TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump është i sigurt se Teherani do të kërkojë negociata

Evropaelire - 16.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime ...

UASHINGTON – Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në

Medial - 15.05.2019

UASHINGTON, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy ...

Ushtria amerikane shton arsenalin për t’u përballur me kërcënimin nga Irani

VOA - 15.05.2019

Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga ...

Trump është i sigurt se Teherani do të kërkojë negociata

Botasot - 16.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime ...

Shtëpia e Bardhë rishqyrton planet kundër Iranit

Alsat - 14.05.2019

Ministri i përkohshëm amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i paraqiti presidentit të SHBA-së, Donald Trump një përditësim të planit ushtarak për të dërguar një maksimum prej 120 000 ushtarësh ...

Shtëpia e Bardhë shqyrton dërgimin e 120 mijë trupave në Lindje të Mesme

Gazeta Express - 14.05.2019

Gjatë një takimi të këshilltarëve për siguri të presidentit amerikan, sekretari i mbrojtjes, Patrick Shanahan, e paraqiti planin e ndryshuar për dërgimin e 120 mijë ushtarëve në Lindje të Mesme në ...

Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme

BalkanWeb - 14.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”.

Shtëpia e Bardhë po i rishikon planet ushtarake kundër Iranit

Koha.net - 14.05.2019

Zyrtari kryesor amerikan i mbrojtjes ia ka paraqitur presidentit Donald Trump një plan të përditësuar ushtarak, që parasheh dërgimin e deri në 120.000 ushtarëve në Lindje të Mesme, po që se Irani i ...

SHBA-të rishikojnë planin ushtarak ndaj Iranit, 120 mijë trupa në Lindjen e Mesme

Gazeta Tema - 14.05.2019

Duket se pas sulmit të dy naftëmbajtëseve saudite fshihet Irani. Siç kanë referuar zyrtarët amerikanë të cituar nga media, vlerësimet paraprake nga ushtria amerikane tregojnë se eksplozivi i përdorur ...

​Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në

Telegrafi - 15.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump, u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve.

Ushtria amerikane shton arsenalin për t’u përballur me kërcënimin nga Irani

Alsat - 15.05.2019

Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga ...

Trump është i sigurt se Teherani do të kërkojë negociata

Portalb - 16.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime ...

Shtëpia e Bardhë rishqyrton planet kundër Iranit

Botasot - 14.05.2019

Ministri i përkohshëm amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i paraqiti presidentit të SHBA-së, Donald Trump një përditësim të planit ushtarak për të dërguar një maksimum prej 120 000 ushtarësh ...

Shtëpia e Bardhë shqyrton dërgimin e 120 mijë trupave në kufi me Iranin

Antpress - 15.05.2019

Gjatë një takimi të këshilltarëve për siguri të presidentit amerikan, sekretari i mbrojtjes, Patrick Shanahan, e paraqiti planin e ndryshuar për dërgimin e 120 mijë ushtarëve në Lindje të Mesme në ...

SHBA – Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme

Medial - 14.05.2019

UASHINGTON, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga ...

Trump: Jam i bindur që Irani do të kërkojë bisedime

Java News - 16.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve.

Trump mohon dislokimin e 120.000 ushtarëve në Lindjen e Mesme

Gazeta Express - 14.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”.

Trump mohon dislokimin e 120.000 ushtarëve në Lindjen e Mesme

Tetova Sot - 14.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump, përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120.000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”.