TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ngjela në Open/ I kam kërkuar SHBA-së të hetojë, hetim për vrasje për ndërtuesit

Top Channel - 02.12.2019

I ashpër u tregua avokati Spartak Ngjela me atë që ai e quan mafia e ndërtimit. Çfarë është kjo mafia e ndërtimit?- e pyeti Eni Vasili avokatin. “Dhe shikuar korrupsioni në vendin tonë. Korrupsioni është i lidhur me ndërtimet.

"Duhet të hetohen për vrasje", Spartak Ngjela tregon se çfarë i ka kërkuar FBI-së

SOT - 02.12.2019

Avokati Spartak Ngjela tha se i ka kërkuar FBI-së hetim për atë që ai e quan mafia e ndërtimit. Korrupsioni është i lidhur me ndërtimet. Unë kam kërkuar aleatëve tanë SHBA-së të hetojë nëpërmjet FBI-së. “A e dini ju se duhet të hetohet kjo.

“Ndërtuesit kanë vrarë njerëz…”

Insajderi - 02.12.2019

Avokati Spartak Ngjela dhe gazetari Carlo Bollino thuajse kanë qenë në të njëjtin mendim lidhur me akuzat që ka ngritur sot prokuroria për pallatet që janë shembur, apo që janë dëmtuar dhe kërkojnë riparime të plota.

“Duan të humbin gjurmët”, deklarata e papritur e Spartak Ngjelës ‘live’ në emision: Urgjentisht të ndalojë, do ta ...

SOT - 02.12.2019

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntorit, në shënjestër nga qeveria shqiptare janë vënë edhe ndërtuesit, pasi akuzohen edhe nga banorët si përgjegjësit e vetëm për ndërtimet jo cilësore.

"Presidenti Ilir Meta implikohet me këto", Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e rënda

SOT - 02.12.2019

Avokati i njohur Spartak Ngjela tha se qeveria është e lidhur me mafian dhe si shpërblim i jep leje ndërtimi në zonat ku nuk lejohet të ndërtohet, ndërsa përmend emrin e presidentit Ilir Meta si i implikuar. “Presidenti Ilir Meta implikohet me këto.

Spartak Ngjela akuzon: Ilir Meta implikohet me mafian që ndërton

Gazeta Tema - 02.12.2019

Avokati dhe politikani, Spartak Ngjela, ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë dhe presidentit Ilir Meta. Duke folur për situatën tragjike që la tërmeti i 26 nëntorit, Ngjela tha se qeveria është e lidhur me mafian dhe si shpërblim i jep leje ...

Spartak Ngjela: FBI dhe SPAK duhet të shpëtojnë shqiptarët nga kjo zgjedhë pushtetarësh të korruptuar

SOT - 01.12.2019

Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar dje se FBI dhe SPAK duhet që të shpëtojnë vendin tonë dhe shqiptarët nga kjo klasë politike. Me anë të një postimi në Facebook, Ngjela ka shkruar mbi situatën e përgjithshme në të cilën ndodhet vendi, nga ku ka ...

Tërmetet/ Spartak Ngjela del me deklaratën e fortë: Kthetrat e frikës nga pasgoditjet, ja çfarë pritet të ndodhë!

SOT - 01.12.2019

Avokat Spartak Ngjela nëpërmjet një statusi në rrjete sociale është përpjekur të qetësojë qytetarët të mos frikësohen nga pasgoditjet e tërmetit të cilat me shumë mundësi do të vazhdojnë të jenë të pranishme edhe në ditët në vazhdim.

“Kjo është tradhtia e fundit e qeverive të korruptuara”, Ngjela nxjerr foton dhe lëshon paralajmërim ‘bombë’: Gjaku ...

SOT - 01.12.2019

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar sërish në rrjetet sociale, ku teksa publikon një foto të tijën shkruan se tërmeti është tradhtia e fundit e qeverive korruptive shqiptare. Sipas Ngjelës gjaku i të rënëve nga tërmeti kërkon shpagim.

Spartak Ngjela akuzon: Ilir Meta implikohet me mafian që ndërton

Tetova Sot - 02.12.2019

Spartak Ngjela ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë dhe presidentit Ilir Meta. Duke folur për situatën tragjike që la tërmeti i 26 nëntorit, Ngjela tha se qeveria është e lidhur me mafian dhe si shpërblim i jep leje ndërtimi në zonat ku nuk ...

Spartak Ngjela akuzon hapur: Ilir Meta implikohet me mafian e ndërtimit

Java News - 02.12.2019

Avokati dhe politikani, Spartak Ngjela, ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë dhe presidentit Ilir Meta. Duke folur për situatën tragjike që la tërmeti i 26 nëntorit, Ngjela tha se qeveria është e lidhur me mafian dhe si shpërblim i jep leje ...

Bolino: Prokuroria i ka provat, duhet të fillojë hetimet

Top Channel - 02.12.2019

Avokati Spartak Ngjela dhe gazetari Carlo Bollino thuajse kanë qenë në të njëjtin mendim lidhur me akuzat që ka ngritur sot prokuroria për pallatet që janë shembur, apo që janë dëmtuar dhe kërkojnë riparime të plota.

Demet nga termeti, Ngjela: I kam kerkuar FBI-se ti hetoje ndertuesit per vrasje

LajmiFundit - 02.12.2019

I ashpër u tregua avokati Spartak Ngjela me atë që ai e quan mafia e ndërtimit. Çfarë është kjo mafia e ndërtimit?- e pyeti Eni Vasili avokatin. “Dhe shikuar korrupsioni në vendin tonë. Korrupsioni është i lidhur me ndërtimet.

Mafia e ndërtimit, Spartak Ngjela zbulon politikanin që fshihet pas saj

Botasot - 02.12.2019

Spartak Ngjela, ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë dhe presidentit Ilir Meta. Duke folur për situatën tragjike që la tërmeti i 26 nëntorit, Ngjela tha se qeveria është e lidhur me mafian dhe si shpërblim i jep leje ndërtimi në zonat ku nuk ...

Ngjela-Bolino: Goditje e ashpër ndërtuesve, por pallatet s’duheshin prishur pa u hetuar

Java News - 02.12.2019

“Dhe shikuar korrupsioni në vendin tonë. Korrupsioni është i lidhur me ndërtimet. Unë kam kërkuar aleatëve tanë SHBA-së të hetojë nëpërmjet FBI-së. A e dini ju se duhet të hetohet kjo. Si vrasje e thjeshtë. Prokuroria po heton për shpërdorim detyre.