TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ka drejtuar 22 ekipe/ Kush është 73-vjeçari Edy Reja, trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare (Nga karriera, tek familja)

SOT - 15.04.2019

Ndërkohë që nesër pritet të bëhet zyrtarizimi i Edy Reja si trajner i Kombëtares shqiptare, të gjithë jemi kuriozë të dimë karrierën e tij profesionale.

Reja drejt bashkimit me kombëtaren kuq e zi

RTSH - 15.04.2019

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka tashmë një trainer të ri. Ai vjen sërish nga Italia dhe është Edoardo Reja. 73 vjeç Reja ka një përvojë shumë të pasur në fushën e blertë.

Edi Reja, trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare

Alsat - 15.04.2019

Edoardo Reja, i njohur dhe si Edi Reja, është trajneri i ri i ekipit kombëtar të futbollit shqiptar. Italiani ka rënë dakord për afatin kohor të kontratës dhe shumën financiare që do të marrë në ...

Zyrtare: Ish trajneri i Napolit e Lazios, merr Kombëtaren e Shqipërisë

Zhurnal - 15.04.2019

Federata e Futbollit të Shqipërisë ka zyrtarizuar sot emërimin e trajnerit të ri. Edy Reja do të jetë trajneri i ri i Kombëtares së Shqipërisë e cila tash e disa javë kishte mbetur pa trajner pas ...

Zyrtare, Edy Reja do të jetë trajneri i ri i Shqipërisë

Botasot - 15.04.2019

Kombëtarja shqiptare do të ketë një tjetër trajner italian në pankinën e saj. Edoardo “Edy” Reja është emri i përzgjedhur nga Federata Shqiptare e Futbollit për të drejtuar skuadrën kuqezi në ...

Edy Reja trajner i kombëtares së Shqipërisë

VeqSport - 15.04.2019

Federata Shqipërare e Futbollit duket se më në fund ka zgjedhur trajnerin që do ta drejtoj ekipin kombëtar në kualifikimet për Euro 2020. Ashtu edhe siq ishte pritur trajneri i ri do të jetë ...

Ky do të jetë trajneri i ri i përfaqësueses kombëtare shqiptare

Portalb - 15.04.2019

Nuk ka më asnjë dyshim, Edy Reja është trajneri i ri i përfaqësueses shqiptare. Mungon vetëm zyrtarizimi por Armand Duka e ka bërë zgjedhjen e tij, Reja do të pasojë Panuccin në stolin e Kombëtares.

Është vetëm çështje orësh, Edy Reja pritet të emërohet trajner i Kombëtares së Shqipërisë

Telegrafi - 15.04.2019

Kombëtarja e Shqipërisë ka rreth një muaj që ka mbetur pa trajner. Italiani Christian Panucci u shkarkua për arsyeje të rezultateve të dobëta. Pasuesi i Panuccit te Shqipëria pritet të jetë sërish ...

EMRI/ Kombëtarja me trajner të ri, kush e zëvendësoi Panuccin

Albeu.com - 15.04.2019

Federata Shqiptare e Futbollit duket se ka bërë zgjedhjen e saj, pas një periudhe gati njëmujore kërkimesh, sa i përket kreut të pankinës së përfaqësueses shqiptare në futboll.

Kombëtarja shqiptare bëhet me trajner të ri (EMRI)

SOT - 15.04.2019

Më në fund është zbuluar emri i trajnerit të ri të kombëtares kuq e zi. Italiani Edy Reja pritet të jetë trajneri i ri i pankinës shqiptare pas shkarkimit të Kristjan Panuçit.

Zyrtare, Edy Reja do të jetë trajneri i ri i Shqipërisë

Top Channel - 15.04.2019

Federata Shqiptare e Futbollit duket se ka bërë zgjedhjen e saj, pas një periudhe gati njëmujore kërkimesh, sa i përket kreut të pankinës së përfaqësueses shqiptare në futboll.

Kombëtarja, Armand Duka zgjedh trajnerin e ri!

BalkanWeb - 15.04.2019

Nuk ka më asnjë dyshim, Edy Reja është trajneri i ri i përfaqësueses shqiptare. Mungon vetëm zyrtarizimi por Armand Duka e ka bërë zgjedhjen e tij, Reja do të pasojë Panuccin në stolin e Kombëtares.

Zyrtare/ Edy Reja trajner i kombëtares, prezantimi nesër

Mapo - 15.04.2019

Italiani Edoardo Reja pritet të jetë trajneri i ri i Kombëtares shqiptare. Lajmi konfirmohet nga FSHF. “Është arritur marrëveshja. Nga nesër mund të bëhet prezantimi i teknikut Reja”, thanë burime ...

Armando Duka zyrtarizon trajnerin e ri të Shqipërisë: “Pensionisti” italian merr “timonin” e kombëtares kuqezi

Gazeta Tema - 15.04.2019

Humbjen me Turqinë në Shkodër, e ndoqi edhe trajneri veteran Edy Reja. Italiani që në karrierën e vet ka drejtuar një mori klubesh në Itali, si Genoa, Napoli, Lazio e Atalanta, por ka vite qe eshte ...

FSHF arrin marrëveshjen me trajnerin e ri kuqezi?!

Java News - 15.04.2019

Emërimi i trajnerit italian, Edy Reja duket se është vetëm çështje orësh. Burime bëjnë me dije se trajneri 73-vjeçar ka arritur një marrëveshje me presidentin Armando Duka dhe zyrtarizimi i tij ...

Të martën prezantohet trajneri i ri i Kombëtares, zbuloni kush janë surprizat

SOT - 14.04.2019

Është mësuar se Federata Shqiptare e Futbollit do të prezantojë të martën trajnerin e ri të Kombëtares.Shumë emra janë përfolur që prej momentin të shkarkimit të italianit Christian Panucci, ndërsa ...

Marrin fund dilemat, trajneri i Shqipërisë prezantohet të martën

Zeri - 14.04.2019

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, tregoi nga Shkodra se trajneri i ri i Shqipërisë do të prezantohet javën e ardhshme. Numri një i Federatës duket se ka mbyllur gjithçka dhe tekniku i ri i ...

Ka drejtuar 22 ekipe/ K ush është 73-vjeçari Edy Reja, trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare (Nga karriera, tek familja)

Medial - 15.04.2019

Ndërkohë që nesër pritet të bëhet zyrtarizimi i Edy Reja si trajner i Kombëtares shqiptare, të gjithë jemi kuriozë të dimë karrierën e tij profesionale.

Edy Reja trajner i Shqipërisë, pritet vetëm zyrtarizimi

SuperSport - 15.04.2019

Edoardo Reja duket se është emri i përzgjedhur nga Federata Shqiptare e Futbollit për të drejtuar skuadrën kuqezi në kualifikueset për Europianin e vitit 2020, duke zëvendësuar në stol bashkëkombësin ...

EMRI/ Kombëtarja me trajner të ri, kush e zëvendësoi Panuccin

LajmiFundit - 15.04.2019

Federata Shqiptare e Futbollit duket se ka bërë zgjedhjen e saj, pas një periudhe gati njëmujore kërkimesh, sa i përket kreut të pankinës së përfaqësueses shqiptare në futboll.

Kombëtarja, Armand Duka zgjedh trajnerin e ri!

Medial - 16.04.2019

Nuk ka më asnjë dyshim, Edy Reja është trajneri i ri i përfaqësueses shqiptare. Mungon vetëm zyrtarizimi por Armand Duka e ka bërë zgjedhjen e tij, Reja do të pasojë Panuccin në stolin e Kombëtares.

Zbulohet trajneri i Kombëtares Kuqezi

Gazeta Express - 15.04.2019

Emërimi i trajnerit italian, Edy Reja është vetëm çështje orësh. Burime për Report Tv bëjnë me dije se trajneri 73-vjeçar ka arritur një marrëveshje me presidentin Armando Duka dhe zyrtarizimi i tij ...

Nesër prezantohet trajneri i ri i Kombëtares, zbuloni kush janë surprizat

Ina - 15.04.2019

Është mësuar se Federata Shqiptare e Futbollit do të prezantojë të martën trajnerin e ri të Kombëtares.Shumë emra janë përfolur që prej momentin të shkarkimit të italianit Christian Panucci, ndërsa ...

Edy Reja do të jetë trajneri i ri i Shqipërisë

Koha.net - 15.04.2019

Kombëtarja shqiptare do të ketë një tjetër trajner italian në pankinën e saj. Edoardo “Edy” Reja është emri i përzgjedhur nga Federata Shqiptare e Futbollit për të drejtuar skuadrën kuqezi në ...

Edy Reja do të jetë trajneri i ri i Shqipërisë

Durres Lajm - 15.04.2019

Federata Shqiptare e Futbollit duket se ka bërë zgjedhjen e saj, pas një periudhe gati njëmujore kërkimesh, sa i përket kreut të pankinës së përfaqësueses shqiptare në futboll.

Zyrtare, Edy Reja do të jetë trajneri i ri i Shqipërisë, ja biografija e tij

Shqipmedia - 15.04.2019

Kombëtarja shqiptare do të ketë një tjetër trajner italian në pankinën e saj. Edoardo “Edy” Reja është emri i përzgjedhur nga Federata Shqiptare e Futbollit për të drejtuar skuadrën kuqezi në ...

Ja kush do të jetë trajneri i ri i kombëtares kuqezi

LajmiFundit - 15.04.2019

Duket se Edoardo Reja do të jetë trajneri i ardhshëm i kombëtares shqiptare. Është pikërisht tekniku 73-vjeçar i përzgjedhuri nga Federata Shqiptare e Futbollit për të drejtuar skuadrën kuqezi në ...

Duka e bën zyrtare, Edi Reja do të jetë trajner i kombëtares kuqezi

SOT - 16.04.2019

Ditën e sotme pritet të mbërrijë në Tiranë dhe të prezantohet si trajner i Kombëtares tekniku italian 74-vjeçar Edoardo Reja. Prej ditësh ai lakohet në shtypin sportiv si kandidatura më e fortë, ...