TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kukësi reagon pas humbjes me Skënderbeun

ABC News - 12.10.2017

Kukësi arriti një fitore të rëndësishme në Superligë dhe mbeti sërish në pretendime. Skuadra e trajnerit Milinkoviç, gjithsesi, nuk e pati aspak të lehtë në Lushnje. Kampionët janë sërish aty.

KOMENT/ Elbasani, Lushnja...., ku do të "kollitet" sërish kallashi?!

Albeu.com - 12.10.2017

Nga Albeu.com Vendi është përfshirë nga një luftë e egër mes bandave rivale në disa qytete kohët e fundit dhe pa bërë një analizë të thellë të shkaqeve do të spekulohej nëse do të arrihej në një ...

Kukësi cinik fiton në Lushnje

SuperSport - 12.10.2017

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në ...

Humbi me Kukësin, trajneri i Lushnjës: Arbitrat nuk na lënë të luajmë

BalkanWeb - 12.10.2017

Artan Bano, trajneri i Lushnjës, pas ndeshjes së humbur 0-2 me Kukësin është shprehur i pakënaqur nga arbitrimin e ndeshjes. Bano për mediat ka treguar se ky rezultat erdhi si pasojë e gjykimit jo të ...

Transferta e Lushnjës kthen Kukësin te fitoret, Kamza thyen Luftëtarin në Gjirokastër (Video)

BalkanWeb - 12.10.2017

Kukësi është rikthyer te fitoret pas humbjes në shtëpi kundër Skënderbeut duke mundur në transfertë skuadrën e Lushnjës me rezultatin 0-2. Verilindorët të dy golat që i dhuruan tre pikët i shënuan në ...

Masakra e Lushnjës

ABC News - 28.10.2017

Laert Haxhiu dhe Orges Bilbili ,autoret e dyshuar per masakren e Lushnjes mendohet se jane larguar jashte vendit . Burimet nga prokuroria e Lushnjes thane per abc neës se ata dyshohet se kane ...

LIVE/ Vetëm nga një traversë për të dyja ekipet, Lushnja dhe Kukësi e mbyllin pa gola të parën

BalkanWeb - 12.10.2017

Në qytetin e Lushnjës, luhet një nga sfidat e javës së 5-të, mes Lushnjës dhe Kukësit. Në stadiumin “Roza Haxhiu”, për herë të parë në qytetin e saj, pas rikonstruksionit të stadiumit, vendasit ...

Kukësi merr trë pikë ndaj Lushnjes, Kamza surprizon Luftëtarin

Gazeta Tema - 12.10.2017

Kukësi ka marrë një tre pikësh të artë në një transfertë mjaft të vështirë. Kampionët e Shqipërisë mundën në “Roza Haxhiu” skuadrën e Lushnjes që debutoi në fushën e saj pas rikosntruksionit, por pa ...

"Çuna na vranë"! Si u tentua "shfarosja" në Lushnje, kalimtarit i kalon vdekja para syve!

Gazeta Express - 12.10.2017

Një burrë i ka shpëtuar mrekullisht breshërive të kallashnikovit në atentatin e djeshëm në Lushnje që i mori jetën dy të rinjve dhe la të plagosur një person të tretë.

FOTO/ Dy viktimat e shtrira në mes të rrugës, pamjet e para pas vrasjes së dy të rinjve në Lushnje

BalkanWeb - 12.10.2017

Nuk është një pamje e filmave aksion e horror, është një skenë që qindra qytetarë lushnjarë e kanë parë dje rreth orës 18:30 në mes të rrugës, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Urës së Përroit”, duke ...

E FUNDIT/ Zbardhen autorët e krimit të dyfishtë në Lushnje

Albeu.com - 12.10.2017

Policia ka identifikuar autorët e ngjarjes së rëndë në Lushnje ku mbetën të vdekur dy të rinj dhe u plagosën dy të tjerë. Viktimat e pasdites së djeshme Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi njihen si miqtë ...

Atentat në Lushnje, vriten 2 të rinj, plagoset një i tretë

Portalb - 12.10.2017

Dy të rinj u vranë dhe tjetër mbeti i plagosur pasditen e së mërkurës në Lushnjë në një atentat të mirë përgatitur. Viktima mbetën dy shokët Zaimir Latifi, 23 vjeç dhe Jurgen Hoxha, 22 vjeç të cilët ...

Tek Lushnja kthehet buzëqeshja e dikurshme, gjithçka gati për sfidën kundër Kampionëve

Albeu.com - 12.10.2017

Lushnja bën gati festën. Rikthimi në shtëpi është shoqëruar me entuziazëm në radhët e ekipit, të cilët pretendojnë që faktorin në fushë ta kthejnë në forcë.

Pse u vranë miqtë e nipit të Aldo Bares, kishin pak ditë që kishin ardhur në Lushnje

LajmiFundit - 12.10.2017

Një ditë pas atentatit të dyfishtë të ndodhur dje ne Lushnje, ku u ekzektuan dy miqte e nipit te Aldo Bares, Jurgen Hoxha, 22 vjeç, dhe Zamir Latifi, 23 vjeç policia ka nisur hetimet ne disa pista ku ...

Masakra në Lushnje: Ja kush dyshohet, reagon fisi Bare

Mapo - 12.10.2017

Gjatës natës forcat speciale kanë ushtruar kontrolle në lagjet periferike të Lushnjës në kuadër të hetimeve për atentatin e ndodhur pasditen e djeshme (11 tetor 2017) ku mbetën të vrarë dy persona ...

Pas Elbasanit, tani Lushnja: Detajet e një krimi tronditës

Mapo - 12.10.2017

Ekzekutohen me armë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha, të plagosur mbetën edhe Marius Xhepaxhiu dhe Bujar Turku. Si ndodhi krimi pak metra larg komisariatit dhe autorët që pas largimit i vunë zjarrin ...

Identifikohen autorët e vrasjes së dyfishtë në Lushnje

Gazeta Express - 12.10.2017

Policia e Shtetit, duket se ka mundur të identifikojë dy persona si autorë të mundshëm të ngjarjes së ditës së djeshme në Lushnje, ku mbetën të vrara dy persona dhe dy të tjerë të ...

Hasmëritë e bandës së Lushnjes dhe atentati me dy viktima, ja pistat ku po heton policia

Java News - 12.10.2017

Qyteti i Lushnjës ka përjetuar ngjarjet e viteve 1997-1998, pasi dy të rinj, banorë të këtij qyteti janë ekzekutuar në qendër me breshëri automatiku. Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha, kanë mbetur të ...

Atentati me dy viktima në Lushnje, dyshohet për pazaret e drogës në Belgjikë dhe Holandë

Gazeta Express - 12.10.2017

Qyteti i Lushnjës ka përjetuar ngjarjet e viteve 1997-1998, pasi dy të rinj, banorë të këtij qyteti janë ekzekutuar në qendër me breshëri ...

Detaje/ Atentati në Lushnjë, ja çfarë po bënin viktimat në momentin kur u qëlluan

Mapo - 11.10.2017

Janë zbuluar detajet e para rreth atentatit të ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të qytetit të Lushnjës. Burime për “Panorama” bëjnë me dije se viktimat janë 27 vjeçari Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha ...

Lushnje, atentat me dy viktima

Portalb - 11.10.2017

Dy persona u vranë dhe një tjetër u plagos rëndë në një atentat në qytetin e Lushnjës të mërkurën pas dite. Viktimat janë identifikuar si Jurgen Hoxha 22 vjeç dhe Zaimir Latifi 23 vjeç, ndërsa është ...

Mbetën të vrarë në atentatin në Lushnje, kush janë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha (Foto)

LajmiFundit - 11.10.2017

Atentati me pasojë vdekjen e dy personave ka ndodhur në Lushnje pasditen e sotme, ndërsa detaje të reja publikohen. Viktimat janë shtetasit Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha.

Pamje të rënda nga vendngjarja, mbetën të vrarë 2 persona dhe u plagosën 2 të tjerë (+18)

Botasot - 11.10.2017

Dy të vrarë dhe 1 i plagosur është bilanci i atentatit të sotëm në qendër të Lushnjës. Këto që shikoni janë pamjet e rënda nga vendi i ngjarjes, ku Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha mbetën të vrarë nga ...

GALERI / Kush janë dy të rinjtë, viktima të atentatit në Lushnje

Java News - 11.10.2017

Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha janë dy viktimat e atentatit mafioz të Lushnjes. Ndërsa i plagosur rëndë ka mbetur Marjus Xhepexhiu. Plumbat kanë kapur dhe kalimtarin e identifikuar si Bujar Turku.

Atentati në Lushnjë, kush janë viktimat dhe 2 të plagosur, gjendet makina e djegur, armët...

Gazeta Express - 11.10.2017

Policia e Shtetit reagoi zyrtarisht në lidhje me atentatin e ndodhur pak minuta më parë në qytetin e ...

Atentati në Lushnjë, 23 vjeçari i vrarë i sapo kthyer nga Italia

Ora news - 11.10.2017

Një prej viktimave që humbi jetën si pasojë e një atentati me armë zjarri në Lushnjë ishte emigrant në Itali. Shtetasi Zamir Latifi, 23 vjeç kishte pak ditë që ishte kthyer nga Itali.

Dy të vrarë, Policia flet për ngjarjen: Ja si ndodhi lufta me armë në Lushnje

LajmiFundit - 11.10.2017

Policia e shtetit shperndau nje informacion paraprak ne lidhje me atentatin e ndodhur te merkuren ne qytetin e Lushnjes. “Në datën 11.10.2017 në lagjen “Loni Dhamo”, në vendin e quajtur “Ura e ...

Atentat me armë në Lushnje, dy të vrarë e dy të plagosur

Ora news - 11.10.2017

Dy të rinj u ekzekutuan me armë zjarri në një atentat mafioz në qytetin e Lushnjes. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 18:00 në qendër të shëtitores së qytetit, një zonë kjo mjaft e populluar.

Atentati në Lushnjë, gjendet një makinë e djegur me 3 automatikë

Ora news - 11.10.2017

Një automjet është gjetur i djegur në aksin rrugor Lushnjë-Berat, brenda të cilës ishin tre armë zjarri automatike. Policia e Shtetit bën me dije se në sallën operative mbërriti një telefonatë ku ...

Identifikohet edhe viktima e dytë e atentatit në Lushnje

Albeu.com - 11.10.2017

Është zbardhur emri i personit të dytë, i cili mbeti i vdekur në atentatin e pasdites së sotme në Lushnje . Sipas burimeve policore, ai është Jurgen Hoxha , 26 vjeç, djali i një biznesmeni.

Atentati i dyfishtë në Lushnje, zbardhen emrat e dy të vrarëve e tre të plagosurve

LajmiFundit - 11.10.2017

Dy persona të vrarë dhe tre të plagosur është bilanci i atentatit me armë zjarri qendodhi mbremjen e sotme në Lushnje. Sipas policise, persona të paidentifikuar qëlluan me breshëri kallashnikovi nga ...

Atentati në Lushnje, identifikohet viktima tjetër

LajmiFundit - 11.10.2017

Pas krimit të rëndë në Lushnje, ku u mësua se ndërruan jetën dy persona dhe një tjetër u plagos, identifkohen viktimat. Sipas informacioneve, viktimat janë shtetasit Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi.

Atentati me dy viktima në Lushnje, kush ishte shënjestra dhe lidhja me bandën e Aldo Bares

BalkanWeb - 11.10.2017

LUSHNJË- Të tjera detaje dalin në dritë nga atentati me dy të vrarë në qendër të Lushnjës. Nga të dhënat paraprake, ‘BalkanWeb’ mëson se ngjarja në fjalë ka qenë e mirëorganizuar nga persona ende të ...

Atentati në Lushnjë, kush është 23-vjeçari tjetër që u ekzekutua në mes të qytetit

BalkanWeb - 11.10.2017

LUSHNJË- Lushnja është tronditur sot nga një krim i trefishtë. Dy të rinj janë ekzekutuar shumë pranë Komisariatit të Lushnjës, ndërsa një i tretë është plagosur rëndë dhe ndodhet në gjendje të rëndë ...

Atentati me dy të vdekur në Lushnjë, Çako mbledh me urgjencë drejtuesit e policisë

BalkanWeb - 11.10.2017

LUSHNJE- Pas atentatit me dy të vrarë në qendër të Lushnjës, drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka mbledhur urgjentisht drejtuesit e policisë. ‘BalkanWeb’ mëson se Çako ka mbledhur strukturat ...

Lushnja mposhtet nga Kukësi

Albeu.com - 12.10.2017

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në ...

“Çuna na vranë…” Fjalët e fundit të një prej viktimave në Lushnje

Java News - 12.10.2017

Një burrë i ka shpëtuar mrekullisht breshërive të kallashnikovit në atentatin e djeshëm në Lushnje që i mori jetën dy të rinjve dhe la të plagosur një person të tretë. Një plumb e preku atë në këmbë.

Identifikohen autorët e masakrës me dy të vrarë në Lushnje

Java News - 12.10.2017

Policia identifikon brenda pak orësh autorët e ngjarjes së mbrëmshme në Lushnje dhe i shpalli në kërkim; janë me precedente penalë. Ata janë Laert Haxhiu dhe O.B.

Pas Elbasanit, tani Lushnja: Detajet e një krimi tronditës

Botasot - 12.10.2017

Ekzekutohen me armë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha, të plagosur mbetën edhe Marius Xhepaxhiu dhe Bujar Turku. Si ndodhi krimi pak metra larg komisariatit dhe autorët që pas largimit i vunë zjarrin ...

Atentat në Lushnje, vriten 2 të rinj, plagoset një i tretë

Top Channel - 11.10.2017

Dy të rinj u vranë pasditen e së mërkurës në Lushnjë në një atentat të mirëpërgatitur dhe një i tretë është plagosur rëndë. Viktimat janë Zaimir Latifi 27 vjeç dhe Jurgen Hoxha, ndërsa pronari i ...

Dy të vrarë e tre të plagosur në Lushnje, viktimat miq të Aldo Bares

LajmiFundit - 11.10.2017

Dy persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një atentat me armë zjarri që ndodhi në shëtitoren e qytetit të Lushnjes pasditen e sotme. ABC News raporton se njëri nga viktimat është Zamir ...

Në aksin Lushnjë-Berat gjendet një mjet i djegur, dyshohet se u përdor për atentatin

LajmiFundit - 11.10.2017

Pas atentatit në Lushnje, ku dy persona mbetën të vdekur, të tjera detaje janë zbuluar. Mësohet se një makinë është gjetur në aksin rrugor Lushnjë –Berat, në afërsi të vendit të quajtur “Çukas”, e ...

Atentati në Lushnjë, identifikohet edhe viktima e dytë që u ekzekutua me armë

SOT - 11.10.2017

Lushnja është tronditur sot nga një krim i trefishtë. Dy të rinj janë ekzekutuar shumë pranë Komisariatit të Lushnjës, ndërsa një i tretë është plagosur rëndë dhe ndodhet në gjendje të rëndë në ...

Atentat në Lushnje, ekzekutohen dy persona pas një përplasje me armë

LajmiFundit - 11.10.2017

Një tragjedi ka ndodhur në Lushnje, ku dy persona janë ekzekutuar gjatë një përplasje me armë. Burime nga Policia e Shtetit konfirmuan se ngjarja ka ndodhur pranë komisariatit, tek ‘Ura e Përroit’ në ...

Tronditet Lushnja, dy persona vriten me armë në atentat, emri i viktimës

LajmiFundit - 11.10.2017

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Lushnjës. Policia ka thene se dy persona kanë mbetur të vrarë pas një atentati me armë. Një prej viktimave është identifikuar si Zamir ...

Atenat me armë në Lushnje, ekzekutohen 2 persona, plagoset një tjetër

SOT - 11.10.2017

Dy persona janë ekzekutuar dhe një tjetër është plagosur në Lushnje si pasojë e një atentati me armë. Ndonëse ende nuk ka informacione zyrtare, paraprakisht mësohet se dy persona janë vrarë me armë ...

Dalin pamjet e para nga atentati me armë zjarri në Lushnje (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.10.2017

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur pasditen e sotme në Lushnje . Sipas raportimeve të para, dy persona kanë humbur jetën, ndërsa një tjerët ka mbetur i plagosur.

Atentati në Lushnjë/ Policia gjen një automjet të djegur, dyshohet se i përket autorëve

BalkanWeb - 11.10.2017

LUSHNJE – Pak momente nga ngjarja e rëndë në Lushnjë, ku u vranë me armë zjarri 2 persona dhe 1 tjetër mbeti i plagosur dalin në dritë të tjera detaje.

Masakër në mes të Lushnjes

ABC News - 11.10.2017

Një atenat mafioz me dy viktima ka ndodhur rreth orës 18:00 në qytetin e Lushnjes. Dy të vrarë dhe tre të plagosur në gjendje të rëndë është bilanci i ngjarjes së ndodhur në një shëtitore kryesore ...

FOTO/ Atentati në Lushnje, dy viktima të shtrira në rrugë. Gjendet dhe një automatik (Pamje të rënda)

BalkanWeb - 11.10.2017

LUSHNJE- Pamje të rënda vijnë nga vendi ku ndodhi atentati me armë zjarri sot në Lushnjë, ku për pasojë humbën jetën 2 persona dhe u plagos një tjetër.