TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pep Guardiola: Ky lojtar është i jashtëzakonshëm, po na ndihmon shumë

Botasot - 23.10.2019

Pep Guardiola thekson se skuadra e tij bëri një paraqitje mjaft të mirë ndaj Atalantas, me ç’rast edhe morën një fitore të thellë me rezultatin 5:1, në ndeshjen e xhiros së tretë të fazës së grupeve ...

Sterling hat-trick, Atalanta e Gjimshitit dorëzohet në Champions (VIDEO)

Albeu.com - 22.10.2019

Manchester City ka shkatërruar 5-0 në shtëpi Atalantën e Berat Gjimshitit . Miqtë e nisën mirë takimin teksa shënaun me Ruslan Malinovsky nga pika e bardhë (28′), por 2 gola të shpejtë (34′ dhe 38′), ...

Asnjë surprizë në Champions, Atalanta e Gjimshitit pëson 5 gola

Top Channel - 22.10.2019

Ndeshjet e Champions League të planifikuara për ditën e sotme kanë përfunduar dhe nuk ka pasur surpriza. Atletico Madrid mposhti me rezultatin 1-0 Leverkusen me ndeshjen që filloi në orën 18:55.

Man City dhe Tottenham shënojnë fitore të thella

Lajmi.net - 22.10.2019

Kampionët e Premierligës kanë mposhtur 5:1 italianët e Atalantës. Raheem Sterling ishte lojtari i ndeshjes te Manchester City, me tri gola të shënuara.

Atalanta u shkatërrua nga Manchester City, kjo është nota e Gjimshitit

Zeri - 22.10.2019

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti, ishte titullar për Atalantën mbrëmjen e sotme në ndeshjen në udhëtim te Manchester City në Ligën e Kampionëve, transmeton zeri.info Në një mbrëmje ...

Notat e lojtarëve: Manchester City 5-1 Atalanta, Sterling me notë maksimale

Telegrafi - 22.10.2019

Manchester City është kthyer nga disavantazhi prej një goli për ta mposhtur Atalantan në Etihad Stadium. Paraqitja e vendasve ishte shumë më e mirë, prandaj nota e tyre mesatare (7.23) është më lartë ...

Sterling: Duhet të shënoja katër gola sot

Botasot - 22.10.2019

Raheem Sterling beson se skuadra e tij ishte e durueshme dhe në fund mori fitoren e merituar ndaj Atalantas. Manchester City ishte në disavantazh prej 0:1, por në fund fitoi me rezutlatin 5-1, me ...

Sterling: Duhej t’i kisha realizuar kaq gola ndaj Atalantës

Zeri - 22.10.2019

Manchester City korri fitore 5:1 në shtëpi ndaj Atalantës në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Raheem Sterling realizoi dy gola ...

Spektakël nga Aguero dhe Sterling, City me goleadë ndaj Atalantas

Telegrafi - 22.10.2019

Manchester City ia ka shënuar pesë gola Atalantas, ndërsa e ka pranuar një, në ndeshjen e tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Etihad Stadium.

City me fitore të thellë ndaj Atalantas

Koha.net - 22.10.2019

Manchester City ka fituar thellë ndaj Atalantas në Grupin C të Ligës së Kampionëve. Raheem Sterling shënoi tre gola, ndërsa dy të tjerë i shtoi Sergio Aguero për fitoren 5 me 1.

Nuk kanë të ndalur golat në ndeshjen Manchester City – Atalanta, shënohet i katërti

Zeri - 22.10.2019

Manchester City e ka gjetur edhe golin e tretë ndaj Atalantës në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Raheem Sterling ka shënuar për ...

Mesfushori i Atalantas snobon Juventusin: Sigurisht që Manchester City ka diçka më shumë!

Botasot - 22.10.2019

Atalanta do të luajë mbrëmjen e sotme në transfertën e vështirë të Manchesterit, ku e pret City i Guardiolës. Në kuadër të takimit ka folur mesfushori Marten De Roon, i cili është shprehur se do të ...

Kundërpërgjigjet City, shënon dy gola të shpejtë ndaj Atalantës

Zeri - 22.10.2019

Manchester City e ka përmbysur në 2:1 rezultatin ndaj Atalantës në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Sergio Aguero realizoi dy ...

Befason Atalanta, kalon në epërsi ndaj Manchester Cityt

Zeri - 22.10.2019

Atalanta ka kaluar në epërsi 1:0 në udhëtim te Manchester City në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Ruslan Malinovsky ka shënuar ...

Njëmbëdhjetëshat bazë: City luan për fitore ndaj Atalantas

Telegrafi - 22.10.2019

Manchester City është nikoqir i Atalantas në Etihad Stadium për ndeshjen e vlefshme për fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Nga dy përballjet e para Citizens numërojnë dy fitore dhe gjashtë pikë, ...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Atalanta, ky është vendimi për Gjimshitin

Zeri - 22.10.2019

Manchester City do ta presë sonte në shtëpi Atalantën në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Në këtë takim titullar për klubin ...

Sterling: Mos më krahasoni me Messin e Ronaldon

Top Channel - 22.10.2019

Sulmuesi i Manchester Cityt, Raheem Sterling ka thënë se nuk dëshiron të krahasohet me sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messit dhe të Juventusit, Cristiano Ronaldo.

Sterling: Mos më flisni për Messin dhe Ronaldon

Gazeta Express - 22.10.2019

Raheem Sterling tentoi t’i shmangë krahasimet me dy futbollistët që konsiderohen më të mirët në botë, duke thënë se ai do të duhej t’i shënonte nga 50 apo 60 gola çdo vit në 15 sezonet e ardhshme për ...

Atalanta-Manchester City; tifozët italianë “notojnë” drejt sfidës së madhe (VIDEO)

Top Channel - 22.10.2019

Atalanta ruan entuziazmin e saj në nivelet më të larta për pjesëmarrjen e saj në Ligën e Kampionëve. Kjo duket qartë te tifozët e kësaj skuadre, e cila mbrëmjen e sotme do të luajë ndaj Manchester ...

Gjimshiti kundër Sterlingut dhe Agueros

Gazeta Express - 22.10.2019

Liga e Kampionëve do të kthehet sonte në kontinentin e vjetër përmes tetë ndeshjeve shumë interesante, në kuadër të fazës së grupeve. Nata e sontme do të jetë shumë sfiduese për një futbollist të ...

Man.City u anulon 300 bileta tifozëve të Atalantes

Top Channel - 21.10.2019

Manchester City i ndalon hyrjen 300 tifozëve të Atalantës për ndeshjen e Ligës së Kampioneve në mesjavë që cilët kishin blerë bileta me vende në sektorë të ndryshëm nga ai i përcaktuar për tifozët e ...

Guardiola “përkëdhel” Atalantën: Është kënaqësi ta shohësh të luajë futboll!

BalkanWeb - 21.10.2019

Ato që thotë Pep Guardiola në vigjilje të ndeshjes kundër Atalantës në Champions League, padyshim që janë “mjaltë” për veshët e tifozëve bergamaskë. “Atë që mendoja për Sarrin, e mendoj dhe për ...

City i ofron Sterlingut rrogë prej 500 mijë eurosh në javë

Gazeta Express - 21.10.2019

Sulmuesi anglez do të paguhet afro 500 mijë euro në javë nëse e nënshkruan kontratën e re me “Citizens” Manchester City nuk e ka ndërmend ta lëshojë Raheem Sterlingun të largohet nga “Etihad ...

Sterling me kontratë të re te City

Koha.net - 21.10.2019

Sulmuesi i krahut, Raheem Sterling pritet së shpejti të firmos kontratën e re te Manchester City, ka shkruar të hënën “Daily Mail”. Mësohet se negocitat mes palëve tashmë kanë nisur dhe pritet që ...

Mbrojtësi i Kombëtares sonte përballë Agueros dhe Sterling

Albeu.com - 22.10.2019

Liga e Kampionëve do të kthehet sonte në kontinentin e vjetër përmes tetë ndeshjeve shumë interesante, në kuadër të fazës së grupeve. Nata e sontme do të jetë shumë sfiduese për një futbollist të ...

Shmanget Sterling: Mos më flisni për Messin dhe Ronaldon

Albeu.com - 22.10.2019

Raheem Sterling tentoi t’i shmangë krahasimet me dy futbollistët që konsiderohen më të mirët në botë, duke thënë se ai do të duhej t’i shënonte nga 50 apo 60 gola çdo vit në 15 sezonet e ardhshme për ...

Sterling: Mos më krahasoni me Messin e Ronaldon të cilët shënojnë nga 60 gola në sezon

Botasot - 22.10.2019

Sulmuesi i Manchester Cityt, Raheem Sterling ka thënë se nuk dëshiron të krahasohet me sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messit dhe të Juventusit, Cristiano Ronaldo.

“Mos më krahasoni me Messin e Ronaldon, ata shënojnë nga 60 gola në sezon”

Flaka - 22.10.2019

Sulmuesi i Manchester Cityt, Raheem Sterling ka thënë se nuk dëshiron të krahasohet me sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messit dhe të Juventusit, Cristiano Ronaldo.

Ferdinand lavdëron Sterlingun: Njëri ndër pesë lojtar më të mirë në botë

Gazeta Express - 23.10.2019

Ish-qendërmbrojtësi i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, beson se Raheem Sterlingu i Manchester Cityt është në mesin e pesë lojtarëve më të mirë në botë për momentin.

Guardiola: Ky lojtar është i jashtëzakonshëm, po na ndihmon shumë

Ina - 23.10.2019

Pep Guardiola thekson se skuadra e tij bëri një paraqitje mjaft të mirë ndaj Atalantas, me ç’rast edhe morën një fitore të thellë me rezultatin 5:1, në ndeshjen e xhiros së tretë të fazës së grupeve ...