TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qeveria e Kosovës tregon nëse do të hiqet taksa pas letres së sotme të SHBA-ve

Lajmi.net - 12.02.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot nëpërmjet një letre drejtuar krerëve të shtetit kanë treguar taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur raportet me Amerikën.

Deda: Haradinaj ta dëgjojë Amerikën, ta pezullojë taksën për një kohë

Botasot - 12.02.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka folur rreth porosive nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Qeverinë e Kosovës, për heqjen e taksës prej 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe nga ...

Deputeti i PDK'së godet Haradinajn për taksën

Gazeta Express - 12.02.2019

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, ka thënë se qëndrimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për taksën ndaj Serbisë ka ngjyrime të ...

Haradinaj për taksën: Me shantazhe sikur Specialja, Kosova nuk jep territor

Koha.net - 13.02.2019

Një ditë pasi zëvendësi i tij në luftë, Lahi Brahimaj, mori ftesë nga Gjykata Speciale për intervistim, ish-komandanti i Dukagjinit, kryeministri Ramush Haradinaj tha se Kosova nuk pranon shantazhe ...

Vjen thirrja për Hardinajn: Pezulloje taksën, pezulloje burrë se shkum poshtë!

Botasot - 12.02.2019

Aktori i njohur, Fatmir Spahiu ka kërkuar nga kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, që ta pezullojë taksën ndaj mallrave serbe pas ultimatumit që e ka dhënë SHBA-ja me letrën e fundit të dërguar ...

Pajaziti qëndrimin e Haradinajt për taksën e quan retorikë

Koha.net - 12.02.2019

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, në “Express Intervistën” e KTV-së, ka thënë se qëndrimi i kryeministrit për taksën ndaj Serbisë ka ngjyrime të retorikës.

Haradinaj nuk lëkundet nga qëndrimi i tij: Tregon kur do të hiqet taksa 100%

Ina - 12.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se taksa 100% do të mbetet në fuqi deri në njohjen e shtetësisë së Kosovës nga Serbia, shkruan Gazeta Blic.Haradinaj në një konferencë për medie, pas ...

Haradinaj kërkon nga komandant Rama të mos bëhet subjekt i mediave

Botasot - 12.02.2019

Pas mbledhjes së kabinetit qeveritar, kryeministri i Kosovës ka treguar nëse ka pasur shantazhe nga Gjykata Speciale. Ai me humor ka thënë se që nga fëmijëria ka fobi injeksionet, duke përjashtuar ...

Haradinaj: SHBA na kërkon pezullimin e taksës, por ajo do të mbetet

Evropaelire - 12.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se Shtetet e Bashkuara sugjerojnë në vazhdimësi që të pezullohet taksa dhe t’i hapet rrugë dialogut. “Është përsëritur edhe sot ( në takimin me ...

Haradinaj: Rrahman Rama s?ka nevojë të dalë në media

Albeu.com - 12.02.2019

Letra e komandantit të FSK-së drejtuar presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për anulimin e takimit të vizitës së gjeneralit amerikan u komentua edhe nga Ramush Haradinaj , shkruan Albeu.com.

Haradinaj përsëri kundër SHBA-ve: Askush s’mund të më detyroj ta heq taksën

Lajmi.net - 12.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përsëri ka dhënë qëndrimin e tij në lidhje me taksën ndaj Serbisë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përsëri është deklaruar rreth taksës së vendosur ...

SHBA-ja paralajmëron thellim të sanksioneve ndaj Kosovës

Koha.net - 12.02.2019

Thellim të sanksioneve kanë paralajmëruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndaj Kosovës nëse nuk hiqet taksa ndaj mallrave serbe e boshnjake. Ambasada amerikane në Prishtinë ka konfirmuar për KTV-në ...

Haradinaj përsërit: Marrëveshja për njohje e heq taksën

Koha.net - 12.02.2019

15:19 Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se s’ka asnjë sanksion që mund ta detyrojë të heqë taksën ndaj mallrave serbe. Pas mbledhjes së qeverisë, ai ka komentuar deklarimet e fundit nga SHBA-ja ...

Gjuriq i përgjigjet Haradinajt: Mos harro, nuk jemi në vitin 1999

Lajmi.net - 12.02.2019

Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklaratës së fundit nga Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklaratës së ...

Haradinaj, komandantit të FSK-së: Nëse e ke zor me majtë ushtrinë, lëshoja vendin djemve e vajzave të reja

Telegrafi - 12.02.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka komentuar deklaratën e komandantit të FSK-së, Rrahman Rama i cili ka thënë se po rrezikohet një fond prej 12 milionë dollarëve ...

Haradinaj ia tërheq vërejtjen Komandatit të FSK-së

Zeri - 12.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ashpër ndaj Komandantit të FSK-së, Gjeneralejtnant Rrahman Rama, pasi në media u publikua një letër që ky i fundit ia ka dërguar presidentit ...

Haradinaj: Nuk e largojmë taksën pa marrëveshje përfundimtare

Telegrafi - 12.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka thënë se taksa e vendosur ndaj Serbisë nuk do të largohet pa marrëveshje përfundimtare.

Haradinaj: S’ka sanksion që na detyron ta heqim taksën

Zeri - 12.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripotencuar edhe njëherë se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet pa pasur marrëveshje për njohje të Kosovës nga Serbia, raporton "Zëri.info".

Gjysmë milion euro për shënimin e përvjetorit të pavarësisë

Botasot - 12.02.2019

​Në mbledhjen e kabinetit qeveritar, është aprovuar Propozim vendimi për themelimin e Qendrës Përkujtimore të Holokaustit Shqiptar "Bllacë 1999". Kryeministri Ramush Haradinaj, tha se nuk dihet ende ...

Haradinaj godet Rrahman Ramën: Komandanti i FSK-së s’ka nevojë të dalë në media

Gazeta Express - 12.02.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar letrën që komandanti i FSK’së ia ka dërguar presidentit Thaçi rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan nga Iowa, raporton Gazeta ...

Taksa edhe tutje pengesë për vazhdimin eventual të dialogut

Kosova Live - 12.02.2019

Anulimi i vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Ajovas, general majorit Timothy Orr në Kosovë, me rastin e 11 vjetorit të shpalljes së pavarësisë dhe mundësia që Forca e Sigurisë e Kosovës ...

Gjuriq i kundërpërgjigjet Haradinajt për kufijtë: Ky nuk është viti 1999

Alsat - 12.02.2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili ka thënë se çështja e korrigjimit të kufijve të Kosovës i ...

Gjuriq i reagon Haradinajt: Ky nuk është viti 1999

Botasot - 12.02.2019

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovë, Marko Gjuriq ka thënë se ky nuk është viti 1999 dhe është e qartë se tek përfaqësuesit shqiptarë ka mungesë të përgjegjësisë.

Haradinaj duhet t’i shmanget fjalorit popullist dhe rrahjes së gjoksit, sepse nuk jemi në vitin 2000 kur vinte ...

Zeri - 12.02.2019

Kufijtë e Kosovës i ka nxjerrë në tavolinë si masë negociuese presidenti i Kosovës në muhabete me kolegun e tij serb. Amerika e ka pranuar këtë si mundësi për të hequr qafe problemin e Kosovës.

A duhet pezulluar taksën pas kërkesës së ShBA-së?

Medial - 12.02.2019

Të pyetur se a duhet pezulluar taksën për mallrat nga Serbia dhe Bosnja, për të ruajtur marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, qytetarët janë të ndarë sa i përket çështjes së taksës – por ...

Gjuriç nxjerr dështimin e politikës së jashtme që drejtohet nga Pacolli

Albeu.com - 12.02.2019

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka reaguar pas deklarimeve të kryeministrit të Republikës së Kosovës , Ramush Haradinaj , se çdo kush që e hap ...

Azili i Haradinajt, pasojat e vitit 1997 nga Shqipëria dhe lindja e UÇK-së

Mapo - 12.02.2019

Pjesë nga libri “HAGA E RAMUSH HARADINAJ” Nga Michael O’Reilly Në fund të vitit 1991, kur u largua nga Kosova nën kërcënimin e burgosjes, Ramush Haradinaj shpenzoi pak kohë në Tiranë, kryeqytetin e ...

Gjuriqit "i djeg" deklarata e Haradinajt kundër korrigjimit të kufijve, sulmon kryeministrin

Gazeta Express - 12.02.2019

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka reaguar pas deklarimeve të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, se çdo kush që e hap ...

Sot mblidhet Qeveria, këto janë pikat e rendit të ditës

Botasot - 12.02.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj do t’i mbledhë sot gjatë ditës ministrat në mbledhjen e rregullt javore të Qeverisë. Mbledhja do të mbahet në orën 14:00.

Sot mblidhet Qeveria, këto janë pikat e rendit të ditës

Gazeta Express - 12.02.2019

​ Kryeministri Ramush Haradinaj do t’i mbledhë sot gjatë ditës ministrat në mbledhjen e rregullt javore të Qeverisë, raporton ...

Haradinaj godet tavolinën që s’e heq taksën, presioni i SHBA-së merr kahe tjetër

Koha.net - 11.02.2019

Edhe njëherë në zonën e tij të komforit, në Deçan, kreu kosovar i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka rrahur tavolinën, për të përforcuar kësisoj fjalët e tij se nuk tërhiqet nga tarifa doganore për ...

Haradinaj: Kushdo që hap kufijtë e Kosovës është armik i kombit

Botasot - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur qëndrimin e tij kundër heqjes së taksës ndaj mallrave serbe, ndërsa është shprehur kundër ndryshimit të kufijve, duke thënë se hapja e çështjes ...

Prapa skenës së luftës së Prishtinës për pushtet qëndrojnë shërbimet e huaja informative: Nën kontrollin e kujt janë ...

Botasot - 11.02.2019

Ndonëse mund të krijohet përshtypja se lojtarët kryesor të Kosovës janë të dashur të perëndimit dhe në raporte të mira me ta, nga Berlini te Brukseli dhe Uashingtoni, kjo nuk është ashtu pasi thuhet ...

Haradinaj takohet me bizneset e Mitrovicës: Tani është momenti i kthesës

Telegrafi - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një vizite në Mitrovicë, është takuar me përfaqësuesit e më shumë se 20 bizneseve nga kjo komunë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Haradinaj nëpërmjet një ...

Haradinaj: Taksa nuk e pengon marrëveshjen përfundimtare me Serbinë

Alsat - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot familjet e dëshmorëve të Komunës së Deçanit, me ç’rast ka ritheksuar se taksa ndaj mallrave me origjinë serbe nuk do të hiqet deri në njohjen e ...

Haradinaj thumbon të gjithë ata që flasin për çështjen e kufijve: Jeni armiq të Kosovës

Lajmi.net - 11.02.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me familjet e dëshmorëve të komunës së Deçanit. Në këtë takim Haradinaj ka folur rreth çështjes së kufijve të Kosovës.

Haradinaj: Kush i cenon kufijtë është armik i Kosovës

Koha.net - 11.02.2019

“Nëse ne i hapim kufijtë e kësaj Kosove, atëherë i hapim edhe varret e atyre për të cilët jemi ardh për t’i kujtuar sot, plagët dhe vuajtjet e tyre. Ai që cenon këta kufij, është armik i Kosovës”.

Haradinaj komenton blerjen e armatimit nga Serbia prej Rusisë

Zeri - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se vazhdimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë tash e sa vite i ka konvenuar Serbisë. Ka thënë se Serbia ka bërë këtë qëllimshëm për ta dobësuar ...

Haradinaj: Për mua nuk ka veteranë të rrejshëm

Telegrafi - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë takimit që kishte sot në Deçan me familjarët e dëshmorëve të kësaj komune, foli edhe për listat e veteranëve të rrejshëm të UÇK-së.

Haradinaj i ashpër: Ata që flasin për ndryshimin e kufijve, janë armiq të Kosovës dhe me agjenda të Putinit

Telegrafi - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë mesazhe të ashpra kundër ndryshimit të kufijve, gjatë një takimi me familjet e dëshmorëve në komunën e Deçanit.

Haradinaj: Për mua nuk ka veteranë të rrejshëm

Gazeta Express - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar sot një takim në Deçan me familjarë të dëshmorëve të kësaj komune. Atje, Haradinaj foli për fryrjen e listës së veteranëve të Ushtrisë ...

Haradinaj i mëshon tavolinës: Taksa nuk hiqet deri në njohje, mbajeni mend këtë

Botasot - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka vizituar familjet e dëshmorëve në Deçan. Gjatë vizitës, Haradinaj ka marrë fjalën ku ka folur për taksën dhe presionin që qeveria ka ...

Thumbimi i qartë i Haradinajt ndaj Thaçit – krahason veprimet e tij me të Vladimir Putinit

Botasot - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është duke mbajtur një fjalim për dëshmorët e rënë në Deçan, ku nga aty ka folur edhe për temat aktuale të vendit.

Haradinaj: Taksa qëndron, platforma e dialogut ditëve në vijim do t’i dorëzohet parlamentit

Botasot - 11.02.2019

(E plotësuar) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me krerët e shtetit, duke thënë se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut që ditëve në vijim ...

Haradinaj: Më shumë përkrahje për prodhuesit vendor

Telegrafi - 11.02.2019

“Jemi përcaktuar që ky vit të jetë viti i ekonomisë, i prodhuesve, përpunuesve dhe kompanive të vendit, që atyre t’iu japim më shumë siguri, besim, e në raste të caktuara edhe përkrahje kur ka ...

Haradinaj: Çështja e hapjes së kufirit të Kosovës i shkon për shtati vetëm Putinit

Gazeta Express - 11.02.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me familjet e dëshmorëve të komunës së ...

Haradinaj: Qeveria do të vazhdojë përkrahjen për prodhuesit vendor

Botasot - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook, ka shkruar se eksportimi i produkteve edhe në tregjet më të rëndësishme , janë argumenti më i mirë i cilësisë ...

Drejtpërdrejt nga takimi i Haradinajt me familjet e dëshmorëve në Deçan

Botasot - 11.02.2019

​Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, po zhvillon një takim me familjet e dëshmorëve, në Komunën e ...

Haradinaj del nga takimi i krerëve të shtetit me ekipin negociator

Lajmi.net - 11.02.2019

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë nga takimi me krerët e shtetit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sapo ka dalë nga takimi i krerëve të shtetit me ekipin Negociator për ...