TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mali i Zi nis rrënimin e staneve të kosovarëve në kufi, shqetësohen banorët

Koha.net - 10.10.2019

Ramiz Gërvalla, për çdo vit, verën e kalon këtu në Bjeshkën e Ishtedimit. Ai dhe banorë të tjerë numërojnë dekada prej kur familjarët e tyre kishin ndërtuar stane në këtë bjeshkë, e cila gjendet në ...

Rrënimi i staneve të shqiptarëve nga Mali i Zi: Pronarët kërkojnë ndihmën e shtetit të Kosovës

Telegrafi - 08.10.2019

Trashëguan stanet nga stërgjyshërit e tyre. Vitet e fundit edhe i rinovuan në mënyrë që t`i vizitojnë kohë pas kohe. Mirëpo stanet e kosovarëve që gjenden në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi ...

Rrënohen stanet e shqiptarëve në Mal të Zi, Haradinaj thotë se nuk kishin leje

Gazeta Express - 08.10.2019

Stanet e kosovarëve që gjenden në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi u rrënuan, planifikohet të ndërtohet një qendër për ski, raporton T7 Para shumë dekadave shqiptarët i ndërtuan stanet në bjeshkët ...

Rrënohen stanet në bjeshkën e Ishtedimit, banorët thonë se kjo u bë nga shteti i Malit të Zi

Telegrafi - 08.10.2019

Demarkacioni me Malin e Zi, ishte një nga temat e cila atë kohë nxiti reagimin e ashpër të opozitës, të cilët me protesta brenda dhe jashtë Kuvendit pengonin ratifikimin e kësaj marrëveshje.

Mali i Zi prish bujtinat e shqiptarëve në Bjeshkë

Albeu.com - 07.10.2019

Autoritetet malazeze në mëngjesin e së hënës kanë nisur rrënimin e staneve të shqiptarëve në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi Lajmin e ka bërë të ditur për përfaqësuesi banorëve të këtyre staneve , ...

Mali i Zi rrafshon me tokë 10 stane të shqiptarëve (Foto)

Zeri - 07.10.2019

Autoritetet e Malit të Zi rrënuan sot 10 stane të shqiptarëve në bjeshkët e Ishtedimit, për të cilat pretendohet se nuk kanë dokumente që vërtetojnë pronësinë e tyre.

Mali i zi shemb stanet e shqiptarëve që i kishin trashëgimi nga stërgjyshërit

Gazeta Express - 08.10.2019

Autoritetet malazeze, mëngjesin e së hënës, kanë nisur shembjen e staneve të shqiptarëve në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi. Fatmir Gërvalla, përfaqësuesi banorëve të këtyre staneve, e ka bërë të ...

Mali i zi shemb stanet e shqiptarëve që i kishin trashëgimi nga stërgjyshërit

Botasot - 08.10.2019

Autoritetet malazeze, mëngjesin e së hënës, kanë nisur shembjen e staneve të shqiptarëve në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi. Fatmir Gërvalla, përfaqësuesi banorëve të këtyre staneve, e ka bërë të ...

Mali i zi shemb stanet e shqiptarëve që i kishin trashëgimi nga stërgjyshërit

Ina - 08.10.2019

Autoritetet malazeze, mëngjesin e së hënës, kanë nisur shembjen e staneve të shqiptarëve në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi. Fatmir Gërvalla, përfaqësuesi banorëve të këtyre staneve, e ka bërë të ...

Mali i Zi shemb stanet e shqiptarëve

Zeri - 08.10.2019

Autoritetet malazeze, mëngjesin e së hënës, kanë nisur shembjen e staneve të shqiptarëve në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi. Fatmir Gërvalla, përfaqësuesi banorëve të këtyre staneve, e ka bërë të ...

Rrënohen stanet në bjeshkën e Ishtedimit, banorët thonë se kjo u bë nga shteti i Malit të Zi

Lajmi.net - 08.10.2019

Mirëpo me ardhjen në krye të shtetit të Ramush Haradinajt në legjislaturën e kaluar të Kuvendit u miratua kjo marrëveshje. Haradinaj pati deklaruar se pavarësisht ratifikimit të marrëveshjes do të ...

Rrënohen stanet e shqiptarëve në Mal të Zi, Haradinaj thotë se nuk kishin leje

Tetova Sot - 08.10.2019

Stanet e kosovarëve që gjenden në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi u rrënuan, planifikohet të ndërtohet një qendër për ski, raporton T7 Para shumë dekadave shqiptarët i ndërtuan stanet në bjeshkët ...

Rrënimi i staneve të shqiptarëve nga Mali i Zi: Pronarët kërkojnë ndihmën e shtetit të Kosovës

Botasot - 08.10.2019

Trashëguan stanet nga stërgjyshërit e tyre. Vitet e fundit edhe i rinovuan në mënyrë që t`i vizitojnë kohë pas kohe. Mirëpo stanet e kosovarëve që gjenden në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi ...