TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

20 vite nga lirimi i Ukshin Hotit nga Burgu i Dubravës kur humbi çdo gjurmë e tij

Botasot - 16.05.2019

Edhe ky 16 maj 2019 pas 20 viteve të kaluara na i shton emocionet përplot me mallëngjim e shqetësim shpirtëror neve shokëve, miqve që e njihmin për së afërmi Ukshin Hotin, por më së shumti ky ...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë

Botasot - 01.06.2019

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme 08:00 Mbahet konferenca Ndërkombëtare “Shëndeti, Mirëqenia dhe të Drejtat e Fëmijëve”. (Ndërtesa e ish – Rilindjes) 09:00 Prezantohet logoja e 20-vjetorit të ...

20 vjet nga zhdukja, sot kujtohet Ukshin Hoti

Botasot - 16.05.2019

Më 16 maj 1999, kur në Kosovë po zhvillohej lufta, Ukshin Hoti arrin te fundi i dënimit të tij politik në burgun e Dubravës, pasi u arrestua nga forcat serbe, por dhe pse doli nga burgu, ai asnjëherë ...

Hoti: Përgjegjësi e madhe të jesh djali i Ukshin Hotit (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Andin Hoti gjatë një interviste për Telegrafin ka thënë se është përgjegjësi e madhe të jetë djali i Ukshin Hotit. Ai ka theksuar se gjithmonë ka marrë përkrahje nga ...

Djali i Ukshin Hotit: Kosova nuk është siç ka deshtë babai, ende mbajmë shpresë për të (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti- djali i tij, Andin Hoti ka kërkuar që sa më shpejtë të zgjidhet çështja e të pagjeturve, ai ka ...

Presidenti e kujton Ukshin Hotin, s’premton asnjë angazhim për gjetjen e tij

Gazeta Express - 16.05.2019

Më 16 maj 1999, kur në Kosovë po zhvillohej lufta, Ukshin Hoti arrin te fundi i dënimit të tij politik në burgun e Dubravës, pasi u arrestua nga forcat serbe, por dhe pse doli nga burgu, ai asnjëherë ...

Kush është rektori i zgjedhur në Universitetin e Prizrenit?

Botasot - 14.05.2019

Pas dështimit të zgjedhjeve të para dhe vendosjes së tij të përkoshme në krye të Universitetit të Prizrenit, Ismet Temaj u zgjodh sërish rektor i ‘Ukshin Hoti-it’.

Përkujtohen dëshmorët Shaban dhe Sami Ukshini

Botasot - 14.05.2019

Në Zhegër sot është shënuar 18-vjetori i rënies së dëshmorëve Shaban dhe Sami Ukshini, të cilët dhanë jetën e tyre si ushtarë të UÇPMB-së, në luftën kundër forcave serbe në Kosovën Lindore.

Zgjedhet Rektori i Universitetit Publik “Ukshin Hoti” të Prizrenit

Zeri - 14.05.2019

Prof. Dr. Ismet Temaj, profesor i matematikës është zgjedhur sot Rektor i Universitetit Publik të Prizrenit “Ukshin Hoti”. Zgjedhja e tij është bërë pas votimit, në Këshillin Drejtues të ...

Ismet Temaj zgjidhet rektor në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren

Gazeta Express - 14.05.2019

Në mbledhjen e mbajtur, më 14.05.2019, me votim unanim të anëtarëve prezentë (gjashtë vota) të Këshillit Drejtues është zgjedhur rektor në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren, Prof. Asoc. Dr.

Ismet Temaj zgjidhet rektor i Universitetit "Ukshin Hoti" në Prizren

Koha.net - 14.05.2019

Universiteti "Ukshin Hoti" në Prizren, të martën, ka njoftuar se Këshilli Drejtues me shumicë votash ka zgjedhur Ismet Temajn për rektor të këtij universiteti.

Djali i Ukshin Hotit: Kosova nuk është siç ka deshtë babai, ende mbajmë shpresë për të (Video)

Tetova Sot - 15.05.2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti- djali i tij, Andin Hoti ka kërkuar që sa më shpejtë të zgjidhet çështja e të pagjeturve, ai ka ...

Thaçi kujton Ukshin Hotin

Botasot - 16.05.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kujtuar veprimtarin Ukshin Hoti në 20-vjetorin e zhdukjes së tij duke thënë se shquhej për guxim intelektual, temperament autentik dhe i gatshëm për të reaguar ...

20 vjet nga zhdukja, kujtohet Ukshin Hoti

Telegrafi - 16.05.2019

Më 16 maj 1999, kur në Kosovë po zhvillohej lufta, Ukshin Hoti arrin te fundi i dënimit të tij politik në burgun e Dubravës, pasi u arrestua nga forcat serbe, por dhe pse doli nga burgu, ai asnjëherë ...

Shënohet 18 vjetori i rënies së dëshmorëve të UÇPMB-së Shaban dhe Sami Ukshinit

Ina - 16.05.2019

Në Zhegër sot është shënuar 14 maji dita e rënies së dëshmorëve Shaban dhe Sami Ukshini, të cilët dhanë jetën e tyre si ushtarë të UÇPMB-së, në luftën kundër forcave serbe në Kosovën Lindore.

Universiteti “Ukshin Hoti” bëhet me rektor të ri

Botasot - 14.05.2019

Në mbledhjen e sotme, me votim unanim të anëtarëve të Këshilli Drejtues është zgjedhur rektor në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren Ismet Temaj. Ai nga viti 2001 ka punuar profesor në ShLP ...

Andin Hoti thotë se do ta padisë Serbinë për rastin e babait të tij

Zeri - 15.05.2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti, djali i tij, Andin Hoti ka paralajmëruar se do ngre padi ndaj Serbisë për rastin e babait të tij.

Djali i Ukshin Hotit: Kosova jo siç ka dashur babai, ende shpresë

BalkanWeb - 15.05.2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti, djali i tij, Andin Hoti ka kërkuar që sa më shpejt të zgjidhet çështja e të pagjeturve.

Thaçi kujton Ukshin Hotin: Ishte nga intelektualët e paktë që kërkoi bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

Telegrafi - 16.05.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar profesorin dhe intelektualin Ukshin Hoti, në 20 vjetorin e vdekjes së tij. Thaçi përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Ukshin Hoti ishte njeri ...

Kujtohet Ukshin Hoti në 20 vjetorin e zhdukjes

Koha.net - 16.05.2019

Më 16 maj 1999, kur në Kosovë po zhvillohej lufta, Ukshin Hoti arrin te fundi i dënimit të tij politik në burgun e Dubravës, pasi u arrestua nga forcat serbe, por dhe pse doli nga burgu, ai asnjëherë ...

Zgjidhet Rektori i Universitetit Publik “Ukshin Hoti” në Prizren

Telegrafi - 14.05.2019

Në mbledhjen e mbajtur më 14.05.2019 me votim unanim të anëtarëve prezentë (gjashtë vota) të Këshillit Drejtues është zgjedhur Rektor në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren Prof. Asoc. Dr.

Andin Hoti thotë se do ta padisë Serbinë për rastin e babait të tij (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti, djali i tij, Andin Hoti ka paralajmëruar se do ngre padi ndaj Serbisë për rastin e babait të tij.

Djali i Ukshin Hotit: Kosova nuk është siç ka deshtë babai, ende mbajmë shpresë për të

Botasot - 15.05.2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti- djali i tij, Andin Hoti ka kërkuar që sa më shpejtë të zgjidhet çështja e të pagjeturve, ai ka ...

20 vjet nga zhdukja, sot kujtohet Ukshin Hoti

Alsat - 16.05.2019

Më 16 maj 1999, kur në Kosovë po zhvillohej lufta, Ukshin Hoti arrin te fundi i dënimit të tij politik në burgun e Dubravës, pasi u arrestua nga forcat serbe, por dhe pse doli nga burgu, ai asnjëherë ...

Thaçi për Ukshin Hotin: Fatkeqësisht ende nuk dihet se ç’ndodhi me të pas lëshimit nga burgu i Dubravës

Medial - 16.05.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kujtuar veprimtarin Ukshin Hoti në 20-vjetorin e zhdukjes së tij duke thënë se shquhej për guxim intelektual, temperament autentik dhe i gatshëm për të reaguar ...

Thaçi për Ukshin Hotin: Fatkeqësisht ende nuk dihet se ç’ndodhi me të pas lëshimit nga burgu i Dubravës

Antpress - 16.05.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar veprimtarin Ukshin Hoti në 20-vjetorin e zhdukjes së tij duke thënë se shquhej për guxim intelektual temperament autentik dhe i gatshëm për të reaguar në ...