TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Një nga lojtarët kryesor të Man Utd largohet falas gjatë verës

Lajmi.net - 06.12.2018

Manchester United mund të humbas falas një nga lojtarët kryesor në verën e vitit 2019. Antonio Valencia mund të largohet si lojtar i lirë nga Manchester United në afatin kalimtar veror të vitit 2019.

​Mourinho i akuzon lojtarët e Arsenalit: Ata simulonin dhe humbnin kohë

Ina - 06.12.2018

Trajneri portugez i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i ka akuzuar futbollistët e Arsenalit se kishin simuluar dhe kishin tentuar të humbnin kohë deri në fund të ndeshjes së mbrëmshme pasi që ishin ...

Mourinho zbulon fajtorin e barazimit me Arsenalin

Lajmi.net - 06.12.2018

Jose Mourinho është deklaruar për barazimin 2 me 2 ndaj Arsenalit. Manchester United barazoi mbrëmë në ‘Old Trafford’ me Arsenalin në kuadër të javës së 15-të në Premierligë.

Mourinho hedh përgjegjësitë te lojtarët: I lumtur vetëm për shpirtin e garës

SuperSport - 06.12.2018

Pak javë më parë Jose Mourinho pretendoi se Manchester United mund ta mbyllte vitin në vendin e katërt, në zonën Champions, por rezultatet e arritura nga “Djajtë e Kuq” në katër përballjet e fundin ...

Mustafi i lumtur me ecurinë pozitive të Arsenalit: Na thanë se kurrë nuk do shkoni 20 ndeshje si të pamposhtur

Telegrafi - 06.12.2018

Shkodran Mustafi e ka komentuar ecurinë fantastike të skuadrës së tij dhe barazimin ndaj Manchester Unitedit në ndeshjen e fundit. Arsenali barazoi me rezultat 2-2 në udhëtimin e tyre te Djajtë e Kuq ...

​Mourinho e vë në dyshim aftësinë e lojtarëve të tij: Ata s’mund t’i bëjnë disa gjëra

Gazeta Express - 06.12.2018

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka vënë në dyshim aftësinë e lojtarëve pas barazimit kundër Arsenalit mbrëmë, duke thënë se janë disa gjëra që ai nuk mund t’i marrë nga futbollistët ...

Mourinho: Arsenali gjatë gjithë kohës luajti për barazim, futbollistët e tyre zvarriteshin në fushë

Telegrafi - 06.12.2018

Bosi i Manchester United, Jose Mourinho, akuzoi lojtarët e Arsenalit për “lojë të papastër” në barazimin e mbrëmshëm 2-2. Portugezi pohoi për mediat se londinezët kishin ardhur që të merrnin një pikë ...

Man Utd 2-2 Arsenal, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 05.12.2018

Manchester United dhe Arsenal u ndan në paqe në xhiron e 15-të në Premierligë. Manchester United dhe Arsenal barazuan 2 me 2 në ‘Old Trafford’. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, Ander Herrera, që ...

Jose Mourinho flet pas barazimit me Arsenalin, kjo është deklarata epike e tij

Botasot - 06.12.2018

Derbi i xhiros së 15’të në Premierligë mes Manchester United dhe Arsenalit ka përfunduar me rezultatin 2-2. Arsenali ishte dy herë në epërsi, por Manchester United reagoi shpejtë për të barazuar.

Nuk ka fitues në ‘Old Trafford’, Man Utd dhe Arsenal ndahen në paqe

Lajmi.net - 05.12.2018

Manchester United dhe Arsenal, janë ndarë në paqe në xhiron e 15-të në Premierligës. Manchester United dhe Arsenal, kanë barazuar 2 me 2 në “Old Trafford”.

Notat e lojtarëve: United 2-2 Arsenal, vlerësohet lart Mustafi

Telegrafi - 05.12.2018

Manchester United ka barazuar me Arsenalin në Old Trafford me rezultat 2-2. Sfida ishte mjaft intensive mes dy skuadrave të cilat kishin një përballje mjaft të fortë.

Gola dhe dramë – derbi në Old Trafford ndahet baras mes Unitedit dhe Arsenalit

Telegrafi - 05.12.2018

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua në Old Trafford ku Manchester United dhe Arsenal janë ndarë me rezultat të barabartë 2-2. Afro 70 mijë shikues në Old Trafford u argëtuan me një ndeshje ...

Man Utd – Arsenal, shënohen dy gola të shpejtë

Lajmi.net - 05.12.2018

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshje, Manchester United – Arsenal. Arsenal ka arritur ta rikthej epërsinë ndaj Manchester United në 1 me 2 në kuadër të Premierligës.

Unitedi e Arsenali ndajnë pikët

Koha.net - 05.12.2018

Në derbin e javës së 15-të në Premier Ligë ndërmjet Manchester Unitedit dhe Arsenalit nuk ka pasur fitues. 2 me 2 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, transmeton Koha.net.

Mbyllet pjesa e parë, Man Utd – Arsenal, rezultati dhe statistikat

Lajmi.net - 05.12.2018

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Manchester United dhe Arsenalit. Manchester United dhe Arsenal po përballen në kuadër të xhiros së 15-të në Premierligë.

Man Utd – Arsenal, shënohet goli i dytë

Lajmi.net - 05.12.2018

Manchester United e ka barazuar rezultatin ndaj Arsenalit në kuadër të Premierligës. Manchester United ka arritur ta barazoj rezultatin në 1 me 1 ndaj Arsenalit.

Shkodran Mustafi kalon në epërsi Arsenalin ndaj Man Utd

Lajmi.net - 05.12.2018

Është shënuar goli i parë në derbin, Manchester United – Arsenal. Manchester United dhe Arsenal po përballen në kuadër të xhiros së 15-të në Premierligë.

Dy gola të shpejt në ndeshjen Manchester-Arsenal (VIDEO)

Tetova Sot - 05.12.2018

Janë shënuar dy gola të shpejtë Fillimisht ishte Arsenali që shënoi gol në minutën e 67’të me Lacazette, kurse një minutë më vonë barazon Lingard. Loading..

Mustafi i dha epërsinë Arsenalit, por United shpejt barazoi

Telegrafi - 05.12.2018

Shkodran Mustafi ka shënuar golin hapës të derbit të mesjavës në Ligën Premier mes Manchester United dhe Arsenalit. Skuadra nga Londra e Veriut gjeti golin pas një goditje nga këndi.

Mustafi realizon ndaj Unitedit, Martiali përgjigjet për katër minuta

Koha.net - 05.12.2018

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, ka realizuar gol për skuadrën e tij në përballjen me Manchester Unitedin në xhiron e 15-të në Premier Ligë.

Mustafi i madh, i shënon Manchesterit në Old Trafford (VIDEO)

Tetova Sot - 05.12.2018

Arsenali ka kaluar në epërsi kundër Manchester United Është Shkodran Mustafi që ka shënuar në minutën e 25’të te ndeshjes, një gol me kokë. ...

Mourinho nuk i bëhet vonë te Man Utd, po e pret Realin

Lajmi.net - 05.12.2018

Jose Mourinho me shumë gjasë do të shkarkohet nga Manchester United në fund të sezonit. Manchester United është duke kaluar nëpër një krizë të rezultateve, ndërsa Jose Mourinho e ka punën e rrezikuar.

Formacionet zyrtare: Man Utd – Arsenal

Lajmi.net - 05.12.2018

Manchester United dhe Arsenal, do të jetë përballja kryesore e javës së 15-të në Premierligë. Manchester United do ta pret Arsenalin sonte në ‘Old Trafford’ nga ora 21:00.

Manchester United – Arsenal, formacionet zyrtare të super derbit

Botasot - 05.12.2018

Manchester United e Arsenal kanë publikuar formacionet zyrtar etë përballjes së tyre në Premierligë. ‘Djajtë e Kuq’ presin ‘Topçinjtë’ në takimin i cili do të zhvillohet në “Old Trafford” nga ora ...

Formacionet zyrtare: Unitedi dhe Arsenali zhvillojnë kryendeshjen kësaj xhiroje

Telegrafi - 05.12.2018

Old Traffordi është arena e kryendeshjes së xhiros së 15-të në Ligën Premier që zhvillohet ndërmjet Manchester Unitedit dhe Arsenalit. Djajtë e Kuq pozicionohen në vend të tetë në tabelë me 22 pikë ...

Gjithçka gati për derbin Manchester United-Arsenal, formacionet zyrtare

Gazeta Express - 05.12.2018

Sonte në Angli do të përballet dy nga kuadrat më të mëdha të këtij vendi, Manchester ...

Legjenda e Arsenalit tallet me Sanchezin: Unitedi e bleu vëllain e tij

Tetova Sot - 05.12.2018

Ish-mesfushori i Arsenalit, Emmanuel Petit, e ka akuzuar Alexis Sanchezin se ai është fshehur qysh nga momenti kur e mori pagën në Manchester Unitedit, duke sugjeruar me shaka se Jose Mourinho e ...

Një nga lojtarët kryesor të Man Utd largohet falas gjatë verës

Botasot - 06.12.2018

Manchester United mund të humbas falas një nga lojtarët kryesor në verën e vitit 2019. Antonio Valencia mund të largohet si lojtar i lirë nga Manchester United në afatin kalimtar veror të vitit 2019.

Mustafi i lumtur: Na thanë se kurrë nuk do shkoni 20 ndeshje si të pamposhtur

Botasot - 06.12.2018

Shkodran Mustafi e ka komentuar ecurinë fantastike të skuadrës së tij dhe barazimin ndaj Manchester Unitedit në ndeshjen e fundit. Arsenali barazoi me rezultat 2-2 në udhëtimin e tyre te Djajtë e Kuq ...

Mysafir special në ndeshjen, Man Utd – Arsenal

Lajmi.net - 05.12.2018

Manchester United dhe Arsenal, do të përballen në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Manchester United dhe Arsenal, do të përballen në ‘Old Trafford’ nga ora 21:00.

Legjenda e Arsenalit e bën për ‘pesë pare’ Sanchezin

Lajmi.net - 05.12.2018

Alexis Sanchez ka dështuar ta tregoj veten te Manchester United. Për dallim nga forma e tij te Arsenal, Alexis Sanchez ka dështuar ta jap më të mirën të Manchester United.

Mourinho po shpreson në një rikthim te Reali

Telegrafi - 05.12.2018

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho është i interesuar për një kthim te Real Madridi. Portugezi po kalon nëpër një sezon të vështirë te skuadra angleze pasi Djajtë e Kuq aktualisht kanë ...

Mourinho shpreson në ofertën nga Reali

Koha.net - 05.12.2018

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, raportohet se Real Madridi mund t’i ofrojë mundësinë e largimit nga Old Traffordi. E ardhmja e Mourinhos është në dyshim këtë sezon, pasi Unitedi ka ...

Legjenda e United porosi Mourinhos: Bëje këtë gjë me Pogban

Lajmi.net - 05.12.2018

Owen Hargreaves ka kërkuar nga trajneri i Manchester United, Jose Mourinho që të ketë besim te Paul Pogba dhe të startojë me francezin në derbin e së mërkurës mbrëma në ‘Old Trafford’ ndaj Arsenal.

Man Utd – Arsenal, formacionet e mundshme

Lajmi.net - 05.12.2018

Manchester United – Arsenal është kryndeshja e javës së 15-të në Premierligë. ‘Djajtë e Kuq’ po përballen me shumë probleme këtë sezon, teksa kanë dështuar të shënojnë fitore në tre ndeshjet e fundit.

Manchester United - Arsenal derbi i javës në Premier League

Botasot - 05.12.2018

Sot në orën 21:00 do të zhvillohet supersfida mes Mancheste United dhe Arsenalit në stadiumin "Old Trafford". Machester United po kalon një krizë të thellë rezultatesh.

Pesë blerjet e ‘çmendura’ të janarit që mund ta shpëtojnë sezonin Jose Mourinhos te Manchester United

Telegrafi - 05.12.2018

Jose Mourinho në konferencën e fundit të mbajtur deklaroi që nuk ka lojtarë që luftojnë për topin dhe kur e kanë atë, e din se çfarë duhet të bëjnë. Sipas tij sistemi që luajnë nuk ka rëndësi, ...

Mustafi realizon ndaj Unitedit – VIDEO

Shqipmedia - 06.12.2018

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, ka realizuar gol për skuadrën e tij në përballjen me Manchester Unitedin në xhiron e 15-të në Premier Ligë.

​Arsenali pa kapitenin Xhaka në derbin ndaj Man Unitedit

Gazeta Express - 05.12.2018

Arsenali do të përballet sonte me Manchester Unitedin për xhiron e 15-të të Premierligës, por për këtë derbi trajneri i klubit londinez, Unai Emery, nuk mund të mbështetet në ndihmën e njërit prej ...

“Vetëm lojtarët e pandershëm ia kthejnë shpinën trajnerit”

Lajmi.net - 05.12.2018

Jose Mourinho ka hedhur poshtë pretendimet se lojtarët e Manchester United nuk janë pas tij, duke thënë se vetëm lojtarët e ‘pandershëm’ nuk luajnë mirë për trajnerët që nuk u pëlqejnë.

Man. United-Arsenal, ora 21:00, histori dhe prestigj në “Old Trafford”

SuperSport - 05.12.2018

Pasi dominuan Premier League-n në dy dekadat e para, influenca e dy klubeve si Manchester United dhe Arsenal në kampionatin anglez ka rënë ndjeshëm, deri në atë pikë sa “Djajtë e Kuq” dhe “Topçinjtë” ...

XI më e mirë e kombinuar mes Man Utd dhe Arsenal

VeqSport - 05.12.2018

Manchester United nuk po kalon formë aspak të mirë nën drejtimin e Jose Mourinhos. Djajt e Kuq gjenden në vendin e 8-të me vetëm 22 pikë të grumbulluara këtë edicion në Premier League.

Formacionet e mundshme: Man Utd-Arsenal

VeqSport - 05.12.2018

Manchester United e pretë Arsenalin që po kalon në formë të jashtëzakonshme nën drejtimin e Unai Emery. Djajt e Kuq shpresojnë të ia shkaktojnë Gunners humbjen e parë pas 20 ndeshjeve në Old Trafford ...

Mourinho refuzon kanalin televiziv të Manchester United: Pse duhet t’ju përgjigjem?

Gazeta Tema - 05.12.2018

Jose Mourinho nuk pranoi t’iu përgjigjej pyetjeve të kanalit televiziv të Manchester United, duke pranuar se do ta ketë të vështirë të përzgjedhë ekipin, që do të përballet me Arsenalin, në Premier ...

Mourinho beson se Manchester United i nevojitet një mrekulli

Botasot - 04.12.2018

Jose Mourinho beson se Manchester United i nevojitet një mrekulli për të arritur top katër në fund të sezonit. Manchester United po kalon momente aspak të mira këtë sezon në Premierligë, duke u ...

Mourinho dëshpëron tifozët, tregon në cilën pozitë mund të përfundojnë

Flaka - 04.12.2018

Jose Mourinho beson se Manchester United i nevojitet një mrekulli për të arritur top katër në fund të sezonit. Manchester United po kalon momente aspak të mira këtë sezon në Premierligë, duke u ...