TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Leganes 1-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, më i miri në fushë ishte Benzema

Telegrafi - 15.04.2019

Real Madridi nuk ka arritur të shënojë fitore në kuadër të xhiros së 32-të të La Ligës. Madrilenët kanë barazuar si mysafir në stadiumin Municipal de Butarque të skuadrës së Leganesit me rezultat 1:1.

Leganes 1:1 Real Madrid, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 15.04.2019

Leganes e ka befasuar Real Madridin në kuadër të La Liga-së. Leganes ka arritur t’i marrë një pikë Real Madridit, pasi ndeshja përfundoi, 1:1. Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Karim Benzema, që ...

Real Madrid nuk ka motivim. Vetëm barazim ndaj Leganesit

Top Channel - 15.04.2019

Në një sezon ku nuk ka më asnjë objektiv, Real Madrid nuk ka arritur më shumë sesa një barazim 1-1 në transfertë ndaj Leganesit. Ishin vendasit ata që kaluan të parët në avantazh me anë të Silva, në ...

Sezon i dështuar te Real Madridi, vendi i dytë vetëm në ëndërr

Zeri - 15.04.2019

Real Madridi ka barazuar 1-1 në udhëtim ndaj Leganes, rezultat ky që ia vështirëson edhe më tepër synimit për vendin e dytë. Jonathan Silva shënoi për vendasit krejt në fund të pjesës së parë ndërsa ...

Benzema shpëton Realin nga drama

Mapo - 15.04.2019

Real Madridi është ndalur në transfertë nga Leganes në barazim me rezultatin 1-1 në ndeshjen që ka mbyllur javën e 32-të të La Liga në Spanjë. Në përfundim të kësaj jave, ekipi Los Blancos, në kuotën ...

Real Madrid dëshpëron ndaj Leganes

Lajmi.net - 15.04.2019

Real Madrid është ndalur nga Leganes në javën e 32-të në La Liga. Leganes dhe Real Madrid kanë ndarë pikët në La Liga, pasi ndeshja përfundoi, 1:1. Vendasit ishin të parët që kaluan në epërsi, ku ...

Reali merr vetëm një barazim kundër Leganesit

Telegrafi - 15.04.2019

Real Madridi nuk ka arritur të shënoj fitore në kuadër të xhiros së 32-të të La Ligës. Madrilenët kanë barazuar si mysafir në stadiumin Municipal de Butarque të skuadrës së Leganesit me rezultat 1:1.

Ndalet Reali i Zinedine Zidane

Gazeta Express - 15.04.2019

Real Madridi ka marrë vetëm një pikë në udhëtim te Leganes, duke barazuar 1-1. Real Madridi i Zinedine Zidane nuk ka arritur që të marrë më shumë se një pikë në udhëtim te Leganes, ndeshje e vlefshme ...

Reali vetëm barazim me Leganesin

Koha.net - 15.04.2019

Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një barazim me Leganesin në xhiron e 32-të të La Ligas. Ekipet barazuan 1 me 1. Silva shënoi golin e vetëm për Leganesin, teksa te Reali realizoi Karim Benzema.

Befason Leganes, kalon në avantazh përballë Realit (VIDEO)

Albeu.com - 15.04.2019

Leganes ka arritur të zhbllokojë sfidën përballë Realit në fundin e pjesës së parë. Silva ka arritur të dërgojë topin në rrjetë në minutën e 45’ ku mënjeherë pas golit skuadrat kanë shkuar në dhomat ...

Pjesa e dytë mes Leganes dhe Real Madrid nis me gol

Zeri - 15.04.2019

Real Madridi e ka barazuar në 1:1 rezultatin kundër Leganes. Në ndeshjen që po zhvillohet në "Municipal de Butarque", madrilenët e kanë shënuar golin e barazimit.

Leganes është duke e mposhtur Realin, statistikat pas pjesës së parë

Gazeta Express - 15.04.2019

Ka përfunduar pjesa e parë mes Leganes dhe Real Madridit që po zhvillohet në stadiumin “Municipal de Butarque”. Leganes është duke fituar pas 45 minutave lojë në ““Municipal de Butarque”.

Leganes - Real Madrid: Pjesa e parë përfundon me rezultat të papritur

Zeri - 15.04.2019

Ka përfunduar pjesa e parë mes Leganes dhe Real Madridit. Ndeshja që po zhvillohet në "Municipal de Butarque" ka përfunduar me rezultat 1:0 për vendasit.

Shumë lojtarë të dëmtuar, çfarë pritet mes Leganes – Real Madrid

Mapo - 15.04.2019

Sot në orën 21:00 në stadiumin “Municipal de Butarque”, skuadra e Leganes pret Real Madridin në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në La Liga. Real Madrid në këtë ndeshje do të jetë pa Courtois, ...

Formacionet zyrtare: Leganes – Real Madrid

Lajmi.net - 15.04.2019

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Leganes dhe Real Madridit. Leganes dhe Real Madrid do të përballen në kuadër të javës së 32-të në La Liga.

Leganes – Real Madrid: Formacionet zyrtare, nuk starton Bale

Telegrafi - 15.04.2019

Leganes do të jetë nikoqir i skuadrës së Real Madridit në stadiumin Municipal de Butarque. Leganes janë të pamposhtur në tri ndeshjet e fundit duke shënuar duke fitore dhe një barazim.

Formacionet zyrtare: Leganes - Real Madrid

Zeri - 15.04.2019

Real Madridi do ta zhvillojë sonte ndeshjen e javës së 32-të në La Liga. Në "Municipal de Butarque", skuadra e Zinedine Zidane është sonte mysafire e Leganes, shkruan Zëri.

S’ka vend për Bale, startojnë Asensio, Valverde dhe Isco

Gazeta Express - 15.04.2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Leganesit dhe Real Madridit. Zinedine Zidane e ka lënë në stol uellsianin, Gareth Bale, edhe pse 29-vjeçari e ka pasur gjatë gjithë javën në ...

Zbulohen emrat që do të braktisin Realin këtë verë!

InfoSport - 15.04.2019

Zinedine Zidane ka folur me mediat përpara ndeshjes së Real Madrid me Leganes dhe ai ka zbuluar mbi planet e transferimit të klubit, duke paralajmëruar për ndryshimet e ardhshme .

Leganes 1:1 Real Madrid, notat e lojtarëve

Almakos - 15.04.2019

Leganes e ka befasuar Real Madridin në kuadër të La Liga-së. Leganes ka arritur t’i marrë një pikë Real Madridit, pasi ndeshja përfundoi, 1:1. Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Karim Benzema, që ...

Benzema shpëton Realin në transfertën ndaj Leganesit

SuperSport - 15.04.2019

Në një sezon ku nuk ka më asnjë objektiv, Real Madrid nuk ka arritur më shumë sesa një barazim 1-1 në transfertë ndaj Leganesit. Ishin vendasit ata që kaluan të parët në avantazh me anë të Silva, në ...

Benzema shpëton Realin nga turpi ndaj Leganesit

Alsat - 15.04.2019

Real Madridi është ndalur në transfertë nga Leganes në barazim me rezultatin 1-1 në ndeshjen që ka mbyllur javën e 32-të të La Liga në Spanjë. Ishin pikërisht vendasit ata që kanë kaluar në avantazh ...

Benzema bën sërish shpëtimtarin për Realin (VIDEO)

Albeu.com - 15.04.2019

Real Madridi është ndalur në transfertë nga Leganes në barazim me rezultatin 1-1 në ndeshjen që ka mbyllur javën e 32-të të La Liga në Spanjë. Në përfundim të kësaj jave, ekipi Los Blancos, në kuotën ...

Real Madrid dëshpëron ndaj Leganes

Almakos - 15.04.2019

Real Madrid është ndalur nga Leganes në javën e 32-të në La Liga. Leganes dhe Real Madrid kanë ndarë pikët në La Liga, pasi ndeshja përfundoi, 1:1. Vendasit ishin të parët që kaluan në epërsi, ku ...

Leganes është duke e mposhtur Realin, statistikat pas pjesës së parë

Botasot - 15.04.2019

Ka përfunduar pjesa e parë mes Leganes dhe Real Madridit që po zhvillohet në stadiumin “Municipal de Butarque”. Leganes është duke fituar pas 45 minutave lojë në ““Municipal de Butarque”.

Rikthehet Carvajal, por mungon Kroos bashkë me Ramos, Vinicius dhe Courtois

Gazeta Express - 14.04.2019

Dani Carvajal duket i gatshëm për t’u rikthyer në formacionin e parë të Real Madridit për takimin me Leganes të hënën, pas plot 41 ditëve mungesë si pasojë e lëndimit.

Leganes-Real Madrid: Formacionet zyrtare, Bale në stol

Albeu.com - 15.04.2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Leganesit dhe Real Madridit. Zinedine Zidane e ka lënë në stol uellsianin, Gareth Bale , edhe pse 29-vjeçari e ka pasur gjatë gjithë javën në ...

Real Madrid dëshpëron ndaj Leganes

Botasot - 15.04.2019

Real Madrid është ndalur nga Leganes në javën e 32-të në La Liga. Leganes dhe Real Madrid kanë ndarë pikët në La Liga, pasi ndeshja përfundoi, 1:1. Vendasit ishin të parët që kaluan në epërsi, ku ...