TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PD bëhet gati për vettingun

Gazeta Express - 21.07.2019

Edhe pse është jashtë gjithë institucioneve qendrore dhe vendore, Partia Demokratike, është përfshirë në një fazë të plotësimit strukturave dhe kontrollit të integritetit moral dhe profesional të ...

Zyrtarët e PD, në sitën e vettingut

Botasot - 21.07.2019

Selia blu po kalon në sitë gjithë zyrtarët demokratë, përfshirën edhe anëtarët e këshillit kombëtarë. Formulari i vetëdeklarimit, i është shpërndarë gjithë strukturës, ndërsa pyetjet që kërkojnë ...

Lulzim Basha nis vettingun brenda PD-së, për të pastruar partinë nga kundërshtarët: Do përjashtohet kush ka rrahur ...

Gazeta Tema - 21.07.2019

Lulzim Basha ka vendosur të bëjë veting brenda PD-së. “Jo nga institucionet shtetërore por nga vetë struktura. Partia Demokratike, po kalon në sitë gjithë zyrtarët demokratë, përfshirën edhe anëtarët ...

Çfarë po ndodh? Zyrtarët e Partisë Demokratike të gjithë në “lupën” e vettingut (DOKUMENTI)

SOT - 21.07.2019

Të gjithë zyrtarët e PD, përfshirën edhe anëtarët e këshillit kombëtarë, duket se do të kalojnë në një sitë vetingu.Partia Demokratike ka kërkuar plotësimin e një formulari vetëdeklarimit që i është ...

Zbulohet formulari/ Zyrtarët e PD të gjithë në sitën e vettingut

BalkanWeb - 21.07.2019

Pavarësisht se janë jashtë gjithë institucioneve qendrore dhe vendore, zyrtarët e Partisë Demokratike do të kalojnë përmes një kontrolli të integritetit moral dhe profesional.