TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zbulohet rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike Dimërore

Zhurnal - 13.02.2018

Zbulohet rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike Dimërore Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyongchang.

Skandal dopingu në Lojërat Olimpike Dimërore 2018

Portalb - 13.02.2018

Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka skualifikuar garuesin japonez në patinazh të shpejtë Kei Saito nga Lojërat Olimpike Dimërore (LOD) në Pyeongchang, për shkak se rezultoi pozitiv ...

Rasti i parë me doping në Pjongçang

RTSH - 13.02.2018

Kei Saito ka dalë pozitiv me doping në Olimpiadën e Pjongçangut, duke u bërë rasti i parë në këto Lojëra – tha të martën gjykata e Arbitrazhit të Sportit.

Patinatorja amerikane hyn në histori, bën hedhjen e pabesueshme në ajër (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2018

Patinatorja e Shteteve të Bashkuar, Mirai Nagasu bëri histori të hënën pasi u bë patinatorja e parë amerikane që realizoi me sukses hedhjen e trefishtë në ajër , e cilësuar si një nga hedhjet më të ...

Femrat po shkojnë drejt barazisë gjinore

Koha.net - 13.02.2018

Sportistet në Lojërat Olimpike Dimërore janë duke bërë histori në garë për barazi gjinore, por me botën e sportit të goditur nga skandali i abuzimeve seksuale, ekspertët thonë se më tepër femra duhet ...

Shënohet rasti i parë i dopingut në Olimpiadën Dimërore në Korenë e Jugut

Java News - 13.02.2018

Rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike Dimërore që po zhvillohen në Korenë e Jugut. Sportisti japonez i patinazhit të shpejtësisë, Kei Saito rezultoi pozitiv në një kontroll para garave.

PyeongChang 2018, hedhja e pabesueshme e patinatores Mirai Nagasu hyn në histori

BalkanWeb - 13.02.2018

Në garën e skuadrës së patinazhit artistik, sportistja Mirai Nagasu është bërë amerikania e parë, e cila çoi deri në fund një hedhje triplo axel në Lojërat dimërore, e treta në historinë e ...

Festivali e Panairi afrojnë qytetarët me sportin

Koha.net - 13.02.2018

Interesimi i qytetarëve ishte i madh në hapje zyrtare të Festivalit Olimpik dhe Panairit të Sporteve. E madhe ishte edhe dëshira e fëmijëve për t'i provuar aftësitë e tyre në sporte të ndryshme e në ...

Shënohet rasti i parë me doping në Lojëra Olimpike Dimërore

Koha.net - 13.02.2018

Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyongchang. Patinazhisti japonez Kei Saito është konstatuar të ketë përdorur substancat e ndaluara acetalozamide dhe ...

Patinatorja realizoi një piruetë historike dhe mrekulloi botën

Bota.al - 13.02.2018

Patinatorja amerikane, Mirai Nagasu u kthye në yllin e ditës në Lojërat Olimpike Dimërore të Piongçangut 2018. Vajza shkëlqeu në një triple axel, një nga piruetat me vështirësinë më të madhe të kësaj ...

Holanda dominon në patinazhin e shpejtësisë

Alsat - 12.02.2018

Dominimi holandez vazhdon në patinazhin e shpejtësisë. Iren W uust bëhet protagoniste pasi fitoi medaljen e 10-të të artë. W ust dominio në garën e 1.500 metrave dhe me këtë u fut në histori pasi u ...

Elistratov dedikon medaljen për rusët e suspenduar

Koha.net - 12.02.2018

Garuesi rus në gara shpejtësie me patina ia ka dedikuar medaljen e fituar në Lojërat Olimpike Dimërore bashkëkombësve të tij të suspenduar nga garat për doping.

Zbulohet rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike

Lajmi.net - 13.02.2018

Kei Saito është konstatuar të ketë përdorur substancat e ndaluara acetalozamide. Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyongchang.

Veseli: Kosova është kampione në shumë sporte

Zhurnal - 12.02.2018

Veseli: Kosova është kampione në shumë sporte Prishtinë, 12 shkurt - Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka thënë se është kënaqur shumë sot në hapjen e Festivalit Olimpik në Prishtinë, në prag të 10 ...

Kramer, pas shënimit të historisë i ka vënë syrin garës tjetër

Koha.net - 12.02.2018

Ndonëse ka shkruar historinë, patinazhisti holandez Sven Kramer nuk e ka ndërmend të ndalet. Kramer 31-vjeçar është bërë garuesi i parë në patinazh të shpejtësisë që ka fituar tri medalje të arta ...

Hapet zyrtarisht Festivali Olimpik dhe Panairi i Sportit

Koha.net - 12.02.2018

Për disa ditë më radhe qytetarët e Kosovës, do të jetojnë me Lojërat Dimërore, jo në Pyeongchang të Koresë së Jugut, por më Festivalin Olimpik dhe Panairin e Sportit që sot zyrtarisht u hap në ...

Holanda dominon në patinazhin e shpejtësisë

RTSH - 12.02.2018

Dominimi holandez vazhdon në patinazhin e shpejtësisë. Sven Kramer bëhet protagonist pasi theu rekordin e tij olimpik në këtë disiplinë të vendosur në Soçi 2014.

Veseli: Duhet të investojmë më tepër në sport

Koha.net - 12.02.2018

Sot zyrtarisht u hap Festivali Olimpik me Lojërat Dimërore në Prishtinë i cili u organizua nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK). Atë e ka vizituar edhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i cili tha ...

Patinatorja koreane në siklet, i hapet fustani gjatë performancës (VIDEO)

Albeu.com - 12.02.2018

Patinorja nga Koreja e Jugut , Yura Min gjatë debutimit të saj në Lojërat Olimpike Dimërore që po zhvillohen në vendin e saj pësoi një incident me uniformën sportive kur po performonte, përcjell ...

Moment i sikletshëm, patinatores koreane i hapet kostumi gjatë garës (VIDEO)

Durres Lajm - 12.02.2018

Patinatorja koreane Yura Min ka kaluar një moment delikat gjatë garës të patinazhit artistik për skuadra në Lojërat Olimpike “Pyeongchang 2018”. Gjatë kohës që patinonte në pistë me partnerin e saj ...

Nesër bëhet hapja zyrtare e Festivalit Olimpik PyeongChang 2018 dhe Panairit të Sportit Prishtina 2018

Lajmi.net - 11.02.2018

Komiteti Olimpik i Kosovës nesër (e hënë) do të bëjë hapjen zyrtare të Festivalit Olimpik PyeongChang 2018, që prej tri ditësh ka filluar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Lajm i rëndësishëm nga Lojërat Olimpike Dimërore

Lajmi.net - 11.02.2018

Organizuar nga Komiteti Olimpik i Sllovenisë, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë marrë pjesë në takimin e ...

VIDEO/ Plas grushti mes femrave në Olimpiadën Dimërore në Korenë e Jugut

BalkanWeb - 12.02.2018

Olimpiada Dimërore në Korenë e Jugut është kthyer në një skenë boksi në ndeshjen e hokej të femrave. Gjithçka u bë paksa e “nxehtë” në Lojërat Olimpike Dimërore, kur ekipet e hokej të SHBA-së dhe të ...

Njihuni me Saskia Alusalu, atleten më të bukur të “Olimpiadës Dimërore 2018” (Foto)

BalkanWeb - 11.02.2018

KORE E JUGUT – Dy ditë më parë më 9 shkurt në Korenë e Jugut kanë nisur Lojërat Olimpike dimërore “Pyeongchang 2018”, eventi më i rëndësishëm olimpik sportiv i këtij viti, ku marrin pjesë 92 shtete ...

Ambasada Amerikane uron Kosovën

Lajmi.net - 09.02.2018

. Ambasada Amerikane në Prishtinë e ka mirëpritur debutimin e Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore. Kjo ambasadë ka shpërndarë foton e ekipit kosovar duke defiluar në ceremoninë hapëse, përcjellë ...

Ambasada Amerikane në Prishtinë: SHBA dhe Kosova, ekipet tona favorite

Telegrafi - 09.02.2018

Ambasada Amerikane në Prishtinë e ka mirëpritur debutimin e Kosovës në Olimpiadën Dimërore “PyeongChang 2018”. Kjo ambasadë në rrjetet sociale e ka shpërndarë fotografinë e ekipit tytë Kosovë dhe atë ...

LOD 2018, Japonezi Saito rezultoi pozitiv në doping

Alsat - 13.02.2018

Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyongchang. Patinazhisti japonez Kei Saito është konstatuar të ketë përdorur substancat e ndaluara acetalozamide dhe ...

Hapet zyrtarisht Festivali Olimpik dhe Panairi i Sportit në Prishtinë

Telegrafi - 12.02.2018

Për disa ditë më radhe qytetarët e Kosovës, do të jetojnë me Lojërat Dimërore, jo në PyeongChangut të Koresë së Jugut, por më Festivalin Olimpik dhe Panairin e Sportit që sot (e hënë) zyrtarisht u ...

Veseli del të festojë pavarësinë

Albeu.com - 12.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lideri i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se është kënaqur shumë sot në hapjen e Festivalit Olimpik në Prishtinë, në prag të 10 vjetorit të pavarësisë.

Atletja estoneze Saskia Alusalu, atletia më e bukur e Olimpiadës

Java News - 11.02.2018

Dy ditë më parë më 9 shkurt në Korenë e Jugut kanë nisur Lojërat Olimpike dimërore “Pyeongchang 2018”, eventi më i rëndësishëm olimpik sportiv i këtij viti, ku marrin pjesë 92 shtete dhe rreth 6 000 ...

Zbulohet rasti i parë i dopingut në Lojërat Olimpike Dimërore

InfoSport - 13.02.2018

Shënohet rasti i parë me doping në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pjong Çang (Pyongchang). Patinatori japonez Kei Saito është konstatuar të ketë përdorur substancat e ndaluara ...

Hapet zyrtarisht Festivali Olimpik dhe Panairi i Sportit në Prishtinë

Almakos - 12.02.2018

Për disa ditë më radhe qytetarët e Kosovës, do të jetojnë me Lojërat Dimërore, jo në PyeongChangut të Koresë së Jugut, por më Festivalin Olimpik dhe Panairin e Sportit që sot (e hënë) zyrtarisht u ...

Veseli: Kosova është kampione në shumë sporte

Lajmi.net - 12.02.2018

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka thënë se është kënaqur shumë sot në hapjen e Festivalit Olimpik në Prishtinë, në prag të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.