TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

U përfol se e kishin shkarkuar, reagon ish-drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare: U largova për këtë arsye

SOT - 11.07.2019

Ish- Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani ka reaguar pas lirimit të saj nga detyra ditën e djeshme me vendim të qeverisë. Asllani thotë se largimi nga detyra ka qenë vendim i saji, ...

Mbi 69 milionë libra në raftet e bibliotekave turke

Medial - 11.07.2019

Bibliotekat në Turqi kanë pasur rreth 69,3 milionë libra në fund të vitit 2018, njoftuan nga Instituti Turk i Statistikave, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qeveria e largoi nga Biblioteka, ministrja mesazh Persida Asllanit

BalkanWeb - 11.07.2019

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, i ka dërguar një mesazh ish-drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani, e cila u largua nga detyra një ditë më parë nga Këshilli i Ministrave.

Shkarkohet edhe drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

Gazeta Express - 10.07.2019

Persida Asllani, drejtuesja e Bibliotekës Kombëtare, është lirimi i radhës nga Këshilli i Ministrave. Ky vendim është miratuar në mbledhjen e fundit nga KM.

Lirohet nga detyra Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

ABC News - 10.07.2019

Këshilli i Ministrave në mbledhjen e sotme me propozim të Ministres së Kulturës Elva Margariti ka shkarkuar nga detyra drejtoreshën e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani e cila e ushtronte këtë ...

Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

Botasot - 10.07.2019

Me vendim të Këshillit të Ministrave është liruar nga detyra, drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllanaj. Vendimi është marrë sot dhe është publikuar në faqen e kryeministrisë.

Persida Asllani: U largova me dëshirë nga drejtimi i Bibliotekës Kombëtare

LajmiFundit - 11.07.2019

Persida Asllani ka deklaruar se është larguar me dëshirë nga drejtimi i Bibliotekës Kombëtare dhe se nuk e kanë shkarkuar. “Persida Asllani, ka kërkuar lirimin nga detyra e drejtores së Bibliotekës ...

Mbi 69 milionë libra në raftet e bibliotekave

ABC News - 12.07.2019

Bibliotekat në Turqi kanë pasur rreth 69,3 milionë libra në fund të vitit 2018, njoftuan nga Instituti Turk i Statistikave, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qeveria e largoi nga Biblioteka, ministrja e Kulturës mesazh Persida Asllanit

Durres Lajm - 11.07.2019

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, i ka dërguar një mesazh ish-drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani, e cila u largua nga detyra një ditë më parë nga Këshilli i Ministrave.

Rama ‘fshesë’ në qeveri, lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

SOT - 10.07.2019

Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare Persida Asllani është shkarkuar sot nga detyra. Lirimi i saj vjen pas mbledhjes të Këshillit të Ministrave. Asllani qëndroi në detyrë për 5 vite.

Rama shkarkon drejtoreshën e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani

Mapo - 10.07.2019

Persida Asllani nuk do të drejtojë më Bibliotekën Kombëtare. Shkarkimi i saj është miratuar sot nga Këshilli i Ministrave. Rama nuk ka ende një emër të ri për drejtimin e këtij institucioni të ...

Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare në Tiranës, s'dihen arsyet

Koha.net - 11.07.2019

Me vendim të Këshillit të Ministrave është liruar nga detyra, drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare në Tiranë, Persida Asllanaj. Vendimi është marrë sot dhe është publikuar në faqen e kryeministrisë.

Shkarkimi i drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare, reagon ministrja Margariti: Koha është e pamjaftueshme për të ...

SOT - 11.07.2019

Një ditë më parë Persida Asllani drejtoresha e Bilbiotekës Kombëtare u shkarkua nga detyra. Asllani u emërua në detyrë në gusht të vitit 2014 në vend të Aurel Plasarit, ndërsa ende nuk dihen arsyet e ...

VKM/ Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

BalkanWeb - 10.07.2019

Këshilli i Ministrave me propozim të Ministrisë së Kulturës ka liruar sot nga detyra drejtuesen e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. Ajo ka drejtuar këtë institucion për 5 vite me radhë.

Vendimi: Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

Gazeta Tema - 10.07.2019

Këshilli i Ministrave me propozim të ministres së Kulturës ka shkarkuar nga detyra në mbledhjen e sotme drejtoreshën e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani.