TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha tregon emrin e kryebashkiakut të PS-së të përfshirë në trafik droge

Albeu.com - 21.04.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha nga çadra para kryeministrisë ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama. Gjatë fjalës së tij, Basha hodhi akuza të rënda ndaj kryebashkiakut të Elbasanit , Qazim ...

Basha propozon: Të ndryshojmë kushtetutën dhe të zgjedhim presidentin nga populli

RTSH - 21.04.2017

Në kulmin e përplasjeve mes maxhorancës dhe opozitës mbi të ardhmen e zgjedhjeve të përgjithshme të planifikuara më 18 qershor dhe ndërsa palët po tentojnë të gjejnë gjuhën e përbashkët edhe për ...

Basha: Ta ndryshojmë Kushtetutën, Presidenti të zgjidhet nga populli

SOT - 21.04.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha gjatë deklaratës në çadrën e opozitës ka theksuar se Presidenti duhet të zgjidhet nga populli duke qënë se ai nuk i përket asnjërit prej krerëve.

Basha del me një tezë të re politike: Qeveri teknike dhe zgjedhje e presidentit nga populli

LajmiFundit - 21.04.2017

“Presidentin t`ia kthejmë popullit. Presidenti nuk është as i Ilir Metës, as i Ramës as i Bashës,por i popoullit”. Kështu është shprehur kryetari i PD, Lulzim Basha në fjalën e radhës në cadrën e ...

Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!

Top Channel - 21.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve.

Akuza e fortë e Bashës: Një kryebashkiak socialist i përfshirë në trafik droge (Emri)

BalkanWeb - 21.04.2017

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar sot kryebashkiakun e Elbasanit, Qazim Sejdini se është i përfshirë në trafik droge. Në një dalje publike nga ‘çadra e lirisë’, Basha ...

Pas dështimit të dy raundeve të para në Kuvend, Basha propozon: Presidenti të zgjidhet nga populli

BalkanWeb - 21.04.2017

TIRANE – Pas dështimit të dy raundeve për zgjedhjen e Presidentit dhe mos gjetjes së një konsensusi të përbashkët mes palëve, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh sot nga çadra e ...

Oferta e papritur e Bashës: Të zgjedhim presidentin nga populli

Ora news - 21.04.2017

Kryetari i PD-së Lulzim Basha bën një ofertë të papritur: “Të ndryshojmë kushtetutën. Presidenti ta zgjedhë populli shqiptar.” Basha: Na kanë ftuar këtë javës për punën e Presidentit.

Lulzim Basha hedh ofertën e re

ABC News - 21.04.2017

Lulzim Basha hodhi sot në publik një ofertë të re, atë të zgjedhjes së Presidentit nga Populli. Duke folur nga çadra e protestës kreu i opozitës sqaroi sërish deklaratën e bërë dje prej tij për të ...

Basha: Votojmë vettingun pas qeverisë teknike. Presidentin ta zgjedhë populli

Java News - 21.04.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se PD do të votojë vettingun menjëherë pas formimit të qeverisë teknike. Gjatë një bashkëbisedimi në çadrën e protestës, Basha theksoi se PD është gati t’i ...

Basha skenar destabiliteti për të arritur qeverinë teknike, të hënën PD bllokon akset nacionale, plan për protesta ...

SOT - 21.04.2017

Për gati dy muaj, opozita ka qëndruar në “çadrën e lirisë” për realizimin e planit të saj për qeverinë teknike, por pa rezultat. Në një kohë kur zgjedhjet parlamentare po afrohen dhe ato lokale në ...

Basha konfirmon: Do shtrijmë protestat në gjithë vendin

LajmiFundit - 20.04.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha konfirmoi shtrirjen e protestave në mbarë vendin dhe radikalizmim të aksionit opozitar deri në bllokimin e akseve rrugore.

PD përshkallëzon protestën: Të bllokojmë rrugët!

Top Channel - 20.04.2017

Të hënën, një ditë përpara ardhjes në Tiranë të negociatorit gjerman, David McAllister, opozita do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet. Të hënën, për të paktën një orë, çadra në bulevard nuk do ...

Basha : Të hënën do të bllokojmë trafikun kombëtar!

RTSH - 20.04.2017

Opozita shqiptare po përgatitet të intensifikojë protestën qytetare në të gjithë Shqipërinë, për të detyruar kryeministrin Rama të japi dorëheqje dhe në vend të krijohet një qeveri teknike që do të ...

Basha refuzon ofertën e 10 korrikut për zgjedhje, ja çfarë propozon PD

Albeu.com - 20.04.2017

Kreu i PD Lulzim Basha nga çadra e protestës i ka dhënë përgjigjen skenarit që mund të ketë mazhoranca, për zgjedhje në 10 korrik, pas shpërndarjes së Parlamentit me moszgjedhjen e Presidentit.

Basha: Të hënën bllokojmë trafikun

Telegrafi - 20.04.2017

Opozita e bashkuar me në krye Partinë Demokratike ka vendosur intesifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë, duke nisur nga dita e hënë, kur kanë paralajmëruar bllokimin e trafikut.

Basha paralajmëron trazira, ja ç'do ndodhë të hënën

Albeu.com - 20.04.2017

Lulzim Basha , kreu i Partisë Demokratike ka bërë të ditur vendimin e marrë sot nga takimi me aleatët për vijimësinë e protestës, e shtrirë tashmë kjo në gjithë Shqipërinë.

Basha ?kërcënon? anëtarët e KQZ: Mos shtyni afatet se...

Albeu.com - 20.04.2017

Teksa janë bërë plotë 62 ditë protestë në Bulevardin kryesor “Dëshmorët e Kombit”, kreu i D-së, Lulzim Basha është ndalur sot pikërisht në afatin që skadoi për regjistrimin e koalicioneve partiake ...

PD: Të hënën bllokojmë trafikun! Meta drejt presidencës?

Mapo - 20.04.2017

Partia Demokratike mund ta përshkallëzojë protestën e saj për zgjedhjet. Kryeopozitari Lulzim Basha njoftoi intensifikimin e protestave në të gjithë Shqipërinë.

Qëndrimi për kërkesën Rama-Meta, Basha kërcënon KQZ: Do ju çojmë në ndjekje penale

BalkanWeb - 20.04.2017

TIRANË- Kreu i PD-së, Lulzim Basha pas mbledhjes me aleatët e tij ka nisur të mbajë fjalën në çadrën e protestës, ku deklaroi se nuk do lejojë zgjedhje fasadë të diktuara nga krimi dhe droga, vendim ...

Basha: Nga e hëna bllokojmë të gjithë qarkullimin; (Kërcënon anëtarët e KQZ me ndjekje penale)

Java News - 20.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbajtur nga çadra e protestës fjalimin e radhës ku ka njoftuar edhe vendimin për intensifikimin e protestave në të gjithë vendin.

Basha thirrje: Të hënën në mesditë bllokoni rrugët kombëtare për 60 minuta

ABC News - 20.04.2017

Të hënën për 60 minuta, nga ora 11 deri në mesditë, Lulzim Basha u ka bërë thirrje qytetarëve të bllokojnë rrugët kombëtare. Ky është vendimi i opozitës së bashkuar që Basha e shpalli sot në çadrën e ...

Lulzim Basha mbledh me urgjencë aleatët

SOT - 20.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur pasditen e sotme aleatët e PD-së tek selia blu. Mbledhja ka nisur prej pak minutash. Mësohet se në mbledhje do të diskutohet lidhur me ...

Basha mbledh me urgjencë aleatët në selinë e PD-së

Ora news - 20.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur një mbledhje me urgjencë me aleatët e tij opozitarë, mbledhje e cila zhvillohet në selinë e PD-së. Mbledhja vjen ndërkohë që Partia Demokratike po ...

Zbardhet vendimi i opozitës, të hënën parashikohen trazira në orën 11:00

Gazeta Express - 20.04.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpalosur vendimin e marrë sot nga takimi me aleatët për vijimësinë e protestës, e shtrirë tashmë kjo në gjithë ...

Ç'do të bëjë Basha para se të vijë në Tiranë negociatori i Merkel

Durres Lajm - 20.04.2017

Opozita pritet të përshkallëzojë protestën e saj e cila prej dy muajsh vijon në sheshin para Kryeministrisë. Lulzim Basha mblodhi paraditen e së enjtes në seli kryetarët dhe sekretarët e degëve të ...

Basha mbledh aleatët, diskutohet për përshkallëzim të protestave të opozitës

Java News - 20.04.2017

Kreu i PD Lulzim Basha ka mbledhur në një takim aleatët tek selia e partisë. Mësohet se Basha ka diskutuar për përshkallëzimin e protestave në gjithë vendin.

Basha me krerët lokalë, protestat do shtrihen në rrethe me bllokim rrugësh

Ora news - 20.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka thirrur në një takim drejtuesit e degëve, nga ku ka diskutuar mundësinë e përshkallëzimit të protestës për zgjedhjet.

PD, Basha ka një videomesazh për të gjithë shqiptarët

SOT - 20.04.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë një video-mesazh për të gjithë shqiptarët. Protesta e opozitës ka hyrë në ditën e saj të 62-të dhe për këtë qëllim Basha ka zgjedhur këtë formë për të përcjellë ...

Akuza e rëndë e Bashës: Ja kryebashkiaku socialist i përfshirë në trafik droge

LajmiFundit - 21.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi sot kryebashkiakun e Elbasanit, Qazim Sejdini se është i përfshirë në trafik droge. Në daljen publike nga ‘çadra e protestës’, Basha tha se u kapën ...

Basha: Presidenti të zgjidhet nga populli

Albeu.com - 21.04.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha propozoi që presidenti i vendit të zgjidhet nga vetë populli . Kjo kërkesë e Bashës vjen pas dështimit të 2 raundëve të para për zgjedhjen e Presidentit të ri.

PD përshkallëzon protestën: Të bllokojmë rrugët!

Flaka - 20.04.2017

Të hënën, një ditë përpara ardhjes në Tiranë të negociatorit gjerman, David McAllister, opozita do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet. Të hënën, për të paktën një orë, çadra në bulevard nuk do ...

Basha : Të hënën do të bllokojmë trafikun kombëtar!

Ina - 21.04.2017

Opozita shqiptare po përgatitet të intensifikojë protestën qytetare në të gjithë Shqipërinë, për të detyruar kryeministrin Rama të japi dorëheqje dhe në vend të krijohet një qeveri teknike që do të ...

Basha: Të hënën bllokojmë trafikun

Lajmi.net - 20.04.2017

Opozita e bashkuar me në krye Partinë Demokratike ka vendosur intesifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë, duke nisur nga dita e hënë, kur kanë paralajmëruar bllokimin e trafikut.

Zbardhet vendimi i opozitës, të hënën parashikohen trazira në orën 11:00

Zeri - 20.04.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpalosur vendimin e marrë sot nga takimi me aleatët për vijimësinë e protestës, e shtrirë tashmë kjo në gjithë Shqipërinë.

Opozita intesifikon protestën, të hënën bllokohet trafiku për 1 orë

Ora news - 20.04.2017

Kryeopozitari Lulzim Basha ka njoftuar sot intesifikimin e protestave në të gjithë Shqipërinë. Nga çadra e lirisë, Basha i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që ditën e hënë në orën 11-12 të bashkohen ...

Koalicioni PS-LSI, Basha kërcënon KQZ: Do ju çojmë në….

LajmiFundit - 20.04.2017

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha pas mbledhjes me aleatët e tij ka nisur të mbajë fjalën në çadrën e protestës, ku deklaroi se nuk do lejojë zgjedhje fasadë të diktuara nga krimi dhe droga, vendim i ...

Basha: Republika e vjetër, komplot për të vjedhur shqiptarët. Rama sheh vetëm interesat e tij

BalkanWeb - 20.04.2017

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka përsëritur akuzat e tij ndaj kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë se po vjedhin shqiptarët. Ai deklaroi sot se republika e vjetër është një komplot për të vjedhur ...

Lulzim Basha mbledh me urgjencë aleatët, protesta në Kavajë që tri ditë para zgjedhjeve

LajmiFundit - 20.04.2017

Lulzim Basha mbledh me urgjencë aleatët e tij në selinë e Partisë Demokratike, për t’ju komunikuar vendimin për përshkallëzimin protestës. Mbledhja ka nisur rreth orës 18:45 dhe Lulzim Basha diskutoi ...

Basha për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve

ABC News - 20.04.2017

Nga çadra e Protestës së opozitës Lulzim Basha e ka quajtur antiligjore kërkesën e PS e LSI drejtuar KQZ për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve.

Basha mbledh me urgjencë aleatët e PD, porositë për ditët në vijim

Mapo - 20.04.2017

Kreu i PD Lulzim Basha ka mbledhur në një takim aleatët tek selia e partisë. Mësohet se Basha po diskuton për përshkallëzimin e protestave në gjithë vendin.

Basha: Vetëm qeveri teknike. Ta harroni se tërhiqemi

Top Channel - 19.04.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha siguroi nga çadra e protestës në bulevard se nuk ka asnjë tërheqje nga qëndrimi i opozitës, edhe pas lëvizjeve të fundit të maxhorancës, për të shtyrë afatin e ...

Basha në Maltë, merr përkrahjen e udhëheqësve europianë për zgjedhjet e lira

BalkanWeb - 19.04.2017

MALTE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane (PPE) në Maltë ku mbajti edhe një fjalë në seancën plenare.

Kriza politike, Basha vizitë 6 orë në Itali, takon Presidentin e PE

SOT - 19.04.2017

Sot pasdite kryetari PD, Lulzim Basha njoftoi që ishte në një vizitë të shkurtër jashtë Tiranës për 6 orë. Kryedemokrati Basha ishte në Itali një takim për disa orë me Presidentin e Parlamentit ...

Koalicionet, Basha-Ramës: Ligji është ligj përveç se kur nuk do Rama e Meta

Ora news - 19.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha nga çadra e opozitës se pa qeveri teknike nuk do të ketë zgjedhje, ndërsa theksoi se sipas ligjit, afati i koalicioneve duhet të përfundojë sot në mesnatë.

Fatura e energjisë së kreut të PD-së, Basha: Rama nuk gënjen, njerëzit e kategorisë sime…

BalkanWeb - 19.04.2017

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje sot kryeministrit Edi Rama për faturën e energjisë. Ndërsa Rama tha se Basha paguan më pak për energjinë, kreu i PD-së u shpreh se ai nuk ...

Koalicionet/ Basha: Rama na del si engjëll, zgjidhja është qeveria teknike

Mapo - 19.04.2017

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka folur sot nga çadra e PD-së për shtyrjen e datës së regjistrimit në zgjedhje. Ai e ka bërë edhe një herë të qartë se nuk do të ketë tërheqje nga projekti për ...

Basha takon Presidentin e PE Antonio Tajani për situatën politike

Ora news - 19.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë sot për një vizitë 6 orëshe në Itali, ku është takuar me presidentine Parlamentit Europian Antonio Tajani.

Basha: Rama del si engjëll dhe shtyn afatet e koalicioneve, por zgjedhjet vetëm me qeveri teknike

Java News - 19.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar nga çadra e protestës kërkesën e mazhorancës për të shtyrë afatin e regjistrimit të subjekteve dhe koalicioneve në KQZ, për t’i dhënë mundësi ...

Basha akuza ndaj kryebashkiakut të Elbasanit: Qazim Sejdini i përfshirë në trafik droge

SOT - 21.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar sot kryebashkiakun e Elbasanit, Qazim Sejdini se është i përfshirë në trafik droge. Në një dalje publike nga ‘çadra e lirisë’, Basha tha se dje ...