TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skandali i korrupsionit, dorëhiqet presidenti i Afrikës së Jugut, Jacob Zuma

SOT - 14.02.2018

Jacob Zuma është dorëhequr sonte nga posti i presidentit të Afrikës së Jugut, duke u dorëzuar ndaj presionit të akumuluar nga skandalet e korrupsionit që i kanë shterruar mbështetjen e partisë së tij ...

Afrika e Jugut: kërkohet dorëheqja e Presidentit Zuma

VOA - 14.02.2018

Partia në pushtet në Afrikën e Jugut thotë se po bën përgatitje për një mocion parlamentar ditën e enjte për t’ia hequr votëbesimin Presidentit Jacob Zuma, në se ai nuk jep dorëheqjen menjëherë.

Thirrje për dorëheqjen e Presidentit të Afrikës së Jugut

VOA - 13.02.2018

Partia qeverisëse e Afrikës së Jugut po i kërkon anëtarit më të rëndësishëm të saj, Presidentit Jacob Zuma, të japë dorëheqjen nga detyra. Por Zuma ende nuk është pajtuar me këtë kërkesë dhe nuk po ...