TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moti sot me vranësira, temperatura deri në 27 gradë Celsius

Alsat - 10.10.2019

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla dhe me erë mesatare në drejtim jugor. Temperatura gjatë mëngjesi do të jetë në intervalin nga katër der 13 gradë Celsius, ndërsa temperatura ...

Moti për ditën e enjte, 10 tetor 2019

Mapo - 10.10.2019

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare, por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. Pasditja fuqizon vranësirat në zonat malore në Veri dhe Qendër, ndërsa ...

Të premten shi, nga fundjava ngrohtë dhe me diell

Gazeta Express - 10.10.2019

Të premten në mëngjes riga lokale shiu, më freskët. Nga fundjava ngrohtë dhe me diell Një front i ftohtë nga Europa qëndrore do të kaloj mbi rajonin tonë të enjten në mbrëmje, që sjellë vransira dhe ...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton kthesën e beftë të motit: Nga dita e enjte....

SOT - 09.10.2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se nga dita e nesërme moti do marin një tjetër kthesë, do nisin vranësirat dhe reshjet e shiut. Moti i kthjellët në vend ndikuar nga masat ajrore të ...

Moti në Shqipëri

Lajmi.net - 09.10.2019

Shqipëria do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë në ...

Mot i vranët, ditëve në vijim më ngrohtë

Alsat - 09.10.2019

Moti në vend në orët e mëngjesit do të jetë me vranësira të rritura lokale, por gjatë ditës vranësirat do të zvogëlohen. Në orët e pasdites do të mbizotërojë mot me vranësira mesatare dhe me erë ...

Parashikimi i motit

Telegrafi - 09.10.2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet i kthjellët me vranësira të kalimtare prej orëve të mesditës në zonën e qendrës dhe atë të veriut.

Parashikimi i motit për ditën e sotme, e mërkurë 9 Tetor

Mapo - 09.10.2019

Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, më të theksuara në ekstremin verior dhe zonat lindore. Në ekstremin verior dhe veriperëndim pas mesditës ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Tetova Sot - 11.10.2019

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 16 ...

Moti për ditën e mërkurë, 9 tetor 2019!

Medial - 09.10.2019

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet.

Mot me diell në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Koha.net - 09.10.2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. “Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë ...

Mot i ndryshueshëm: Edhe me shi edhe me diell

Gazeta Express - 08.10.2019

Vendi ynë edhe përgjatë dy ditëve në vijim mbetet kryesisht nën ndikimin e fushave me presion të lartë, e nga Mesdheu do të depërtojnë masa të ngrohta ajrore që do të rrisin ndjeshëm temperaturat ...

Surprizat e motit: Ja parashikimi i temperaturave dhe reshjet e shiut

Gazeta Tema - 08.10.2019

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 05ºC deri në 18ºC, në zonat e ulëta nga 13ºC në 23 ºC dhe në zonat bregdetare nga 15C në 24ºC.

Si pritet të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten?

Zeri - 08.10.2019

Vendi ynë edhe përgjatë dy ditëve në vijim mbetet kryesisht nën ndikimin e fushave me presion të lartë, e nga Mesdheu do të depërtojnë masa të ngrohta ajrore që do të rrisin ndjeshëm temperaturat ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten?

Medial - 08.10.2019

19:30 | 8 Tetor 2019 Vendi ynë edhe përgjatë dy ditëve në vijim mbetet kryesisht nën ndikimin e fushave me presion të lartë, e nga Mesdheu do të depërtojnë masa të ngrohta ajrore që do të rrisin ...

Mot i ngrohtë dhe me diell

Lajmi.net - 08.10.2019

Mirëpo, të enjten gjatë mbrëmjes pritet të kaloj një front i ftohtë nga Europa qëndrore, që të premten në mëngjes mund të sjellë kushte për reshje të dobëta shiu dhe një rënie të lehtë të ...

Moti nesër në Kosovë

Telegrafi - 09.10.2019

Mbi vendin tonë të mërkurën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë ...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Java News - 09.10.2019

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet.

Moti për sot, kështu do të jenë temperaturat

Telegrafi - 09.10.2019

Mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet ...

Parashikimi i motit për sot, 9 tetor 2019

Botasot - 09.10.2019

9 tetor 2019: Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet.

Moti për sot dhe nesër

Medial - 09.10.2019

Në vendin tonë sot dhe nesër do të mbretërojë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë ...

Mot me diell e vranësira sot në Kosovë

Koha.net - 09.10.2019

Mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet ...

Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot

Gazeta Express - 09.10.2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do ...

Vranësira ftohtë dhe erë. Temperaturat do të sillen nga 4 deri në 23 gradë

Gazeta Express - 09.10.2019

Moti në vend në orët e mëngjesit do të jetë me vranësira të rritura lokale, por gjatë ditës vranësirat do të zvogëlohen. Në orët e pasdites do të mbizotërojë mot me vranësira mesatare dhe me erë ...

E premtja me shi, në ditët e ardhshme temperaturat pritet të shkojnë deri në 25 gradë

Gazeta Express - 09.10.2019

Të premten në mëngjes, në Kosovë priten riga lokale shiu, dhe mot më i freskët. Nga fundjava, moti pritet të jetë më i ngrohtë dhe me diell. “Një front i ftohtë nga Europa Qendrore do të kalojë mbi ...

E premtja me shi, në ditët e ardhshme temperaturat pritet të shkojnë deri në 25 gradë

Botasot - 09.10.2019

Të premten në mëngjes, në Kosovë priten riga lokale shiu, dhe mot më i freskët. Nga fundjava, moti pritet të jetë më i ngrohtë dhe me diell. “Një front i ftohtë nga Europa Qendrore do të kalojë mbi ...

E premtja me shi, në ditët e ardhshme temperaturat pritet të shkojnë deri në 25 gradë

Zeri - 09.10.2019

Të premten në mëngjes, në Kosovë priten riga lokale shiu, dhe mot më i freskët. Nga fundjava, moti pritet të jetë më i ngrohtë dhe me diell. “Një front i ftohtë nga Europa Qendrore do të kalojë mbi ...

E premtja me shi, në ditët e ardhshme temperaturat pritet të shkojnë deri në 25 gradë

Medial - 09.10.2019

19:30 | 9 Tetor 2019 Të premten në mëngjes, në Kosovë priten riga lokale shiu, dhe mot më i freskët. Nga fundjava, moti pritet të jetë më i ngrohtë dhe me diell.

Mot pranveror, këto janë temperaturat për sot dhe ditët në vijim

Lajmi.net - 09.10.2019

Duke filluar që nga dita e sotme e deri të dielën në vendin tonë do të ketë ngritje të temperaturave, shkruan lajmi.net. Sipas Prishtina Weather, temperaturat minimale do të luhaten nga 8C deri në ...

Çfarë parashikon moti për sot? Mësoni si do jenë temperaturat në vend

SOT - 10.10.2019

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore dhe mundësia e reshjeve të shiut të izoluara. Era do të jetë me drejtim Juglindje me shpejtësi ...

Sot mot me diell, temperaturat deri në 22 gradë celsius

Telegrafi - 10.10.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në vendin tonë temperaturat minimale do të arrijnë në 1 gradë Celsius. Kryesisht do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Të premten shi, nga fundjava ngrohtë dhe me diell

Botasot - 10.10.2019

Të premten në mëngjes riga lokale shiu, më freskët. Nga fundjava ngrohtë dhe me diell Një front i ftohtë nga Europa qëndrore do të kaloj mbi rajonin tonë të enjten në mbrëmje, që sjellë vransira dhe ...

Rikthehen reshjet e shiut, ja parashikimi i motit për sot

Botasot - 10.10.2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash dhe pritet që në pjesën e dytë të ditës të ketë reshje shiu në disa qytete, kryesisht ato veri-lindore.

Kthehet "pllaka", si do të jetë moti sot

Albeu.com - 10.10.2019

Moti i kthjellët në vend ndikuar nga masat ajrore të qendrueshme, do të marrë një kthesë ditën e sotme 10 tetor. Kthjellimet e orëve të mëngjesit, do të pasohen me shtim të vranësirave në bregdet e ...

Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Java News - 10.10.2019

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore dhe mundësia e reshjeve të shiut të izoluara. Era do të jetë me drejtim Juglindje me shpejtësi ...

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla dhe me erë mesatare

Flaka - 10.10.2019

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla dhe me erë mesatare në drejtim jugor. Temperatura gjatë mëngjesi do të jetë në intervalin nga katër der 13 gradë celsius, ndërsa temperatura ...

Rikthehen reshjet e shiut, ja parashikimi i motit për sot

Gazeta Express - 10.10.2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash dhe pritet që në pjesën e dytë të ditës të ketë reshje shiu në disa qytete, kryesisht ato veri-lindore.

Erë dhe temperatura mesatare deri në 25 gradë

Gazeta Express - 10.10.2019

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla dhe me erë mesatare në drejtim jugor. Temperatura gjatë mëngjesi do të jetë në intervalin nga katër der 13 gradë Celsius, ndërsa temperatura ...

Moti sot me vranësira, temperatura deri në 27 gradë Celsius

Tetova Sot - 10.10.2019

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla dhe me erë mesatare në drejtim jugor. Temperatura gjatë mëngjesi do të jetë në intervalin nga katër der 13 gradë Celsius, ndërsa temperatura ...