TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ja cili është trajneri më i paguar në Serie A

Lajmi.net - 11.09.2019

La Gazzetta dello Sport hartoi një listë të trajnerëve që fitojnë më shumë këtë sezon dhe zbuloi se jo vetëm që Conte po printe për edicionin e sivjetëm 2019/20, por edhe historinë e futbollit ...

Trajneri më i paguar në Serie A, çuditërisht këtu nuk fiton Juve

BalkanWeb - 11.09.2019

Një ditë më parë, “La Gazzetta dello Sport” bëri publik pagat e të gjithë lojtarëve që aktivizohen në Serie A. Në listën e milionerëve kishte një dominim absolut nga ana e Juventusit.

Trajnerët më të paguar në Itali, Conte nuk ka rivalë

SuperSport - 11.09.2019

Antonio Conte nuk ka rivalë përsa i përket garës së trajnerëve më të paguar në Serie A. Për të rikthyer në majat e futbollit italian zikaltër kanë vendosur që top-playerin e vërtetë ta kenë në stol ...

Parlamenti italian i jep votëbesimin qeverisë Conte

SOT - 10.09.2019

Deputetët italianë votuan djenë mbrëmje me një mazhorancë të gjerë besimin e qeverisë së re të Giuseppe Conte, në përfundim të një dite me debate të ashpra në Dhomën e Ulët të Parlamentit.

​Parlamenti italian ia jep besimin qeverisë Conte

Zhurnal - 10.09.2019

Deputetët italianë votuan sot në mbrëmje me një mazhorancë të gjerë besimin e qeverisë së re të Giuseppe Conte, në përfundim të një dite plot debate të ashpra në Dhomën e Ulët të Parlamentit.

Parlamenti italian voton besimin për qeverinë Conte

Koha.net - 10.09.2019

Romë, 10 shtator – Deputetët italianë votuan dje në mbrëmje me një mazhorancë të gjerë besimin e qeverisë së re të Giuseppe Conte, në përfundim të një dite plot debate të ashpra në dhomën e ulët të ...

Qeveria e re “Conte 2” merr votëbesimin në Parlamentin e Italisë. Ja si u votua

BalkanWeb - 09.09.2019

Qeveria e re italiane ‘Conte 2’ e formuar nga Partia Demokratike dhe Lëvizja “Pesë Yje”t ka marrë këtë mbrëmje votëbesimin e Parlamentit. Mediat vendase shkruajnë se votëbesimi i qeverisë së re ka ...

Qeveria “Conte 2” merr votëbesimin në Dhomën e Deputetëve

Durres Lajm - 09.09.2019

Qeveria e re “Conte 2” ka mundur të marrë votëbesimin e dhomës së deputetëve. Në këtë votëbesim ishin 343 vota pro, 263 kundër dhe 3 abstenim. “Ky projekt politik shënon fillimin e një sezoni të ri ...

Trajnerët më të paguar në Itali, Conte nuk ka rivalë

Gazeta Tema - 11.09.2019

Antonio Conte nuk ka rivalë përsa i përket garës së trajnerëve më të paguar në Serie A. Për të rikthyer në majat e futbollit italian zikaltër kanë vendosur që top-playerin e vërtetë ta kenë në stol ...