TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vuçiq foli për raportet me Albin Kurtin

Portalb - 10.10.2019

Presidenti Serb, Aleksandar Vuçiq , në një intervistë ekskluzive për Klan Kosova e ka pranuar që momentalisht raportet mes shtetit të tij dhe Kosovës nuk janë në pikën më të mirë dhe ka folur në ...

A ka frikë Aleksandër Vuçiq nga bisedimet me Albin Kurtin?

Gazeta Express - 10.10.2019

Albin Kurti e ka bërë disa herë të qartë që do të jetë ai personi që do të drejtojë dialogun e Kosovës me Serbinë, në mënyrë që të arrihet marrëveshja ligjërisht e obligueshme nga Bashkimi Europian ...

Paçarizi: LDK ka pasur kërkesa jo të ndershme për heqje të taksës

Botasot - 10.10.2019

Analisti politik, Rrahman Paçarizi, në emisionin “Analiza Zgjedhore” e ka vlerësuar qëndrimin e kandidatit për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurtit, në lidhje me çështjen e taksës dhe ...

Vuçiq e quan të papjekur Albin Kurtin: Ma fyeu vajzën, duhet të mësohet të kërkojë falje

Botasot - 11.10.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka përmendur faktin kur Albin Kurti kishte thënë se ‘atij dhe Thaçit u ka mbetur veç edhe fëmijët t’i martojnë’.

Profili misterioz i gruas norvegjeze të Albin Kurtit/ Historia e lidhjes së tyre

Durres Lajm - 10.10.2019

Në të dielën e 6 tetorit, shumë nga kameramanët dhe reporterët që po e ndiqnin nga pas Albin Kurtin, për të transmetur live votimin e tij, u habitën nga ajo që bëri gruaja skandinave me shtat të ...

Vuçiq nuk pranon të komentoj reciprocitetin: Kurti nuk është Hegeli që t’i komentoj fjalët e tij

Lajmi.net - 10.10.2019

Madje, Vuçiq tha se nuk e sheh të rëndësishme t’i komentoj shpesh deklaratat e Albin Kurtit, duke thënë se Kurti nuk është dikush aq i rëndësishëm sa filozofi gjerman, Hegel që të meritonte një ...

Armand Shkullaku shpjegon pse Edi Rama ka ‘frikë’ Albin Kurtin

Gazeta Express - 10.10.2019

Të dy e kanë pranuar se marrëdhëniet mes tyre nuk janë të mira. Por si Edi Rama dhe Albin Kurti janë zotuar se do të kenë marrëdhenie të mirë, pasi nuk përfaqësojnë veten e tyre por dy shtete ...

Reperi shqiptar: Ka dhez Albin Kurti, a thua ma këndon një refren?

Zeri - 10.10.2019

Reperi i njohur shqiptar ka befasuar me deklaratën e fundit. Lumi B përmes një postimi në InstaStory e ka etiketuar kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shkruan lajmi.net.

Vuçiç “kërcënon” Albin Kurtin: Nuk është Hegeli,të flasim kaq shumë për të

Tetova Sot - 10.10.2019

Albin Kurti e ka bërë të qartë se nuk e do Listën Serbe në qeverinë e tij. Kreu i Vetëvendosjes ka thënë se pjesë e qeverisë, duke respektuar dhe Kushtetutën do të jetë dhe një ministër serb, por jo ...

“Albin Kurti një abazhur që ndriçoi rraqet e politikës shqiptare… edhe 5 ditë po të rrijë mirë është për ne”

Gazeta Express - 10.10.2019

Me tone pozitive e ka përshkruar figurën e Albin Kurtit dhe zgjedhjen e tij si kryeministër gazetari Andi Bejtja, i cili e krahasoi me një ‘abazhur’ që e ngriti nivelin e politikës shqiptare.

Sherr mes analistëve shqiptar për Kurtin, Shkullaku- Preç Zogajt: Ti po thua se Albini nuk ka t*pe?!

Gazeta Express - 10.10.2019

Këtë të enjte, analistët kanë komentuar deklaratat e Albin Kurtit dhënë për emisionin Opinion, në lidhje me dialogun me Serbinë si dhe bashkimin kombëtar.

Kryeministri Rama nuk i kursen kritikat ndaj Albin Kurtit: Unë nuk merrem me marrëdhëniet personale

SOT - 10.10.2019

Kryeministri Rama nuk i ka kursyer kritikat ndaj Albin Kurtit që pritet të marrë drejtimin e qeverisë së Kosovës. I pyetur për raportet mes tyre në një intervistë për TV Klan, kreu i qeverisë ...

Rrëfimi i Albin Kurtit, portierit të FC Vushtrrisë – si erdhi emri i tij

Telegrafi - 10.10.2019

Nuk është politikan e as nuk është kryeministri i ardhshëm, nuk e kemi parë shpesh në media e as në protesta, Albin Kurti është portier i skuadrës së Vushtrrisë që garon në Superligën e Futbollit të ...

Albin Kurti s’mund ta mënjanojë Listën Serbe, kushtetuta e obligon të konsultohet me ta

Lajmi.net - 10.10.2019

Duke iu referuar fituesit të zgjedhjeve, Albin Kurtit i cili tha se në qeverinë e tij nuk do të ketë ministër nga Lista Serbe, nga kjo parti thanë se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa ta.

Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo presidenti

Evropaelire - 10.10.2019

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit, do të thotë fillimi i qeverisjes së mirë me një njeri, i ...

Rrëfimi i gjykatëses famëkeqe serbe Danica Marinkoviq që e dënoi Albin Kurtin me 15 vjet burg

Gazeta Express - 10.10.2019

Gjyqtarja serbe e masave të dhunshme e instaluar në Prishtinë, Danica Marinkoviq e cila gjatë viteve 90’të pothuajse ka dënuar të gjithë shqiptarët që kanë refuzuar në ndonjë mënyrë regjimin serb, ka ...

E pranon Kurti, posti nuk e pajton me Thaçin (VIDEO)

Medial - 10.10.2019

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga VV-ja mbrëmë në një intervistë në emisionin Opinion ka thënë se raportet e tij me Hashim Thaçin, Presidentin e Kosovës janë të mira sepse nuk ekzistojnë ...

Dështimi i atentatit mediatik kundër Albin Kurtit

Botasot - 10.10.2019

Cili ishte apeli i fotografisë së Blendi Fevziut mbrëmë? A kishte qëllime paraqitja vizuale e Albin Kurtit nga Blendi Fevziu? Mbrëmë Albin Kurtit i ishte organizuar atentat retorik.

Çfarë porosie po i dërgon Brukseli Albin Kurtit rreth Listës Srpska?

Gazeta Express - 10.10.2019

Në prag të diskutimeve që po bëhen për formimin e Qeverisë së re që me shumë gjasë do të përbëhet nga VV e LDK, Albin Kurti që ka dalë më i votuari nga zgjedhjet, tha së në legjislaturën e tij nuk do ...

Albin Kurti hosted Swiss Ambassador Jean-Hubert Lebet

Gazeta Express - 10.10.2019

Vetevendosje leader, Albin Kurti, has on Thursday hosted Swiss Ambassador to Kosovo, Jean-Hubert Lebet. The Vetevendosje issued a perss statement after the meeting reading that Swiss Ambassador ...

Kurti e njofton ambasadorin zviceran se prioritet e ka luftimin e korrupsionit

Koha.net - 10.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, priti sot në takim ambasadorin zviceran, Jean-Hubert Lebet. Përmes një kumtese për media VV bën të ditur se Jean Hubert Lebet, e uroi Kurtin për ...

Albin Kurti takohet me ambasadorin zviceran në Kosovë

Gazeta Express - 10.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ambasadorin zviceran, Jean-Hubert Lebet Sipas komunikatës së Lëvizjes Vetëvendosje, ambasadori zviceran, e ka uruar Kurtin për ...

Kurti: Jo marrëveshje pa dialog, jo dialog me harta; jo presidentë shtetesh mbi harta

Koha.net - 10.10.2019

Takim me Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, znj. Pia Stjernvall dhe tri parimet për të shëruar pasojat e qasjes së gabuar paraprake: jo marrëveshje pa dialog; jo dialog me harta; dhe jo presidentët e ...

Nën udhëheqjen e kryeministrit të ri, Albin Kurti, dialogu me Serbinë do të përfundon me sukses

Botasot - 10.10.2019

Nuk ka asnjë dyshim, se me fitoren e LVV-je në zgjedhjet e 6 tetorit 2019 si dhe me ardhjen e Albin Kurtit në postin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, jo vetëm se do fillon ndryshimi ...

Albin Kurti dhe këshilltarët politik

Botasot - 10.10.2019

Ky trajtim erdhi si shkas, pas paraqitjes së Albin Kurtit në disa televizione, në intervista brenda kësaj jave dhe nga të cilat, për të mos i përmendur se çfarë u tha dhe ku doli më mirë e ku më keq, ...

Vazhdojnë sulmet e orkestruara në mediat serbe ndaj Kurtit e Rashiçit: Kurti e Rashiç krijojnë “Shqipërinë e Madhe“

Botasot - 10.10.2019

Kurti dëshiron që të ndaj funksione serbëve që Kosovën e konsiderojnë shtet, ndërkohë që në takime me diplomatë qartë ka dëshmuar se nuk ka hequr dorë nga “Shqipëria e Madhe” , shkruan “Novosti” ...

Për thagmat e Fevziut dhe Albin Kurtit: Shqipëria s’kishte bukë të hante dhe ishte anijeve për Itali, si mund të ...

Gazeta Tema - 10.10.2019

Albin Kurti ka dhënë një intervistë për Blendi Fevziun mbrëmjen e djeshme, e cila ka shkaktuar debat. Sidomos për disa deklaratat të Kurtit, por dhe vetë Fevziut.

Albin Kurti në Shqipëri: Në Evropian të gjithë ishim me Kombëtaren, pse sot të mos e mbështetim Kosovën në suksesin e ...

Zeri - 10.10.2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëherësh ai që pritet të jetë Kryeministri i ri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka qenë i ftuar mbrëmë në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në Klan TV të ...

Kurti: Nuk mendoj që VV dhe LDK do të kenë një “martesë” të vështirë | VIDEO

Flaka - 10.10.2019

Kurti i pyetur për koalicionin e mundshëm me LDK’në, tha se ‘’nuk mendoj që VV dhe LDK do të kenë një martesë të vështirë’’ Blendi Fevziu: Në përgjithesi martesat janë të vështira Albin Kurti: Unë ...

Kurti: Do të takohemi shpejt me Ramën | VIDEO

Flaka - 10.10.2019

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka treguar se çka i ka prishur raportet e tij me kryeministrin shqiptar Edi Ramën, transmeton Periskopi. ‘’Do të takohemi shpejt me Ramën’’, shtoi ...

Albin Kurti ishte dhe është me popullin, me Amerikën, me NATO-n dhe me BE-në

Botasot - 10.10.2019

*** Këtë e dëshmoi para gjithë botës vota demokratike dhe e lirë e të gjithë qytetarëve të Kosovës, të cilët votuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Kosovës, më 6 tetor 2019 : -JEMI me ...

Kurti: Do të bashkëpunoj me partitë shqiptare dhe kryeministrin Zaev

Ina - 10.10.2019

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë në TV Klan në emisionin Opinion ndër të tjera ka thënë se do të ketë një bashkëpunim të mirë me partitë shqiptare në Maqedoninë e ...

Bekë Berisha: Jo me vo, por me koçana të laknave do ta gjuajm Albinin

Ina - 10.10.2019

Anëtari i AAK-së, Bekë Berisha, i cili ka marrë një numër të madh të votave në rrafshin e Dugagjinit ka thënë se Albin Kurti do të përballet me politikën e vërtetë.

Albin Kurti i përgjigjet Vuçiç pas deklaratave për krushqinë

Albeu.com - 09.10.2019

Albin Kurti i është përgjigur edhe për deklaratën e krushqisë midis vajzë s së presidentit Aleksandar Vuçiç dhe djalit të Hashim Thaçit “Na kanë kthyer në mesjetë, në periudhën e feudalizmit, ku ...

Këshilltari i Kadri Veseli jep lavdata të mëdha për Albin Kurtin

Botasot - 10.10.2019

I ftuar në “Arena” në RTV Ora, këshilltari i Kadri Veselit, kryetarit të PDK në Kosovë, Adri Nurellari, ka çuditur me deklaratat e tij, teksa ka “shpërthyer” në vlerësime për kreun e Vetëvendosjes ...

Albin Kurti akuzon fort: Presidenti Thaçi mund të shkarkohet si tradhtar

Botasot - 09.10.2019

Dy partitë politike në Kosovë, Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë dhënë sinjalet e para për tu bashkuar në koalicion. Detajet do të mësohen në ditët në vazhdim, ndërsa këtë të mërkurë ...

Pse keni prishur marrëdhënien me kryeministrin Rama? Përgjigjet Albin Kurti

Albeu.com - 09.10.2019

Kandidati kryesor për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti foli dhe për marrëdhënien me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kreu i Vetëvendosjes ka treguar në emisionin Opinion pse është “ftohur” ...

Albin Kurti: U prisha me Edi Ramën për shkak të Hashim Thaçit

Gazeta Express - 09.10.2019

Raportet mes Albin Kurtit dhe kryeministrit të Shqipërisë janë “ftohur” kohët e fundit. Rama pas fitores së Albin Kurtit e uroi atë, por dhe Vjosa Osmanin e LDK-së.

Bekë Berisha tregon se me çka do ta gjuajë Albin Kurtin në Kuvend

Gazeta Express - 09.10.2019

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes AAK’së, thotë se Albin Kurti tani do të përballet me politikën e ...

Ka prishur marrëdhëniet me kryeministrin? Albin Kurti tregon se çfarë do të ndodhë së shpejti me Ramën

SOT - 09.10.2019

Kandidati kryesor për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti foli dhe për marrëdhënien me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Sipas tij së shpejti do të zhvillohet edhe një takim me kryeministrin Rama.

A do ta shkarkoni Hashim Thaçin si president? Flet për herë të parë Albin Kurti si kryeminstri i Kosovës

SOT - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim të hyjë në ...

Albin Kurti: Kur ishte koha për bashkim, 3 personalitete e kishin në dorë

Medial - 09.10.2019

23:25 | 9 Tetor 2019 “Tani kam më shumë mundësi dhe më shumë përgjegjësi dhe me qeverinë e Shqipërisë unë do filloj të bëjë vlerësimin e marrëveshjeve, sa i përket zbatimit të tyre.

Albin Kurti flet për bashkëshorten

Tetova Sot - 10.10.2019

Veç politikës së brendshme, dialogut, marrëdhëniet me Shqipërinë, kreu i Vetëvendosjes këtë të mërkurë është pyetur edhe për jetën familjare. Albin Kurti në emisionin Opinion ka folur për ...

“Do takohem shpejt me Ramën”, Albin Kurti: Ja marrëdhëniet e mia me Presidentin Meta

BalkanWeb - 09.10.2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një intervistë për “Opinion” u pyet edhe për raportet që ka me kryeministrin Edi Rama dhe me presidentin e Republikës së Shqipërisë.

A do të kërkojë Kurti shkarkimin e Hashim Thaçit?

Botasot - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, u pyet nga gazetari Blendi Fevziu nëse do të kërkojë shkarkimin e Presidentit Hashim Thaçi.

Bekë Berisha: Jo me vo, po me koqan të laknave do ta gjujmë Albin Kurtin

Botasot - 09.10.2019

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes AAK’së, thotë se Albin Kurti tani do të përballet me politikën e ...

Kurti: Dialogun do të udhëheq unë jo Thaçi, por në fund Serbia do ta pranojë Pavarësinë e Kosovës

Java News - 09.10.2019

Albin Kurti la të kuptohet në emisionin Opinion, se ënse do të kishte votat do ta shkarkonte Hashim Thaçin si president. “Problemi më i madh që kemi me Presidentin, tani ta shohim pas vendosjes sonë ...

Kelmendi: Kurti nuk mund t’i realizoj premtimet e fushatës

Gazeta Express - 09.10.2019

Kreu i partisë Fjala, parti kjo e cila nuk e kaloi pragun zgjedhor në zgjedhjet e 6 tetorit, Gëzim Kelmendi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Albin Kurti si kryeministër i vendit e ka ...

Hoxha: Albin Kurti, politikani më i madh në trojet shqiptare

Botasot - 09.10.2019

I ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, filozofi dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Elvis Hoxha, ka thënë se forma që Albin Kurti ka si politikan është forma më e madhe që ka një ...

Vetëvendosje në kohën kur nuk vetëvendoset

Albeu.com - 09.10.2019

Nga REDI SHEHU Ishin vetëm pak orë të mjaftueshme pas mbylljes së kutive të votimit për t’u dhënë zgjedhjeve parlamentare në Kosovë të gjithë siluetën e një dite europiane zgjedhjesh.