TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit

Evropaelire - 10.10.2019

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në.

Presidenti Trump dhe procesi për shkarkim nga posti

VOA - 09.10.2019

Demokratët e opozitës po avancojnë në hetimet për të hapur procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, ndërkohë që administrata ka bllokuar dëshmitë e disa prej personave kyçë dhe ka ...

Shtëpia e Bardhë kundër bashkëpunimit në hetimin për shkarkimin e Presidentit

VOA - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë njoftoi se nuk do të bëhet pjesë e atij që e quan “hetim antikushtetues” për ngritjen e akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump.

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

Evropaelire - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët.

‘Hetimi për Trump’, SHBA po shkon drejt një krize kushtetuese

Mapo - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht që të bashkëpunojë me hetimin për shkarkimin kundër presidentit Donald Trump. Një komision i drejtuar nga Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve ka nisur hetimet.

Shtëpia e Bardhë e refuzon bashkëpunimin me Kongresin për hetimet ndaj presidentit

Gazeta Express - 09.10.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump, i shtyu Shtetet e Bashkuara drejt një krize kushtetuese të martën pasi këshilltari i tij ligjor tha se Shtëpia e Bardhë do ta refuzojë bashkëpunimin me Kongresin ...

Shtëpia e Bardhë: Vendimi për të fajësuar Donald Trump është antikushtetues

Botasot - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë lëshoi ​​një deklaratë në të cilën hedh poshtë, siç thuhet, një hetim "antikushtetues" për tërheqjen e presidentit Donald Trump dhe tha se ai refuzoi të bashkëpunonte në një hetim të ...

DASH urdhëron ambasadorin Sondland të mos dëshmojë në Kongres

VOA - 08.10.2019

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me ...

Shtëpia e Bardhë ia ndalon ambasadorit në BE që të raportojë para demokratëve

Gazeta Express - 08.10.2019

Departamenti i Shtetit i Shteteve të Bashkuara ia ka ndaluar ambasadorit amerikan në Bashkimin Evropian, Gordon Sondland, që të raportojë privatisht para anëtarëve demokratë të Dhomës së ...

Shtëpia e Bardhë ia ndalon ambasadorit në BE që të raportojë para demokratëve

Zeri - 08.10.2019

Departamenti i Shtetit i Shteteve të Bashkuara ia ka ndaluar ambasadorit amerikan në Bashkimin Evropian, Gordon Sondland, që të raportojë privatisht para anëtarëve demokratë të Dhomës së ...

Hetimi ndaj Trump, DASH urdhëron ambasadorin Sondland të mos dëshmojë në Kongres

Gazeta Tema - 08.10.2019

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me ...

DASH urdhëron ambasadorin Sondland të mos dëshmojë në Kongres

Botasot - 08.10.2019

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me ...

DASH urdhëron ambasadorin amerikan në BE të mos dëshmojë në Kongres

BalkanWeb - 08.10.2019

Administrata e Presidentit Donald Trump urdhëroi të martën ambasadorin amerikan në Bashkimin Evropian Gordon Sondland, që të mos paraqitet përpara Kongresit për t’u marrë në pyetje lidhur me ...

Shtëpia e Bardhë: Vendimi për të fajësuar Donald Trump është antikushtetues

Telegrafi - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë lëshoi ​​një deklaratë në të cilën hedh poshtë, siç thuhet, një hetim “antikushtetues” për tërheqjen e presidentit Donald Trump dhe tha se ai refuzoi të bashkëpunonte në një hetim të ...

‘Hetimi për Trump’, SHBA po shkon drejt një krize kushtetuese

SOT - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë ka refuzuar zyrtarisht që të bashkëpunojë me hetimin për shkarkimin kundër presidentit Donald Trump. Një komision i drejtuar nga Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve ka nisur hetimet.

Shtëpia e Bardhë u dërgoi letër ligjvënësve demokratë

Portalb - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim ndaj presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga ...

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

Botasot - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët.

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

Koha.net - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët.

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

Tetova Sot - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët.

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Donald Trump

Gazeta Tema - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët.

Hetimi për shkarkimin e presidentit Trump, Shtëpia e Bardhë refuzon bashkëpunimin me Dhomën e Përfaqësuesve

RTSH - 09.10.2019

Shtëpia e Bardhë, zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë, lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët.

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit

Botasot - 10.10.2019

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në.

Shtëpia e Bardhë pozicionohet kundër hetimeve ndaj Trumpit

Flaka - 10.10.2019

Shtëpia e Bardhë zyrtarisht ka refuzuar të bashkëpunojë lidhur me hetimin për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, të cilin po e zhvillon Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga demokratët.

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit

Gazeta Express - 10.10.2019

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në.

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit

Alsat - 10.10.2019

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në.

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit

Tetova Sot - 10.10.2019

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në.

Biden kërkon shkarkimin e Trumpit

Koha.net - 10.10.2019

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka bërë thirrje për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai ka “tradhtuar” SHBA-në.