TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Presidenti çek kërkon çnjohjen e Kosovës (VIDEO)

Medial - 11.09.2019

Ftohjes së raporteve Kosovë-Serbi, mund t’i kontribuojë presidenti çek Milosh Zeman. Ai gjatë vizitës në Beograd, foli fort keq për Kosovën, duke e shqyrtuar edhe mundësinë e tërheqjes së njohjes, ...

Kriset marrëdhënia Kosovë-Çeki? Pas deklaratës së fortë të presidentit çek, Haradinaj anulon vizitën në Pragë

Top Channel - 11.09.2019

Pas deklaratës së presidentit çek, Millosh Zeman-it mbi tërheqjen e njohjes së Kosovës, raportohet se Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë, ku pritej të merrte pjesë në samitin e ...

Presidenti çek në Beograd: Kosova udhëhiqet nga kriminelë, të tërheqim njohjen

Gazeta Tema - 11.09.2019

Që në nisje të vizitës së tij në Beograd, e tha qartë se nuk e pëlqen Kosovën. Por presidenti çek Milos Zeman shkoi më tej pas takimit me presidentin serb Aleksander Vucic, duke thënë se dëshiron të ...

Deklaratat e presidentit çek, Haradinaj bojkoton samitin e Vishegradit

ABC News - 11.09.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka anuluar pjesëmarrjen në samitin e Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet të enjten në Pragë. Lajmi konfirmohet për “ABC Neës” nga burime pranë ...

Një zë nazi-fashist anti-shqiptar nga qendra e Evropës

Botasot - 11.09.2019

Media të ndryshme rajonale dhe ndërkombëtare njoftojnë se në Beograd arrijti për një vizitë dy-ditëshe, presidenti i, Republikës së Çekisë, Milosh Zeman, ku u prit nga presidenti i Serbisë, ...

Çekia do tërheqë njohjen? Presidenti çek hedh idenë për vendimin kundër Kosovës

Top Channel - 11.09.2019

Nga Beogradi, ku mbërriti një ditë më parë për një vizitë zyrtare, presidenti i Republikës çeke Millosh Zeman, paralajmëroi se vendi i tij mund ta tërheqë njohjen e Kosovës.

Ç'po ndodh me raportet Kosovë-Çeki? Haradinaj anullon vizitën në Pragë

Albeu.com - 11.09.2019

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit , e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja ...

Ministri i Jashtëm çek nxjerr blof presidentin e tij për Kosovën

Gazeta Tema - 11.09.2019

Ministri i Jashtëm çek, Petriçek, ka hedhur poshtë deklaratat e presidentit Zeman lidhur me tërheqjen e njohes së Kosovës nga ana e Pragës. Ai tha se qeveria e vendit të tij që është përgjegjëse për ...

Kosova i përgjigjet deklaratave të presidentit çek, nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit

BalkanWeb - 11.09.2019

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë.

Presidenti çek: Diskutime për tërheqjen e njohjes së Kosovës

Mapo - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman, tha të mërkurën në Beograd se do të diskutojë me ekspertët kushtetues të vendit të tij, mundësinë e tërheqjes së njohjes së pavarësisë së Kosovës, një veprim që nuk ...

Qeveria çeke del kundër Presidentit Zeman: Nuk e tërheqim njohjen e Kosovës

Koha.net - 11.09.2019

“E dua Serbinë, e popullin serb. Nuk e dua Kosovën”, dëgjohet duke i thënë Vuçiqit, Presidenti shëndetlig i Republikës Çeke, Milos Zeman. Kosova mund të anulojë pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin ...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë

SOT - 11.09.2019

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë.

Çfarë po ndodhë me raportet Kosovë – Çeki? Haradinaj anulon vizitën në Pragë

Botasot - 11.09.2019

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e ...

Ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

RTSH - 11.09.2019

Ministri i Jashtëm Çek, Tomáš Petříček, ka mbajtur një qëndrim krejtësisht tjetër nga ai i presidentit Millosh Zeman, sa i përket çështjes së Kosovës.

Çfarë po ndodhë me raportet Kosovë – Çeki? Haradinaj anulon vizitën në Pragë

Gazeta Express - 11.09.2019

Ramush Haradinaj nuk do të shkojë të enjten në Pragë për të marrë pjesë në Samitin e Vishegradit, e në Çeki raportohet se deklarata e presidentit Millosh Zeman për tërheqje të njohjes është arsyeja e ...

Pacolli: Çekia konfirmon mbështetjen për Kosovën

Telegrafi - 11.09.2019

Republika Çeke, sot përmes ministrit të saj të Punëve të Jashtme Tomásh Petřícek ka konfirmuar mbështetjen e fuqishme për Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran dhe integrimin e saj në BE, NATO dhe ...

Ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

BalkanWeb - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Reagon ministri i Jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për pavarësinë e Kosovës

Telegrafi - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se do të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë, mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

‘Do tërheqim pas njohjen e Kosovës’, shefi i diplomacisë çeke del hapur kundër presidentit: Nuk ka arsye!

SOT - 11.09.2019

Ministri i Jashtëm i Republikës Çeke Tomas Petricek kundërshtoi hapur presidentin e vendit të tij Milos Zeman për deklaratat se mund të revokohet njohja e Kosovës nga ky shtet.

Për shkak të deklaratës së Presidentit të Çekisë, Kosova tërhiqet nga Samiti i Pragës

Medial - 11.09.2019

Autoritetet e Prishtinës kanë vendosur që të mos marrin pjesë në Samitin e Grupit të Vishegradit dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor që është i planifikuar të mbahet në Pragë të Çekisë.

Deklaratat e Zeman, Kosova bojkoton samitin e Pragës

Alsat - 11.09.2019

Për shkak të deklaratave të presidentit të Çekisë Milosh Zeman, Prishtina zyrtare nuk ka pranuar të marrë pjesë në samitin e kryeministrave të Grupit Vishegrad dhe Ballkanit Perëndimor në Pragë.

Qeveria e Çekisë: Nuk kemi arsye të tërheqim njohjen e Kosovës

Zeri - 11.09.2019

Ministri i Jashtëm çek Tomas Petshiçek tha sot se nuk sheh ndonjë arsye pse Republika Çeke do të tërhiqte njohjen e Kosovës, por do të bisedojë me presidentin Milos Zeman i cili dëshiron të ngrejë ...

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë

Evropaelire - 11.09.2019

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë.

Ja pse nuk do të ndodhë kurrë çnjohja nga Çekia, e zbulon Maxharraj

Botasot - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur. Lidhur me këtë, ka reaguar dr. prof.

Ndërsa presidenti do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit çek e quan punë koti

Lajmi.net - 11.09.2019

Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman i bëri këto komente në një konferencë për media në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Presidenti i Çekisë Zeman në Beograd: Mundësi për tërheqjen e njohjes së Kosovës

ABC News - 11.09.2019

Çekia do shqyrtojë brenda një muaji, tërheqjen e njohjes për pavarësinë e Kosovës. Paralajmërimi është bërë në Beograd nga presidenti çek Millosh Zeman, pas takimin me homologun serb Aleksandër Vuçiç.

Kosova nuk merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Pragë, zbulohet arsyeja

Gazeta Tema - 11.09.2019

Kosova nuk do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të enjten në Pragë.

Ministri i jashtëm çek: Nuk e ndryshojmë qëndrimin për Kosovën

Koha.net - 11.09.2019

Ministri i jashtëm i Republikës Çeke, Tomáš Petříček ka thënë se qeveria e vendit të tij nuk e ndryshon qëndrimin për pavarësinë e Kosovës. “Qeveria çeke, e cila është përgjegjëse për politikën e ...

Çekia me dy mendje për Kosovën

Telegrafi - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

Zeri - 11.09.2019

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomáš Petëíëek, është përpjekur që këtë ...

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

Gazeta Express - 11.09.2019

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë ...

Kosova anulon pjesëmarrjen në Samitin e Pragës

Koha.net - 11.09.2019

Kosova ka anuluar pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin i Pragës, mes katër shteteve të Vishegradit dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor, ka njoftuar Agjencia Çeke e Lajmeve, duke iu referuar ...

Paralajmëruan tërheqjen e njohjes, Kosova anulon pjesëmarrjen në samitin që mbahet në Çeki

Zeri - 11.09.2019

Raportet mes Çekisë dhe Kosovës kanë nisur të ftohen pas deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman. Në shenjë proteste ndaj deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman, i cili paralajëmroi çnjohjen ...

Paralajmëruan tërheqjen e njohjes, Kosova anulon pjesëmarrjen në samitin që mbahet në Çeki

Botasot - 11.09.2019

Raportet mes Çekisë dhe Kosovës kanë nisur të ftohen pas deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman. Në shenjë proteste ndaj deklaratave të presidentit çek, Milos Zeman, i cili paralajëmroi çnjohjen ...

Çekia me dy mendje për Kosovën

Evropaelire - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

‘Do shqyrtojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës si shtet’, presidenti i Çekisë del me deklaratë të fortë 

SOT - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë Millosh Zeman, që prej ditës së djeshme ndodhet në Beograd, ndërsa në një konferencë për shtyp me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka bërë një deklaratë të fortë.

Presidenti çek i "kreh" bishtin Vuçiçit: Mund të rishikojmë njohjen e Kosovës

Albeu.com - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman , dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Presidenti çek në Beogard: Diskutime për tërheqjen e njohjes së Kosovës

Top Channel - 11.09.2019

Edhe pse institucionalisht e ka të pamundur, Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman kërkon tërheqjen e njohjes për Republikën e Kosovës. Këtë dëshirë, Zeman e përsëriti edhe në konferencën në Beogard në ...

Reagimet në Çeki: Le të 'murmuritë' çfarë të dojë, Qeveria e Çekisë e ka njohur Kosovën

Zeri - 11.09.2019

Për shkak të deklaratës së presidentit çek Millosh Zeman, autoritetet e Kosovës nuk do të marrin pjesë në samitin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor në ...

Çekia me dy mendje për Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Ndërsa presidenti do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit çek e quan punë koti

Koha.net - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Presidenti ceremonial çek gëzon Serbinë: Do nisi iniciativën për çnjohjen e Kosovën

Lajmi.net - 11.09.2019

Ai atje është pritur nga homologu i serb, Aleksander Vuçiq. Në takim nuk është lënë pa përmendur edhe Kosova, kur edhe presidenti çek tha se nuk i pëlqen Kosova, duke paralajmëruar se mund ta ...

Presidenti çek: Nuk më pëlqen Kosova

RTSH - 11.09.2019

Ndërsa u takua të martë me presidentin serb Aleksandër Vuçiç në aeroportin e Beogradit, në nisje të një vizite dyditore në kryeqytetin serb, gjatë shtrëngimit të duarve me homologun e tij Vuçiç, ...

“Pyeti futbollistët çekë a ekziston Kosova o president pijanec”

Java News - 11.09.2019

Presidenti pijanec çek Millosh Zeman ka deklaruar se për të Kosova nuk ekziston. Ish-ministri i Jashtëm Karel Schwarzenberg i tha Zemanit se nëse dëshiron të kuptojë a ekziston Kosova le t’i pyes ...

«Pyeti futbollistët çekë a ekziston Kosova o president pijanec»

Gazeta Tema - 11.09.2019

Presidenti pijanec çek Millosh Zeman ka deklaruar se për të Kosova nuk ekziston. Ish-ministri i Jashtëm Karel Schwarzenberg i tha Zemanit se nëse dëshiron të kuptojë a ekziston Kosova le t’i pyes ...

Presidenti çek paralajmëron mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës

Zeri - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Çekia përshkallëzon qëndrimin ndaj Kosovës, Zeman në Beograd: Po shohim mundësinë e tërheqjes së njohjes si shtet

BalkanWeb - 11.09.2019

“Unë nuk mund të imponojë pozicionin tim, por ajo që mund të bëjë është që të japë një muaj kohë për konsultime të autoriteteve, rreth asaj nëse është e mundur ta tërhqim njohjen” – kwshtu wshtw ...

Presidenti i Çekisë: Mund të tërheqim njohjen e Kosovës

ABC News - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Zeman, ndodhet për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Një ditë më parë ai u shpreh se nuk i pëlqente Kosova dhe sipas ...

Presidenti Çek: Po shohim mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës

Mapo - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në konferencë për mediat, të mbajtur sot pas ...

Presidenti çek: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Presidentin çek Zeman brenda një muaji pas konsultimit me përfaqësuesit e pushtetit në Çeki do të shtrojë çështjen çfarë mund të bëhet në lidhje me tërheqjen e njohjes së Kosovës, nisur nga fakti se ...