TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj: Mosarritja e marrëveshjes Kosovë – Serbi mundëson shtrirjen e agjendës së Rusisë në Ballkan

Lajmi.net - 12.06.2019

Kreu i ekzekutivit po ashtu ka thënë se çështjet e pa përfunduara në mes të Kosovës dhe Serbisë lenë hapësirë që Rusia ta shtrijë agjendën e saj në Ballkanin Perëndimor.

Haradinaj: Mosarritja e marrëveshjes Kosovë – Serbi rrezikon rajonin

Koha.net - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se mosarritja e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë e rrezikon rajonin dhe është hapësirë e mrekullueshme që Rusia të shtrijë agjendën e vet ...

Haradinaj: E dhimbshme që nuk u kuptua drejt kërkesa jonë për anëtarësim në Interpol

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri I Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën e mbajtur sot për paqe, ka folur për sfidat e shtetit të Kosovës, raporton Bota sot ‘’Paqja është sfidë.

Haradinaj: Rusia do ta shtrijë agjendën e saj në Ballkan, nëse s’ka marrëveshje me Serbinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet liri. Gjatë fjalimit të tij para të pranishmëve Haradinaj ka shprehur falënderimin e tij për ...

Haradinaj: Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, i bëjmë thirrje për pajtim Serbisë

Alsat - 12.06.2019

Në fjalimin e tij në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova është e interesuar për pajtim për Serbinë. Haradinaj ka thënë se Kosova i bën thirrje Serbisë ...

Thaçi e Rama e dëgjojnë edhe një herë Haradinajn: Vuçiqi ta njohë Kosovën në këta kufij

Gazeta Express - 12.06.2019

Në fjalën e tij para të pranishmëve me rastin e e ceremonisë të 20-vjetorit të hyrjes së NATO’së në Kosovë, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Kosova është e gatshme që të ...

Haradinaj thirrje Vuçiç: Njih Kosovën, gati të pajtohemi me Serbinë

ABC News - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është shprehur se Kosova është e gatshme të pajtohet me Kosovën. “Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë me u pajtuar me Serbinë.

Haradinaj në përvjetorin e çlirimit, i bën thirrje Serbisë për pajtim

Medial - 12.06.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit po ngjason verës së vitit 1999 kur ne veçse ishim të çliruar, duke ju referuar kështu ...

Haradinaj: ''Spastrimi etnik dhe tremat e vdekjes u ndalën nga ju president''

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në fjalimin para qytetarëve ka falenderuar presidentin Clinton për ndihmën e dhënë Kosovës, raporton Bota sot.

Haradinaj i bënë thirrje Serbisë për pajtim: Këtë e bëjmë në shenjë mirënjohje ndaj SHBA-ve

Telegrafi - 12.06.2019

Në 20 vjetorin e shënimit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj ka thënë se populli i Kosovës guxon që të pajtohet me ...

Ramush Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë me u pajtu me Serbinë

Gazeta Tema - 12.06.2019

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i ...

Kosova është atdheu i të gjithëve që jetojnë këtu, tha Haradinaj

Kosova Live - 12.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mbajti fjalim në tubimin qendror për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Haradinaj takon Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri I Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se është takuar me në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Christian Helbach, me të cilin kanë biseduar për shumë procese të rëndësishme për ...

Haradinaj takon diplomatin gjerman për Ballkan

Gazeta Express - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës ka pritur sot në takim pune drejtorin për Ballkan në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Christian Helbach. Haradinaj përmes faqes së tij në Facebook ka shkruar se në këtë ...

Haradinaj: Gjermania mbetet një ndër partnerët kryesor strategjik të Kosovës

Medial - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim drejtorin për Ballkan në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Christian Helbach, me të cilin ka biseduar për proceset nëpër të cilat po ...

Gjermania e Franca vështirë se do ta bindin Kosovën e Serbinë t’i rikthehen dialogut

Gazeta Express - 11.06.2019

Samiti i Parisit, i cili është parë si një mundësi për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi, po del të jetë një përpjekje e vështirë. Më 1 korrik do të mbahet Samiti i Parisit mirëpo, dy fuqitë më të ...

Haradinaj mbështet thirrjen e SHBA-së për njohje reciproke Kosovë-Serbi

Evropaelire - 11.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e mbështeti deklaratën e Shtëpisë së Bardhë, e cila u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë, të arrijnë marrëveshje që do të mundësojë njohjen reciproke.

Haradinaj: Marrëveshje kornizë, si garanci për vijimin e dialogut me Serbinë

Albeu.com - 11.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj , në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë, ka folur për vazhdimin e dialogut me Serbinë.

Haradinaj: Na duhet një marrëveshje kornizë për temat, si garanci për vazhdimin e dialogut me Serbinë

Gazeta Express - 11.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë, ka folur për vazhdimin e dialogut me Serbinë.

Haradinaj: Samiti i Parisit mund të dështojë, por Kosova është që të mbahet

Zhurnal - 11.06.2019

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës është duke u përgatitur për Samitin e Parisit që është planifikuar të mbahet më 1 korrik.

Haradinaj thotë se pa një kornizë të marrëveshjes nuk ka logjikë dialogu Kosovë – Serbi

Koha.net - 11.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se një marrëveshje kornizë për atë se për çka mund të merren vesh Kosova e Serbia është e domosdoshme për të ecur përpara procesi i dialogut.

Haradinaj kërkon të ketë kornizë-marrëveshje për Samitin e Parisit

Telegrafi - 11.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka folur për samitin e Parisit i cili pritet të mbahet më 1 korrik të këtij viti. I pari i Qeverisë, ka thënë se është mirë që si ...

Haradinaj kërkon kornizë të marrëveshjes me Serbinë, përndryshe nuk do të dialogojë

Botasot - 11.06.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë. Haradinaj ka thënë se taksa nuk është pengesë për dialogun Kosovë-Serbi, mirëpo mosgatishmëria ...

Pas vizitës në Gjermani, Haradinaj siguron qytetarët për vizat

BalkanWeb - 11.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është kthyer pak ditë më parë nga vizita e tij zyrtare në Berlin ku është pritur nga Kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Haradinaj: Në 20 vjetorin e çlirimit, i bëjmë thirrje për pajtim Serbisë

SOT - 12.06.2019

Në fjalimin e tij në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova është e interesuar për pajtim për Serbinë Haradinaj ka thënë se Kosova i bën thirrje Serbisë ...

Haradinaj në 20-vjetorin e çlirimit i bën thirrje Serbisë që ta njohë Kosovën

Lajmi.net - 12.06.2019

Në fjalën e tij para të pranishmëve me rastin e ceremonisë të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Kosova është e gatshme që të pajtohet ...

Haradinaj: Në shenjë mirënjohje ndaj SHBA-ve, këtë jemi të gatshëm ta bëjmë ndaj Serbisë

Zeri - 12.06.2019

Në 20-vjetorin e shënimit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj ka thënë se populli i Kosovës guxon që të pajtohet me ...

“Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë me u pajtu me Serbinë”

Mapo - 12.06.2019

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i ...

Kosova i ‘lutet’ Gjermanisë për mbështetje në liberalizimin e vizave

Lajmi.net - 12.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim drejtorin për Ballkan në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Christian Helbach, me të cilin ka biseduar për proceset nëpër ...

Gjermania e Franca vështirë se do ta bindin Kosovën e Serbinë t’i rikthehen dialogut

Lajmi.net - 11.06.2019

Më 1 korrik do të mbahet Samiti i Parisit mirëpo, dy fuqitë më të mëdha evropiane, Gjermania dhe Franca vështirë se do ta bindin Kosovën e Serbinë që të rikthehen në tryezën e bisedimeve.

Haradinaj mbështet thirrjen e SHBA-së për njohje reciproke Kosovë-Serbi

Alsat - 11.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e mbështeti deklaratën e Shtëpisë së Bardhë, e cila u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë, të arrijnë marrëveshje që do të mundësojë njohjen reciproke.

Dialogu me Serbinë/ Haradinaj: Na duhet një marrëveshje kornizë për temat, deri tek njohja reciproke

Java News - 11.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë, ka folur për vazhdimin e dialogut me Serbinë.

Haradinaj kërkon kornizë të marrëveshjes me Serbinë, përndryshe nuk do të dialogojë

Lajmi.net - 11.06.2019

Haradinaj ka thënë se taksa nuk është pengesë për dialogun Kosovë-Serbi, mirëpo mosgatishmëria për njohje është ajo që e pengon këtë proces, raporton lajmi.net.

Pas vizitës në Gjermani, Haradinaj siguron qytetarët për vizat

Durres Lajm - 11.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është kthyer pak ditë më parë nga vizita e tij zyrtare në Berlin ku është pritur nga Kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Thaçi e Rama e dëgjojnë edhe një herë Haradinajn: Vuçiqi ta njohë Kosovën në këta kufij

Botasot - 12.06.2019

Në fjalën e tij para të pranishmëve me rastin e e ceremonisë të 20-vjetorit të hyrjes së NATO’së në Kosovë, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Kosova është e gatshme që të ...

Kritikohet ashpër thirrja e Haradinajt për pajtim me Serbinë: Askund në botë nuk ka ndodhur viktima t’i kërkoj pajtim ...

Botasot - 12.06.2019

Në 20 vjetorin e shënimit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Serbisë për pajtim. I pari i qeverisë ka thënë se populli i Kosovës guxon që të ...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë me u pajtu me Serbinë

Albeu.com - 12.06.2019

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës , kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli ...

Haradinaj: Gjermania mbetet partneri kryesor i Kosovës

Koha.net - 12.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim drejtorin për Ballkan në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Christian Helbach, me të cilin ka biseduar për proceset nëpër ...

Gjermania e Franca vështirë se do ta bindin Kosovën e Serbinë t’i rikthehen dialogut

Zeri - 11.06.2019

Samiti i Parisit, i cili është parë si një mundësi për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi, po del të jetë një përpjekje e vështirë. Më 1 korrik do të mbahet Samiti i Parisit mirëpo, dy fuqitë më të ...

Shtëpia e Bardhë deklaratë në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës: Dialogu, e vetmja rrugë

Top Channel - 11.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e mbështeti deklaratën e Shtëpisë së Bardhë, e i kërkonte Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje që ...

Haradinaj kërkon kornizë të marrëveshjes me Serbinë, përndryshe nuk do të dialogojë

Zeri - 11.06.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë. Haradinaj ka thënë se taksa nuk është pengesë për dialogun Kosovë-Serbi, mirëpo mosgatishmëria ...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi

BalkanWeb - 12.06.2019

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i ...

Haradinaj priti në takim drejtorin për Ballkan në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Christian Helbach

Telegrafi - 12.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim drejtorin për Ballkan në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Christian Helbach, me të cilin ka biseduar për proceset nëpër ...

Haradinaj në takim me Helbach, diskutojnë për vizat dhe dialogun

Zhurnal - 12.06.2019

Prishtinë, 12 qershor – Zhurnal.mk – Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pritur në takim drejtorin për Ballkan në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Christian Helbach, me të cilin ka biseduar për ...