TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump shmang “frontin e ri” të luftës tregtare

ABC News - 15.05.2019

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me ...

Vlora e vesh edhe njëherë fustanin që e pati në disa takime

Gazeta Express - 15.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara ishte e ftuar në një iftar mbrëmë në Shtëpinë e Bardhë, ku ajo bëri iftar bashkë me Presidentin e SHBA’ve Donald Trump E përkundër komenteve të ndryshme ...

Vlora Çitaku tallet me kritikët: Pas shumë kërkesave, e vesha fustanin prapë

Tetova Sot - 15.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku është tallur me të gjithë kritikët e veshjes së saj në iftarin e shtruar nga presidenti amerikan, Donald Trump – raporton ...

Trump shtyn tarifat për makinat, bursat shënojnë rritje

Botasot - 15.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi "Bloomberg", sipas të cilit kjo ndikoi që të ...

SHBA – Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet

Medial - 15.05.2019

UASHINGTON, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë me gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur ...

Kur Edi Rama thoshte se Donald Trump është i rrezikshëm për shqiptarët

Gazeta Express - 15.05.2019

Gjatë zgjedhjeve presidenciale në Amerikë, shqiptarët me shumicë e përkrahnin kandidaten demokrate Hillary Clinton kundër Donald Trumpit që po garonte në emër të republikanëve.

Donald Trump Jr do të paraqitet për dëshmi në Senat

VOA - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Mediat e huaja ‘mbushen’ me fotografinë e Trump dhe Çitakut: Ja çfarë shkruajnë për iftarin e shtruar

Botasot - 15.05.2019

Ballinat e mediave të huaja janë mbushur me fotografitë e presidentit amerikan, Donald Trump, dhe ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Ambasadorja kosovare mori pjesë ditën e kaluar në një ...

Ironizohet me veshjen e Vlora Çitakut: Veshi në disa ngjarje të njëjtin fustan – ambasadorja qesh me komentin e fansit

Telegrafi - 15.05.2019

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shtruar iftar në Shtëpinë e Bardhë. E prezent në këtë darkë të iftarit ka qenë edhe ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, e cila ishte ulur përkrahë ...

Ngjarje e rëndë/ Aksidentohet eskorta e Presidentit (FOTO)

SOT - 15.05.2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme. Eskorta e presidentit amerikan Donald Trump është përfshirë në një aksident rrugor ditën e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në Luoisiana, kanë thënë ...

Donald Trump i riu do paraqitet para Senatit në qershor

Gazeta Express - 15.05.2019

Donald Trump i riu dhe Komiteti i Intelegjencës i Senatit kanë arritur një marrëveshje që djali më i madh i presidentit amerikan Donald Trump të dalë para komitetit pas dyerve të mbyllura në qershor, ...

Eskorta e Donald Trump pëson aksident

Gazeta Express - 15.05.2019

Eskorta e presidentit të SHBA’së Donald Trump është përfshirë në një aksident zinxhir ku disa policë me motoçikleta janë lënduar. Shtëpia e Bardhë ka thënë për gazetarët se disa oficerë të policisë ...

Komentuesi e kritikon që veshi 4 herë të njëjtin fustan, ja si i përgjigjet Vlora Çitaku

Botasot - 15.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Vlora Çitaku, mori pjesë së fundmi në iftarin e shtruar nga Presidenti amerikan Donald Trump.

Akuzohet se piu verë në iftarin e shtruar nga Trump, reagon Vlora Çitaku!

Antpress - 15.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku mbrëmë ishte e ftuar në iftar të organizuar nga presidenti Donald Trump. Vlora ishte ajo, e cila në Instagram ka publikaur një fotografi të realizuar ...

Trump: Marrëveshja tregtare SHBA-Kinë, kur të jetë koha e përshtatshme

VOA - 14.05.2019

Presidenti Donald Trump tha të martën se "kur të jetë koha e përshtatshme", Shtetet e Bashkuara do të bien dakord për një marrëveshje të re tregtare me Kinën, por jo pa kufizimin më parë nga ...

Trump shtron iftar/ Fton dhe ambasadoren e Kosovës

Top Channel - 14.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump e quajti “privilegjin” e tij të madh që i uroi mirëseardhjen në Shtëpinë e Bardhë ambasadorëve dhe diplomatëve nga vendet me shumicë myslimane për një darke iftari, ...

Ambasadorja shqiptare iftar me presidentin Donald Trump (VIDEO)

SOT - 14.05.2019

Në darkën e iftarit ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku është ulur në një tavolinë me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump. Çitaku bëri me dije se i kishte treguar Trump për shtetin ...

Ambasadorja e Kosovës për iftar në Shtëpinë e Bardhë, kësaj radhe mungon fotografia e Ambasdores së Shqipërisë në ...

Botasot - 14.05.2019

WASHINGTON D.C: Në iftarin e dytë gjatë Administratës së Presidentit Trump, në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Donald Trump ua uroi të ftuarve të tij dhe myslimanëve në mbarë botën muajin e Ramazanit.

Çitaku në iftar me Trumpin, i kërkon përfshirjen e SHBA-së në proceset në të cilat po kalon Kosova

Portalb - 14.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, në një iftar të shtruar në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti Donald Trump, ka kërkuar përfshirjen e drejtpërdrejtë të SHBA-së në proceset nëpër të cilat po ...

Vlora Çitaku në një tavolinë me Trumpin

Gazeta Express - 14.05.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ulet për të ngrënë iftar bashkë në një tavolinë me Vlora Çitakun. Pos Çitakut, të ftuar në Shtëpinë e Bardhë ishin edhe ambasadorë e ...

Presidenti Trump shtron një darkë Iftari në Shtëpinë e Bardhë

VOA - 14.05.2019

Presidenti Donald Trump mbajti një darkë Iftari në Shtëpinë e Bardhë për nder të ambasadorëve dhe anëtarëve të trupit diplomatik që përfaqësojnë vende me shumicë myslimane.

Iftari i Çitakut te Donald Trump -Haradinaj vazhdon ta thumbojë ambasadoren

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë në një konferencë për media ka folur për takimin e djeshëm të ambasdores së Kosovës në Washington, Vlora Citaku, dhe ...

‘Akuzohet’ se piu verë në darkën e iftarit të shtruar nga Trump, reagon Vlora Çitaku!

Zeri - 14.05.2019

Vlora Çitaku ambasadorja e Kosovës në SHBA mbrëmë kishte darkuar me presidentin Donald Trump, shkruan GazetaBlic. Trump, kishte ftuar të pranishmit për iftar pasi që është muaji Ramazan.

Haradinaj komenton iftarin e shtruar nga presidenti Trump ku prezent ishte edhe ambasadorja Çitaku

Telegrafi - 14.05.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka komentuar edhe iftarin e shtruar nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ku prezent ishte edhe ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku.

Çitaku ftohet nga Trampi për iftar

RTSH - 14.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ishte ftuar në darkën e iftarit e shtruar nga Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp.

Haradinaj flet për takimin e ambasadores Çitaku me presidentin Trump

Botasot - 14.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se marrëdhëniet Kosovë-Amerikë janë të dy popujve dhe jo individëve. Pasi u pyet për takimin e ambasadores së Kosovës atje, Vlora Çitaku, ...

Darka e iftarit në SHBA, Vlora Çitaku në krah të Donald Trump

BalkanWeb - 14.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka marrë pjesë në darkën e iftarit, e cila u shtrua për muajin e shenjtë të Ramazanit.

Donald Trump shtron darkë për iftar, Vlora Çitaku në krah të tij

Gazeta Tema - 14.05.2019

Nga Ruben Avxhiu Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, shtroi mbrëmë një darkë Iftari, në të cilën ishin ftuar ambasadorë e diplomatë nga vende me shumicë myslimane.

Raportojnë gazetarët: Donald Trump pëson në aksident

Botasot - 14.05.2019

Eskorta e presidentit amerikan Donald Trump është përfshirë në një aksident rrugor në Luoisiana, gjatë ditës së sotme, kanë thënë gazetarët që po udhëtonin me presidentin.

Trump shtroi iftar në Shtëpinë e Bardhë

Medial - 14.05.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka shtruar një iftar në Shtëpinë e Bardhë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, raporton Anadolu Agency (AA).

Momenti kur Trump shkon për t’i folur Vlora Çitakut dhe ulet pranë saj (VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka qenë e ftuara e presidentit të ShBA-ve, për iftarin të cilin ai e kishte shtruar mbrëmë. Çitaku postoi fotografi dhe video në llogarinë e saj në rrjetin ...

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, ...

Medial - 15.05.2019

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me ...

Vlora e vesh edhe njëherë fustanin që e pati në disa takime

Zeri - 15.05.2019

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara ishte e ftuar në një iftar mbrëmë në Shtëpinë e Bardhë, ku ajo bëri iftar bashkë me Presidentin e SHBA’ve Donald Trump E përkundër komenteve të ndryshme ...

Ja si tallet Vlora Çitaku me kritikët e saj

Botasot - 16.05.2019

Pas kritikave që morri ambasadorja e Kosovës në Amerikë, sonte është tallur me gjithë ata që nisën "fushatën" kundër saj. Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku u ...

Trump shtyn tarifat për veturat, bursat shënojnë rritje

Telegrafi - 15.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi “Bloomberg”, sipas të cilit kjo ndikoi që të ...

Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet

Alsat - 15.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë me gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur Bashkimit Europian si dhe duke ...

Donald Trump Jr. do të merret në pyetje në Senatin amerikan

Gazeta Express - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Mediat e huaja ‘mbushen’ me fotografinë e Trump dhe Çitakut: Ja çfarë shkruajnë për iftarin e shtruar

Ina - 15.05.2019

Ballinat e mediave të huaja janë mbushur me fotografitë e presidentit amerikan, Donald Trump, dhe ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Ambasadorja kosovare mori pjesë ditën e kaluar në një ...

Veshi në disa ngjarje të njëjtin fustan – ambasadorja qesh me komentin e fansit

Gazeta Express - 15.05.2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ditë më parë shtroi iftar në Shtëpinë e Bardhë. E prezent në këtë darkë të iftarit ka qenë edhe ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, e cila ishte ulur ...

Eskorta e Donald Trump pëson aksident

Zeri - 15.05.2019

Eskorta e presidentit të SHBA’së Donald Trump është përfshirë në një aksident zinxhir ku disa policë me motoçikleta janë lënduar. Shtëpia e Bardhë ka thënë për gazetarët se disa oficerë të policisë ...

Trump shtron iftar për ambasadorët e shteteve me shumicë myslimane, afër tij dhe Vlora Citaku! (FOTO)

Antpress - 14.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump e quajti “privilegjin” e tij të madh që i uroi mirëseardhjen në Shtëpinë e Bardhë ambasadorëve dhe diplomatëve nga vendet me shumicë myslimane për një darke iftari ...

Kosovarja ulet në tavolinë me Donald Trump

Albeu.com - 14.05.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , ulet për të ngrënë iftar bashkë në një tavolinë me Vlora Çitakun. Pos Çitakut, të ftuar në Shtëpinë e Bardhë ishin edhe ambasadorë e ...

FOTO/ Darka e iftarit në Shtëpinë e Bardhë, ambasadorja e Kosovës në krah të presidentit Trump

Java News - 14.05.2019

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka marrë pjesë në darkën e iftarit, e cila u shtrua për muajin e shenjtë të Ramazanit.

Donald Trump pëson aksident

Tetova Sot - 14.05.2019

Eskorta e presidentit amerikan Donald Trump është përfshirë në një aksident rrugor në Luoisiana, gjatë ditës së sotme, kanë thënë gazetarët që po udhëtonin me presidentin.

E kritikuan për fustanin në Iftarin e shtruar nga Trump, ja çfarë ka bërë tani Ambasadorja Çitaku

Gazeta Express - 16.05.2019

Vlora Çitaku është tallur me të gjithë kritikët e veshjes së saj në Iftarin e shtruar nga presidenti amerikan, Donald Trump. Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ...

Donald Trump Jr. do të merret në pyetje në Senatin amerikan

Zeri - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Donald Trump Jr do të paraqitet për dëshmi në Senat

BalkanWeb - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.

Donald Trump Jr do të paraqitet për dëshmi në Senat

Botasot - 15.05.2019

Komisioni i Senatit për Zbulimin ka rënë dakord me djalin e Presidentit Donald Trump që ai të paraqitet për një seancë pyetjesh me dyer të mbyllura në muajin qershor.