TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta e opozitës, Basha paralajmëron “vendimin e madh”

Top Channel - 17.02.2017

Partia Demokratike ka bërë disa protesta kundër kryeministrit Rama, por asnjëherë ato nuk janë veshur me kaq mister sa kjo e 18 shkurtit. Në një thirrje të fundit për pjesëmarrje, Lulzim Basha foli ...

Si guxon ti vrasës të protestosh si i “vrarë”?!

Gazeta Tema - 17.02.2017

Nga Anri Bala Nga natyra edhe unë jam rebel! E meqë thonë, se “vesi vdes me shpirtin”, edhe mua më lind shpesh dëshira të protestoj! Edhe protestoj, çdo ditë, çdo orë, kur ndjehem i pakënaqur.

Ç’tha Rama një ditë para “21 Janarit” dhe ç’thotë Basha një ditë para “18 shkurtit”. A po përsëritet i njëjti skenar?

BalkanWeb - 17.02.2017

A do të jetë protesta e nesërme e paralajmëruar nga opozita e organizuar sipas një skenari të cilin shqiptarët e kanë parë në 21 Janar 2011? Gjasat janë që jo, të paktën kështu u pohua sot zyrtarisht ...

Basha për protestën e nesërme: Policia të mos provokojë, ndryshe do përballet me pasojat

SOT - 17.02.2017

Ditën e nesërme, në kryeqytet pritet të zhvillohet protesta e opozitës. Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ftoi qytetarët që të bashkohen në shesh. Basha tha se 18 shkurti është dita e ndryshimit për ...

Protesta e 18 shkurtit, publikohet skenari. Demokratët do ngujohen para Kryeministrisë

LajmiFundit - 17.02.2017

Nesër në mesditë, Partia Demokratike dhe aleatët e saj të koalicionit opozitar pritet të zhvillojnë një protestë, e cila do të fillojë nga “Sheshi Skënderbej”, për të shkuar drejt Kryeministrisë.

PDK: Largimi i qeverisë, kusht për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Botasot - 17.02.2017

Partia Demokrastiane ka shprehur edhe njëherë mbështetjen në protestën e nesërme të opozitës. Në një deklaratë për mediat, PDK e Nard Ndokës thekson se zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë kauza ...

Protesta e 18 shkurtit, Basha: S’dihet kohëzgjatja. Policia të mos provokojë

LajmiFundit - 17.02.2017

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha nga selia e PD-së ka folur për protestën e 18 shkurtit. Ai ka deklaruar se protesta për zgjedhje të lira e të ndershme do të nisë nesër në orën 12:00 por qytetarët janë ...

Skenaret e protestës së opozitës nesër para kryeministrisë

Ora news - 17.02.2017

Nga selia e PD-së Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaron se protesta për zgjedhje të lira e të ndershme do të nisë nesër në orën 12:00 në Bulevardin Deshmoret e Kombit për tu vendosur para ...

Policia: Protesta zgjat 4 orë

Top Channel - 17.02.2017

Megjithëse nuk ka informacione për trazira apo provokim të forcave të policisë, uniformat blu të kryeqytetit kanë marrë masa për mbarëvajtjen e prostestës së opozitës, që do të zhvillohet mesditën e ...

Protesta e opozitës, qeveria izolon hyrjen qëndrore

RTSH - 17.02.2017

Qeveria shqiptare ka marrë masa të posaçme në selinë e saj lidhur me protestën e opozitës që është paralajmëruar për t’u mbajtur të shtunën në mesditë në Tiranë.

Basha thirrje për protestën: Ejani bashkë me familjet, forca jonë bashkimi, jo dhuna

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë edhe njëherë sot para qytetarëve për t’iu bërë thirrje t’i bashkohen opozitës në protestën e nesërme që nis në orën 12 në kryeqytet.

Protesta, Ambasada Amerikane: Kujdes edhe demonstratat paqësore mund të përshkallëzojnë në dhunë

Gazeta Express - 17.02.2017

Në lidhje me protestën e nesërme të opozitës reagoi edhe ambasada e SHBA-ve në Tiranë. Ambasada amerikane përcjell mesazh qytetarëve të saj amerikanë të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta ...

Basha: Fundin e protestës e vendosin qytetarët! SHBA ‘paralajmëron’

Mapo - 17.02.2017

Ambasada amerikane paralajmëroi qytetarët e saj të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta e opozitës e planifikuar të nisë nesër në orën 12:00.

Protesta e PD-së, Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve amerikanë: Kujdes

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE- Ambasada Amerikane në Tiranë i ka bërë thirrje të gjithë shtetasve amerikanë që jetojnë në Tiranë që të tregojnë kujdes dhe të jenë të vëmendshëm për protestën që do organizohet nesër nga ...

Basha thirrje për protestën: Forca jonë bashkimi, jo dhuna

Vision Plus - 17.02.2017

Qe prej dhjetorit te 2015 Lulzim Basha nuk e ka udhëhequr opozitën ne proteste dhe per demokratet 18 shkurti shihet si nje prove e madhe. Ndërsa deputetet dhe drejtuesit janë shpërndare ne zonat e ...

Basha: Fillimi i protestës në orën 12:00, mbarimin e kanë në dorë qytetarët

SOT - 17.02.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një komunikim për median të orës 14:30 minuta, është shprehur se protesta e opozitës është përcaktuar se do të nisë në orën 12:00 të së shtunës, ndërsa përfundimin e ...

Basha: Protesta do të jetë festë e demokracisë

ABC News - 17.02.2017

Një ditë para protestës së paralajmëruar, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ftuar të gjithë shtresat sociale të vendit që ti bashkohen. Ai ka përsëritur mesazhin ndaj policisë së shtetit ...

Ambasada amerikane për protestën e PD, apel qytetarëve

ABC News - 17.02.2017

Një ditë para protestës së paralajmëruar të Partisë Demokratike në Tiranë, Ambasada Amerikane u bën apel qytetarëve të tregojnë kujdes dhe të jenë të vemendshëm dhe të kenë kujdes si dhe të evitojnë ...

Protesta e PD/ Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët e saj: Kujdes! Mund të përshkallëzohet në dhunë

Java News - 17.02.2017

Një ditë para protestës së Partisë Demokratike, ambasada e SHBA në Tiranë njofton qytetarët e saj që të shmangin zonat me rrezikshmëri në kryeqytetin shqiptar, pas tubimi mund të përshkallëzohet në ...

Protesta e 18 shkurtit, Ambasada amerikane apel qytetarëve të saj: Bëni kujdes

Ora news - 17.02.2017

Ambasada amerikane përcjell mesazh qytetarëve të saj amerikanë të qëndrojnë larg zonave ku do të mbahet protesta e opozitës e planifikuar të nisë nesër në orën 12:00.

Protesta e PD-së, Policia ‘blindon’ Tiranën: Rrugët që bllokohen, ku nuk do lejohet parkimi (Harta)

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE – Mobilizohet Policia e Shtetit për protestën e nesërme të organizuar nga opozita. Sot, Drejtoria Vendore Policisë Tiranë, ka publikuar masa për garantimin e rendit dhe sigurisë publike për ...

Policia u dha vetëm 4 orë kohë, PD: Duam protestë pa afate

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE- Partia Demokratike ka dorëzuar sot një kërkesë në Policinë e Tiranës, ku kërkon që nesër të mbajë një protestë pa afate. Dje, policia ka lejuar vetëm që tubimi të mbahej vetëm për katër orë, ...

Basha: Forca e protestës është bashkimi dhe kurajoja

Top Channel - 17.02.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar shqiptarëve të marrin pjesë masivisht në protestën e nesërme të 18 shkurtit. Në një deklaratë për mediat kreu i demokratëve shprehet se forca e ...

Ambasada e SHBA apel për protestën

Vision Plus - 17.02.2017

Ambasada e Shteteve te Bashkuara të Amerikës, i bën thirrje qytetarëve amerikanë që jetojnë në Tiranë, të evitojnë zonat ku do të zhvillohet protesta e opozitës dhe të tregohen të kujdesshëm.

PD: Protesta jonë nis në 12:00 dhe nuk ka orar përfundimi. Skenarët për provokime janë mashtrime

Lajmi.net - 17.02.2017

Partia Demokratike ka hedhur poshtë raportimet e mediave me lajme të servirura nga zyrat e qeverisë se gjatë protestës së nesërme do të ketë provokime.

Protesta nesërme e opozitës, Basha mbledh aleatët në seli

ABC News - 17.02.2017

Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha mblodhi sot ne seline blu partite aleatë. Në fokus të takimit mesohet se ka qene protesta e nesërme e thirrur nga opozita.

Policia merr masa për protestën

Vision Plus - 17.02.2017

Policia e Tiranës publikoi planin e masave për protestën e 18 shkurtit të Partisë Demokratike. Në një njoftim për mediat, blutë thanë se marshimi i protestës fillon në orën 12 në bulevardin ...

Protesta e 18 shkurti, opozita bën përgatitjet e fundit

RTSH - 17.02.2017

24 orë para protestës së opozitës së djathtë në Tiranë, krerët e saj kanë zhvilluar një takim. Në takim janë parë kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ai i ...

Protesta e opozitës do të zgjasë 4 orë, policia: Skenar për të provokuar një "21 Janar" të dytë

Albeu.com - 17.02.2017

Opozita pritet që nesër të mbushë sheshet pasi zhvillon protestën e paralajmëruar. Mësohet se Partia Demokratike ka njoftuar Policinë për protestën që do të mbajë nesër para kryeministrisë.

Policia i druhet provokimit? Blutë: Nuk kemi informacione

Mapo - 17.02.2017

Foto 1 nga 4 Policia e Tiranës druhet se gjatë protestës së opozitës mund të ketë provokime. Burime të News24 thonë se Policia e Tiranës ka dhënë leje për zhvillimin e protestës nga ora 12:00 deri në ...

Mediu: Në protestë për të garantuar zgjedhje të lira, qoftë edhe me qeveri teknike

SOT - 17.02.2017

Partia Republikane mblodhi strukturat drejtuese të degës Tiranë në kuadër të përgagtitjeve për protestën opozitare që do të zhvillohet më 18 shkurt. Në këtë takim, ku ishte I pranishëm edhte kryetari ...

Protesta, PD: Mashtrime, nuk do të provokojmë policinë, protesta nis në 12:00

Albeu.com - 17.02.2017

Pas zërave nga policia se protesta e nesërme e Partisë Demokratike ka për qëllim provokimin e policisë dhe krijimin e një situate si më 21 Janar, ka reaguar vetë PD duke hedhur poshtë çdo lloj ...

Mediu: Në protestë për të garantuar zgjedhje të lira

Top Channel - 17.02.2017

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, mblodhi strukturat e kësaj partie për tu organizuar për protestën e 18 shkurtit, për të kërkuar reformën zgjedhore, që do të prodhojë, sipas tij, një qeveri ...

Basha: Nuk do të ketë provokime, por protesta nuk ka orar përfundimis

Botasot - 17.02.2017

Edhe pse ka një leje nga Policia për zhvillm proteste nga ora 12:00 deri në 16:00, Partia Demokratike jep informacione se protesta nuk do të përfundojë në atë orar.

Protesta e opozitës/ Të gjitha detajet dhe zhvillimet e mundshme të një dite delikate për Tiranën

Java News - 17.02.2017

Nga Armando Meta/ Fillojnë të zbulohen disa detaje për organizimin e protestës së PD-së nesër me 18 shkurt, e cila më së shumti konsiderohet edhe si një test për zgjedhjet e qershorit.

Policia e Tiranës i jep leje për 4 orë, PD nuk ka përcaktuar mbylljen e protestës

LajmiFundit - 17.02.2017

Burime nga Policia e Tiranës njoftoi diten e sotme se i është dhënë leje PD-së për të zhvilluar protestën nga ora 12:00-16:00. Behet me dije se PD në kërkesën e saj nuk ka përcaktuar orarin e ...

Skenari i protestës, Basha mbledh aleatët në seli. Takime intensive dhe me strukturat e PD

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Një ditë para protestës kreu i PD, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu aleatët. Burime nga mbledhja bënë me dije për “BalkanWeb” se diskutimet mes Bashës dhe krerëve të forcave të tjera ...

Protesta, PD: Nis në ora 12:00 dhe përfundon me fitoren tonë. Si do sillemi me policinë

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Partia Demokratike jep informacione mbi protestën e nesërme që pritet të nis në orën 12:00. Por ndryshe nga policia, PD thotë se nuk ka orar të përcaktuar për përfundimin e protestës pasi siç ...

Protesta e opozitës, Policia e Tiranës: Sa efektivë do ruajnë institucionet

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Opozita shqiptare ka thirrur nesër në protestë qytetarët shqiptarë në shenjë revolte ndaj qeverisë dhe reformave të saj. Por sa efektivë do të ruajnë institucionet në Tiranë? Gazetarja ...

Qeveri teknike? Çfarë pritet të ndodhë të shtunën?

Mapo - 17.02.2017

Opozita shqiptare ka paralajmëruar një protestë të madhe të shtunën. Por kurioziteti i mediave ka mbetur tek komentet e kryetarit të PD, Lulzim Basha, se të shtunën do të komunikohet një vendim i ...

Basha mbledh aleatët për protestën, PD: Nuk ka orar përfundimi

Ora news - 17.02.2017

Një ditë përpara protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e opozitës. Të pranishëm janë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ai i Partisë Republikane, ...

Protesta e opozitës nis nesër në 12:00. Kryeministria izolon hyrjen

Ora news - 17.02.2017

Burime nga Policia e Tiranës bëjnë me dije për Ora News se i është dhënë leje PD-së për të zhvilluar protestën nga ora 12:00-16:00. Vetë kjo parti në kërkesën e saj nuk ka përcaktuar orarin e ...

Basha: Nesër do të marrim një vendim të madh për të ardhmen, protesta paqësore

SOT - 17.02.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është shprehur i bindur se protesta e nesërme do të jetë më e madhja që është zhvilluar ndonjëherë në 26 vitet e fundit.

Protesta e 18 shkurtit, PR mbledh strukturat

ABC News - 17.02.2017

Ne prag te protestes se opozites me 18 shkurt Partia Republikane ka mbledhur strukturat e saj. Kryetari Fatmir Mediu i ka bere thirrje qytetareve te dalin ne shesh per te garantuar zgjedhje te lira ...

Shqiptarët kanë parë vetëm dhunë e mashtrim nga protestat e PD

SOT - 17.02.2017

Përsëri PD lëshoi kushtrimin të ngrejë popullin në protestë, për të rrëzuar qeverinë ‘Rama’. Përsëri shumë zhurmë me parulla joshëse, sikur shqiptarët pritkan me padurim ardhjen e PD së Lulzimit në ...

Protesta, PD: Ka një orar kur nisë, por as ne nuk e dimë kur përfundon. Si do sillemi me policinë

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Partia Demokratike jep informacione mbi protestën e nesërme që pritet të nisë në orën 12:00. Por ndryshe nga policia, PD thotë se nuk ka orar të përcaktuar për përfundimin e protestës.

PD reagon ndaj Policisë: Protesta jonë nuk ka orar, s’do provokojmë

Java News - 17.02.2017

Pas informacioneve të nxjerra nga Policia se në protestën e ditës së nesërme mund të ketë goditje me gurë ndaj kryeministrisë dhe incidente të tjera, ka reaguar menjëherë Partia Demokratike.

Basha takim koordinues me aleatët një ditë para protestës

Java News - 17.02.2017

Të shtunën në 18 Shkurt opozita ka parashikuar mbajtjen e një proteste përballë kryeministrisë. Opozita prej ditësh po përgatitet për një pjesëmarrje sa më të lartë.

PR mbledh strukturat një ditë para protestës, Mediu: Të garantohen zgjedhjet e lira

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE – Partia Republikane e kryesuar nga Fatmir Mediu ka mbledhur strukturat drejtuese të kësaj force politike para protestës së nesërme të organizuar nga opozita.

PD kërkon leje për vetëm katër orë. Policia: Mund të ketë provokime dhe goditje me gurë

Gazeta Tema - 17.02.2017

Protesta e Partisë Demokratike ditën e nesërme pritet të zgjasë katër. Të paktën kështu thuhet në kërkesën e Partisë Demokratike, drejtuar policisë. Në kërkesën e PD-së thuhet se protesta do të ...