TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosova s’e harron 11 Shtatorin, në Prishtinë përurohet obelisku që përkujton viktimat

Koha.net - 11.09.2019

Viktimat e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përkujtuar edhe në Kosovë. Në nderim të tyre, Policia, Zjarrfikësit dhe autoambulancat, ndezën sirenat dhe dritat e ...

Komuna e Malishevës, përkujton 11 shtatorin

Botasot - 11.09.2019

Sikur çdo vit tjetër, edhe këtë vit, Komuna e Malishevës, përkatësisht kryetarit i komunës, Ragip Begaj, së bashku me zyrtarët komunal, kanë bërë nderime para flamurit amerikan, me rastin e kujtimit ...

Ambasadori Kosnett përkujton sulmet e 11 shtatorit në SHBA

Evropaelire - 11.09.2019

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ka përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara, duke thënë se ato kanë pasur ndikim në gjithë komunitetin ndërkombëtar dhe ...

Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit

Zeri - 11.09.2019

Prishtinë, 11 shtator - Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kosnett përkujton sulmet e 11 Shtatorit: Reagimi nga Kosova vërteton lidhjen e thellë që ekziston mes dy popujve tanë

Botasot - 11.09.2019

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në fjalën e tij gjatë ceremonisë në përkujtim të sulmeve të 11 Shtatorit ka thënë se sot është ditë zymtë për amerikanët.

Kosnett përkujton sulmet e 11 Shtatorit: Reagimi nga Kosova vërteton lidhjen e thellë që ekziston ndërmjet dy popujve ...

Telegrafi - 11.09.2019

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në fjalën e tij gjatë ceremonisë në përkujtim të sulmeve të 11 Shtatorit ka thënë se sot është ditë zymtë për amerikanët.

SHBA përkujton sulmet e 11 Shtatorit

ABC News - 11.09.2019

18 vjet pas sulmit të rëndë terrorist, Shtetet e Bashkuara të Amerikës përkujtojnë 11 Shtatorin dhe rreth 3 mijë viktimat. Të afërmit e viktimave do të mblidhen në Ground Zero, ndërsa presidenti ...

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

Portalb - 11.09.2019

Haradinaj tha se Kosova bashkëndjenë me SHBA-në dhe kujtimin për të rënët e kësaj dite do ta kthejë në traditë institucionale për çdo vit, transmeton REL .

Haradinaj: Kosova e përjetoi rëndë 11 shtatorin, sulmin mbi miqtë tanë amerikanë

Lajmi.net - 11.09.2019

Para figurave të shumta të rëndësishme si vendore por edhe të huaja, kryeministri në detyrë, Haradinaj, duke kujtuar këtë tragjedi ndaj miqve tanë amerikanë, tha se kjo ditë në Kosovë do të kthehet ...

Viktimat e 11 shtatorit nderohen me pllakë memoriale, Haradinaj thotë Kosova e përjetoi rëndë

Koha.net - 11.09.2019

“Sot 18 vjet më parë edhe Kosova e përjetoi rëndë sulmin mbi institucionet, mbi popullin, mbi miqtë tanë, mbi njerëzit e Amerikës. Kosova kujton çdo vit në këtë datë të rënët, martirët e kësaj dite ...

Kosovë, zbulohet pllaka memoriale e 11 shtatorit

RTSH - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

Evropaelire - 11.09.2019

Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në kujtim të viktimave në oborrin e Qeverisë së Kosovës është inauguruar Memoriali “Kosova ...

Hoxhaj: 11 shtatori, ditë e dhimbjes dhe e kthesës

Gazeta Express - 11.09.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah ...

Hoxhaj: 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes dhe kthesës

Lajmi.net - 11.09.2019

Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes por edhe ditë e kthesës. Postimi i Hoxhajt: 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes por edhe ditë e ...

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Alsat - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të ...

Belegu, Haradinaj dhe Kosnett zbulojnë memorialin e viktimave të 11 Shtatorit

Zhurnal - 11.09.2019

Sot, bashkë me Kryeministrin Haradinaj dhe ambasadorin amerikan Kosnett ishim prezent në zbulimin e memorialit në nderim të viktimave të 11 shtatorit, të sulmit të tmerrshëm terrorist ndaj SHBA-së në ...

Hoxhaj: Populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik amerikan

Botasot - 11.09.2019

Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri në detyrë, ka thënë se 11 shtatori kujtohet në botë si ditë e dhimbjes por edhe ditë e kthesës. “Humbja e jetëve të pafajshme me 11 shtator bashkoi tërë botën në ...

11 shtatori, dita që ndryshoi botën dhe solli luftën e re

Portalb - 11.09.2019

Me datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një ...

Ambasada amerikane përkujton 11 shtatorin

RTSH - 11.09.2019

Ambasada e SHBA në Tiranë ka përkujtuar sot ngjarjen e 11 shtatorit 2001 në nderim të atyre që humbën jetën 18 vjet më parë. Ambasada Amerikane në Tiranë, përmes një foto të publikuar në rrjetet ...

11 shtatori, dita që ndryshoi botën, la pas rreth 3 mijë viktima

BalkanWeb - 11.09.2019

Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota, përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të ...

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Tetova Sot - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kosova nderon viktimat e sulmit të 11 shtatorit në SHBA

Lajmi.net - 11.09.2019

Fillimisht në oborrin e ndërtesës së Qeverisë, Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bën homazhe dhe merr pjesë në zbulimin e obeliskut kushtuar viktimave të 11 shtatorit.

11 shtatori/ Dita që ndryshoi botën dhe solli luftën e re

Top Channel - 11.09.2019

Me datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një ...

Kosova nderon viktimat e sulmit të 11 shtatorit në SHBA

Zeri - 11.09.2019

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ambasada amerikane përkujton 11 shtatorin

Medial - 11.09.2019

Ambasada e SHBA në Tiranë ka përkujtuar sot ngjarjen e 11 shtatorit 2001 në nderim të atyre që humbën jetën 18 vjet më parë. BURIMI: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, ...

Zbulohet pllaka memoriale e viktimave të 11 Shtatorit

Gazeta Express - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Zbulohet obelisku kushtuar viktimave të 11 shtatorit në Amerikë

Telegrafi - 11.09.2019

Në 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj kullave binjake në New York, sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të ati ...

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Botasot - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kosova nderon viktimat e 11 Shtatorit

Gazeta Express - 11.09.2019

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ngjarjet e datës 11 shtator

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bën homazhe dhe merr pjesë në zbulimin e obeliskut kushtuar viktimave të 11 shtatorit 2001 në SHBA. (Oborri i ndërtesës së Qeverisë, ora 08:00) Shoqata “Miqtë ...

Zbulohet pllaka memoriale në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Kosova Live - 11.09.2019

Kryeministri në detyrë, i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe dhe mori pjesë në zbulimin e obeliskut në oborrin e Qeverisë së Kosovës, kushtuar viktimave të 11 shtatorit 2001, në ...

“Kosovo Remember”, obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Botasot - 11.09.2019

Prej sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës do të jetë edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2011 në SHBA.

Ambasadori Kosnett përkujton sulmet e 11 shtatorit në SHBA

Gazeta Express - 11.09.2019

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ka përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara, duke thënë se ato kanë pasur ndikim në gjithë komunitetin ndërkombëtar dhe ...

Kosnett përkujton sulmet e 11 Shtatorit

Zeri - 11.09.2019

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në fjalën e tij gjatë ceremonisë në përkujtim të sulmeve të 11 Shtatorit ka thënë se sot është ditë zymtë për amerikanët.

Kosova zbulon obeliskun kushtuar viktimave të 11 shtatorit në Amerikë

SOT - 11.09.2019

Në 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj kullave binjake në New York, sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës është përuruar edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të ati ...

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit

Flaka - 11.09.2019

Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në kujtim të viktimave në oborrin e Qeverisë së Kosovës është inauguruar Memoriali “Kosova ...

Shënohet “11 Shtatori”, dita që ndryshoi botën

Alsat - 11.09.2019

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë. Ne përkujtojmë solemnisht individët që humbën jetën në # shtator 11, 2001.

11 shtatori/ Dita që ndryshoi botën dhe solli luftën e re

Flaka - 11.09.2019

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë. Ne përkujtojmë solemnisht individët që humbën jetën në # shtator 11, 2001.

Zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Zeri - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kosova përkujton viktimat e SHBA-së nga sulmi i 11 shtatorit

Ina - 11.09.2019

Sot bëhen 18 vjet nga kryerja e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Më 11 shtator të vitit 2001, u kryen sulmet më të tmerrshme terroriste në Shteteve e Bashkuara ...

Pllakë përkujtimore në oborrin e Qeverisë së Kosovës në nderim të viktimave të 11 shtatorit në SHBA

Koha.net - 11.09.2019

Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Kosovo Remember”, obelisku në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Telegrafi - 11.09.2019

Prej sot në oborrin e Qeverisë së Kosovës do të jetë edhe obelisku në nderim të rreth 3 mijë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2011 në SHBA.