TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dule: Greqia të mbrojë minoritetin e saj në Shqipëri!

Gazeta Express - 14.11.2017

Vangjel Dule, kryetar i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, që përfaqëson pakicën greke në Shqipëri, tha sot se duhet të ketë një dialog më intensiv mes Greqisë dhe Shqipërisë për një nivel ...

Vangjel Dule: Në Himarë synohet rrëmbimi i pronave, Rama hesht për kanabizimin

BalkanWeb - 14.11.2017

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ishte i ftuar në “Zërin e Amerikës” ku foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e ...

Dule bëhet i gjallë nga SHBA për Himarën: Po rrëmbehen prona! Rama na mori në qafë me Greqinë!

Java News - 14.11.2017

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ishte i ftuar në “Zërin e Amerikës” ku foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e ...

Vangjel Dule: Në Himarë synohet rrëmbimi i pronave

SOT - 14.11.2017

I ftuar në “Zëri i Amerikës” kreu i PBDNJ, Vangjel Dule foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e vendit.

Dule: Në Himarë po tentohet rrëmbimi i pronave

Durres Lajm - 14.11.2017

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ishte i ftuar në “Zërin e Amerikës” ku foli për takimin mes ministrin të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut grek Niko Kotzias, zhvillimet me Greqinë si dhe kanabizimin e ...