TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ish ministri i LSI shpalos tezën e re: Negociatat me Greqinë duhet t’i drejtojë Meta, qeveria ka vetëm rol ndihmës…(dhe ...

Gazeta Tema - 14.02.2018

Me çdo kusht duhet te hyje dikush tjeter perpos qeverise per te arritur marreveshjen e “Detit” me Greqine dhe çuar para negociatat e futura ne “tave” dhe dhene drejtim nga qeveria Rama.

Meta bën lëvizjen e rradhës, thërret në konsultë ish presidentët

Zhurnal - 14.02.2018

Meta bën lëvizjen e rradhës, thërret në konsultë ish presidentët Ish presidenti demokrat Bamir Topi sipas informacioneve të fundit mësohet se ka arritur për takim në institucionin e presidencës ...

Pakti detar me Greqinë, Bushati kërkon plotfuqishmërinë, Meta thërret Topin e Berishën

LajmiFundit - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, i ka dërguar një letër presidentit të Republikës, Ilir Meta, ku i kërkon plotfuqishmërinë për nisjen e negociatave të Shqipërisë me Greqinë.

Negociatat me Greqinë, Meta takon Topin pas Nishanit

SOT - 14.02.2018

Presidenti Ilir Meta po zhvillon një takim në Presidencë me ish-Presidentin Bamir Topi, në kuadër të konsultave të nisura për negociatat me Greqinë. Takimi ka nisur rreth orës 18:10 të pasdites së ...

Koha që Meta të provojë nëse është atdhetar i vërtetë dhe jo vetëm në Facebook

Albeu.com - 14.02.2018

Nga Albeu.com Presidenti Ilir Meta e ka patur me shumë qef të tregohet patriot i madh këto kohët e fundit kur është akuzuar shpesh për lidhje me lobet sllave që kanë interesa në rajon, por tani e ka ...

Negociatat për detin, kërkohet plotfuqishmëria nga Meta

VOA - 14.02.2018

Në Shqipëri, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i është drejtuar me një kërkesë Presidentit Ilir Meta për t’i dhënë plotfuqishmërinë grupit negociator që do të zhvillojë bisedimet me palën greke për ...

Topi mbërrin në Presidencë për konsultë me Metën

Albeu.com - 14.02.2018

Ish-Presidenti Bamir Topi mësohet se ka mbërritur në Presidencë ku do të takohet me Kreun e Shtetit, Ilir Meta , në kuadër të proçesit konsultues pas letrës që ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati , i ...

Pas Nishanit, Meta bën lëvizjen e radhës, pret në Presidencë Bamir Topin

BalkanWeb - 14.02.2018

TIRANE -Pas takimit që zhvilloi me ish-presidentin Bujar Nishani kreu i shtetit Ilir Meta ka pritur në një vizitë Bamir Topin. Burime nga Presidenca për ‘BalkanWeb’ bënë me dije se kjo lëvizje vjen ...

Shqipëri, negociatat me Greqinë, Presidenti Meta konsultë me paraardhësit e tij

Lajmi.net - 14.02.2018

Burime nga Presidenca për "Topchannel" konfirmojnë se të martën në mbrëmje ka mbërritur kërkesa nga Ministria e Europës dhe Punëve të Jashtme për plotfuqishmërinë për negociatat e detit me Greqinë.

Nesër Sali Berisha takim në Presidencë me Ilir Metën

LajmiFundit - 14.02.2018

Pas letrës së ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati drejtuar presidentit, për plotfuqinë e diskutimeve me Greqinë, kreu i shtetit, Ilir Meta ka nisur takimet me ish-presidentët për tu konsultuar në ...

“Deti”, Bushati kërkon nga Meta plotfuqinë për të negociuar me Greqinë

Zhurnal - 14.02.2018

“Deti”, Bushati kërkon nga Meta plotfuqinë për të negociuar me Greqinë Tiranë, 14 shkurt - Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati i ka kërkuar zyrtarisht Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ...

Meta do të përfshijë edhe Berishën në lejimin e faljes së detit nga qeveria

Albeu.com - 14.02.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha nesër do të zhvillojë një takim urgjent me presidentin e vendit Ilir Meta . Ky takim vjen pas kërkesës së Bushatit për lejimin e vazhdimit të negociatave me Greqinë, për ...

Plotfuqishmëria për negociatat me Greqinë, Meta takon Bamir Topin

Gazeta Express - 14.02.2018

Ashtu siç u paralajmërua nga Presidenca, Ilir Meta do të tekë një sërë takimesh konsultuese me paraardhësit e tij në lidhje me kërkesën e sjellë mbrëmjen e djeshme nga Ministria e Jashtme për marrjen ...

Estrada presidenciale e konsultave

Respublica - 14.02.2018

Sot është bërë publik lajmi se Ministria e Jashtme i ka dorëzuar Presidentit të Republikës kërkesën për marrjen e plotfuqisë për negociatorët që do të përfshihen në bisedime me Greqinë.

Pas Nishanit, Meta takon ish Presidentin Bamir Topi

Java News - 14.02.2018

Pas takimit që zhvilloi me ish-presidentin Bujar Nishani kreu i shtetit Ilir Meta ka pritur në një vizitë ish presidentin Bamir Topi. Burime nga Presidenca bënë me dije se kjo lëvizje vjen pas ...

Negociatat me Greqinë, Bushati letër Presidentit Meta

SOT - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka kërkuar sot zyrtarisht nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, për të marrë plotfuqinë për të nisur negociatat me Greqinë.

Marrëveshja e detit me Greqinë është në dorën e Ilir Metës

Albeu.com - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati sot ka ndërmarrë hapin e madh për të nisur negociatat me shtetin grek . Mësohet se zyrtarisht, Bushati i ka kërkuar Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ...

Negociatat me Greqinë/ Bushati i çon letër Metës, ja kë takon presidenti për t’u konsultuar

BalkanWeb - 14.02.2018

TIRANE- Pasi kërkesa e Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme mbërriti në zyrën e presidentit të Republikës Ilir Meta, ky i fundit ka nisur lëvizjet e tij për konsultim.

Negociatat me Greqinë, Bushati kërkon “bekimin” e Metës! Presidenti nis konsultat me...

Gazeta Express - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i ka dërguar një shkresë zyrtare Presidentit Ilir Meta mbrëmjen e djeshme, për të kërkuar plotfuqishmërinë në lidhje me nisjen e negociatave dypalëshe mes Shqipërisë ...

​Bushati i kërkon Metës "lejen" për negociatat me Greqinë

Gazeta Express - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, i ka kërkuar sot zyrtarisht Presidentit të Republikës Ilir Meta, plotfuqishmërinë në lidhje me nisjen e negociatave dypalëshe të Shqipërisë dhe ...

Negociatat me Greqinë, Bushati letër Presidentit Meta për fillimin zyrtar të bisedimeve

BalkanWeb - 14.02.2018

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati i ka dërguar një letër Presidentit Ilir Meta ditën e sotme. Përmes saj, ministri Bushat i ka kërkuar zyrtarisht Kreut të Shtetit ...

Çështja e “detit” në dorë të Ilir Metës: Presidenti kërkon ndihmën e Sali Berishës, takim “kokë më kokë” në Presidencë

Gazeta Tema - 14.02.2018

Presidenti Ilir Meta ka nisur takimet me ish-krerët e shtetit për t’u konsultuar në lidhje me dialogun me Greqinë. Pas letrës së ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati drejtuar presidentit, për ...

Negociatat me Greqinë/ Meta konsultohet me Nishanin për kërkesën e Bushatit

Java News - 14.02.2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati i ka kërkuar zyrtarisht Presidentit të Republikës, Ilir Meta, plotfuqishmërinë në lidhje me nisjen e negociatave dypalëshe të Shqipërisë dhe Greqisë.

Bushati i kërkon plotfuqishmërinë Metës për marrëveshjen me Greqinë

Durres Lajm - 14.02.2018

Ditmir Bushati, ministri i Punëve të Jashtme i ka kërkuar presidentin Meta plotfuqishmërinë në lidhje me nisjen e negociatave dypalëshe të Shqipërisë dhe Greqisë, ku përfshihet çështja e detit, ligji ...

Negociatat me Greqinë, Bushati i kërkon plotfuqishmërinë Presidentit

Java News - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i ka kërkuar sot zyrtarisht Presidentit të Republikës plot-fuqishmërinë, në lidhje me fillimin zyrtar të negociatave me Greqinë.

Negociatat me Greqinë, Bushati bën lëvizjen e papritur, kërkesë Metës për…

Gazeta Tema - 14.02.2018

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati i ka kërkuar zyrtarisht Presidentit të Republikës, Ilir Meta, plotfuqishmërinë në lidhje me nisjen e negociatave dypalëshe mes Shqipërisë dhe ...

LSI propozon kthimin e vendit nga Republikë Parlamentare në… Presidenciale

Java News - 14.02.2018

Ish ministri i LSI, madje i Drejtesise, propozon kthimin e republikes parlamentare me ‘koke poshte’, duke e kthyer ate ne republike presidenciale, meqe ish kryetari i tij tani eshte President.

Falja e detit Greqisë, Bushati kërkon nga Meta plotfuqinë për negociata

LajmiFundit - 14.02.2018

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka kërkuar sot zyrtarisht nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, për të marrë plotfuqinë për të nisur negociatat me Greqinë.