TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Raporti i BE-së: Shqipëria hap negociatat për anëtarësim

Lajmi.net - 16.04.2018

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në Bashkimin Eeuropian, ndërsa abuzimet me të drejtat e njeriut do ta lënë sërish në pritje Turqinë.

Raporti i KE-së, rekomandim i pakushtëzuar për Maqedoninë

Alsat - 16.04.2018

Maqedonia nesër pritet të marr rekomandimin e shumëpritur për çeljen e negociatave me Bashkimin Evropian. “Në vazhdën e progresit të arritur Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave me ...

EUobserver: Shqipëria fillon bisedimet për në BE

Koha.net - 16.04.2018

Komisioni Europian pritet të deklarojë se Shqipëria dhe Maqedonia duhet të fillojnë bisedimet për anëtarësimin në Bashkimin Europian, ndërkohë që abuzimi me të drejtat e njeriut në Turqi nënkupton që ...

Projekt raporti për Maqedoninë përmban rekomandim të pastër

Idividi - 16.04.2018

Bruksel, 16 prill 2018 (MIA) - MIA pati akses deri tek projekt raporti për Maqedoninë në të cilin Komisioni Evropian rekomandon fillim të pakushtëzuar të negociatave.

Progres raporti, pastaj vizita e Hanit dhe Mogerinit

Idividi - 16.04.2018

Shkup, 16 prill 2018 (MIA) - Maqedonia nesër nga Komisioni evropian duhet të marr Progres raportin, e një ditë më vonë pritet e komisionerit evropian Johanes Han dhe përfaqësueses së lartë të BE-së ...

Rekomandimi për hapjen e negociatave, Mogherini i jep nesër Ramës lajmin e mirë

Mapo - 16.04.2018

Shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini pritet t’i dorëzojë nesër qeverisë raportin e Komisionit Evropian bashkë me rekomandimin për hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Draft raporti, EUObserver: Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat

Portalb - 16.04.2018

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian.

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga KE

Zhurnal - 16.04.2018

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga KE Shkup, 16 prill - Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit ...

Çfarë (nuk) ndryshon rekomandimi pozitiv për hapjen e negociatave

Mapo - 16.04.2018

Nga Ervis Iljazaj Me shumë mundësi, Komisioni Europian do të japë rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Por kjo nuk do të thotë asgjë për ecurinë e ...

KE pritet të rekomandojë hapjen e negociatave me Shqipërinë

ABC News - 16.04.2018

Komisioni Europian pritet të rekomandojë hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Sipas të dhënave që bën publike Deutsche Welle në prag të publikimit të raporteve të progresit, të njëjtin ...

Euobserver zbulon raportin: Jepet rekomandimi për çeljen e negociatave për Shqipërinë

Java News - 16.04.2018

Mbetet vetëm njoftimi zyrtar për dhënien e rekomandimit pozitiv për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Një ditë para publikimit të raportit, tashmë duket se nuk ...

Kukan ia shuan shpresat Kosovës: Mos prisni raporte pozitive nga Komisioni Evropian

Gazeta Express - 16.04.2018

Anëtari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian dhe kryetar shumëvjeçar i Komitetit për Bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukanit, ka deklaruar se Kosova, ashtu si ...

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga KE

Tetova Sot - 16.04.2018

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme ...

Burime nga BE: Shqipëria me rekomandim, Kosova duhet të presë

DW - 15.04.2018

KE do të aprovojë "Paketën e zgjerimit", raporte për përparimin drejt BE. Shqipëria e Maqedonia pritet të marrin rekomandim për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, Kosova pret kritika për ...

Droga dhe krimi i organizuar, çfarë kërkon KE pas hapjes së negociatave për Shqipërinë

BalkanWeb - 15.04.2018

Gazeta Shqiptare mëson detaje të reja në lidhje me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe sidomos Shqipërisë.

Shqipëria hap negociatat, raporti i BE: Përparim në 5 prioritetet kyçe

Almakos - 16.04.2018

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, ndërsa abuzimet me të drejtat e njeriut do ta lënë sërish në pritje Turqinë. Top Channel ka siguruar paraprakisht draftin e ...

Draft raporti, EUObserver: Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat

Zhurnal - 16.04.2018

Draft raporti, EUObserver: Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat Shkup, 16 prill - Maqedonia dhe Shqipëria mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e ...

Vizitë e Hanit dhe Mogerinit në Shkup

Ina - 16.04.2018

Maqedonia nesër do të marrë raportin e progresit nga Komisioni Evropian ndërsa një ditë më pas pritet vizita e komisionerit të BE-së Johannes Hahn dhe Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme ...

Maqedonia do të marrë vlerësim pozitiv nga KE-ja

Almakos - 15.04.2018

15 April 2018 / 14:15 Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për ...

Eduard Kukan jep lajmin e madh: Më 17 prill hapen negociatat për Shqipërinë

Mapo - 15.04.2018

Shqipëria pritet të marrë rekomandimin për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, ka pohuar për Deutsche Welle, anëtar i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, Eduard Kukan.

Të shkëputesh nga Turqia, 105 vjet pas pavarësisë!

Gazeta Tema - 15.04.2018

Nga Alfred Peza E marta e 17 prillit, kur Komisioneri i Zgjerimit Johannes Hahn dhe Shefja e Diplomacisë Europiane Federica Mogherini do të dorëzojnë në Tiranë progres raportin për Shqipërinë, do të ...

KE-ja do të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

Tetova Sot - 15.04.2018

Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është më pozitivë në ...

Droga dhe krimi, kërkesa e KE pas hapjes së negociatave për Shqipërinë

LajmiFundit - 15.04.2018

Detaje të reja në lidhje janë zbardhur me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe sidomos Shqipërisë. Veç lajmit të mirë se Komisioni Evropian do të ...

KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë

LajmiFundit - 14.04.2018

Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Europian.

Çollaku: Shansi për anëtarësimin e përbashkët në BE

Flaka - 14.04.2018

Me strukturën jashtëzakonisht komplekse të Këshillit të Evropës dhe me fuqinë që kanë në duart e tyre të gjitha shtetet anëtare për të vënë veton mbi vendimet e rëndësishme, nuk ka alternativë tjetër ...

‘Integrimi’, EUObserver: Shqipëria përparon, Turqia rrëshqet pas

Mapo - 16.04.2018

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian.

Maqedonia do të marrë vlerësim pozitiv nga KE-ja

Alsat - 15.04.2018

Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë vit, është njëri ...

Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

Telegrafi - 15.04.2018

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ...

Të shkëputesh nga Turqia, 105 vjet pas pavarësisë!

Java News - 15.04.2018

Nga Alfred Peza E marta e 17 prillit, kur Komisioneri i Zgjerimit Johannes Hahn dhe Shefja e Diplomacisë Europiane Federica Mogherini do të dorëzojnë në Tiranë progres raportin për Shqipërinë, do të ...

Komisioni Europian pritet që të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

Zhurnal - 15.04.2018

Komisioni Europian pritet që të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë Bruksel, 15 prill - Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të ...

Hapja e Negociatave/ Pas lajmit të mirë, KE-ja do i kërkojë Tiranës rezultate me Drogën dhe krimin e organizuar

Java News - 15.04.2018

TIRANE– Media në vend mëson detaje të reja në lidhje me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe sidomos Shqipërisë.

KE-ja rekomandon hapjen e negociatave për Maqedoninë dhe Shqipërinë

Alsat - 14.04.2018

Mediat gjermane që kanë publikuar pjesë të raportit, shkruajnë se në dokument theksohet perspektiva për anëtarësim e gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor.

KE rekomandon hapjen e negociatave për Ballkanin Perëndimor. Shqipëria dhe Maqedonia pjesë e…

Mapo - 14.04.2018

Shqipëria dhe Maqedonia duket se do të jenë me gjasë pjesë e çeljes së negociatave me BE-në, në progres-raportin e ardhshëm. Negociata po zhvillohen aktualisht me Serbinë dhe Malin e Zi Komisioni ...

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat

Alsat - 16.04.2018

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian.

“Maqedonia do të merr vlerësim pozitiv nga Komisioni Evropian”

Telegrafi - 15.04.2018

Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë vit, është njëri ...

Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

Almakos - 15.04.2018

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ...

Komisioni Europian pritet që të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë

Flaka - 15.04.2018

Bashkëpunëtorët e Radio Evropa e Lirë (REL) në Bruksel kanë pasur mbikëqyrje në dokumentin që do të publikohet më 17 prill në Strasburg dhe njoftojnë se raporti për Maqedoninë është më pozitivë në ...

KE paralajmëron Shqipërinë: Hapen negociatat, por reforma në drejtësi vendimtare për më tej

Mapo - 15.04.2018

Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave për vendin tonë, por lista e “detyrave të shtëpisë” do të shtohet. Lufta ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar mbetet problemi më ...

Mediat gjermane publikojnë raportin: KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë

Gazeta Tema - 14.04.2018

Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Europian.

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat

Almakos - 16.04.2018

16 April 2018 / 10:29 Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian.

Maqedonia me vlerësim pozitiv për hapje të negociatave për anëtarësim

Koha.net - 15.04.2018

Maqedonia, më 17 prill, pritet të marrë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Sipas informacioneve, raporti i Progresit për Maqedoninë për këtë vit, është njëri ...

Eduard Kukan jep lajmin e madh: Më 17 prill hapen negociatat për Shqipërinë

BalkanWeb - 15.04.2018

Shqipëria pritet të marrë rekomandimin për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, ka pohuar për Deutsche Welle, anëtar i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, Eduard Kukan.

Mediat gjermane: KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë!

Java News - 14.04.2018

Komisioni Europian vendosi një barrierë të madhe në rrugën e Turqisë drejt bisedimeve për anëtarësim, pasi tha se Ankaraja zyrtare ka ndërmarrë hapa seriozë që e largojnë nga Bashkimi Europian.

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat

Flaka - 16.04.2018

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian.

Draft raporti, EUObserver: KE rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANE -‘Komisioni Europian do rekomandojë nesër hapjen e negociatave për Shqipërinë’. Kështu e nis shkrimin EUObserver, ndërsa ka siguruar edhe një pjesë të draft raporti të KE që pritet t’i ...

Lajme të mira nga Brukseli për Maqedoninë

Ina - 16.04.2018

Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja e raportit thuhet se do të ketë rekomandim të pakushtëzuar për fillimin e ...

Mediat gjermane publikojnë raportin: KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë

SOT - 14.04.2018

Mediat gjermane që kanë publikuar pjesë të raportit, shkruajnë se në dokument theksohet perspektiva për anëtarësim e gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor.