TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KDI publikon infografikën me deputetët që patën rritje dhe ulje të votave në zgjedhjet e 6 tetorit

Telegrafi - 08.11.2019

Instituti Demokratik i Kosovës përmes një infografike ka paraqitur deputetët me rritjen më të madhe në vota, deputetët me rënien më të madhe në vota, dhe deputetët e zgjedhur për herë të parë të ...

Sa është dallimi në votat që morën ish-deputetët e PSD-së në zgjedhjet e vitit 2017 dhe 2019

Gazeta Express - 08.11.2019

Në zgjedhjet e vitit 2017 Lëvizja Vetëvendosje kishte arritur të marrë 200 mijë e 135 vota apo 27,49% duke shënuar rritje prej 100% nga zgjedhjet e vitit 2014 dhe në Kuvendin e Kosovës ky subjekt ...

Kaçaniku asnjë deputet në Kuvendin e Kosovës, afro 30 mijë votues!

Botasot - 08.11.2019

Komuna e Kaçanikut do të mbetet pa asnjë deputetë në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Ndonëse kishte 7 kandidatë (nga partitë kryesore politike), kjo qytezë s’ka arritur që ta dërgojë asnjë ...

Të fundit në lista, emrat e kandidatëve që u bënë deputetë me më së paku vota

Medial - 08.11.2019

09:02 | 8 Nëntor 2019 KQZ ka shpallur dje rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme të mbajtur më 6 tetor. Sipas këtyre rezultateve, Vetëvendosje në Kuvend do të ketë 32 ulëse, LDK 29 ...

Përmbledhje: Publikimi rezultateve përfundimtare, akuzat e Nismës ndaj KQZ-së, deputetët që s’u rizgjedhen, mbledhja ...

Telegrafi - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), këtë të enjte, ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Sipas KQZ-së pjesëmarrja e qytetarëve në zgjedhjet e 6 ...

Cili lider partie mori vota më së shumti që prej zgjedhjeve të 2001-ës?

Telegrafi - 07.11.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është lideri më i votuar në zgjedhjet parlamentare të cilat janë mbajtur më 6 tetor, për Kurtin kanë votuar 183 mijë e 868 qytetarë.

Me vetëm 633 vota ky kandidat është bërë deputet në Kuvendin e Kosovës

Gazeta Express - 07.11.2019

Anëtari i partisë së goranëve (JGP), Adem Hodza, është kandidati që ka marrë më së paku vota, nga 120 përfaqësuesit e popullit që janë zgjedhur deputetë në legjislaturën e re të Kuvendin e Kosovës.

Shumë ministra mbetën jashtë Kuvendit, më i dobëti doli Mustafa

Koha.net - 07.11.2019

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë.

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, 24 orë afat për ankesa nga subjektet dhe kandidatët

Top Channel - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosjen të parën me 32 deputetë, ndërkohë që Lidhja ...

Kosovë, KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare

Alsat - 07.11.2019

Komisioni qendror i zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje është partia më e votuar në Kosovë me 220 mijë e 811 ...

Këta janë kandidatët e partisë Fjala që nuk morën as 50 vota

Lajmi.net - 07.11.2019

Për shkak të ankesave të shumta, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas një muaji që nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare ka shpallur rezultatin e tyre.

Komuna vreshtare rrezikon të mbetet pa asnjë deputet në Kuvendin e Kosovës!

Botasot - 07.11.2019

Ndodhi ajo çka ndodhi.U patën nominuar dhe garuan për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit për deputet të Kuvendit të Kosovës 15 kandidatë nga pesë subjekte politike të komunës së Rahovecit.Mirëpo,sipas ...

Këto janë deputetet më të votuara në Kuvendin e Kosovës

Lajmi.net - 07.11.2019

Sipas këtyre rezultateve femra me e votuar për deputete po del të jetë Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje. Haxhiu në këto zgjedhje ka marrë 46 mijë e 861 vota, ndërsa e dyta më e votuar është ...

Ndryshimet në listën e deputetëve të PDK-së

Top Channel - 07.11.2019

​Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Partia Demokratike e Kosovës ka marrë 178 vota ose 21.16 përqind dhe do të përfaqësohet në Kuvendin ...

Kështu u votuan ish-ministrat e qeverisë Haradinaj, prin Uran Ismaili

Lajmi.net - 07.11.2019

Ndër ish-ministrat, ai që mori më së shumti vota është ministri në detyrë i shëndetësisë, Uran Ismaili, shkruan lajmi.net. Ismaili u rradhit i dyti me më së shumti vota në PDK, teksa mori 28 mijë e ...

Këta janë 29 deputetët e ardhshëm të LDK-së

Zhurnal - 07.11.2019

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, ka bërë të ditur se Lidhja ...

Votat e pesë liderëve nëpër komuna, ku dolën ata mirë e ku keq (Grafiku)

Telegrafi - 07.11.2019

Analiza e “Debat Plus”, pas rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit, sjell votat e pesë liderëve nëpër komuna, ku dolën ata mirë e ku keq. Sipas këtyre të dhënave Albin Kurti e Kadri Veseli dolën ...

Kuvendi i Kosovës nuk mbetet pa artistë – cilët këngëtarë e aktorë i siguruan ulëset dhe kush nuk i mori votat e ...

Telegrafi - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se shpallja e këtyre rezultateve vjen ...

Ish-deputetët që “s’e kaluan pragun” dhe deputetët e rinj të legjislaturës së VII-të

Koha.net - 07.11.2019

Rezultatet përfundimtare e kanë nxjerrë liderin e Vetëvendosjes si më të votuarin në mesin e 5 kandidatëve për kryeministër. Albin Kurti ka marrë më së shumti vota, gjithsej 183,868.

Këta janë 10 politikanët më të votuar të këtyre zgjedhjeve në Kosovë

Gazeta Express - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua se ka dalë si parti e parë, derisa pas VV-së, radhitet Lidhja ...

Aderimet e dështuara të AAK-së, vetëm një deputete nga të gjithë të aderuarit

Botasot - 07.11.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kishte prezantuar disa aderime para zgjedhjeve të 6 tetorit. Por, duket se ardhjet e reja nuk kishin edhe aq vota me vete.

Këta janë 32 deputetët e ardhshëm të VV-së

Zhurnal - 07.11.2019

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, ka bërë të ditur se ...

KQZ shpall rezultatin përfundimtar të 6 tetorit në Kosovë, sa deputetë morën zyrtarisht VV dhe LDK, do surprizoheni nga ...

SOT - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet finale të zgjedhjeve të 6 tetorit të mbajtura në Kosovë. Sipas rezultateve të raportuara nga kryetarja e KQZ, Valdete Daka, Vetëvendosja ka marrë 32 ...

Këto janë 10 gratë më të votuara në Kosovë

Botasot - 07.11.2019

Në legjislaturën e re të Kuvendit do të jenë afër 50 % fytyra të reja, kandidatë që për herë të parë kanë fituar postin e deputetit. Rezulatete të mira në këto zgjedhje kanë arritur edhe gratë e ...

Kaq vota mori kandidatja e VV-së që në 2012-tën kishte djegur flamurin e Kosovës

Lajmi.net - 07.11.2019

Mimoza Shala nga Vetëvendosje, megjithatë nuk i mori votat e mjaftueshme për të fituar ulëse në Kuvendin e Kosovës, shkruan lajmi.net. Sipas rezultateve të publikuara nga KQZ, Shala mori vetëm 4 mijë ...

U bë nënë gjatë kandidimit për deputete, ja sa vota mori zëdhënësja e VV-së

Zeri - 07.11.2019

Zëdhënësja për media e LVV, njëherësh kandidate për deputete në këto zgjedhje, Tinka Kurti ka falenderuar të gjithë votuesit të cilët kanë mbështetur këtë subjekt politik.

Largimi nga Vetëvendosja i kushtoi Shpend Ahmetit, ja sa vota mori tani

Lajmi.net - 07.11.2019

Në këto zgjedhje, Ahmeti shihet se ka dështuar keq pasi ka marrë vetëm 5 mijë e 881 vota. Ndërsa, në zgjedhjet e vitit 2017, kur Ahmeti ishte pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidoi për deputet ...

Ky është kandidati i vetëm që e mundi Albin Kurtin me vota në Mitrovicë

Zeri - 07.11.2019

Vetëm lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka arritur të marrë më shumë vota sesa kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në Mitrovicën e Jugut.

Këto janë votat e kandidatëve të nominuar për kryeministër

Albeu.com - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. KQZ ka publikuar edhe votat e kandidatëve për kryeministër .

Albin Kurti, lideri i dytë më i votuar në Drenicë pas Kadri Veselit - ja sa vota mori

Botasot - 07.11.2019

Vetëvendosje arriti të dilte e para në këto zgjedhje me rreth 14 mijë vota më shumë se Lidhja Demokratike e Kosovës. Sidoqoftë, rezultatet përfundimtare të 6 tetorit dolën mjaft befasuese nëse shihen ...

Këto janë votat e kandidatëve për kryeministër në Kosovë

Top Channel - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave kandidati më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit është Albin Kurti me 183 868 vota.

Votat e kandidatëve për kryeministra, kjo është distanca mes Kurtit e Osmanit

Lajmi.net - 07.11.2019

Po ashtu, janë publikuar edhe votat e secilit kandidat për kryeministër, teksa shihet se kandidati i VV-së, Albin Kurti ka marrë shumicën e votave, shkruan lajmi.net.

Top 10 femrat dhe meshkujt më të votuar për deputetë në Kuvendin e Kosovës

Telegrafi - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor 2019. Nga këto rezultate Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e këtyre ...

Sipas popullaritetit të votuesve brenda partisë, Osmani del të jetë e para

Koha.net - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot gjatë ditës ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të cilat u mbajtën më 6 tetor. Si rezultat i këtyre zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje ...

Zgjedhjet 2019: Nga lotët e Baton Haxhiut te parashikimi i Molliqajt

Botasot - 07.11.2019

Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë kanë prodhuar momente pikante, sidomos përsa u përket parashikimeve. Pavarësisht se dihej trendi ku mund të shkonin votat, dy personazhe mund të kenë dalë të zhgënjyer ...

Numri i votave përfundimtare të kandidatëve për kryeministër – dallimi ndërmjet tyre

Telegrafi - 07.11.2019

Nga rezultatet e shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve del se kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, është njeriu që ka marrë më së shumti vota në nivel Kosove.

Sa vota mori Shpend Ahmeti, e sa pretendentët e partive të tjera për kryetar të Prishtinës

Koha.net - 07.11.2019

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka marrë pak vota në zgjedhjet e përgjithshme të 6 tetorit, në komunën që ai e udhëheq. Si numër 110 në listën e koalicionit AAK-PSD, Ahmeti mori vetëm 1698 vota.

Ku mbeti shoqëria? “Të shkretit” që s’i morën as 10 vota

Botasot - 07.11.2019

Më 6 tetor, në vendin tonë u mbajtën zgjedhjet parlamentare, teksa qytetarët votuan për ndryshim. Sot u publikuan nga KQZ rezultatet përfundimtare, ndërsa u bën të ditura edhe votat që kandidatët për ...

Këta janë deputetët e partive nga komunitetet që do të jenë pjesë e Kuvendit

Telegrafi - 07.11.2019

Sot janë shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka treguar rezultatet e partive politike si dhe të ...

Ja kush mori vetëm katër vota për deputet

Botasot - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku nga të gjitha subjektet politike ishin 1070 kandidatë për deputetë.

Ish-deputetë që s’do të ulen më në karriget e Kuvendit të Kosovës

Koha.net - 07.11.2019

Nga shpallja e rezultateve përfundimtare nga KQZ, janë disa ish-deputetë që s’do të jenë më pjesë e legjislaturës së shtatë. Nga Partia Socialdemokrate, asnjë nga ish-deputetët s’kanë marrë vota të ...

Pesë kandidatët me më pak vota në LDK

Botasot - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) sot ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, sipas së cilave Lidhja Demokratike e Kosovës ka 29 deputetw në Kuvendin e Kosovës.

Deputet i ri, kaq vota i mori akademiku i LDK-së

Botasot - 07.11.2019

Frashër Demaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës, do të jetë deputet i ri në Kuvendin e Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar vet Demaj, përmes një postimi në Facebook, ku ka treguar se ka marr 12323 vota, ...

Vetevendosje won 220.811 votes, 32 seats in Kosovo Parliament

Gazeta Express - 07.11.2019

Central Elections Commission (CEC) published on Thursday final results of 6 October elections of political entities and candidates running for parliament.

I kishte 50 mijë vota më 2017: Ja sa ishte rënia e Dardan Molliqajt

Gazeta Express - 07.11.2019

Dardan Molliqaj ishte një ndër figurat kryesore politike në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Molliqaj ishte po ashtu një ndër politikanët më të zëshëm edhe sa ishte në Vetëvendosje, por edhe një ...

VV-ja ka 220.811 vota, 32 deputetë, gjejini emrat e tyre

Gazeta Express - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar në ueb-faqen e saj rezultatet e subjekteve politike dhe deputetëve, të cilët kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë pjesë e Kuvendit.

Pesë kandidatët që morën pak vota në Vetëvendosje

Botasot - 07.11.2019

Derisa kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, ka dal të jetë më i votuari në zgjedhjet e 6 tetorit, në listën e kandidatëve për deputet nga ky subjekt politik, ka persona që nuk kanë mundur t’i marrin as ...

Pesë kandidatët me më pak vota në PDK

Botasot - 07.11.2019

​Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, sipas së cilave Partia Demokratike e Kosovës ka 25 ulëse në Kuvendin e Kosovës.

KQZ shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, fituese LVV-ja me 26,159 për qind

Telegrafi - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 6 tetor. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se shpallja e këtyre rezultateve vjen ...

Kush janë dështakët më të mëdhenj të zgjedhjeve nga koalicioni AAK-PSD

Botasot - 07.11.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në koalicion me Partinë Socialdemokrate ka siguruar 14 deputetë në Kuvendin e Kosovës. Por, kush janë dështakët më të mëdhenj nga lista prej 110 kandidatëve nga ...