moment ...

“Qeveria do t’ua kthejë qytetarëve paratë që në dreka e darka luksoze i harxhoi VMRO-ja”

Lajm - 16.07.2017

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetërorë të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski.

LSDM pa strategji për obstruksionet e VMRO-së

Botasot - 16.07.2017

LSDM-ja në pushtet nuk as strategji e as ilaç juridik se si ta pengojë zvarritjen e seancave parlamentare. Pasi VMRO-DPMNE-ja u nda në 10 grupe parlamentare, deputetët e saj e shfrytëzojnë çdo moment ...

Boçvarski: Qeveria e LSDM-së do t’ua kthejë paratë qytetarëve

Portalb - 16.07.2017

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetëror të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski.

Shumica parlamentare pa zgjidhje për zvarritjen e seancave që ka strategji VMRO-ja

Flaka - 16.07.2017

LSDM-ja në pushtet nuk as strategji e as ilaç juridik se si ta pengojë zvarritjen e seancave parlamentare. Pasi VMRO-DPMNE-ja u nda në 10 grupe parlamentare, deputetët e saj e shfrytëzojnë çdo moment ...

“Qeveria do t’ua kthejë qytetarëve paratë që në dreka e darka luksoze i harxhoi VMRO-ja”

Ina - 16.07.2017

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetërorë të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski.

Qeveria do t’ua kthejë qytetarëve paratë që në dreka e darka luksoze i harxhoi ish pushteti i VMRO-së

Flaka - 16.07.2017

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetërorë të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski.

Boçvarski: Qeveria e LSDM-së do t’ua kthejë paratë qytetarëve

Almakos - 16.07.2017

Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetëror të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj Boçvarski.

Boçvarski: Qeveria e LSDM-së do t’ua kthejë paratë qytetarëve

Idividi - 17.07.2017

Shkup, 16 korrik 2017 (MIA) - Pas publikimit të harxhimeve të shumta të ish-zyrtarëve shtetëror të VMRO-DMPNE-së, ka reaguar Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, përmes nënkryetarit Bllagoj ...