TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zaevi thirret për të dëshmuar për rastin “Shënjestra-Fortesa”

Telegrafi - 10.10.2019

Kryeministri, Zoran Zaev, me kërkesë të Prokurorisë në seancën e radhës për rastin “Shënjestra-Fortesa” më 24 tetor është thirrur për të dëshmuar, i i cili duhet t’i jap informacion rreth përgjimeve ...

“Target-Fortesa”, Mijallkovi nuk e pyeti Verushevskin

Alsat - 10.10.2019

“Fajtorë kryesorë të përgjimeve ilegale janë ish kryeministri Nikolla Gruevski, ish agjentët e DSK-së Goran Grujovski dhe Nikolla Boshkovski”, tha në dëshminë e tij Zoran Verushevski.

Verushevski: Gruevski kishte dëshirë patologjike që me çdo kusht ta mbajë pushtetin

Telegrafi - 10.10.2019

Zoran Verushevski në seancën e sotme në lëndën ‘Shënjestra-Fortesa’ aludonte në atë se pikërisht ish-kryeministri Nikolla Gruevski ka qenë ai që i ka dhënë urdhër drejtorit të DSK-së, Sasho ...

Verushevski: Gruevski, Grujovski dhe Boshkovski posedojnë dokumentacion më voluminoz prej atij që Zaev e dorëzoi në PSP

Medial - 10.10.2019

Shkup, 10 tetor 2019 (MEDIAL) – Ish-shefi i DZK, Zoran Verushevski gjatë marrjes së sotme në pyetje për rastin “Target – Fortesa” theksoi se të arratisurit Nikolla Gruevski, Goran Grujovski dhe ...

Verushevski: Gruevski kishte dëshirë patologjike që me çdo kusht ta mbajë pushtetin

Botasot - 10.10.2019

Zoran Verushevski në seancën e sotme në lëndën ‘Shënjestra-Fortesa’ aludonte në atë se pikërisht ish-kryeministri Nikolla Gruevski ka qenë ai që i ka dhënë urdhër drejtorit të DSK-së, Sasho ...

Rasti “Target-Fortesa”, Mijallkov nuk e pyeti Verushevskin

Gazeta Express - 10.10.2019

“Fajtorë kryesorë të përgjimeve ilegale janë ish kryeministri Nikolla Gruevski, ish agjentët e DSK-së Goran Grujovski dhe Nikolla Boshkovski”, tha në dëshminë e tij Zoran Verushevski.

Ish-shefi i shërbimit sekret maqedonas tregon se në duart e kujt janë përgjimet masive

Ina - 10.10.2019

Ish-shefi i Shërbimit sekret, DSK (Drejtoria për Siguri dhe Kundërzbulim), Zoran Verushevski sot në gjykatë ka thënë se të arratisurit Nikolla Gruevski, Goran Grujovski dhe Nikolla Boshkovski ...

Verushevski: Gruevski, Grujovski dhe Boshkovski posedojnë dokumentacion më voluminoz prej atij që Zaev e dorëzoi në PSP

Tetova Sot - 10.10.2019

Ish-shefi i DZK, Zoran Verushevski gjatë marrjes së sotme në pyetje për rastin “Target – Fortesa” theksoi se të arratisurit Nikolla Gruevski, Goran Grujovski dhe Nikolla Boshkovski padyshim posedojnë ...

Zaevi thirret për të dëshmuar për rastin “Shënjestra-Fortesa”

Botasot - 10.10.2019

Kryeministri, Zoran Zaev, me kërkesë të Prokurorisë në seancën e radhës për rastin “Shënjestra-Fortesa” më 24 tetor është thirrur për të dëshmuar, i i cili duhet t’i jap informacion rreth përgjimeve ...