TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BE, 1 miliardë dollarë gjobë bankave; Krijuan kartel për manipulimin e kursit të këmbimit

Top Channel - 16.05.2019

Pesë banka janë gjobitur nga Komisioni Europian me një shumë totale prej 1 miliardë eurosh për krijimin e karteleve të paligjshme me qëllim manipulimin e kursit të këmbimit.

BE gjobit pesë banka me 1 miliard euro

Medial - 16.05.2019

Bashkimi Evropian (BE) ka gjobitur 5 banka me rreth 1 miliardë e 7 milionë euro për pjesëmarrje në kartele, transmeton Anadolu Agency (AA). Komisioni Evropian (KE) njoftoi përfundimin e shqyrtimit të ...

Bashkimi Evropian gjobit me 1 miliard euro bankat e Londrës

Gazeta Express - 16.05.2019

Komisioni Evropian ka gjobitur pesë banka përfshirë këtu edhe ato më të mëdha si Barclays dhe RBS me 1 miliardë e 700 mijë euro gjithsej. Arsyeja është për shkak të pjesmarrjes së tyre në ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliardë euro

Botasot - 16.05.2019

Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 ...

Manipuluan kursin e këmbimit, BE gjobit me 1 miliardë euro pesë banka

Java News - 16.05.2019

Pesë banka janë gjobitur nga Komisioni Europian me një shumë totale 1 miliardë euro, sepse krijuan kartele të paligjshme me qëllim manipulimin e kursit të këmbimit.

Bashkimi Evropian gjobit me 1 miliard euro bankat e Londrës

Zeri - 16.05.2019

Komisioni Evropian ka gjobitur pesë banka përfshirë këtu edhe ato më të mëdha si Barclays dhe RBS me 1 miliardë e 700 mijë euro gjithsej. Arsyeja është për shkak të pjesmarrjes së tyre në ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliard euro

Telegrafi - 16.05.2019

Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliard euro

Zeri - 16.05.2019

Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliardë euro

Tetova Sot - 16.05.2019

Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 ...

Bashkimi Europian gjobit pesë banka me 1 miliardë euro

BalkanWeb - 17.05.2019

Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian të enjten penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin ...