TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mposht Bolognan, Juventusi kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Albeu.com - 12.01.2019

Juventus ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Bolognas në "Stadio Renato Dall'Ara", ndeshje e vlefshme për Coppa Italia . Allegri vendosi të bëjë ndryshime të mëdha në formacion për këtë ...

Bologna 0-2 Juventus, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 12.01.2019

Juventusi është në rrugë të mirë për ta mbrojtur titullin e Kupës së Italisë, pasi e ka mposhtur 2-0 Bolognën të shtunën në 1/8 e finales së kësaj gare.

Juve prek çerekfinalen në Kupën e Italisë

Lajmi.net - 12.01.2019

Juventus ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi ka mposhtur 0-2 Bolognan në udhëtim. ‘Zonja e Vjetër’ edhe pse startoi pa Cristiano Ronaldon dhe disa lojtarë tjerë të skuadrës së parë, ...

Juventus kualifikohet në çerekfinalen e Kupës së Italisë

Botasot - 12.01.2019

Juventus është kualifikuar në çerekfinalen të Kupës së Italisë. “Zonja e Vjetër” mposhti Bolognan me rezultatin 2-0, ndërsa Ronaldo u fut në fushën e lojës vetëm në minutën e 62’.

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Bolognas, kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Telegrafi - 12.01.2019

Juventusi ka fituar në udhëtim te Bologna me rezultat 2-0 dhe kështu ka kaluar në cerekfinale të Kupës së Italisë. Skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri ka vazhduar formën e mirë dhe fitoret ...

Juventusi nuk bën “shaka”, dy gola Bolognas për kualifikimin

SuperSport - 12.01.2019

Juventusi përmbush të gjithë pritshmëritë, fiton 0-2 me Bolognan në Dall’Ara dhe kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë. Mungesa e Cristiano Ronaldos nuk u ndie aspak në formacionin e ...

Juve eliminon Bolognan, kualifikohet në çerekfinale të Kupës

Koha.net - 12.01.2019

Juventusi është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë pas fitores së sotme ndaj Bolognas. 0 me 2 ishte rezultati përfundimtar i këtij takimi, transmeton Koha.net.

Juventusi e mund Bolognën, kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Gazeta Express - 12.01.2019

Juventusi është në rrugë të mirë për ta mbrojtur titullin e Kupës së Italisë, pasi e ka mposhtur 2-0 Bolognën të shtunën në 1/8 e finales së kësaj ...

Juventus dyfishon rezultatin ndaj Bolognas (VIDEO)

Albeu.com - 12.01.2019

Juventus ka dyfishuar rezultatin ndaj Bolognas në "Stadio Renato Dall'Ara". Ai që ka shënuar është sulmuesi i talentuar , Moise Kean në minutën e 49'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 54'.

Juventus kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Tetova Sot - 12.01.2019

Juventus e nis në mënyrën më të mirë vitin 2019, duke siguruar kalimin për në çerekfinale të Kupës së Italisë pas fitores së thjeshtë 2-0 në transfertën ndaj Bolognës.

Zhbllokohet ndeshja, Juventus kalon në avantazh ndaj Bolognas (VIDEO)

Albeu.com - 12.01.2019

Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Bolognas në "Stadio Renato Dall'Ara". Ai që ka shënuar është sulmuesi italian , Federico Bernardeschi në minutën e 9'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 14'.

Juventusi me disa ndryshime – formacionet e përballjes me Bolognan në kupë

Botasot - 12.01.2019

Bologna dhe Juventusi kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre mbrëmjen e sotme. Dy skuadrat italiane kanë zbuluar njëmbëdhjetshet startuese për takimin në stadiumin Renato Dall’Ara ...

Formacionet zyrtare: Bologna – Juventus

Lajmi.net - 12.01.2019

Juventus do të kërkojë kalimin në çerekfinale të Kupës së Italisë, në ndeshjen që e zhvillon në udhëtim ndaj Bolognas. Ndeshja mes Bologna dhe Juventusit që luhet në ‘Renato Dell Ara’, fillon nga ...

Ronaldo e nis nga stoli, formacionet zyrtare: Bologna - Juventus

Albeu.com - 12.01.2019

Juventus do të luaj sonte në transfertë ndaj Bolognas, ndeshje e vlefshme për Coppa Italia. Zonja e Vjetër do të bëjë gjithçka që fitojë këtë ndeshje.

Bologna – Juventus, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë

Telegrafi - 12.01.2019

Bologna dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Kupën e Italisë. Zonja e Vjetër është mysafire e Bolognas në ndeshjen e vlefshme për 1/8-tën e Kupës së ...

E shtuna në Supersport/ Milan e Juve “nxehen” para Superkupës, PSG luan në transfertë

SuperSport - 12.01.2019

Pasi priti plot dy dekada për të rikthyer në Torino Kupën e Italisë Juventusi tashmë e ka shtrirë dominimin përveç Serisë A gjithashtu edhe te kompeticioni i dytë më i rëndësishëm në vend.

Allegri tregon gjendjen e Ronaldos, pasi policia i kërkoi ADN-n e tij

Lajmi.net - 11.01.2019

Cristiano Ronaldo është shumë i qetë pas akuzave për ngacmime seksuale. Kështu të paktën ka thënë trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, i cili po përgatit skuadrën për ndeshjen e Kupës së ...

Juventusi me dy mungesa të mëdha për ndeshjen në Kupën e Italisë

Botasot - 11.01.2019

Juventusi e ka bërë publike listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen në udhëtim ndaj Bolognës në Kupën e Italisë, me Mario Mandzukicin dhe Joao Cancelon që mungojnë.

Allegri rreth akuzave kundër Ronaldos: Ajo është çështje private, lojtari do të luajë kundër Bolognas

Telegrafi - 11.01.2019

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri tha se Cristiano Ronaldo është “shumë i qetë” pas akuzave për ngacmime seksuale. Portugezi tashmë është nën hetime për një ngjarje që thuhet të ketë ...

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Bolognas, kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Almakos - 12.01.2019

Juventusi ka fituar në udhëtim te Bologna me rezultat 2-0 dhe kështu ka kaluar në cerekfinale të Kupës së Italisë. Skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri ka vazhduar formën e mirë dhe fitoret ...

Allegri flet për gjendjen e Ronaldos, pasi policia kërkoi ADN-n e tij

Gazeta Express - 11.01.2019

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka insistuar se Cristiano Ronaldo është i qetë, pas urdhrit të policisë amerikane që t'i merret mostra e ADN-së portugezit për rastin e ...

Lajm i mirë për Juventusin

Tetova Sot - 11.01.2019

Juventusi ka marrë një lajm të mirë përpara ndeshjen ndaj Milanit më 16 janar në Superkupën e Italisë, që do të mbahet në Jeddah të Arabisë Saudite. Bëhet fjalë për kthimin e Joao Cancelos nga ...

Allegri: Stinori për ne fillon tani

Tetova Sot - 11.01.2019

Massimiliano Allegri beson se stinori fillon tani për Juventusin, përpara ndeshjes ndaj Bolognas të shtunën në kuadër të Kupës së Italisë Juve aktualisht është në krye të renditjes në Serie A me ...

Allegri u jep një lajm të jashtëzakonshëm tifozëve të Juves, para finales me Milan

Lajmi.net - 11.01.2019

Juventus do të përballet me Milanon në finalen e Superkupës së Italisë. Joao Cancelo do të bëjë rikthimin e tij javën e ardhshme në ndeshjen kundër Milan, në kuadër të Superkupës, ka konfirmuar Max ...

Allegri: Sezoni ka filluar tani

Lajmi.net - 11.01.2019

Massimiliano Allegri nuk mendon se skuadra e tij e ka siguruar titullin e kampionit në Serie A. Përkundrazi, italiani beson se sezoni veç sa ka filluar dhe duhet japur maksimumi në secilën ndeshje.

Allegri: Cancelo rikthehet për ndeshjen e Superkupës së Italisë

Telegrafi - 11.01.2019

Joao Cancelo do të bëjë rikthimin e tij në Superkupën e Italisë e cila zhvillohet në javën e ardhshme kundër Milanit. Cancelo nuk ka luajtur qëkur Juventusi fitoi 1-0 kundër Interit më 7 dhjetor të ...

Allegri konfirmon rotacionin para Milanit: Ronaldon e komentoj vetëm për brenda fushës

Botasot - 11.01.2019

Juventusi po përgatitet për ndeshjen e nesërme kundër Bologna, e vlefshme për Kupën e Italisë. Në “Dall'Ara” do të jetë një përplasje “e thatë”, me fituesin e ndeshjes që do të hyjë direkt në ...

Bologna – Juventus, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë

Almakos - 12.01.2019

Bologna dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Kupën e Italisë. Zonja e Vjetër është mysafire e Bolognas në ndeshjen e vlefshme për 1/8-tën e Kupës së ...

Juventusi refuzon ofertat për Moise Kean

Telegrafi - 11.01.2019

Moise Kean duket se nuk do të largohet nga kampioni aktual i Italisë, Juventus. Sulmuesi i talentuar italian nuk ka pasur hapësira këtë edicion nën urdhrat e trajnerit Maximiliano Allegri.

Juventusi me dy mungesa të mëdha për ndeshjen në Kupën e Italisë

Tetova Sot - 11.01.2019

Juventusi e ka bërë publike listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen në udhëtim ndaj Bolognës në Kupën e Italisë, me Mario Mandzukicin dhe Joao Cancelon që mungojnë.

Allegri rreth akuzave kundër Ronaldos: Ajo është çështje private, lojtari do të luajë kundër Bolognas

Almakos - 11.01.2019

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri tha se Cristiano Ronaldo është “shumë i qetë” pas akuzave për ngacmime seksuale. Portugezi tashmë është nën hetime për një ngjarje që thuhet të ketë ...

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Bolognas, kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

BalkanWeb - 12.01.2019

Juventusi fitoi në transfertë kundër Bolognas me rezultatin 2-0 duke kaluar kështu në çerekfinale të Kupës së Italisë. Skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri vazhdon formën e mirë dhe fitoret ...

Allegri u jep një lajm të jashtëzakonshëm tifozëve të Juves, para finales me Milan

Medial - 11.01.2019

Allegri u jep një lajm të jashtëzakonshëm tifozëve të Juves, para finales me Milan Juventus do të përballet me Milanon në finalen e Superkupës së Italisë.

Allegri: Sezoni ka filluar tani

Botasot - 11.01.2019

Massimiliano Allegri nuk mendon se skuadra e tij e ka siguruar titullin e kampionit në Serie A. Përkundrazi, italiani beson se sezoni veç sa ka filluar dhe duhet japur maksimumi në secilën ndeshje.

Juventusi refuzon ofertat për Moise Kean

Zhurnal - 11.01.2019

Moise Kean duket se nuk do të largohet nga kampioni aktual i Italisë, Juventus. Sulmuesi i talentuar italian nuk ka pasur hapësira këtë edicion nën urdhrat e trajnerit Maximiliano Allegri.

Kupa e Italisë, Juventus me dy mungesa të rëndësishme

Albeu.com - 11.01.2019

Juventusi e ka bërë publike listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen në udhëtim ndaj Bolognës në Kupën e Italisë, me Mario Mandzukicin dhe Joao Cancelon që mungojnë.

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Bolognas, kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Medial - 13.01.2019

Juventusi fitoi në transfertë kundër Bolognas me rezultatin 2-0 duke kaluar kështu në çerekfinale të Kupës së Italisë. Skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri vazhdon formën e mirë dhe fitoret ...

Allegri: Sezoni ka filluar tani

Almakos - 11.01.2019

Massimiliano Allegri nuk mendon se skuadra e tij e ka siguruar titullin e kampionit në Serie A. Përkundrazi, italiani beson se sezoni veç sa ka filluar dhe duhet japur maksimumi në secilën ndeshje.