TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Balaj: Kontrata me Z-Mobile duhet të shkëputet

Gazeta Express - 15.05.2019

Lamih Balaj kryetar i Federatës Sindikale të Pavarur të Telekomit ka folur për gjendjen që po kalon Telekomi i Kosovës. Ai ka thënë se dikur Telekomi i ka dhënë qeverisë deri në 500 milionë euro ...

Trumpi shpall gjendje emergjente për sulme kibernetike

Koha.net - 15.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shpallur emergjentë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”, raporton BBC.

Pallaska: Telekomi po falimenton sepse është aset publik

Gazeta Express - 15.05.2019

Analisti Dastid Pallaska në emisionin Pressing ka folur për gjendjen e Telekomit, duke thënë se prona publike është parë si plaçkë e luftës, e kësisoj Telekomi si aset publikm sipas Pallaskës, nuk ka ...

Telekomi i Kosovës buzë kolapsit, Z-Mobile vazhdon të korrë fitime të mëdha

Gazeta Express - 15.05.2019

Favoret që i janë dhënë Z-Mobile’it përmes kontratës – për të – shumë fertile me Telekomin, ia kanë mundësuar biznesit të Blerim Devollit të ofrojë shërbime super të lira.

Lista e plotë e dëshmitarëve për Telekomin, figurojnë edhe Thaçi, Haradinaj e Blerim Devolli

Gazeta Express - 15.05.2019

Lista e plotë e dëshmitarëve për Telekomin, figuron edhe Thaçi, Haradinaj e Blerim Devolli Në listën finale të dëshmitarëve figuron emri i Blerim Devollit, nuk mungojnë as emrat e krerëve më të lartë ...

Ky është ekipi i PTK’së që po bën negociata sekrete me ekipin e Z – Mobile

Gazeta Express - 15.05.2019

Një ekip i Postës e Telekomit të Kosovës në fshehtësi po negocion me Devollët, e Z-Mobile. Gazeta Express nga burime mirë të informuara ka marrë vesh se janë një listë e personave me pozita të larta ...

Rreziku ndaj teknologjisë amerikane, Trump shpall gjendje të jashtëzakonshme

Gazeta Express - 16.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka shpallur gjendje të jashtëzkaonshme për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”, raporton BBC.

Kryeshefi i Telekomit tregon sa njerëz janë punësuar në këtë kompani nga viti 2018

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi ka folur për punesimet në këtë ndërmarrje publike. Ai ka theksuar se në Telekom nuk ka mbipunësim, ndonëse ky numër ka tejkaluar 2500 të punësuar.

A do ta falimentoj Telekomin 26 milionëshi i Z Mobile?! Kjo është përgjigja e Kryeshefit Istrefi!

Zeri - 14.05.2019

Drejtori i Përgjithshëm i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi ka thënë se 26 milionëshi i Z Mobile, nuk e rrezikon falimentimin e kësaj ndërrmarrjeje publike.

Haxhiu: Ata që hynë në gjynah me Telekomin s’do të shpëtojnë lehtë

Gazeta Express - 14.05.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, i njohur si Kamishi, ka thënë se ata që e kanë sjellë Telekomin e Kosovës në gjendjen çfarë është aktualisht ...

Deputetët e pushtetit dhe opozitës fajësojnë njëri-tjetrin për punësimet në Telekom

Koha.net - 14.05.2019

Në një tjetër seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit, pushteti e opozita kanë bërë fajtorë njëra-tjetrën, këtë herë për krizën në Telekom. Në seancën që zgjati rreth 4 orë u përmend krimi i organizuar ...

Z-Mobile akuzon Kurtin për shpifje e për frikësim të investitorëve

Koha.net - 14.05.2019

Z-Mobile, përmes një komunikate për media, ka akuzuar kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, se po shpif ndaj kësaj kompanie dhe se këtë po e bën duke përdorur imunitetin e deputetit.

Debate e polemika, por pa zgjidhje për shpëtimin e Telekomit

Evropaelire - 14.05.2019

Kuvendi i Kosovës po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës, kompani kjo e cila ndodhet në prag të falimentimit. Në seancë janë dëgjuar akuza reciproke në mes ...

Haradinaj mbron Shkëlqim Devollin: Është prodhues dhe jep qindra rroga

Botasot - 14.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur edhe një herë në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës lidhur me PTK-në, ku tha se “s’po dimë çka po dojmë”.

Selimi: Kontrata e Telekomit me Z- Mobile rrezikon sigurinë e vendit

Botasot - 14.05.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi tha se tendenca për t’u shpërqendruar nga fokusi i seancës është tendencë për të mbuluar skandalin që ka ndodhur me Telekomin e Kosovës me Z -Mobile.

Konjufca-Haradinajt për rastin e Telekomit: Po i ikni drejtësisë

Zeri - 14.05.2019

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në seancën plenare ku po diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës tha se qeveria Haradinaj është duke i ikur drejtësisë në ...

Avdullah Hoti: Z-Mobile ka përfituar 100 milionë euro pa investuar asnjë cent në Telekom

Gazeta Express - 14.05.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka folur sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendi të Kosovës, lidhur me krizën në Telekomin e Kosovës.

Haradinaj: Nuk kam futur punëtorë me intervenime partiake në Telekom

Zeri - 14.05.2019

Kryeministri, Ramush Haradinaj në seancën plenare që po mbahet tani në lidhje me gjendjen e krijuar në Telekomin e Kosovës tha se nuk ka punësuar të afërm të tij në Telekomin e Kosovës.

Përfundon seanca e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës

Zeri - 14.05.2019

Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e cila është thirrur për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Me këtë rast deputetët kanë shprehur pakënaqësitë e tyre në kontratën e lidhur mes Telekomit dhe ...

Kurti: Prapa z-Mobile qëndron Hashim Thaçi

Botasot - 14.05.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, gjatë seancës së jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës tha se kontrata me z-Mobile është krim i organizuar dhe faktor kryesor i krizës së Telekomit.

Selimi: Me krizën në Telekom u rrezikua edhe siguria kombëtare

Zeri - 14.05.2019

Kuvendi i Kosovës po vazhdon me debatin për gjendjen në Telekom. Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi ka thënë se seanca e sotme është thirrur për një kontratë të veçantë mes Telekomit dhe Z Mobile, ...

Veseli dhe Konjufca përplasen për Telekomin

Botasot - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, theksoi se të gjithë punonjësit e kësaj kompanie sot i kanë sytë nga Kuvendi i Kosovës dhe mendojnë ...

Veseli – Konjufcës: Ndoshta edhe ti ke qenë në PDK

Zeri - 14.05.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe shefi i GP të VV-së, Glauk Konjufca, kanë shkëmbyer replika me njëri – tjetrin lidhur me gjendjen në Telekom. Veseli ka kritikuar deputetin e VV-së Glauk Konjufca, ...

Kurti: Kontrata mes Telekomit dhe Z-Mobile është krim i organizuar

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se kontrata e Telekomit me Z-Mobile është krim i organizuar dhe faktor kryesor i krizës së Telekomit.

Veseli u përgjigjet akuzave të Konjufcës, thotë se s’ka interesa familjare në Telekom

Gazeta Express - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është përplasur në Kuvend, me deputetin e Vetëvendosjes, Glauk Konjufcën, rreth punësimeve familjare në Telekomin e Kosovës.

Hoti me akuza ndaj Thaçit: Ai ka bërë presion që të nënshkruhej kontrata me Z-Mobile

Medial - 14.05.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, tha se Kuvendi për herë të dytë sot po debaton për këtë kompani.

Deputeti i AAK’së: E kam listën me 42 politikanë që kanë të punësuar në Telekom

Gazeta Express - 14.05.2019

Po vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për gjendjen në Telekom. Me këtë rast, deputeti i AAK’së, Shkumbin Demaliaj tha se posedon listën me emrat e 42 politikanëve të cilët kanë ...

Kurti për gjendjen në Telekom: Është koha që prokuroria dhe policia të veprojë

Zeri - 14.05.2019

Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka akuzuar presidentin Thaçi për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Ai ka thënë se është pikërisht presidenti Thaçi ai që qëndron prapa kontratës së Telekomit me Z Mobile, ...

“Glauk Konjufca ka qenë në PDK”: Do befasoheni kush e thotë këtë deklaratë

Botasot - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në një replikë me shefin e grupit parlamentar të VV’së, Glauk Konjufcën, ka thënë se në të kaluarën ndoshta edhe Glauku ke qenë në Telekom.

Lluka: Privatizimi është forma e duhur për ta mbajtur Telekomi në një gjendje të mirë

Telegrafi - 14.05.2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, tha se Telekomi duhet të privatizohet në mënyrë që kompania të dal nga kjo gjendje në të cilën ...

Haxhiu: Qeveria ia jep 53 milionë euro Bechtelit, e për Telekomin s’bën asgjë

Gazeta Express - 14.05.2019

Kuvendi i Kosovës tashmë është duke mbajtë seancë të jashtëzakonshme për Telekomin. Aty, foli edhe ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu.

Lluka: Privatizimi i Telekomit, hapi më i mirë

Zeri - 14.05.2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës tha se si qeveri e kanë të qartë se hapat e ardhshëm për Telekomin do të jenë ristrukturimi i saj, rritja e ...

Veseli: PDK nuk duhet fajësuar për gjendjen e krijuar në Telekom

Telegrafi - 14.05.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës si dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se PDK nuk duhet fajësuar për gjendjen e krijuar në Telekomin e Kosovës.

Konjufca del me fakte për punësimet partiake të PDK-së në Telekom

Zeri - 14.05.2019

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në seancën e sotme ku po diskutohet për gjendjen e Telekomit tha se PDK-ja ka orkestruar Telekomin e Kosovës, raporton 'Zëri'.

Veseli: Të ndihmohet Telekomi, nëse është nevoja të ndahen miliona euro

Zeri - 14.05.2019

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës tha se nëse është nevoja duhet të jepen edhe dhjetëra miliona euro që të shpëtohet Telekomi i Kosovës.

Haradinaj: Devollin e respektoj si prodhues, por Telekomi të mos shkatërrohet

Botasot - 14.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit për Telekomin tha se nuk guxon si Qeveri të ndaj para një kompanie që është para falimentimit dhe bëri thirrje që mos të ...

Lista e plotë e dëshmitarëve për Telekomin, figurojnë edhe Thaçi, Haradinaj e Blerim Devolli

Botasot - 15.05.2019

Lista e plotë e dëshmitarëve për Telekomin, figuron edhe Thaçi, Haradinaj e Blerim Devolli Në listën finale të dëshmitarëve figuron emri i Blerim Devollit, nuk mungojnë as emrat e krerëve më të lartë ...

Krasniqi-Haxhiut: Po vajton rrejshëm për Telekomin

Zeri - 14.05.2019

Sot në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për gjendjen e Telekomit, Albulena Haxhiu, në fjalën e saj e quajti produkt të krimit të organizuar kontratën me Z - Mobile, ...

Sherifi me fjalë kineze për Telekomin

Zeri - 14.05.2019

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi në seancën e sotme plenare ku po diskutohet për Telekomin tha se veçse të gjithë e kanë pritur fundin e njëjtë për Telekomin e Kosovës, raporton ...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të punësimeve pa kritere

Telegrafi - 14.05.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti gjatë debatit në Kuvend ku po flitet për gjendjen e krijuar në Telekomin e Kosovës, ka thënë se kriza në këtë kompani është ...

Konjufca akuzon Thaçin e Devollët për shkatërrimin e Telekomit

Zeri - 14.05.2019

Ka filluar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës ku do të diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës, raporton “Zëri.info”. Me këtë rast, shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk ...

Kryeshefi i Telekomit thirrje Kuvendit e Qeverisë: Ta shpëtojmë Telekomin

Gazeta Express - 14.05.2019

Kanë mbetur edhe pak minuta, që Kuvendi i Kosovës të mblidhet për të diskutuar rreth gjendjes në Telekom. Drejtori i Telekomit, Bedri Istrefi, ka kërkuar nga deputetët që të të zhvillojnë debat ...

Konjufca: Hashim Thaçi e fundosi Telekomin, këto janë tri pikat që do ta shpëtonin

Gazeta Express - 14.05.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka fajësuar ish-qeverisjen Thaçi për shkatërrim të Telekomit teksa ka prezantuar tri pika për shpëtimin e Telekomit nga falimentimi.

Krasniqi: Duke e shpëtuar Telekomin, e shpëtojmë edhe Postën e Kosovës

Telegrafi - 14.05.2019

Shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasnqi seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga opozita për gjendjen në Telekomin e Kosovës e ka quajtur si varës dhe kjo sipas tij, është bërë për shkak ...

Haradinaj: Qeveria ka filluar të ndërmerr masa për gjendjen në Telekom

Telegrafi - 14.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku po shqyrtohet gjendja e krijuar në Telekom ka thënë se ka filluar të ndërmerren masa për gjendjen në ...

Hoti: Telekomi po falimenton për shkak të kontratave me kompanitë private

Zeri - 14.05.2019

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti në seancën plenare ku po diskutohet për gjendjen e Telekomit tha se kjo kompani është duke falimentuar për shkak të ...

Haradinaj: Ndërprerja e kontratës me Z-Mobile, do na sillte probleme

Zeri - 14.05.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë në seancës e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për Telekomin e Kosovës, raporton “Zëri.info”.

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për gjendjen në Telekom dhe Postë

Gazeta Express - 14.05.2019

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës. R e n d i i d i t ë s Gjendja në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e ...

Konjufca: Telekomi është buzë falimentimit

Telegrafi - 14.05.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku po shqyrtohet gjendja e krijuar në Telekomin e Kosovës, tha se kompania është buzë ...

Krasniqi: Problemet në Telekom kanë filluar para 15 viteve

Zeri - 14.05.2019

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në seancën plenare që po mbahet tani tha se problemet në Telekomin e Kosovës kanë filluar para 15 viteve, raporton ...