TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump: Po tregohemi "agresivë" për çështjen Khashoggi

VOA - 11.10.2018

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara po tregohen "shumë agresive" në përpjekjet për të zbuluar se çfarë ka ndodhur me gazetarin saudit, i cili është zhdukur prej një jave, pas hyrjes në ...

Senati Amerikan i kërkon Trumpit “hetim për gazetarin Khashoggi”

Portalb - 11.10.2018

Komiteti i Senatit Amerikan për Marrëdhëniet me Jashtë i ka kërkuar presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, fillimin e hetimeve në kuadër të “Ligjit Global Magnitsky për përgjegjësitë e të drejtave të ...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

Botasot - 11.10.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga ...

E fejuara e gazetarit të zhdukur Khashoggi flet për Anadolu Agency

Medial - 11.10.2018

SEMRA ORKANSTAMBOLL (AA) – E fejuara e gazetarit të humbur saudit Jamal Khashoggi tha se deklaratat e bëra nga zyrtarët sauditë nuk janë “as të mjaftueshme, e as të kënaqshme”.Në një intervistë ...

Princi totalitar, miku i dyshimtë i Trump në Lindjen e Mesme

Top Channel - 11.10.2018

Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit që tani ...

Zhdukja e gazetarit, Trump kërkon përgjigje

ABC News - 11.10.2018

Presidenti amerikan ka kërkuar përgjigje nga Arabia Saudite lidhur me zhdukjen e gazetarit në konsullatën saudite në Stamboll. Ai thotë se do t’i shkojë deri në fund këtij rasti.

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

Evropaelire - 11.10.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet ...

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

VOA - 10.10.2018

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, ...

Misteri që po mban pezull botën: Ku u zhduk Jamal Khashoggi

Mapo - 10.10.2018

Arabia Saudite nuk e ka lejuar Turqinë që të futet në konsullatën e saj në Stamboll, ku u zhduk gazetari dhe kritiku i qeverisë saudite, Jamal Khashoggi.

Mediat turke publikojnë pamjet, pretendojnë se shihet zinxhiri i ngjarjeve në ditën e rrëmbimit të gazetarit saudit ...

Telegrafi - 10.10.2018

Zyrtarët e forcave speciale Saudite, zyrtarët e inteligjencës, rojet kombëtare dhe një ekspert i forenzikës thuhet se ishin në mesin e një ekipi prej 15 personash të lidhur me zhdukjen në Stamboll të ...

“SHBA e gatshme të ofrojë çdo lloj ndihme në rastin Khashoggi”

Portalb - 10.10.2018

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence tha se SHBA-të janë të gatshme të ofrojnë çdo mbështetje në lidhje me fatin e gazetarit Jamal Khashoggi i cili u zhduk që nga 2 tetori kur hyri në Konsullatën e ...

NYT: Gazetari është vrarë me urdhër të drejtuesve të lartë të Arabisë Saudite

ABC News - 10.10.2018

Media amerikane Neë York Times, duke cituar autoritetet turke, shkruan në një artikull se gazetari Khashoggi është vrarë brenda konsullatës Saudite në Stamboll.

SHBA reagon me kujdes ndaj zhdukjes së gazetarit saudit

VOA - 10.10.2018

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo po i bën thirrje Arabisë Saudite që të mbështesë një hetim të plotë dhe transparent mbi zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, një banor i përhershëm ...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

Evropaelire - 11.10.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga ...

Princi totalitar, miku i dyshimtë i Trump në Lindjen e Mesme

Medial - 11.10.2018

Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit që tani ...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

Botasot - 11.10.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet ...

Gazeta turke "identifikon skuadrën vrasëse" të gazetarit saudit

Evropaelire - 10.10.2018

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një "skuadër vrasëse" prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit.

Zhdukja e kritikut saudit, mediet turke publikojnë fotot e “skuadrës së eliminimit”

Top Channel - 10.10.2018

Mediet turke pranë presidentit Erdogan publikuan këtë të mërkurë pamjet e asaj që përshkruhet si “skuadër eliminimi” prej 15 anëtarësh, e cila pretendohet të jetë dërguar me objektivin për të vrarë ...

Britania sfidon A.Saudite për rastin e gazetarit Khashoggi

Evropaelire - 10.10.2018

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt i ka thënë Arabisë Saudite se Britania është duke pritur përgjigjje urgjente lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi.

KE pret që Riadi të kumtojë se çka ka ndodhur me gazetarin Kashogi

Idividi - 10.10.2018

Bruksel/Stamboll, 9 tetor 2018 (MIA) - Komisioni Evropian me vëmendje po e ndjek rastin e gazetarit saudit Xhamal Kashogi, deklaroi sot zëdhënësi i Komisionit.

Erdogan: Sauditët të dëshmojnë se Kashogi e braktisi konsullatën

Idividi - 10.10.2018

Stamboll, 8 tetor 2018 (MIA) - Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se konsullata e Arabisë Saudite në Stamboll duhet të dëshmojë nëse gazetari disident dhe shkrimtari Xhamal kashogi e ka ...

"Uashington Post": Kashogi ka hyrë në Konsullatën saudite, por nuk ka dalë

Idividi - 10.10.2018

Uashington/ Stamboll, 9 tetor 2018 (MIA) - Gazeta Uashington Post për të cilën ka punuar gazetari i zhdukur Xhamal Kashogi, ka publikuar fotografi ku shihet se si ai hyn në Konsullatën në Stamboll ...

Arabia Saudite i ftoi ekspertët turq në Konsullatën në Stamboll

Idividi - 10.10.2018

Riad, 9 tetor 2018 (MIA) - Arabia Saudite sot ftoi ekspertë dhe persona kompetentë turq që ta vizitojnë Konsullatën e saj në Stamboll për shkak të rastit me zhdukjen e gazetarit Xhamal Kashogi nga ...

Turqi, autoritetet do të kontrollojnë selinë diplomatike për gazetarin

ABC News - 10.10.2018

Turqia ka marrë konfirmimin e Arabisë Saudite për të kontrolluar konsullatën e saj në Stamboll, për shkak të hetimeve për gazetarin e zhdukur të martën e kaluar.

Erdogan kërkon që Arabia Saudite të dëshmojë se gazetari i zhdukur e ka braktisur Konsullatën

Idividi - 10.10.2018

Budapest, 8 tetor 2018 (MIA) - Riadi duhet të dëshmojë se gazetari i zhdukur Xhamal Kashogi e ka braktisur Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll. Këtë sot e deklaroi presidenti turk Rexhep Taip ...

SHBA-ja bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

Koha.net - 10.10.2018

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, ...

OKB: Arabia Saudite të bashkëpunojë me Turqinë në rastin Khashoggi

Portalb - 09.10.2018

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë bërë thrirje Arabisë Sauditë që të bashkëpunojë me Turqinë në lidhje me zhdukjen e gazetarit të “Washington Post” Jamal Khashoggi, raporton Anadolu Agency (AA).

Turqia, kërkime brenda Konsullatës saudite për gazetarin e zhdukur

Top Channel - 09.10.2018

Turqia njoftoi se do të hyjë në Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll për të kontrolluar ambientet e saj, pas zhdukjes së mistershme të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, një kritik i ashpër i ...

SHBA, thirrje për një hetim transparent të zhdukjes së gazetarit saudit

VOA - 09.10.2018

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo i ka bërë thirrje Arabisë Saudite që të mbështesë një hetim të plotë dhe transparent mbi zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, i cili nuk është parë që ...

Pompeo: Arabia Saudite të mbështesë hetimet për gazetarin e humbur

SOT - 09.10.2018

Sekretari amerikani shtetit Mike Pompeo bëri thirrje sot që Arabia Saudite të mbështesë hetimet e plota për zhdukjen gazetarit të njohur disident saudit Jamal Khashoggi, i cili është zhdukur pasi ...

Turqia zotohet të nxjerrë në gjyq të gjithë zyrtarët e lidhur me zhdukjen e Khashoggi

SOT - 09.10.2018

Një këshilltar i presidentit të Turqisë tha sot se autoritetet do të nxjerrin para gjyqit të gjithë zyrtarët e arabë të përfshirë në pengmarrjen dhe vrasjen e dyshuar të gazetarit disident saudit ...

Momentet e fundit të gazetarit të zhdukur, kur ai futet brenda konsullatës saudite – Turqia kërkon për furgonin e zi ...

Telegrafi - 09.10.2018

Këto janë pamjet të cilat supozohet se paraqesin pamjet e fundit të gazetarit të njohur saudit, i cili supozohet se mund të jetë vrarë pasi të zhdukej gjatë një vizite në konsullatën e vendit të tij ...

Turqia do hetime në konsullatën saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

Koha.net - 09.10.2018

Turqia ka thënë se do të nisë hetime në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ministria e Jashtme turke ka thënë se Arabia Saudite është ...

Zhdukja e gazetarit/ Turqia do të kontrollojë konsullatën, Arabia Saudite mohon akuzat: Ai është larguar

Gazeta Tema - 09.10.2018

Turqia thotë se do të bëjë një kontroll në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll mbi gazetarin e zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Ministria e jashtme e vendit tha se Arabia Saudite ishte “e hapur ...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

Koha.net - 11.10.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga ...

Miku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

Gazeta Tema - 11.10.2018

Nga Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi ...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

Koha.net - 11.10.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet ...

Gazeta turke "identifikon skuadrën vrasëse" të gazetarit saudit

Botasot - 10.10.2018

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një "skuadër vrasëse" prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit.

Mediat turke publikojnë fotot e “skuadrës së eliminimit”: Ja kush e zhduku gazetarin e njohur

Gazeta Tema - 10.10.2018

Publikimi i fotografive dhe një videoje shton presionin ndaj Arabisë Saudite, një javë pas zhdukjes së Khashoggit, gjatë një vizite që kishte për të bërë në Konsullatë për të tërhequr disa dokumente ...

Britania sfidon A.Saudite për rastin e gazetarit Khashoggi

Botasot - 10.10.2018

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt i ka thënë Arabisë Saudite se Britania është duke pritur përgjigjje urgjente lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi.

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

Botasot - 10.10.2018

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, ...

Turqia, kërkime brenda Konsullatës saudite për gazetarin e zhdukur

Botasot - 09.10.2018

Turqia njoftoi se do të hyjë në Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll për të kontrolluar ambientet e saj, pas zhdukjes së mistershme të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, një kritik i ashpër i ...

Amerika kërkon hetim transparent rreth zhdukjes së gazetarit saudit në Turqi

Tetova Sot - 09.10.2018

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo i ka bërë thirrje Arabisë Saudite që të mbështesë një hetim të plotë dhe transparent mbi zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, i cili nuk është parë që ...

Turqia do të nisë hetime në konsullatën saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

Alsat - 09.10.2018

Turqia ka thënë se do të nisë hetime në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ministria e Jashtme turke ka thënë se Arabia Saudite është ...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

Tetova Sot - 11.10.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga ...

Princi totalitar, miku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

Java News - 11.10.2018

Nga Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi ...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin E zhdukur saudit

RTSH - 11.10.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, premtoi se “do t’i shkojë deri në fund” rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet ...

Gazeta turke “identifikon skuadrën vrasëse” të gazetarit saudit

Tetova Sot - 10.10.2018

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit.

Zhdukja e kritikut saudit, mediet turke publikojnë fotot e “ceulës së eliminimit”

Java News - 10.10.2018

Mediet turke pranë presidentit Erdogan publikuan këtë të mërkurë pamjet e asaj që përshkruhet si “skuadër eliminimi” prej 15 anëtarësh, e cila pretendohet të jetë dërguar me objektivin për të vrarë ...

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

Flaka - 10.10.2018

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, ...