TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Raufi: Ja cili ishte misioni i Grupit të Kumanovës

Ina - 16.05.2019

Avokati Naser Raufi, mbrojtës i disa prej pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës, shprehet i dëshpëruar nga vendimi i prokurorisë që të mos e ndryshojë aktakuzën lidhur me ngjarjet në Lagjen e Trimave ...

Raufi: Grupi i Kumanovës nuk janë terrorist, ata kanë mbrojtur civilët (video)

Alsat - 16.05.2019

Avokati Naser Raufi në një deklaratë ëpr media ka deklaruar se Grupi i Kumanovës nuk janë terroristë, por sipas tij përkundrazi ata kanë mbrojtur popullatën ...

Grupi i Kumanovës: Lagjen e Trimave e orkestruan Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski me partiakët e tyre

Gazeta Express - 16.05.2019

Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin.

Të dënuarit e Grupit të Kumanovës në seancë: Fol shqip, këtu është Shqipëri (Foto/Video)

Telegrafi - 16.05.2019

Në atmosferë të tensionuar ka filluar seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e Grupit të Kumanovës, të cilët janë dënuar me burg për ngjarjet në Lagjen e Trimave.

Grupi i Kumanovës me këkresa para Gjykatës së Apelit

Ina - 16.05.2019

Grupi i Kumanovës kërkon hetim ndërkombëtar për rastin e tyre. Ata gjithashtu me një deklaratë të përbashkët, kërkojnë nga kryeministri Zoran Zaev të publikoj gjithçka që posedon lidhur me rastin e ...

Grupi i Kumanovës me kërkesë të përbashkët në Gjykatën e Apelit

Antpress - 16.05.2019

Në Deklaratën e përbashkët të Grupit të Kumanovës thuhet se arsye përse ata kanë ardhur në Maqedoni është montimi i shumë rasteve ndaj shqiptarëve që janë bërë në mënyrë kronologjike pas l*uftës.

Grupi Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju jeni ardhacakë

Alsat - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.

Grupi i Kumanovës i drejtohet Gjykatëses maqedonase: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju keni ardh “izbeglica” këtu

Ina - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për bashkëluftëtarët e rënë në Lagjen e Trimave, ka filluar seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin Lagja e Trimave.

Gjykata e Apelit do të vendos për Grupin e Kumanovës

Ina - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot dhe nesër pritet të vendos lidhur me ankesat e 33 të dënuarëve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Organizatorët: Të protestojmë deri në lirim e të gjithë grupit Kumanova

Medial - 15.05.2019

Organizatoret e Shoqatës Çamëria do të organizojnë një protestë nesër në sheshi ”Skënderbeu”, në Prishtinë, kjo protestë ka për qëllim të protestoj deri në lirimin grupit Kumanova që janë të dënuar ...

Ja kush janë orkestruesit e “Kumanovës”, sipas të dënuarve

Ina - 16.05.2019

Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin, raporton TV SHENJA.

Të dënuarit e Grupit të Kumanovës në seancë: Fol shqip, këtu është Shqipëri

Botasot - 16.05.2019

Në atmosferë të tensionuar ka filluar seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e Grupit të Kumanovës, të cilët janë dënuar me burg për ngjarjet në Lagjen e Trimave.

Grupi Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju jeni ardhacakë

Tetova Sot - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.

Grupi i Kumanovës: Këtu është Shqipëri

Gazeta Express - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për bashkëluftëtarët e rënë në Lagjen e Trimave, ka filluar seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin Lagja e Trimave.

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ankesat e Grupit të Kumanovës

Alsat - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot do të shqyrtojë ankesat e 33 të dënuarve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Ja kush janë orkestruesit e “Lagjes së Trimave” në Kumanovë, sipas të dënuarve

Antpress - 16.05.2019

Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin.

Grupi Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju jeni ardhacakë

Botasot - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.

Gjykata e Apelit do t’i shqyrtojë ankesat e Grupit të Kumanovës

Gazeta Express - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot do të shqyrtojë ankesat e 33 të dënuarve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Grupi i Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri

Albeu.com - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës .

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ankesat e Grupit të Kumanovës

Botasot - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot do të shqyrtojë ankesat e 33 të dënuarve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Val Zekaj i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është SHQIPËRI, ju jeni ardhacakë

Ina - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ankesat e Grupit të Kumanovës

Tetova Sot - 16.05.2019

Gjykata e Apelit në Shkup sot do të shqyrtojë ankesat e 33 të dënuarve të Grupit të Kumanovës lidhur me ngjarjet e 9 dhe 10 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Val Zekaj i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është…

Antpress - 16.05.2019

Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.