TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Besa Famgas - Kastrioti dhe Istogu - Vushtrria, finalet e hendbollit

Zeri - 16.05.2019

Të mërkurën janë zhvilluar ndeshjet e dyta gjysmëfinale të Superligës së Kosovës në hendboll, në të dyja konkurrencat. Në ndeshjet e para të gjitha skuadrat vendase patën shënuar fitore, duke bërë ...

Istogu në finale të plejofit për herë të parë

Botasot - 15.05.2019

Istogu e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Shqiponjës dhe për herë të parë do të luajë në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).

Besa në finale me fitore tjetër bindëse

Botasot - 15.05.2019

Kampioni aktual, Besa Famgas ka zënë vendin e merituar të tij në finale të plejofit, duke shënuar të mërkurën një fitore tjetër të lartë ndaj Vëllaaznimit të Gjakovës.

Kastrioti, finalisti i parë

Botasot - 15.05.2019

Kastrioti i Ferizajt është finalisti i parë në plejofin e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Kalimin në finale Kastrioti e siguroi të mërkurën kur në kryeqytet e mposhti Prishtinën me ...

Hendboll, të mërkurën ndeshjet e dyta gjysmëfinale

Koha.net - 14.05.2019

Të mërkurën (nesër) luhen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit në hendboll. Te hendbollistët, Besa Famgas pritet të sigurojë kalimin në finale. Kampionia në fuqi, Besa, në ndeshjen e parë kishte ...

Besa me një këmbë në finale, sfida kryesore në Prishtinë

Botasot - 14.05.2019

Pasi ka fituar bindshëm ndeshjen e pare gjysmëfinale, Besa Famgas të mërkurën mund të sigurojë kalimin në finale të plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll.

Vështirë për vendaset

Botasot - 14.05.2019

Të mërkurën (nesër) luhen gjysmëfinalet e dyta të plejofit edhe në Superligën e hendbollisteve. Nga ora 15:00 në Gjakovë takohen Shqiponja e Istogu, kurse një orë më vonë (16:00) luhet takimi ...