TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hahn deklarohet pas takimit me Thaçin

Zeri - 15.04.2019

Johanes Hahn, Komisionari për Zgjerim nga Bashkimi Evropian, ka treguar se për çfarë ka biseduar sot me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në takimin e tyre në Bruksel.

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

Top Channel - 15.04.2019

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Zeri - 15.04.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn.

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Botasot - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...

Uashingtoni është larguar nga Ballkani, Hahn: Nuk është problem

Mapo - 15.04.2019

Vëzhguesit e vëmendshëm të politikës mund ta kenë vënë re që roli i SHBA në rajon nuk është më si dikur. Por tashmë e përditshmja e njohur amerikane, Washington Post, shkruan se Uashingtoni është ...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve?

Telegrafi - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor ...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

Zeri - 15.04.2019

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Lajmi.net - 15.04.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn.

Haradinaj sërish godet Federica Mogherinin dhe Johannes Hahnin: Na e humbën 1 vit me deklaratat për kufijtë

Gazeta Express - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve?

Almakos - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor ...

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

Alsat - 13.04.2019

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së ...

Integrimi/ Hahn: Dritare reale mundësish për Ballkanin Perëndimor

BalkanWeb - 13.04.2019

Komisioneri për zgjerimin në Bashkimin Europian Johannes Hahn thekson në një artikull se Ballkani Perëndimor ka një dritare të vërtetë mundësish. “Bashkimi Evropian ka kohë që është angazhuar ...

Hahn: Shqipëria një shembull pozitiv në rajon

Gazeta Express - 13.04.2019

Komisioneri për Zgjerim Johannes Hahn ka folur mbi perspektivën e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian. Ai ka thënë se të dyja këto shtete janë një shembull i mirë se si ...

Integrimi i Ballkanit në BE, Hahn: Shqipëria, shembull pozitiv!

Java News - 13.04.2019

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka komentuar ecurinë e Shqipërisë në rrugën për integrimin në Bashkimin Europian. Në një intervistë për mediat e huaja, Hahn ka marrë Shqipërinë dhe ...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

Ina - 15.04.2019

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Koha.net - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...

Hahn insiston në arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

Zeri - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin

Almakos - 13.04.2019

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin Perëndimor e vlerëson si të rëndësisë së ...

Hahn: Shqipëria e Maqedonia e Veriut shembull pozitiv, pranimi në BE sfidë

Botasot - 13.04.2019

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johannes Hahn thotë se BE është e angazhuar në rajon dhe ka mbështetur të ardhmen e saj si pjesë e integrale e BE.

Integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE, ja çfarë thotë Hahn për Shqipërinë

SOT - 13.04.2019

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka komentuar ecurinë e vendeve të Ballkanit Perëndimor në rrugën për integrimin në Bashkimin Europian.

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Alsat - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Lajmi.net - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin

Telegrafi - 13.04.2019

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin Perëndimor e vlerëson si të rëndësisë së ...

Johannes Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shembuj pozitiv, ja sfida për pranimin e tyre në BE

Gazeta Tema - 13.04.2019

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johannes Hahn thotë se BE është e angazhuar në rajon dhe ka mbështetur të ardhmen e saj si pjesë e integrale e BE.

Haradinaj i ashpër me Mogherinin e Hahnin, kërkon nga BE-ja të refuzojë thirrjet për tragjedi të reja në Ballkan ...

Telegrafi - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian ...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

Gazeta Express - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin

Botasot - 13.04.2019

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin Perëndimor e vlerëson si të rëndësisë së ...

S’ka datë për negociatat, Hahn: Shqipëria shembull pozitiv

Mapo - 13.04.2019

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka komentuar ecurinë e vendeve të Ballkanit Perëndimor në rrugën për integrimin në Bashkimin Europian.

Haradinaj i ashpër me Mogherinin e Hahnin, kërkon nga BE-ja të refuzojë thirrjet për tragjedi të reja në Ballkan

Shqipmedia - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian ...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Tetova Sot - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

Gazeta Express - 13.04.2019

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së ...

Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shembuj pozitiv

Almakos - 13.04.2019

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johannes Hahn thotë se BE është e angazhuar në rajon dhe ka mbështetur të ardhmen e saj si pjesë e integrale e BE.

Haradinaj reagon ashpër ndaj BE-së: Shkëmbimi i kufijve, një ide monstruoze

Albeu.com - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian ...

Hahn: Zgjidhja e emrit të Maqedonisë së Veriut shpresë për zgjidhjen e konflikteve tjera

Botasot - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor ...

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

Flaka - 13.04.2019

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së ...

Johannes Hahn: Integrimi në BE sfida kryesore e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, duhet të vijohet me reformat

SOT - 14.04.2019

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Johannes Hahn ka deklaruar dje se integrimi në BE mbetet sfida kryesore e Ballkanit. Në një deklaratë, Hahn ka marrë si një shembull pozitiv Shqipërinë dhe ...

Hahn thotë se ka marrëveshje finale Kosovë-Serbi, por a përfshihet shkëmbimi i territoreve?

Albeu.com - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn , ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin ...

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

Shqipmedia - 13.04.2019

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së ...

Hahn: Pranimi i Ballkanit në BE është një sfidë që kërkon përpjekje

Mapo - 14.04.2019

Bashkimi Evropian ka kohë që është angazhuar fuqimisht në rajon dhe ka mbështetur të ardhmen si pjesë integrale e BE, është shprehur komisioneri evropian, Johannes Hahn.

Hahn: Shkëmbim territoresh, nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

BalkanWeb - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin

Ina - 13.04.2019

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin Perëndimor e vlerëson si të rëndësisë së ...

Ndryshimi i kufijve, Hahn: Mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

Java News - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

Tetova Sot - 13.04.2019

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së ...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të diskutohet nëse duan…

Koha.net - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Hahn: Shkëmbim territoresh, nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

Durres Lajm - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Bashkimi Europian merr në drejtim rajonin e Ballkanit Perendimor

RTSH - 15.04.2019

Tashmë Bashkimi Europian ka marrë rolin e timonierit në rajonin e Ballkanit Perendimor dhe këtë e bën të qartë Johanes Hahn dhe e konfirmon një analizë e The Uashington Post për rajonin.

Johannes Hahn: Marrëveshje e mundshme mes Kosovës dhe Serbisë

ABC News - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.