TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Limaj i kërkon Edi Ramës të mos ndërhyjë në çështjet e brendshme të Kosovës

Gazeta Express - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri kosovar Fatmir Limaj ka thënë se Kosova dhe Shqipëria duhet të ruajnë marrëdhënien e mirë miqësore pa ndërhyrë në politikat e brendshme.

Limaj thotë se s’ka pse negociohet me Serbinë nëse Vuçiqi deklarohet kundër njohjes së Kosovës

Gazeta Express - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se Kosova nuk ka pse të shkoj në dialog, nëse presidenti serb Vuciq thotë se nuk do ta njohë kurrë Kosovën.

Limaj: Asnjë marrëveshje me Serbinë nuk mund të arrihet pa koordinim të plotë me SHBA’në

Gazeta Express - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se Samitin e Berlinit e ka parë si mundësi për të zhbllokuar dialogun Kosovë- Serbi. Ky samit, thotë Limaj ka qenë një mundësi e mirë për ...

Limaj: Takimet e Parisit dhe Berlinit nuk e zhvendosin rolin e BE-së në dialog

Zeri - 15.05.2019

Fatmir Limaj, bashkëkryesues i delegacionit kosovar për dialogun me Serbinë, ka vlerësuar se Kosova nuk duhet të dialogojë në qoftë se Serbia nuk ofron njohjen.

Limaj: Vetëm Serbia ka përfituar nga dialogu

Telegrafi - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, bashkëkryesues i ekipit për dialog me Serbinë, ka thënë se në dialogun e deritashëm “e kemi fuqizuar Serbinë, i kemi ndihmuar ta marrë kandidaturën dhe të hap ...

Limaj e Shala vizitojnë “Elnor”, zotohen për mbështetje të prodhuesve vendorë

Botasot - 15.05.2019

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drunore si lëndë e papërpunuar nga Kosova në drejtim të vendeve tjera, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministri i ...

Limaj e Shala: Kompanitë po ia shohin hairin vendimit për ndalimin e eksportimit të drurit jashtë vendit

Gazeta Express - 15.05.2019

Fabrikat dhe kompanitë të cilat merren me përpunimin e produkteve nga druri po ia shohin hairin vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drurore si lëndë e papërpunuar nga ...

Limaj i kërkon Edi Ramës të mos ndërhyjë në çështjet e brendshme të Kosovës

Medial - 16.05.2019

Zëvendëskryeministri kosovar Fatmir Limaj ka thënë se Kosova dhe Shqipëria duhet të ruajnë marrëdhënien e mirë miqësore pa ndërhyrë në politikat e brendshme.

Limaj: Është shkelë Kushtetuta e vendit kur është negociuar për emërtimin kushtetues të vendit

Botasot - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se Samitin e Berlinit e ka parë si mundësi për të zhbllokuar dialogun Kosovë- Serbi. Ky samit, thotë Limaj ka qenë një mundësi e mirë për ...

Fatmir Limaj: Takimet e Parisit dhe Berlinit nuk e zhvendosin rolin e BE-së në dialog

Antpress - 15.05.2019

Fatmir Limaj, bashkëkryesues i delegacionit kosovar për dialogun me Serbinë, ka vlerësuar se Kosova nuk duhet të dialogojë në qoftë se Serbia nuk ofron njohjen.

Limaj: Vetëm Serbia ka përfituar nga dialogu

Portalb - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, bashkëkryesues i ekipit për dialog me Serbinë, ka thënë se në dialogun e deritashëm “e kemi fuqizuar Serbinë, i kemi ndihmuar ta marrë kandidaturën dhe të hap ...

Përpunuesit e drurit vlerësojnë vendimin e ministrit Shala për ndalimin e eksportit të masës drusore

Zeri - 15.05.2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të ...

Limaj: Masa mbrojtëse për prodhuesit vendorë do të merren në vazhdimësi

Botasot - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se ka vizituar një kompani e cila merret me përpunimet e produktet e drurit, përcjell “Bota sot”.

Limaj i kërkon Edi Ramës të mos ndërhyjë në çështjet e brendshme të Kosovës

Botasot - 16.05.2019

Zëvendëskryeministri kosovar Fatmir Limaj ka thënë se Kosova dhe Shqipëria duhet të ruajnë marrëdhënien e mirë miqësore pa ndërhyrë në politikat e brendshme.

Limaj: Asnjë marrëveshje me Serbinë nuk mund të arrihet pa koordinim të plotë me SHBA-në

Zeri - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se Samitin e Berlinit e ka parë si mundësi për të zhbllokuar dialogun Kosovë- Serbi. Ky samit, thotë Limaj ka qenë një mundësi e mirë për ...

Çfarë po ndodh? Zv.kryeministri i Kosovës lëshon thirrjen e fortë për politikanët në Tiranë: Mos ndërhyni!

SOT - 16.05.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj është shprehur se Kosova dhe Shqipëria duhet të ruajnë marrëdhënien e mirë miqësore, mirëpo pa ndërhyrë në politikat e brendshme.

Limaj i kërkon Edi Ramës të mos ndërhyjë në çështjet e brendshme të Kosovës

Tetova Sot - 16.05.2019

Zëvendëskryeministri kosovar Fatmir Limaj ka thënë se Kosova dhe Shqipëria duhet të ruajnë marrëdhënien e mirë miqësore pa ndërhyrë në politikat e brendshme.