TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LIVE: Ndarja e Nobelit për Letërsi

Medial - 10.10.2019

Akademia suedeze do të bëjë të ditur emrat e dy laureatëve për Çmimim Nobel të Letërsisë, pasiqë vitin e kaluar kjo ceremoni ishte anuluar për shkak të një skandali seksual.

Këtë vit Nobelin për Letërsi e fitojnë dy persona

Evropaelire - 10.10.2019

Akademia suedeze do të bëjë të ditur emrat e dy laureatëve për Çmimim Nobel të Letërsisë, meqë vitin e kaluar kjo ceremoni është anuluar për shkak të një skandali seksual.

Nobeli i së premtes – A do mund Kadare të shijojë sallën e koncerteve të Stokholmit?

Flaka - 10.10.2019

Siç dhe e dimë, për shkak të vendimit të Akademisë Suedeze vitin e kaluar — në vazhdën e një skandali seksual që përfshiu burrin e një anëtareje të Akademisë, i cili u dënua për përdhunim — do të ...

Nesër Nobeli i Letërsisë, shpresat e shqiptarëve janë për Ismail Kadarenë!!!

Botasot - 09.10.2019

U dha Nobeli në mjekësi, ai në fizikë, e së fundi dhe në kimi: por është një tjetër cmim prestigjoz që e mban prej vitesh të ngërthyer vëmendjen e shqiptarëve tek akademia suedeze e vendimet që ajo ...

Nobeli në letërsi: Pas skandalit zgjedhje e sigurt, kritika tregon se kush ka më shumë shanse ta fitojë

Gazeta Tema - 08.10.2019

Kritikja letrare, Madelaine Levy, parashikon, që laureatët e çmimit Nobel të këtij viti, do të jenë zgjedhje të sigurta, pasi akademia suedeze, që përzgjedh fituesit, po e merr veten pas episodit të ...

Këtë vit Nobelin për Letërsi e fitojnë dy persona

Gazeta Express - 10.10.2019

Akademia suedeze do të bëjë të ditur emrat e dy laureatëve për Çmimim Nobel të Letërsisë, meqë vitin e kaluar kjo ceremoni është anuluar për shkak të një skandali seksual.

Këtë vit Nobelin për Letërsi e fitojnë dy persona

Botasot - 10.10.2019

Akademia suedeze do të bëjë të ditur emrat e dy laureatëve për Çmimim Nobel të Letërsisë, meqë vitin e kaluar kjo ceremoni është anuluar për shkak të një skandali seksual.

Sot shpallen dy fitues të Nobelin për Letërsi, ndër favoritë edhe Kadare

Koha.net - 10.10.2019

Akademia suedeze do të bëjë të ditur emrat e dy laureatëve për Çmimim Nobel të Letërsisë, meqë vitin e kaluar kjo ceremoni është anuluar për shkak të një skandali seksual.

Emrat e pretendentëve për Nobelin e Letërsisë

Java News - 10.10.2019

Akademia suedeze do të bëjë të ditur emrat e dy laureatëve për Çmimim Nobel të Letërsisë. Vitin e kaluar kjo ceremoni është anuluar për shkak të një skandali seksual.

Këtë vit Nobelin për Letërsi e fitojnë dy persona

Tetova Sot - 10.10.2019

Akademia suedeze do të bëjë të ditur emrat e dy laureatëve për Çmimim Nobel të Letërsisë, meqë vitin e kaluar kjo ceremoni është anuluar për shkak të një skandali seksual.

Këtë vit Nobelin për Letërsi e kanë fituar dy persona

Portalb - 10.10.2019

Akademia suedeze do të bëjë të ditur emrat e dy laureatëve për Çmimim Nobel të Letërsisë, meqë vitin e kaluar kjo ceremoni është anuluar për shkak të një skandali seksual, njofton REL .