TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

14 lojtarët që kaluan te Juventusi si transfere të lira

Lajmi.net - 12.02.2019

Tashmë është bërë e ditur se Juventus i adhuron transferimet e lira. Juventus është e njohur si lidere në transferimin e lojtarëve me parametra zero. ‘Zonja e Vjetër’ e kompletoi dje (e hënë) ...

Ramsey, kontratë të majme me Juventus

Botasot - 12.02.2019

Aaron Ramsey ka firmosur një kontratë të majme me Juventus. Uellsiani që do të transferohet tek kampioni italian më 1 korrik do të fitojë 400 mijë paund në javë.

Zbardhet rroga marramendëse që Ramsey do të marrë te Juventusi

LajmiFundit - 11.02.2019

Mesfushori uellsian në verë do t’i bashkohet Zonjës së Vjetër. Aaron Ramsey do t’i jap lamtumirën Arsenalit në fund të këtij stinori dhe si futbollist i lirë do të transferohet tek Juventusi.

Arsenal me reagim zyrtar pas konfirmimit të Ramsey tek Juventus

Lajmi.net - 11.02.2019

Aaron Ramsey ka nënshkruar sot parakontratën e tij me Juventus, duke konfirmuar kështu të ardhmen e tij në Serie A. Mesfushori nuk ka arritur që të gjej marrëveshjen e duhur me Arsenal për vazhdimin ...

Pas nënshkrimit me Juventus, Ramsey u drejtohet me disa fjalë tifozëve të Arsenal

Lajmi.net - 11.02.2019

Aaron Ramsey sot ka nënshkruar parakontratën me Juventus, duke bërë kështu të ditur se në sezonin e ardhshëm do të luaj në Serie A. Kontrata e Ramsey me Arsenal skadon në fund të këtij sezoni dhe ...

Ramsey nënshkruan parakontratë me Juven, fitime ‘marramendëse’ po e presin

Lajmi.net - 11.02.2019

Aaron Ramsey ka nënshkruar parakontratën e tij me Juventus dhe fitime të mëdha do të vijnë për mesfushorin uellsian. Ramsey është pajtuar me kampionët e Serie A, për një kontratë katër vjeçare, dhe ...

Ramsey te Juventusi, ja sa do të jetë rroga e uellsianit te Zonja e Vjetër

Albeu.com - 11.02.2019

Juventusi në merkaton e janarit arriti të sigurojë shërbimet e mesfushorit të Arsenalit Aaron Ramsey . Ai do të bashkohet me bardhezinjtë këtë verë si një transferim i lirë.

Zyrtare: Ramsey është i Juventusit

Zeri - 11.02.2019

Mesfushori uellsian i Arsenal, Aaron Ramsey, ka konfirmuar se nga sezoni tjetër do të jetë lojtar i Juventusit. Ai përmes një letre ka sqaruar se ka nënshkruar një parakontratë me kampionin italian.

Zyrtare: Aaron Ramsey lojtar i Juventusit

Telegrafi - 11.02.2019

Juventusi ka njoftuar se Aaron Ramsey zyrtarisht do të jetë një lojtar klubit bardhezi që nga 1 korriku 2019. Uellsiani do të bashkohet me Arsenalin në verë, pasi ka nënshkruar një kontratë ...

Juventusi zyrtarizon Ramsyen, zbulohet paga “faraonike” e uellsianit

SuperSport - 11.02.2019

Mbrëmjen e sotme klubi i Juventusit ka njoftuar edhe zyrtarisht arritjen e akordit për të transferuar mesfushorin uellsian Aron Ramsey në Torino, duke filluar nga 1 korriku i këtij viti.

Juve do ta bëjë Ramseyn britanikun më të paguar në histori

Telegrafi - 11.02.2019

Aaron Ramsey ka nënshkruar parakontratë me Juventusit dhe do të bëhet futbollisti britanik më i paguar në histori me 400.000 funte në javë (456.250 euro) – shkruan BBC .

Zyrtare: Ramsey është i Juventusit

Botasot - 11.02.2019

Edhe zyrtarisht, Aaron Ramsey është lojtar i Juventusit 28-vjeçari do t’i bashkohet “Zonjës së Vjetër” në korrik të vitit 2019, menjëherë pasi t’i skadojë kontrata me Arsenalin, më 30 qershor.

Deklarata prekëse e Ramsey pas akordit me Juve-n

Gazeta Tema - 11.02.2019

Aaron Ramsey ka falënderuar tifozët e Arsenal me një deklaratë prekëse pasi ka konfirmuar se do t’i bashkohet Juventus-it në verë. Mesfushori uellsian do të bëhet lojtari i tetë më i paguar në botë ...

Zyrtare: Aaron Ramsey lojtari i Juventusit, kontratë deri në vitin 2023 dhe pagë 7 milion euro

Gazeta Tema - 11.02.2019

Aaron Ramsey do të jetë lojtar i Juventus-it nga 1 korriku i vitit 2019. Mesfushori uellsian ka nënshkruar një kontratë që do ta mbajë të lidhur më “Zonjën e Vjetër” deri në 30 qershor të vitit 2023.

Ramsey te Juve verës

Koha.net - 11.02.2019

Mesfushori i Arsenalit, Aaron Ramsey, ka nënshkruar një-para kontratë për kalim te Juventusi gjatë verës. Sipas BBC-së, 28-vjeçari ka nënshkruar kontratë katërvjeçare dhe do t’i bashkohet klubit pas ...

14 lojtarët që kaluan te Juventusi si transfere të lira

Medial - 12.02.2019

Tashmë është bërë e ditur se Juventus i adhuron transferimet e lira. Juventus është e njohur si lidere në transferimin e lojtarëve me parametra zero. ‘Zonja e Vjetër’ e kompletoi dje (e hënë) ...

Ramsey, kontratë të majme me Juventus

Alsat - 12.02.2019

Uellsian Ramsey, që do të transferohet tek kampioni italian më 1 korrik do të fitojë 400 mijë paund në javë.Gjatë 4 viteve sa do të qëndrojë në Torino, lojtari aktual i Arsenalit do të arkëtojë 83 ...

Arsenal me reagim zyrtar pas konfirmimit të Ramsey tek Juventus

Botasot - 11.02.2019

Aaron Ramsey ka nënshkruar sot parakontratën e tij me Juventus, duke konfirmuar kështu të ardhmen e tij në Serie A. Mesfushori nuk ka arritur që të gjej marrëveshjen e duhur me Arsenal për vazhdimin ...

Aaron Ramsey falenderon të gjithë tifozët e Arsenalit

Albeu.com - 11.02.2019

Aaron Ramsey sot ka nënshkruar parakontratën me Juventus , duke bërë kështu të ditur se në sezonin e ardhshëm do të luaj në Serie A. Skuadra që shfrytëzoi më së miri këtë situatë ishte ajo e Juventus ...

Zyrtare: Aaron Ramsey është lojtar i Juventusit

Albeu.com - 11.02.2019

Aaron Ramsey ka nënshkruar parakontratën e tij me Juventus dhe fitime të mëdha do të vijnë për mesfushorin uellsian. Ramsey është pajtuar me kampionët e Serie A, për një kontratë katër vjeçare, dhe ...

Zyrtare: Aaron Ramesy lojtar i Juventusit

Almakos - 11.02.2019

Juventusi ka njoftuar se Aaron Ramsey zyrtarisht do të jetë një lojtar klubit bardhezi që nga 1 korriku 2019. Uellsiani do të bashkohet me Arsenalin në verë, pasi ka nënshkruar një kontratë ...

Juve do ta bëjë Ramseyn britanikun më të paguar në histori

Almakos - 11.02.2019

Aaron Ramsey ka nënshkruar parakontratë me Juventusit dhe do të bëhet futbollisti britanik më i paguar në histori me 400.000 funte në javë (456.250 euro) – shkruan BBC .

Nuk pagoi asnjë cent për të, por do ta ketë pagën pothuajse sa të Ronaldos

Tetova Sot - 11.02.2019

​Aaron Ramey tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i Juventusit 28-vjeçari do t’i bashkohet “Zonjës së Vjetër” në korrik të vitit 2019, menjëherë pasi t’i skadojë kontrata me Arsenalin, më 30 qershor.

Aaron Ramsey do të jetë lojtar i Juventusit

Portalb - 12.02.2019

Juventusi ka njoftuar se Aaron Ramsey zyrtarisht do të jetë një lojtar klubit bardhezi që nga 1 korriku 2019. Uellsiani do të bashkohet me Arsenalin në verë, pasi ka nënshkruar një kontratë ...