TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ilir Deda me fjalë të mira për Mimoza Kusarin, thotë se i duhet qeverisë VV-LDK

Gazeta Express - 09.10.2019

Ish-deputeti Ilir Deda ka thënë se një qeveri VV-LDK duhet të angazhojë në qeverisjen e re Mimoza Kusarin, me të cilin ai themeloi Alternativën. Edhe pse u largua nga kjo parti, Deda ka thënë se ...

Deda: Fajtori për mosformimin e qeverisë VV-LDK do të ndëshkohet nga populli

Zeri - 09.10.2019

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se kushdo që ndikon të mos formohet qeveria VV-LDK, do të ndëshkohet nga populli i Kosovës. Duke folur për fitoren e opozitës në zgjedhjet e 6 ...

Mimoza Kusari - Lila: Taksa ndaj Serbisë duhet të hiqet

Botasot - 09.10.2019

Ish-kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, në Interaktiv të KTV-së, ka folur edhe për taksën 100% ndaj mallrave serbe dhe atyre të Bosnjës.

Kusari-Lila pas rezultatit të zgjedhjeve në Gjakovë: Përjetësisht me ty, Gjakova ime

Zeri - 09.10.2019

Kryetarja e partisë “Alternativa”, Mimoza Kusari-Lila ka falënderuar votuesit nga qyteti i Gjakovës që e kanë besuar në zgjedhjet e 6 tetorit. Pas Albin Kurtit, Kusari-Lila ka dalë e dyta fituese në ...

Mimoza Kusari radhitet pas Albin Kurtit në Gjakovë, kjo është lista e më të votuarve të VV’së atje

Gazeta Express - 09.10.2019

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka dalë e para. Ndër qytetet ku VV’ja ka fituar, është edhe Gjakova, ku kjo parti ka marrë 12.533 vota gjithsej Kësaj ...

Kusari-Lila: Do të kemi më shumë se 61 deputetë bashkë me LDK’në

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryetarja e Alternativës, njëherësh kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se “sikur LDK-ja të kërkonte tash kryeministrin, do ...

Kusari-Lila: Fitorja e VV-së më 6 tetor, sukses i arritur tani por i nisur kohë më parë

Koha.net - 08.10.2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se kjo javë e ka rrumbullakuar një proces të gjatë. Ka thënë se ky është një sukses i arritur tani por i nisur kohë më ...

Open/ Tahiri: Kurti do punojë për Kosovën. Kusari-Lila: Mundësi për koalicion me LDK

Top Channel - 07.10.2019

Ish zv-kryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri tha në emisionin “Open” në Top Channel se Albin Kurti në postin e kryeministrit do të punojë për popullin dhe do të jetë i suksesshshëm.

Kusari-Lila: Mundësi për koalicion me LDK

Botasot - 07.10.2019

Kandidatja për deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila, bëri një lidhje direkte në emisionin “Open”. E pyetur nga moderatorja Eni Vasili nëse e priste këtë rezultat, Mimoza Kusari Lila u ...

Tahiri: Kurti do punojë për Kosovën

Telegrafi - 07.10.2019

Ish zv.kryeministrja e Kosovës dhe ish-udhëheqësja e bisedimeve teknike me Serbinë, Edita Tahiri tha se Albin Kurti në postin e kryeministrit do të punojë për popullin dhe do të jetë i suksesshshëm.

VV-LDK? Kusari Lila tregon mundësitë për koalicion

Zeri - 07.10.2019

Kandidatja për deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila, bëri një lidhje direkte me “Open”. E pyetur nëse e priste rezultatin e zgjedhjeve, Mimoza Kusari Lila u shpreh: “Prisnim që ...

Kusari-Lila: Do të kemi më shumë se 61 deputetë bashkë me LDK-në

Botasot - 09.10.2019

Kryetarja e Alternativës, njëherësh kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se “sikur LDK-ja të kërkonte tash kryeministrin, do ...

Mimoza Kusari radhitet pas Albin Kurtit në Gjakovë, kjo është lista e më të votuarve të VV-së atje

Zeri - 09.10.2019

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka dalë e para. Ndër qytetet ku VV’ja ka fituar, është edhe Gjakova, ku kjo parti ka marrë 12.533 vota gjithsej Kësaj ...

Lista e më të votuarve të VV-së në Gjakovë

Lajmi.net - 09.10.2019

Kësaj liste i prin kreu i partisë, Albin Kurti me 9430 vota, ndërkaq pas tij e dyta radhitet Mimoza Kusari-Lila me 7459 vota. Kjo është lista e më të votuarve të VV-së në Gjakovë: Albin Kurti 9430 ...

Mimoza Kusari renditet pas Albin Kurtit në Gjakovë, zbardhet lista e më të votuarve të Vetvendosjes

SOT - 09.10.2019

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka dalë e para. Ndër qytetet ku VV’ja ka fituar, është edhe Gjakova, ku kjo parti ka marrë 12.533 vota gjithsej.

Albin Kurti merr më shumë vota se Mimoza Kusari në Gjakovë

Medial - 09.10.2019

13:13 | 9 Tetor 2019 Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka dalë e para. Ndër qytetet ku VV’ja ka fituar, është edhe Gjakova, ku kjo parti ka marrë 12.533 ...

Mimoza Kusari radhitet pas Albin Kurtit në Gjakovë, kjo është lista e më të votuarve të VV’së atje

Botasot - 09.10.2019

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka dalë e para. Ndër qytetet ku VV’ja ka fituar, është edhe Gjakova, ku kjo parti ka marrë 12.533 vota gjithsej Kësaj ...

Ilir Deda me fjalë të mira për Mimoza Kusarin, thotë se i duhet qeverisë VV-LDK

Botasot - 09.10.2019

Ish-deputeti Ilir Deda ka thënë se një qeveri VV-LDK duhet të angazhojë në qeverisjen e re Mimoza Kusarin, me të cilin ai themeloi Alternativën. Edhe pse u largua nga kjo parti, Deda ka thënë se ...