TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Donald Tusk: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë gjithçka për negociatat

Top Channel - 12.06.2019

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian duhet hapë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, por paralajmëroi gjithashtu se ky vendim nuk do të ...

Pendarovski për kërkesat turke për ekstradim: Duhet të ndjekim politikat e BE-së

Telegrafi - 12.06.2019

Presidenti Stevo Pendarovski sot nga Brukseli rekomandoi se për kërkesën zyrtare e Ankarasë për ekstradimin e disa personave të dyshuar për veprimtari terroriste, Maqedonia e Veriut duhet të ndjekë ...

BE-ja do të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V.

Evropaelire - 12.06.2019

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë ...

Tusk, pesimist për datën e bisedimeve

Alsat - 12.06.2019

Disa nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk janë të gatshme të pranojnë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut gjatë qershorit, pranoi presidenti i Këshillit Evropian ...

Pendarovski: Duam shansë të merituar, Tusk: Data për negociata është çështje kohe, nuk ka më dilema

Zhurnal - 12.06.2019

Bruksel, 12 qershor – Zhurnal.mk – Sot pas takimit mes presidentit të vendit Stevo Pendarovski dhe kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk, që të dy dolën për pres konferencë sa i përket takimit, ...

TUSK: Është i mundur vetëm një vendim – fillim i negociatave me Maqedoninë e Veriut

Medial - 12.06.2019

Personalisht besoj se është i mundur vetëm një vendim – fillim i negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për anëtarësim në BE sipas rekomandimit të Komisionit Evropian, theksoi kryetari ...

Tusk për negociatat: Vendet anëtare të BE kërkojnë kohë

ABC News - 12.06.2019

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk ka deklaruar se çështja që shtrohet aktualisht nuk është nëse duhen hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, por kur duhet bërë kjo.

Negociatat për në BE do të hapen për Shqipërinë? Presidenti i Këshillit Europian shuan të gjithë zërat

SOT - 12.06.2019

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk me anë të një reagim ka dhënë dritën jeshile për sa i përket hapjes së negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Konferenca e përbashkët për media e presidentit të Këshillit Evropian Donald Tusk dhe Presidentit Stevo Pendarovski në ...

Alsat - 12.06.2019

Gjatë dy viteve të fundit vendi juaj ka adresuar të gjitha çështjet që ka pritur BE-ja të realizohen. Unë nuk dua të paragjykoj vendimin e vendeve anëtare në lidhje me fillimin e negociatave për ...

Tusk: vendimi për hapjen e negociatave për Maqedoninë jo ditët e ardhshme

Antpress - 12.06.2019

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk ka deklaruar se çështja që shtrohet aktualisht nuk është nëse duhen hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, por kur duhet bërë kjo.

Presidenti Pendarovski për vizitë në Bruksel, pret konfirmim për datën për negociata

Zhurnal - 12.06.2019

Shkup, 12 qershor, zhurnal.mk – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pas e mori detyrën.

Pendarovski në Bruksel, Zaevi në Berlin, “misioni i pamundur”!

Ina - 12.06.2019

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski dje përmes një linje çarter nga Shkupi ka udhëtuar në Bruksel, ku sot pritet të fillojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së, informon INA.

Pendarovski për kërkesat turke për ekstradim: Duhet të ndjekim politikat e BE-së

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Stevo Pendarovski sot nga Brukseli rekomandoi se për kërkesën zyrtare e Ankarasë për ekstradimin e disa personave të dyshuar për veprimtari terroriste, Maqedonia e Veriut duhet të ndjekë ...

Pendarovski para vizitës në Bruksel: Pres marrjen e datën nga BE-ja

Portalb - 11.06.2019

Nesër ekipi i presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), Stevo Pendarovski do të udhëtojë për në Bruksel, për të realizuar vizitën e parë.

BE-ja do të shtyjë nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Lajmi.net - 12.06.2019

“Unë personalisht besoj se duhet të ketë vetëm një vendim: për të nisur negociatat, bazuar në rekomandimet e Komisionit Evropian”, ka thënë Tusk në një konferencë të përbashkët me presidentin ...

Pendarovski: A do të ishte e ndershme nëse Shqipëria në vitin 2008 nuk anëtarësohej në NATO, për shkak të kontestit të ...

Telegrafi - 11.06.2019

Kryetari i ri i shtetit Stevo Pendarovski, para vizitës së tij të parë në Bruksel, në një intervistë për Deutsche Welle, ka dhënë vlerësimet e tij në lidhje me negociatat e vendit me Bashkimin ...

Shqipëria e Maqedonia e Veriut në BE? Tusk: Disa vende s’janë gati

BalkanWeb - 12.06.2019

Disa nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk janë të gatshme të pranojnë fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë gjatë qershorit, deklaroi Presidenti i ...

Tusk: Tani duhet të ketë vetëm një vendim, hapja e negociatave me Shqipërinë

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk me anë të një reagim ka dhënë ‘dritën jeshile’ për sa i përket hapjes së negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Donald Tusk: Maqedonia e Veriut ka bërë gjithçka që është pritur

Telegrafi - 12.06.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka udhëtuar për vizitën e tij të parë zyrtare në Bruksel, ku ka realizuar takim edhe me kryetarin e Këshillit të Evropës Donald Tusk.

Presidenti Pendarovski për vizitë në Bruksel, pret konfirmim për datën për negociata

Medial - 12.06.2019

Bruksel, 12 qershor 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pas e mori ...

Pendarovski priti delegacion të Gjykatës kushtetuese të Bullgarisë

Ina - 10.06.2019

Presidenti Stevo Pendarovski sot priti delegacion të Gjykatës kushtetuese të Republikës së Bullgarisë, që po qëndron për vizitë në Gjykatën kushtetuese të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

‘Negociatat’, Panderovski dhe Zaev takime me zyrtarë të BE

BalkanWeb - 12.06.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka udhëtuar drejt Brukselit ku pritet të vazhdojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së.

Delegacioni i Gjykatës kushtetuese bullgare në takim me kryeministri Zaev

Medial - 10.06.2019

Shkup, 10 qershor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska dhe sekretari i përgjithshëm i Qeverisë, Dragi Rashkovski, sot u takua me ...

Pendarovski: Pres thellimin e bashkpunimit midis gjykatave

Flaka - 10.06.2019

Presidenti Stevo Pendarovski ka pritur një delegacion nga Gjykata Kushtetuese e R.Bullgarisë, i cili po qëndron për vizitë Gjykatën Kushtetuese të Maqedonisë së Veriut.

Pendarovski para vizitës në Bruksel: Pres marrjen e datën nga BE-ja

Tetova Sot - 11.06.2019

Nesër ekipi i presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), Stevo Pendarovski do të udhëtojë për në Bruksel, për të realizuar vizitën e parë.

A do të ishte e ndershme nëse Shqipëria në vitin 2008 nuk anëtarësohej në NATO, për shkak të kontestit të emrit tonë, ...

Zhurnal - 11.06.2019

Shkup, 11 qershor, zhurnal.mk – Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, para vizitës së tij të parë në Bruksel, në një intervistë për Deutsche Welle, ka dhënë vlerësimet e tij në lidhje me negociatat ...

Donald Tusk: Maqedonia e Veriut ka bërë gjithçka që është pritur

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka udhëtuar për vizitën e tij të parë zyrtare në Bruksel, ku ka realizuar takim edhe me kryetarin e Këshillit të Evropës Donald Tusk.

Presidenti Pendarovski për vizitë në Bruksel, pret konfirmim për datën për negociata

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pas e mori detyrën.

Pendarovski priti delegacion të Gjykatës kushtetuese të Bullgarisë

Botasot - 10.06.2019

Presidenti Stevo Pendarovski sot priti delegacion të Gjykatës kushtetuese të Republikës së Bullgarisë, që po qëndron për vizitë në Gjykatën kushtetuese të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Pendarovski: Pres thellimin e bashkëpunimit midis gjykatave

Tetova Sot - 10.06.2019

Presidenti Stevo Pendarovski ka pritur një delegacion nga Gjykata Kushtetuese e R. Bullgarisë, i cili po qëndron për vizitë Gjykatën Kushtetuese të Maqedonisë së Veriut.

BE-ja do të nisë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por më vonë

Koha.net - 12.06.2019

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë ...

Pendarovski: A do të ishte e ndershme nëse Shqipëria në vitin 2008 nuk anëtarësohej në NATO

Botasot - 11.06.2019

Kryetari i ri i shtetit Stevo Pendarovski, para vizitës së tij të parë në Bruksel, në një intervistë për Deutsche Welle, ka dhënë vlerësimet e tij në lidhje me negociatat e vendit me Bashkimin ...

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave

Alsat - 12.06.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit.

Zyrtare, Donald Tusk: Shtyhet hapja e negociatave Shqipëri-BE

LajmiFundit - 12.06.2019

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të nisë bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mirëpo ka paralajmëruar se nuk do të ketë ...

Pendarovski për vizitë në Bruksel: Pres konfirmimin për datën e negociatave

Telegrafi - 12.06.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit.

Pendarovski për vizitë në Bruksel: Pres konfirmimin për datën e negociatave

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit.

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave

Tetova Sot - 12.06.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit.