TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Paloka: Xhafaj të skedojë dhe arrestojë kriminelët

ABC News - 16.04.2018

Me kryetarin e Partisë Demokratike në një vizitë në Berlin, grupi parlamentar u mblodh në seli nën drejtimin e nënkryetarit Edi Paloka. Në përfundim të mbledhjes, në ndërkohë gjatë së të cilës, ...

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve

Telegrafi - 16.04.2018

Teksa Edi Paloka i paraqiti pamjet e arrestimit të kuksianëve në deklaratën për median, ku u shpreh se nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën derisa të lirohen, kreu i PD-së Lulzim Basha i ka postuar ...

“Thirrje për një reagim popullor”, Basha: Kuksianët u rrëmbyen. Ky regjim duhet të ndalet

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të pamjeve ku duket arrestimi i një prej protestuesve kuksianë të arrestuar pas protestës në “Rrugën e Kombit”.

Luan Rama: Mbajtja në burg e kuksianëve është krim shtetëror”

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANE- Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama vijon denoncimin për burgosjen e kuksianëve gjatë protestës në rrugën e Kombit. Ai flet për një krim shtetëror të kryer nga policia, prokuroria dhe ...

11 kuksianët në burg, Manjani: Të arrestohen prokurorët dhe policët

SOT - 16.04.2018

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani e ka nisur ditën e sotme me akuza të ashpra ndaj prokurorisë për arrestimin e kuksianëve pasi protestuan kundër vendosjes së tarifës për rrugën e Kombit.

Paloka publikon videon: Ja si u rrëmbyen kuksianët në mes të natës

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka përmes një konference për shtyp pas mbledhjes së grupit të Partisë Demokratike publikoi një video, që tregon momente nga arrestimi i protestuesve ...

Basha shpërthen ndaj Ramës: Ky është krim shtetëror (VIDEO)

Gazeta Express - 16.04.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha, duke publikuar disa pamje nga arrestimi i kuksianëve disa javë më parë, ka shpërthyer në akuza ndaj policisë dhe ...

Edi Paloka kërcenon Ramën për “ditë të zeza”: Nuk ka qetësi pa lirimin e kuksianëve

Gazeta Tema - 16.04.2018

“ Sot Xhafa ka dalë me paturpësi të flasë për luftën kundër krimit, është gjë e mirë që pas 5 vjetësh në pushtet qeveria del e thotë se ka skeduar grupet kriminale dhe do i godasë. Pas pesë vjetësh.

Arrestimi i kuksianëve, ministri i LSI: Në vend të tyre duhet të jenë policët dhe prokurorët

Gazeta Tema - 16.04.2018

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ashpër ditën e sotme lidhur me procedurat e ndjekura për arrestimin e kuksianëve pasi protestuan kundër vendosjes së tarifës për rrugën e ...

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve

Almakos - 16.04.2018

Teksa Edi Paloka i paraqiti pamjet e arrestimit të kuksianëve në deklaratën për median, ku u shpreh se nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën derisa të lirohen, kreu i PD-së Lulzim Basha i ka postuar ...

Basha: Ja videoja ime që vërteton rrëmbimin e kuksianëve, tani duhet një reagim popullor

Gazeta Tema - 16.04.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një video e cila sipas tij vërteton rrëmbimin e qytetarëve kuksianë në mes të natës. Këto arrestime Basha i cilëson si një krim shtetëror i kryer ...

‘Arrestimi i kuksianëve, ish-ministri: Rilindja nuk njeh më ligj! Mbase ka zot…

Mapo - 16.04.2018

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, reagoi pas disa raportimeve se policia ka arrestuar protestuesit kuksianë gjatë natës, por proces-verbalet janë falsifikuar.

Vjen kërcënimi nga PD: Nuk ka qetësi për Edi Ramën, pa lirimin e kuksianëve

LajmiFundit - 16.04.2018

Kryetari i grupit parlamentar Edi Paloka tha se “nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën, deri në lirimin e kuksianëve që mbahen në burg”. Pas mbledhjes së grupit, ai komentoi dhe deklaratën e ministrit ...

Negociatat për “Rrugën e Kombit”, PD mesazh Ramës: Akoma se ke mësuar mësimin e 31 Marsit, asnjë qindarkë nga kuksianët

Gazeta Tema - 14.04.2018

Partia Demokratike ka reaguar pas vizitës së ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri në Kukës ku deklaroi se qeveria po konsultohet me banorët për tarifimin e rrugës.

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve

Zhurnal - 16.04.2018

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve Tiranë, 16 prill - Teksa Edi Paloka i paraqiti pamjet e arrestimit të kuksianëve në deklaratën për median, ku u shpreh se nuk do të ketë qetësi për ...

PD publikon videon: Ja si u rrëmbyen kuksianët në mes të natës

Mapo - 16.04.2018

Partia Demokratike publikoi disa pamje, që sipas saj tregojnë se protestuesit kuksianë janë arrestuar natën. Pamjet u publikuan në një konferencë për shtyp nga nënkryetari Edi Paloka, por edhe në ...

Paloka: Nuk ka qetësi për Edi Ramën, pa lirimin e kuksianëve

Mapo - 16.04.2018

Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka tha se “nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën, deri në lirimin e kuksianëve që mbahen në burg”. Pas mbledhjes së grupit, ai komentoi dhe deklaratën e ministrit të ...

Rruga e Kombit, Spaho-Ramës: Akoma se ke mësuar mësimin e 31 Marsit

SOT - 14.04.2018

Pas vizitës së ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri në Kukës ku deklaroi se qeveria po konsultohet me banorët për tarifimin e rrugës ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar ...

Basha nxjerr videon: Krim shtetëror, si u arrestuan kuksianët në mes të natës

Java News - 16.04.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të një videoje ku tregohen momentet e shoqërimit të protestuesve në Kukës. Referuar pamjeve filmike, Basha shkruan se arresitmi i ...

PD kërcënon Ramën: Nuk do kesh qetësi pa liruar kuksianët!

Java News - 16.04.2018

Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka tha se “nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën, deri në lirimin e kuksianëve që mbahen në burg”. Pas mbledhjes së grupit, ai komentoi dhe deklaratën e ministrit të ...

Spaho: Rama akoma nuk e paska mësuar mësimin që mori nga kuksianët

LajmiFundit - 14.04.2018

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho, e ka cilësuar si mashtrim, deklaratën e ministrit Damian Gjiknuri,. I cili tha se qeveria ka nisur konsultimet me banorët e Kukësit për të arritur një marrëveshje ...

PAMJET, Basha: Policia e prokuroria krim shtetëror ndaj protestuesve të Kukësit

LajmiFundit - 16.04.2018

I menjëhershëm ka qenë reagimi i kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për pamjet e publikuara vetëm pak minuta më herët nga Edi Paloka. Në një postim në rrjetet sociale, Basha shprehet se këto ...

Paloka: Nuk ka qetësi për Edi Ramën, pa lirimin e kuksianëve

Lajmi.net - 16.04.2018

Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka tha se “nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën, deri në lirimin e kuksianëve që mbahen në burg”. Pas mbledhjes së grupit, ai komentoi dhe deklaratën e ministrit të ...

Spaho: Gjiknuri gënjen, Rama nuk e paska mësuar mësimin që mori nga kuksianët

Durres Lajm - 14.04.2018

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho, e ka cilësuar si mashtrim, deklaratën e ministrit Damian Gjiknuri, i cili tha se qeveria ka nisur konsultimet me banorët e Kukësit për të arritur një marrëveshje ...

Basha: Kuksianët u rrëmbyen, ky regjim duhet të ndalet

SOT - 16.04.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shpërndarë një video në profilin e tij ne facebook ku duket arrestimi i një prej protestuesve kuksianë pas protestës në “Rrugën e Kombit”.

Arrestimet e kuksianëve, Basha: Thirrje për reagim popullor

Zhurnal - 16.04.2018

Arrestimet e kuksianëve, Basha: Thirrje për reagim popullor Tiranë, 16 prill - Kryetari i Partisë Demokartike, Lulzim Basha ka publikuar ditën e sotme një video ku tregohen pamjet që vërtetojnë ...