TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

200 mijë shqiptarë kanë marrë pasaportën greke që prej vitit 2011

Botasot - 11.07.2019

Shqiptarët vijojnë të emigrojnë me ritme të larta drejt vendeve të Europës perëndimore, ku u ofrohen paga më të mira, kushte më të mira jetese dhe e ardhme më e mirë.

Do ndërtohen Qendra për emigrant, do jepen shtetësi, apartamente dhe punësim për ata

Zhurnal - 10.07.2019

Shkup, 10 korrik – Një gjë që më shumë se dy vite nga qeveria është treguar si lajm i rremë këto ditë po merr dritë jeshile, kryeministri Zaev para UNHCR-së ka pranuar që Maqedonia të jap shtetësi ...

Policia meksikane përdor rëntgenin me rreze X, për të kapur emigrantët e fshehur në kamionë

Telegrafi - 10.07.2019

Policia kufitare e Meksikës ka arritur që me ndihmën e rëntgenit në pikat kontrolluese në Zakatekas, të zbulojë 51 emigrantë ilegal nga Amerika Qendrore.

Në Gjevgjeli kapen 27 emigrant ilegal

Flaka - 10.07.2019

Me 09.07.2019 në ora 18.20 në qarkun Marvinci, Gjevgjeli, zyrtarët policor i kanë gjetur 27 emigrant në veturën “VVLT35” me targa nga Kumanova. Shoferi D.R.

Që prej 2011,rreth 200 mijë shqiptarë kanë marrë pasaportën greke

BalkanWeb - 11.07.2019

Shqipëria është një nga vendet e cila ka një numër të lartë të emigracionit të popullsisë, të cilët largohen në drejtim të vendeve të tjera të Europës.

Policia i zbuloi 27 emigrantë në rajonin e Gjevgjelisë

Tetova Sot - 10.07.2019

Gjithsej 27 emigrantë dje janë zbuluar në një automjet transportues me targa të Kumanovës në rrethrrotullimin Marvinc të Gjevgjelisë, njofton Koha.mk Siç thuhet në buletinin e policisë, policët i ...

Policia kufitare ka filluar të përdorë rrezet X për të dalluar emigrantët e jashtëligjshëm

Gazeta Express - 10.07.2019

Policia kufitare në Meksikë me ndihmën e një rentgeni në pika të kontrollit, ka ndaluar transportimin e jashtëligjshëm të emigrantëve prej Amerikës qendrore në ShBA.

Policia filmon emigrantët me rreze X, ato transportohen si kafshë (VIDEO)

Alsat - 10.07.2019

Policia kufitare meksikane me ndihmë të një rentgeni në një pikë kontrolli ka filmuar transportimin e emigrantëve në Amerikën Qëndrore ku janë kapur rreth 51 persona të vendosur brenda një maune.

Shqipëria me miqësorja në Ballkan për refugjatët e huaj

Medial - 10.07.2019

Vendet e Ballkanit edhe pse kanë nivele të larta të emigracionit nuk janë treguar të gatshme të pranojnë emigrant të huaj në qytetet ku jetojnë, përveç Shqipërisë.

Policia zbulon 27 emigrant në Gjevgjeli

Telegrafi - 10.07.2019

Gjithsej 27 emigrantë janë zbuluar dje në një makinë “Volkswagen” me targa të Kumanovës. Siç njoftojnë nga MPB, policia i ka gjetur emigrantët rretho orës 18:20 në Marvinci të Gjevgjelisë.

Në Gjevgjeli kapen 27 emigrant ilegal

Tetova Sot - 10.07.2019

Me 09.07.2019 në ora 18.20 në qarkun Marvinci, Gjevgjeli, zyrtarët policor i kanë gjetur 27 emigrant në veturën “VVLT35” me targa nga Kumanova. Shoferi D.R.

Që prej 2011,rreth 200 mijë shqiptarë kanë marrë pasaportën greke

Medial - 11.07.2019

Shqipëria është një nga vendet e cila ka një numër të lartë të emigracionit të popullsisë, të cilët largohen në drejtim të vendeve të tjera të Europës.

Shqipëria, më miqësorja në Ballkan për refugjatët e huaj

Gazeta Tema - 10.07.2019

Vendet e Ballkanit, edhe pse kanë nivele të larta emigracioni, nuk janë treguar të gatshme të pranojnë emigrantë të huaj në qytetet ku jetojnë, përveç Shqipërisë.

Policia zbulon 27 emigrant në Gjevgjeli

Botasot - 10.07.2019

Gjithsej 27 emigrantë janë zbuluar dje në një makinë “Volkswagen” me targa të Kumanovës. Siç njoftojnë nga MPB, policia i ka gjetur emigrantët rretho orës 18:20 në Marvinci të Gjevgjelisë.

200 mijë shqiptarë kanë marrë pasaportën greke që prej vitit 2011

Gazeta Express - 11.07.2019

Shqiptarët vijojnë të emigrojnë me ritme të larta drejt vendeve të Europës perëndimore, ku u ofrohen paga më të mira, kushte më të mira jetese dhe e ardhme më e mirë.

Shqipëria, më miqësorja në Ballkan për refugjatët e huaj

LajmiFundit - 10.07.2019

Vendet e Ballkanit, edhe pse kanë nivele të larta emigracioni, nuk janë treguar të gatshme të pranojnë emigrantë të huaj në qytetet ku jetojnë, përveç Shqipërisë.

Policia zbulon 27 emigrant në Gjevgjeli

Zhurnal - 10.07.2019

Shkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Gjithsej 27 emigrantë janë zbuluar dje në një makinë “Volkswagen” me targa të Kumanovës. Siç njoftojnë nga MPB, policia i ka gjetur emigrantët rretho orës 18:20 në ...

Që prej 2011, rreth 200 mijë shqiptarë kanë marrë pasaportën greke

Albeu.com - 11.07.2019

Shqipëria është një nga vendet e cila ka një numër të lartë të emigracionit të popullsisë, të cilët largohen në drejtim të vendeve të tjera të Europës.

Shqipëria është më miqësorja në Ballkan ndaj emigrantëve të huaj

Ina - 11.07.2019

Shqipëria është më miqësorja me emigrantët e huaj, krahasuar me shtetet e tjera të Ballkanit. Një anketë e zhvilluar vitin e kaluar nga Barometri i Ballkanit njëkohësisht në Shqipëri, Bosnjë, ...

Mijëra shqiptarë kanë marrë pasaportën greke që nga 2011, zbardhen shifrat

SOT - 11.07.2019

Shqipëria është një nga vendet e cila ka një numër të lartë të emigracionit të popullsisë, të cilët largohen në drejtim të vendeve të tjera të Europës.

Që prej 2011, rreth 200 mijë shqiptarë kanë marrë pasaportën greke

Ina - 12.07.2019

Shqipëria është një nga vendet e cila ka një numër të lartë të emigracionit të popullsisë, të cilët largohen në drejtim të vendeve të tjera të Europës.